دانشگاه رجینا (UOFR) کانادا

دانشگاه رجینا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در استان ساسکاچوان در کشور پهناور کانادا است که در 1974 تاسیس شده است. ریشه و پایه ایجاد این دانشگاه به شکل گیری کالج رجینا که یک دبیرستان کوچک بود و توسط کلیسای متدیست در سال 1911 تأسیس شد، برمی‌گردد. پردیس اصلی دانشگاه رجینا و پردیس تاریخی College Avenue که یکی از سه کالج دانشگاه رجینا است، در 239 هکتار واقع شده است و یک محیط مطالعه و کار جذاب برای دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه فراهم کرده است. هر دو پردیس دانشگاه رجینا در مرکز واسکانا، یکی از بزرگترین پارک‌های شهری در شهر رجینا و در آمریکای شمالی واقع شده‌اند. در دانشگاه رجینا در 10 دانشکده و 25 گروه و مدرسه آموزشی بیش از 120 برنامه کارشناسی و 78 برنامه تحصیلات تکمیلی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه، ارائه شده است. تا کنون بیش از 78 هزار دانشجو از 113 کشور دنیا از دانشگاه Regina فارغ التحصیل شده‌اند و وارد بازار کار شدند و بر اساس آمار سال 2019، دانشجویان بین المللی 19.1 درصد از کل دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می‌دهند که نسبت به سال 2018، رشد 27.2 درصدی داشته است. دانشگاه Regina در ورودی‌های پاییز، زمستان و بهار متقاضیان پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را پذیرش می‌کند. در سال 2019، دانشگاه رجینا برای 11 سال متوالی رشد ثبت نام و بیشترین افزایش ثبت نام در 37 سال گذشته را تجربه کرد. تعداد پذیرش دانشجویان این دانشگاه در پاییز 2019 به بیش از 16 هزار دانشجوی تمام وقت و نیمه وقت رسید که یک رکورد جدید برای دانشگاه رجینا را ثبت کرد. این دانشگاه به خاطر آموزش‌های تجربی مشهور است و دوره‌های کارآموزی، آموزش تعاونی و مشاغل حرفه‌ای را به دانشجویان خود ارائه می‌کند. دانشگاه Regina برنامه‌های آموزش تعاونی و کارآموزی را در بیش از 50 رشته تحصیلی در دانشکده‌های هنر، مدیریت بازرگانی، مهندسی و علوم کاربردی و علوم ارائه می‌دهد. از نکات قابل توجه در مورد دانشگاه رجینا شهریه این دانشگاه است که طبق آمار از میانگین کشوری کمتر است و با اعطای بورسیه تحصیلی و جوایز به دانشجویان خود کمک مالی نیز می‌کند. این دانشگاه میزبان بیش از 400 محقق فعال از جمله اعضای هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی و هشت صندلی تحقیقاتی کانادا است. همچنین تمامی امکانات آموزشی دانشگاه در خدمت فعالیت‌های تحقیقاتی و مشارکتی دانشگاه هستند. دانشگاه رجینا با درآمد 25.7 میلیون دلاری از بخش تحقیقات در سال 19-2018، به عنوان یک مرکز برتر در ارائه خدمات تحقیقاتی معرفی شده است. همچنین این دانشگاه با ایجاد فرصت‌های مختلف به درآمد و اقتصاد منطقه ساسکاچوان نیز کمک می‌کند.
اقامت یونان

دانشگاه رجینا (UOFR) کانادا

دانشگاه رجینا 5 مجموعه اقامتی برای دانشجویان غیر بومی و بین المللی این دانشگاه در نظر گرفته است و کلیه امکانات زندگی دانشجویی را در اختیارشان قرار داده است.

دانشگاه Regina برای دانشجویان بین المللی خود همچون دانشجویان بومی برنامه‌های بورسیه تحصیلی را در نظر گرفته است چرا که اهمیت بورس تحصیلیبرای دانشجویان بین المللی بسیار بالا ست و تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های دانشجویی در کشور کانادا دارد.

بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان بین المللی به دانشجویانی که به صورت مستقیم از دوره دبیرستان وارد دانشگاه رجینا می‌شوند، تعلق می‌گیرد که لازمه آن کسب معدل میانگین 85 یا بیشتر است و مبلغ آن 3000 دلار است. این بورسیه تحصیلی به صورت خودکار اعمال می‌شود.

دانشگاه رجینا کانادا

دانشگاه رجینا در شهر Regina مرکز استان ایالتی ساسکاچوان در کانادا واقع شده است که این شهر بعد از ساسکاتون دومین شهر بزرگ استان ساسکاچوان است و یک مرکز تجاری برای جنوب ساسکاچوان است.

یکی از جاذبه‌های طبیعی شهر رجینا دریاچه واسکانا است که ساختمان قانون گذاری ایالتی، هر دو پردیس دانشگاه رجینا، موزه سلطنتی ساسکاچوان، هنرستان رجینا، مرکز علمی ساسکاچوان، گالری هنری MacKenzie و مرکز هنری ساسکاچوان در این منطقه قرار گرفته‌اند.

دانشگاه Regina در ابتدا به عنوان یکی از کالج‌های دانشگاه ساسکاچوان فعالیتش را آغاز کرد و سپس در سال 1974 از این دانشگاه جدا شد و مستقلا به ادامه فعالیتش پرداخت.

در منطقه رجینا مراکز تحقیقاتی بسیاری در نزدیکی دانشگاه رجینا وجود دارد که با فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی دانشگاه همکاری می‌کنند و موقعیت‌های شغلی بسیاری برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می‌کنند.

رشته های دانشگاه رجینا کانادا

دانشگاه رجینا دارای 10 دانشکده و یک مرکز برای آموزش مداوم است و تمام برنامه‌های دانشگاهی آن در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشکده‌ها ارائه می‌شود. بسیاری از برنامه‌های آموزشی این دانشگاه به صورت میان رشته‌ای ارائه می‌شوند.

دانشکده هنرها: رشته‌هایی همچون: مردم شناسی، مطالعات کلاسیک و قرون وسطایی، نوشتن خلاق، اقتصاد، مطالعات محیطی، علوم اطلاعات جغرافیایی، جغرافیا، مطالعات بهداشتی، تاریخ، عدالت انسانی، مطالعات بین الملل، روزنامه نگاری، زبان شناسی، فلسفه، فلسفه ، سیاست و اقتصاد، مطالعات پلیس، روانشناسی، جامعه شناسی و مطالعات اجتماعی، مطالعات زنان و ... در این دانشکده ارائه می‌شود.

دانشکده مدیریت کسب و کار: در این دانشکده رشته‌های تحصیلی حسابداری، مدیریت کسب و کار، کارآفرینی، امور مالی، مدیریت منابع انسانی، تجارت بین الملل، مدیریت و بازاریابی تدریس می‌شود.

دانشکده آموزش: رشته‌هایی همچون: آموزش - حرکت شناسی، رقص، آموزش- هنر، آموزش ابتدایی، آموزش- موسیقی و ... در دانشکده آموزش دانشگاه رجینا که به صورت اشتراکی با دانشکده‌های دیگر این دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی: در دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه رجینا رشته‌های: مهندسی الکترونیک، مهندسی سیستم‌های زیست محیطی، مهندسی صنایع، مهندسی نرم افزار و مهندسی نفت ارائه می‌شود.

دانشکده مطالعات حرکت شناسی و بهداشت: رشته‌های ژنتیک، ارتقا سلامت، مطالعات بهداشتی، مدیریت ورزشی و تفریحی و تفریح درمانی در این دانشکده تدریس می‌شود.

دانشکده فرانسوی زبان شهر: در این دانشکده فقط رشته‌ زبان فرانسه و مطالعات فرانسه ارائه می‌شود.

دانشکده رسانه و هنر: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از: تاریخ هنر، فرهنگ‌های نمایش، تولید فیلم، مطالعات فیلم، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی 

دانشکده پرستاری: رشته پرستاری به صورت تخصصی در این دانشکده برای علاقه مندان این حوزه ارائه می‌شود.

دانشکده علوم: در دانشکده علوم دانشگاه Regina رشته‌هایی همچون: علوم فقهی، فیزیک کاربردی، بیوشیمی، زیست شناسی، فناوری شیمی، شیمی، علوم کامپیوتر، اقتصاد، زیست شناسی محیط، علوم زمین، جغرافیا، زمین شناسی، ریاضیات، تصویربرداری پزشکی، علوم آزمایشگاهی پزشکی، فیزیک، روانشناسی، توسعه سیستم‌های نرم افزاری و آمار تدریس می‌شود.

دانشکده مددکاری اجتماعی: به صورت تخصصی به ارائه خدمات آموزشی مددکاری اجتماعی پرداخته است.

دانشکده تحصیلات تکمیلی و تحقیقات: تعداد 78 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای متقاضیان تحصیل در این دوره‌ها در این دانشکده قابل ارائه است.

هزینه تحصیل در دانشگاه رجینا

هزینه تحصیل در دانشگاه Regina در کشور کانادا از میانگین کل این کشور کمتر است که گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که سعی در کم کردن هزینه‌های تحصیل در کانادا را دارند. شهریه هر رشته تحصیلی در دانشگاه Regina براساس هر دانشکده متفاوت محاسبه است که هزینه تحصیل در ترم پاییز 2020 به شرح زیر است:

شهریه پنج کلاس استاندارد در دوره کارشناسی در دانشکده هنرها 10.401 دلار کانادا، دانشکده مدیریت کسب و کار 12.224 دلار کانادا، دانشکده آموزش 10.714 دلار کانادا، دانشکده مهندسی 11.735 دلار کانادا، دانشکده رسانه و هنر 11.009 دلار کانادا، دانشکده حرکت شناسی 11.014 دلار کانادا، دانشکده پرستاری 11.597 دلار کانادا، دانشکده علوم 11.009 دلار کانادا و دانشکده مددکاری اجتماعی 10.694 دلار کانادا است.

 

رتبه دانشگاه رجینا کانادا

رتبه دانشگاه رجینا بر اساس آخرین گزارش رتبه‌بندی ARWU سال 2021 در جهان 701–800 و در کشور کانادا 25 اعلام شده است. بنا به گزارش رتبه بندی تایمز در همین سال این دانشگاه در رتبه 800–1000 جهانی و 27–29 ملی قرار گرفته است.

اپلای دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا برای جذب متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به سوابق تحصیلی در دوره دبیرستان و مخصوصا سوابق تحصیلی سال 11ام و یا 12ام هر فرد نگاه ویژه دارد و براساس این سوابق برای هر فرد معدل میانگین می‌گیرد و براساس آن دانشجو پذیرش می‌کند. مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه Regina کانادا در مقطع کارشناسی به شرح زیر است:

مدرک دیپلم متوسطه

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    ریز نمرات دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

*اگر دانشجوی متقاضی سه سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه کند: مدرک CAEL با حداقل نمره 60 / مدرک TOEFL با حداقل نمره 83 و حداقل نمره 20 در قسمت‌های شنیداری، نوشتاری، خواندن و صحبت کردن/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از نمره 6 نباشد/ مدرک PTE با حداقل نمره 59/ مدرک CanTest با حداقل نمره 4.5/ مدرک MELAB با حداقل نمره 85

*برای پذیرش برخی رشته‌ها نمرات بعضی از دروس دوره دبیرستان لحاظ می‌شود. به طور مثال برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌های دانشکده‌های: تجارت، مهندسی، حرکت شناسی، پرستاری و علوم نمره درس ریاضی در سال 11ام و 12ام دبیرستان تاثیرگذار است. 

سازمان مهاجرتی الهام کیا

سازمان مهاجرتی الهام کیا
کانادا ویزاکانادا اقامت کانادا تحصیل کانادا سرمایه گذاری کانادا استارت اپ کانادا استارت آپ ویزا مهاجرت کانادا تحصیلی دانش اموزی کانادا تحصیلی دانشگاه پذیرش کالج پذیرش دانشگاه کانادا اپلای کارشناسی اپلای کارشناسی ارشد اپلای مستر اپلای مستر دوم اپلای دکتری پست داک پست دکتری فرصت مطالعاتی کانادا مهاجرت ثبت شرکت کانادا ویزای کار جاب آفر کانادا پیشنهاد کار اکسپرس اینتری اکسپرس انتری اسکیل ورکر اسکیل ترید اسکیل ورکر استانی کارآفرینی کانادا 
اسپانسرشیب اسپانسرشیب فرزندان اسپانسرشیب والدین اسپانسرشیب همسر خوداشتغالی کانادا اقامت دائم کانادا پاسپورت برنامه های استانی کانادا دعوتنامه کاری کانادا توریستی کانادا پناهندگی کانادا کانادا IMP ICT INTERA COMPANY TRANSFER IMMIGRATION CANADA TORENTO VANCOUVER EXPRESS ENTERY VISA STUDY STUDENT VISA WORK VISA 
سازمان مهاجرتی الهام کیا

 

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289