✔️ویزای کارکانادا

  • 1

1آیا می توانم درخواست مجوز کار آزاد و درخواست اقامت دائم خود را جداگانه ارسال کنم؟

بله. اگر درخواست اقامت دائم را همراه با درخواست مجوز کار آزاد ارسال نکردید، می­ توانید آن را جداگانه ارسال کنید. در بالای فرم درخواست، “مجوز کار آزاد – پرستار خانگی” را بنویسید. با این حال، توجه داشته باشید که اگر درخواست­تان برای اقامت دائم در کانادا امکان پذیر نباشد، ممکن است درخواست مجوز کار آزاد رد شود. به همین دلیل است که ما به شما توصیه می­ کنیم هر دو درخواست را همزمان ارسال کنید.

2آیا می‌توانیم مجوز کار IEC خود را تمدید کنیم؟

فقط در شرایط بسیار خاصی می‌توانید جواز کار خود را تمدید کنید.

3من درخواست مجوز کار آزاد و اقامت دائم دادم. اگر مجوز کار فعلی من تمام شود چه کار کنم؟

اگر درخواست مجوز کار آزاد را با درخواست اقامت دائم ارسال کردید، می­ توانید پس از انقضاء مجوز کار فعلی به کارتان ادامه دهید. با این حال، در حالی که درخواست در حال پردازش است، شما فقط می­ توانید برای کارفرما با مجوز فعلی­تان کار کنید. در حالی که منتظر مجوز کار آزاد هستید، مجبور نیستید مجوز کار Live in Caregiver Program خود را تمدید کنید. این شرایط به عنوان “وضعیت ضمنی” شناخته می­ شود.

4برنامه کارگر ماهر چیست؟

در این برنامه، متقاضیانی با دعوت‌نامه شغلی، نامزدی دریافت می کنند. افرادی که هم اکنون در استان با مجوز کار معتبر مشغول به کار هستند نیز شرایط شرکت در این برنامه را دارند.

5جریان مهاجرت کارگر ماهر خارجی چیست؟

این جریان مهاجرتی مختص کارگران ماهر خارجی است که قصد زندگی و کار در استان مانیتوبا دارند. اساس کار جریان مهاجرت کارگر ماهر، سیستم اظهارعلاقه مندی است و به 2 مقوله اصلی تقسیم می شود: کارگر ماهر در مانیتوبا کارگر ماهر خارجی از طریق این جریان، برنامه نامزدی استانی مانیتوبا کارگران باتجربه بین المللی که تجربه لازم برای بازار کار محلی دارند را انتخاب کرده تا برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کرده و در مانیتوبا ساکن شوند. هدف جریان کارگر ماهر خارجی کشورهایی است با کارگران خارجی با تجربه تا نیازهای بازار کار مانیتوبا را برطرف کنند. برنامه نامزدی استانی مانیتوبا کاندیداهایی که از حمایت خانواده و دوستان در این استان برخوردار بوده، تجربه کاری و یا تحصیلی در این استان دارند، و به عنوان بخشی از طرح ابتکاری استخدام استراتژیک دعوتنامه دریافت می کنند را انتخاب می کند. در تغیییرات جدید برنامه نامزدی استانی مانیتوبا، 2 جریان مهاجرتی از 4 برنامه تشکیل شده است: برنامه تجربه کاری مانیتوبا برنامه استخدام مستقیم از طرف کارفرما برنامه اکسپرس انتری مانیتوبا برنامه سرمایه انسانی

6برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی نیوبرونزویک چیست؟

این جریان مختص افرادی است که در نیوبرونزویک کار کرده و فامیل نزدیک در این استان دارند. یکی از اعضای خانواده باید اسپانسر کارگر ماهر شود. باید بین متقاضی و اسپانسر نسبت زیر وجود داشته باشد: فرزندی که تحت تکفل نباشد خواهر و برادر فرزند خواهر و برادر نوه اسپانسر خانوادگی باید: شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائم داشته باشد، و تمام وقت در نیوبرونزویک ساکن باشد در زمان درخواست برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک، حداقل 12 ماه پیوسته در نیوبرونزویک تجارت کرده باشد در زمان درخواست برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک، حداقل 12 ماه پیوسته در نیوبرونزویک کار کرده باشد تجارت و یا فعالیت شخص باید در یکی از سطوح مهارتی 0، A و B باشد سطح مهارتی C مقوله 1و 3و 7و 8و 9 از لحاظ مالی مستقل باشد در مصاحبه با مقامات بخش رشد جمعیت شرکت کند به متقاضی برنامه اقامت کمک کند در یک بازه زمانی فقط از یک متقاضی حمایت کند.

7ارزیابی تأثیر بازار (LMIA) چیست؟

ارزیابی تأثیر بازار، مدرکی است که ممکن است کارفرما برای استخدام نیروی خارجی به آن نیاز داشته باشد. LMIA مثبت نشان می‌دهد که برای پر کردن شغل، به نیروی کار خارجی نیاز است. همچنین نشان می‌دهد که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادایی نمی‌تواند شغل را اخذ کند. LMIA مثبت را نامه‌ی تأیید می‌نامند. اگر کارفرما به LMIA نیاز دارد، باید درخواست بدهد. به‌محض دریافت LMIA از طرف کارفرما، نیروی کار می‌تواند ویزای کار بگیرد. برای درخواست مجوز کار، به موارد زیر نیاز دارید: نامه‌ی job offer قرارداد کپی از LMIA شماره‌ی LMIA چه کسانی به ارزی

8چه کسانی به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارند؟

کارفرمایان بعضی از کارگران موقت، قبل از اخذ جواز کار از جانب نیروی کار، باید درخواست LMIA بدهند. LMIA مدرکی از استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کاناداست که به کارفرما اجازه‌ی استخدام نیروی کار موقت می‌دهد. اگر کارفرما هستید، اینجا را مطالعه کنید. اگر نیروی کار هستید، باید به تعدادی سؤال پاسخ دهید تا بفهمید: نوع جواز کاری که می‌توانید درخواست دهید کدام است؟ قدم‌هایی که کارفرمایتان قبل از درخواست ویزای کار شما باید طی کند چیست؟

9چطور بفهمیم که به ارزیابی تأثیر بازار برای استخدام نیروی موقت نیاز داریم یا خیر؟

برای فهمیدن نیازتان به LMIA، دو راه وجود دارد: لیست کدهای معاف از LMIA را مرور کنید. با واحد بین‌المللی پویایی کارگر (IMWU) برای کمک تماس بگیرید. تا زمانی که کارگر موقت موارد زیر را داشته باشد، اگر فکر می‌کنید نیروی موقت به LMIA یا ویزای کار نیاز ندارد، می‌توانید نظر IMWU را بپرسید: اهل کشورهای معاف از ویزا باشد. هم‌اکنون خارج از کانادا باشد. نحوه‌ی چک کردن کد‌های معاف از LMIA یا تماس با IMWU.

10من کار آفرین هستم. برای کار در کانادا، باز هم به ارزیابی تأثیر بازار نیاز دارم؟

خیر، می‌توانید درخواست ویزای کار بدون LMIA بدهید. اما باید مشاغلی را ابداع کنید که باعث حفظ و ایجاد موارد زیر بشود: مزایای قابل‌توجه اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی مشاغلی برای شهروندان و مقیمان دائم کانادا

11اگر یک سال پیش ارزیابی تأثیر بازار را گرفته باشم، باز هم به آن نیاز دارم؟ چرا؟

ارزیابی تأثیر بازار (LMIA)، مدرکی است که ممکن است کارفرما قبل از جواز استخدام نیروی کار موقت خارجی به آن نیاز داشته باشد و برای زمان محدودی معتبر است. اگر کارفرمای شما بخواهد مدت بیشتری از شما کار بگیرد، باید درخواست LMIA جدیدی بکند. استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا/ خدمات کانادا، بررسی می‌کند که شهروند یا مقیم دائم متقاضی شغل درخواستی شما نباشد.

12از کجا بفهمیم کارفرمایی که پیشنهاد استخدام داده، واجد شرایط است؟

یست کارفرمایان بدون صلاحیت را ببینید. این لیست کارفرمایان بدون صلاحیت را برای استخدام نیروی کار موقت از طریق برنامه‌ی کارگر موقت خارجی یا برنامه‌ی پویایی بین‌المللی نشان می‌دهد. اگر درخواست ویزای کار برای کار نزد کارفرمای بدون صلاحیت (ineligible) بدهید، درخواست شما رد می‌شود.

13یک پیشنهاد کار کانادایی دریافت کرده‌ام. به چه مدارکی از طرف کارفرما نیاز دارم؟

در بیشتر موارد، کارفرما باید: پیشنهاد کاری و شماره‌ی LMIA را برای شما ارسال کند پیشنهاد شماره‌ی اشتغال را بفرستد به‌محض دریافت یکی از شماره‌های فوق، می‌توانید درخواست دریافت، تمدید یا تغییر ویزای کار بدهید. اگر کارفرما معاف از LMIA است، نحوه‌ی دریافت ویزای کار چنین مشاغلی را بخوانید. اگر درخواست ویزای کار باز کرده‌اید، نیاز به هیچ مدرکی از کارفرما ندارید.

14می‌توانیم فایل‌هایی را به پیشنهاد استخدام خود از طریق درگاه کارفرما، پیوست کنیم؟

خیر، باید تمام جزئیات موردنیاز را درباره‌ی پیشنهاد شغلی خود در محل تعیین‌شده بنویسید. لازم است تمام اطلاعات به‌صورت مستقیم در فرم‌ها نوشته شوند. نمی‌توانید از یک فایل خارجی کپی پیست کنید.

15چطور می‌توان با استفاده از LMIA صادرشده از ESDC از طریق Global Talent Stream نیروی کار خارجی موقت استخدام کرد؟

به‌محض دریافت پاسخ مثبت از استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESDC) برای درخواست GTS LMIA خود، کپی نامه‌ی پاسخ را به کارگر موردنظرتان بدهید. او باید آنلاین درخواست دهد و کپی را همراه درخواست ویزای کار خود ارائه دهد. کارگر همچنین باید در بخش بررسی صلاحیت، خود را به جزئی از GTS معرفی کند.

16برای درخواست ویزای کار خود به LMIA نیاز دارم. چطوری بهفمیم که جزئی از Global Talent Stream هستیم؟

LMIA مثبت شما که کارفرما باید قبل از ارسال درخواستتان به شما تحویل دهد، توضیح می‌دهد که جزئی از GTS هستید یا خیر.

17به‌عنوان کارفرما، تعهدات ما در قبال نیروی کار موقت خارجی چیست؟

مسئولیت‌های شما به‌عنوان کارفرما: مطمئن شوید کارگران موقت ویزای کار دارند. مطمئن شوید که کارگران موقت از شرایط و محدودیت‌های زمانی جواز کار خود پیروی می‌کنند. به تعهدات خود به کارگر در مورد دستمزد، شرایط کار و شغلی که در پیشنهاد استخدام یا ارزیابی تأثیر بازار ذکر شده، عمل کنید. مطمئن شوید که کسب‌وکار شما تا پایان اعتبار ویزا، برقرار است. تلاش کنید محل کاری عاری از هر نوع سوءاستفاده فراهم کنید. به کارگران موقت کمک کنید که مدارک و شناسه‌های لازم(مثل شماره‌ی بیمه‌ی اجتماعی و مدارک پزشکی) را به‌دست آورند. برای استخدام نیروی کار موقت چه کنیم؟

18آیا نماینده‌ی موردتأیید می‌تواند پیشنهاد استخدام را از طرف کارفرما ارائه دهد؟

بله، کارفرما باید: به حساب او در درگاه کارفرما دسترسی پیدا کند حساب کاربری ثانویه (secondary) ایجاد کند این حساب ثانویه را به نماینده‌ی مجاز خود اختصاص دهد راهنمای ثبت‌نام پرتال کارفرما را درباره‌ی نحوه‌ی ساخت و تخصیص اکانت دوم بخوانید. کارفرمایان دیگر نیازی به استفاده از فرم IMM 5476 ندارند. یادداشت: نمایندگان مجاز برای هر کدام از کارفرمایان موکل خود باید GCKey جداگانه داشته باشند. نمایندگان مجازی که به‌جای کارفرما پیشنهاد استخدام ارائه می‌دهند، باید این پیشنهاد را از طریق درگاه کارفرما ارسال کنند. آن‌ها نمی‌توانند پیشنهادهای استخدام خود را از طریق درگاه مجاز نمایندگی پرداخت ارائه دهند.

19آیا آژانس استقرار منابع انسانی می‌تواند از طرف شرکت ما پیشنهاد استخدام بدهد؟

خیر، کارگر موقت به‌صورت مستقیم برای شرکت شما کار می‌کند؛ نه آژانس استقرار. یعنی پیشنهاد استخدام باید از طرف شرکت شما باشد. فقط کارفرمای اصلی یا کاربران ثانویه (شامل نمایندگان مورد تأیید) و شاخه‌ای می‌توانند پیشنهاد ارائه دهند.

20آیا محدودیتی در تعداد مشاغل پرستاری که قبول می شوند، وجود دارد ؟

بله. سالیانه فقط حداکثر 5500 درخواست کار به عنوان پرستار را پردازش میشوند 2,750 برنامه پرستار کودک در منزل 2,750 برنامه کارگر پشتیبانی خانگی اگر درخواست­تان ناقص باشد یا پس از اِعمال محدودیت ­ها، دریافت شوند، آن درخواست را به همراه هزینه پردازش به شما بازمی­‌گردانده میشوند.

21طبق قوانین کار، به عنوان یک پرستار خانگی چه حقوقی دارم؟

شما به عنوان یک پرستار خانگی، طبق قوانین کار در اکثر استان ها و مناطق از حقوق قانونی عادلانه برخوردار هستید. هیچ چیز در قرارداد یا شرایط کاری شما نمی ­تواند این حقوق را نقض کند. قرارداد شغلی­‌تان به محافظت از حقوق­تان به عنوان کارمند کمک می­ کند. درباره اطلاعاتی که باید در قرارداد باشد بیشتر بدانید. همچنین، شما حق این را دارید که اگر رفتار کارفرما برای شما ناخوشایند بود، کار را ترک کنید. در صورت تغییر، از دست دادن یا ترک شغل، درباره تمدید اقامت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. آیین نامه 185 مهاجرت و حمایت از پناهندگان شرایطی را که ممکن است در مجوز کارتان باشد را ذکر کرده است. شرایط کار، از جمله حداقل دستمزد ساعتی، در کانادا بسیار متفاوت است. شما باید با مراجعه به اداره استاندارد کار از قوانین شغلی در محل کارتان آگاه شوید. قوانین شغلی ممکن است حقوقی را در این زمینه ­ها پوشش دهند: روزهای تعطیل هر هفته زمان تعطیلات با حقوق پرداخت حقوق در تعطیلات رسمی حقوق اضافه کار حداقل دستمزد حداکثر هزینه تهیه­ ی اتاق و غذا تعطیلات رسمی، روزهایی است که اکثر کارگران، از جمله پرستاران خانگی، می­ توانند در روز تعطیل حقوق دریافت کنند یا حق بیمه دریافت کنند، که می­ تواند حقوق اضافه کار باشد. در کانادا، برخی از تعطیلات رایج عبارتند از: روز سال نو (1 ژانویه) روز گود فرایدی (جمعه قبل از عید پاک) روز ویکتوریا (اواخر ماه مه) روز کانادا (1 ژوئیه) روز کارگر (اوایل سپتامبر) روز شکرگذاری (25 نوامبر) روز کریسمس (25 دسامبر) بعضی از استان­ ها یا شهرها یک یا دو روز تعطیل رسمی دارند.

22آیا کار کردن با مجوز به من کمک می کند تا با استفاده از برنامه Live in Caregiver اقامت دائم داشته باشم؟

خیر. برای واجد شرایط بودن برای درخواست اقامت دائم تحت برنامه Live in Caregiver (LCP)، باید از خارج از کانادا برای این برنامه اقدام کرده باشید. همچنین، یک مامور ویزا باید تصمیم بگیرد که قبل از ورود به کانادا و کار به عنوان پرستار خانگی، از معیارهای برنامه Live in Caregiver برخوردار هستید یا نه. تنها زمانی که به عنوان یک پرستار خانگی کار می­ کنید و دارای مجوز کار معتبر تحت برنامه Live in Caregiver Program در کانادا هستید، به منزله ی شرایط اشتغال برای اقامت دائم است.

23من یک پرستار خانگی و آماده ی درخواست اقامت دائم هستم. آیا می توانم برای مجوز کار آزاد اقدام کنم؟

به عنوان پرستار خانگی می­ توانید برای اقامت دائم از طریق برنامه ی the Live-in Caregiver درخواست دهید. شما همچنین باید: مجوزهای معتبر کار را به مدت دو سال یا بیشتر کسب کنید حداقل 3،900 ساعت یا 2 سال نه بیش از 4 سال به عنوان پرستار خانگی کار کرده باشید قبل از انقضا مجوز کار فعلی­تان، درخواست مجوز کار خود را در همان پاکت درخواست اقامت دائم ارسال کنید. مجوز کار آزاد به شما این امکان را می­ دهد که برای هر کارفرما در مدت زمان مشخص شده در مجوز کار، فعالیت کنید.

24آیا می توانم تحت برنامه Live in Caregiver همزمان برای بیش از یک کارفرما کار کنم؟

خیر، شما نمی ­توانید تحت برنامه Live in Caregiver همزمان با بیش از یک کارفرما کار کنید. طبق این برنامه، مجوز کارتان، کارفرمای شما و نوع کاری که ممکن است در کانادا انجام دهید، مشخص می­ شود.

25آیا می توانم در برنامه Live in Caregiver کارفرمایان را تغییر دهم؟

بله، شما ممکن است در برنامه Live in Caregiver کارفرمایان را تغییر دهید. با این حال، ابتدا باید قرارداد کار با کارفرمای جدید را امضاء کنید تا کارفرمای جدید درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) را بدهد. بعد از اینکه اداره­ ی اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا، LMIA مثبت صادر کرد، باید درخواست مجوز کار جدید دهید. چندین مرحله دیگر وجود دارد که باید قبل از تغییر کارفرما انجام دهید، از جمله درخواست برخی مدارک از کارفرمای فعلی­تان.

26آیا می توانم از تجربه کاری بیش از 1 کارفرما برای اَپلای کردن به عنوان پرستار استفاده کنم؟

بله. شما می­ توانید از تجربیات کاری بیش از 1 کارفرما استفاده کنید برای اینکه متقاضی مشاغلی مانند پرستار کودک در منزل یا کارگر پشتیبانی خانگی باشید، به شرطی که این تجربه کاری مشابه همان مشاغل واجد شرایط باشد. نمی ­توانید تجربه­ ی شغلی از 2 شغل مختلف را ترکیب کنید. باتوجه به اینکه برای کدام شغل درخواست می ­دهید، تجربه کاری­‌تان باید در 1 مورد از این مشاغل طبقه بندی ملی کانادا (NOC) باشد: ارائه دهنده خدمات پرستاری از کودکان در منزل NOC 4411 (تجربه به عنوان والدین محاسبه نمی­ شود) کارگر پشتیبانی خانگی NOC 4412 (تجربه به عنوان یک خانه دار به حساب نمی ­آید) به عنوان مثال، اگر به عنوان یک پرستار کودک در منزل برای دو کارفرمای مختلف به صورت تمام وقت کار می­ کنید، می ­توانید از این تجربه کاری برای نشان دادن صلاحیت­تان استفاده کنید. با این حال، اگر به عنوان یک پرستار کودک در منزل برای یک کارفرما یا کارگر پشتیبانی خانگی برای کارفرمای دیگر به صورت تمام وقت کار می ­کنید، نمی­ توانید این تجربه ­های شغلی را با هم ترکیب کنید.

27من یک پرستار خانگی هستم. اگر شغلم را از دست بدهم چه اتفاقی می افتد؟

اگر شغل­تان را از دست دادید، باید در اسرع وقت کارفرمای جدیدی را با استفاده از برنامه Live in Caregiver پیدا کنید. با این حال، در حالی که دنبال شغل دیگری هستید، ممکن است واجد شرایط مزایای بیمه اشتغال باشید. در این صورت، اگر شغل­تان را بدون مرتکب اشتباه شدن از دست دهید، بیمه اشتغال، مزایایی را برای شما فراهم می ­کند. تعداد ساعاتی که باید کار کنید به میزان بیکاری در منطقه­ تان بستگی دارد. همچنین ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای بیمه اشتغال باشید که در زمان­ های مشخصی که قادر به کار کردن نیستید این بیمه به شما تعلق می­گیرد. بیمه اشتغال مزایایی برای بیماری، زایمان، مراقبت­های والدین فراهم می­ کند. در حالی که مشغول کار هستید، کارفرمای شما حق بیمه­ ی اشتغال را از دستمزدتان کم می کند. مبلغ کسر شده به میزان درآمدتان بستگی دارد.

28من می خواهم یک پرستار با یک توافق نامه ی خانگی استخدام کنم. حداکثر مبلغی که می توانم برای اتاق و غذا هزینه کنم چقدر است؟

حداکثر مبلغی که می­ توانید پرداخت کنید به استان یا شهری بستگی دارد که در آن ساکن هستید. هر استان و شهری دارای یک اداره ­ی کاریابی یا استانداردهای شغلی است که با قوانین کار و استخدام سرو کار دارد. اگر افراد را از طریق برنامه پرستار کودک در منزل (Home child care providers) یا کارگران پشتیبانی خانگی (Home support workers) استخدام می­ کنید، و شما و پرستار درباره ­ی تهیه ­ی مسکن آنها با هم توافق می ­کنید، جزئیات باید در فرم پیشنهاد شغلی IMM 5983 موجود باشد.

29چه زمانی لازم است که برای caregiver pilots معاینه پزشکی انجام دهم؟

برای کار به عنوان پرستار کودک در منزل یا کارگر پشتیبانی خانگی، احتمالاً مجبور هستید که 2 معاینه ­ی پزشکی جداگانه انجام دهید. در هر دو مورد، ما دستورالعمل های مربوط به زمان و نحوه ی انجام معاینه پزشکی را برای شما ارسال می­ کنیم. برای معاینه پزشکی مراجعه نکنید، مگر اینکه ما به شما بگوییم. اولین معاینه پزشکی شما به عنوان یک پرستار، از نزدیک با کودکان، افراد معلول یا افراد مسن کار می­ کنید، بنابراین قبل از آمدن به کانادا، باید یک معاینه پزشکی انجام دهید. معاینه پزشکی دوم هنگامی که 24 ماه سابقه کار در کانادا داشته باشید و مدرکی از تجربه کاری خود را ارائه دهید، ممکن است از شما خواسته شود یک معاینه­ی پزشکی دیگر انجام دهید تا مطمئن شوید که هنوز در کانادا پذیرش می­ شوید. اعضای خانواده اعضای خانواده ­تان باید حتی اگر با شما به کانادا نمی­ آیند، یک معاینه پزشکی انجام دهند. اگر این کار را نکنند، در آینده واجد دریافت حمایت مالی نخواهند شد. ما مستقیماً با آنها تماس می گیریم تا در مورد نحوه­ی انجام معاینات پزشکی آنها را راهنمایی کنیم. اگر اعضای خانواده ­تان قبلاً شهروند کانادا بودند یا اقامت دائم دارند، به معاینه ­ی پزشکی نیاز ندارند.

30من در کبک به عنوان پرستار کودک در منزل یا کارگر پشتیبانی خانگی کار می کردم. آیا این تجربه کاری می تواند برای شغل پرستاری هم حساب شود؟

بله. اگر در یکی از مشاغل طبقه بندی ملی (NOC) در کبک کار کردید، می ­توانید از این تجربه به عنوان سابقه کار استفاده کنید: ارائه دهنده خدمات پرستاری از کودکان در منزل NOC 4411 (تجربه به عنوان والدین محاسبه نمی­ شود) کارگر پشتیبانی خانگی NOC 4412 (تجربه به عنوان یک خانه دار به حساب نمی آید). اگر با کمتر از 24 ماه سابقه کار، درخواست کار کردن به عنوان پرستار کودک در منزل یا کارگر پشتیبانی خانگی را دارید، باید برای کار کردن خارج از کبک یک پیشنهاد شغلی معتبر و واقعی داشته باشید. تمام 24 ماه سابقه کاری باید طی 36 ماه بدست آید. زندگی در کانادا با اقامت دائم برای درخواست این مشاغل، شما باید برای زندگی در خارج از استان کبک با اقامت دائم برنامه ریزی کنید. برای اثبات اینکه در خارج از کبک زندگی می ­کنید یا زندگی خواهید کرد، ممکن است اسناد حمایتی را به همراه درخواست اقامت دائم خود ارسال کنید.

31من در کانادا به عنوان پرستار کار می کنم اما شرایط لازم برای این کار را ندارم. آیا می توانم برای تمدید مجوز کار خود اقدام کنم؟

بله. اگر دارای مجوز کار مخصوص کارفرمایان هستید و به عنوان سرپرست در کانادا کار می­ کنید، می­ توانید برای تمدید آن از طریق برنامه کارگر خارجی موقت اقدام کنید. برای حفظ وضعیت­تان به عنوان کارگر باید قبل از تاریخ انقضاء، مجوز کار خود را تمدید کنید. قبل از تمدید مجوز کار، کارفرمای شما باید ارزیابی تأثیر مثبت بازار کار دیگری را دریافت کند. اگر در آینده شرایط لازم را داشته باشید، می­ توانید درخواست استخدام به عنوان پرستار کودک در منزل یا کارگر پشتیبانی خانگی را داشته باشید. همچنین می­ توانید این را بررسی کنید که آیا واجد شرایط برنامه مهاجرتی دیگر هستید یا نه.

32من می خواهم به عنوان پرستار در کانادا کار کنم، اما شرایط این کار را ندارم، گزینه های انتخابی من چیست؟

اگر شرایط لازم برای پرستار کودک در منزل یا کارگر پشتیبانی خانگی بودن را ندارید، اگر 1 مورد از ویژگی ­های زیر را داشته باشید، می­ توانید از طریق برنامه ­ی کارگر خارجی موقت موقتاً به عنوان پرستار کار کنید: شما در حال حاضر در کانادا سکونت دارید و واجد شرایط درخواست مجوز کار در داخل کانادا هستید شما در خارج از کانادا سکونت دارید و کارفرمای شما قبل از 18 ژوئن 2019 برای استخدام شما از طریق LMIA اقدام به استخدام کرده است شما در کبک کار می کنید کارفرمای شما ابتدا باید ارزیابی تأثیر بازار کار مثبت یا LMIA مثبت دریافت کند.

33من وقتی که درخواست استخدام به عنوان پرستار را داشتم، یک معاینه پزشکی انجام دادم. چرا از من خواسته شده که یک معاینه ی دیگر را انجام دهم؟

اعتبار معاینات پزشکی از تاریخ برگزاری آزمون به مدت 12 ماه است. اگر قبلاً یک معاینه‌ی پزشکی را انجام دادید اما منقضی شده است، شما و اعضای خانواده‌تان باید یک معاینه‌ی دیگر را انجام دهید تا مطمئن شوید که هنوز در کانادا پذیرفته می‌شوید.

34من به صورت غیرقانونی در کانادا کار کرده ام. آیا می توانم از تجربیاتم برای کسب شرایط لازم برای پرستار شدن استفاده کنم؟

خیر. برای اینکه سابقه کاری­تان برای مشاغلی مانند پرستار کودک در منزل یا کارگر پشتیبانی خانگی حساب شود، شما باید این کار را به صورت قانونی و با مجوز کار در کانادا انجام داده باشید. اگر تا به حال به صورت غیرقانونی در کانادا کار کرده اید، ممکن است درخواست­تان رد شود.

35آیا لازم است مدرکی ارائه دهم که می توانم حقوق پرستاری را پرداخت کنم که از طریق caregiver pilots استخدام می کنم؟

هنگام استخدام از طریق برنامه پرستار کودک در منزل (Home child care providers) یا کارگران پشتیبانی خانگی (Home support workers) ما از اطلاعاتی که در فرم پیشنهاد استخدام IMM 5983، به ما ارائه می­‌دهید استفاده می­‌کنیم تا به شما کمک کنیم که ببینید پیشنهاد شغلی­تان مانند توانایی­تان برای پرداخت حقوق مراقب معتبر و واقعی است یا نه. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با شما تماس خواهیم گرفت. ما ممکن است این اطلاعات را از شما بخواهیم: درآمد سالانه خانواده­ تان گردش حساب بانک برگه ­های تشخیص درآمد اخیرتان در کانادا

36اگر آنها را از طریق برنامه ی Caregiver Program استخدام کنم، باید هزینه های سفر پرستار را پرداخت کنم؟

خیر، اما اگر دوست دارید می­توانید هزینه­ های سفر را پرداخت کنید. شما و پرستار مورد نظر خود قبل از استخدام باید در مورد نحوه­ ی پرداخت هزینه­ های سفر توافق کنید. اینکه آیا شما هزینه سفر آنها را پرداخت می­ کنید یا نه، می­ تواند در فرم پیشنهاد شغل (IMM 5983) شرح داده شود.

37آیا گزینش استانی یکی از شرایط مهاجرت به کانادا است؟

خیر، شما می توانید ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را بدون شرکت در برنامه گزینش استانی کسب کنید.

38مزیت پذیرش در برنامه گزینش استانی چیست؟

گزینش استانی سرعت روند درخواست شما برای ویزای مهاجرت کانادا افزایش خواهد داد و روش دیگری برای کسب شرایط ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) فراهم می کند.

39کی و کجا درخواست برای برنامه گزینش استانی صورت می پذیرد؟

درخواست برای برنامه گزینش استانی به دفتر استانداری استان، پیش از ثبت درخواست برای ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) ارسال می شود.

40مبنا در گزینش استانی چیست؟

استان ها و مناطق نیز قادرند بر اساس سیستم معمولی خود یا بیس، خارج از سیستم اکسپرس اینتری نامزد شوند. افرادی که در پی مهاجرت به کانادا هستند ولی هنوز وارد به استخر اکسپرس اینتری نشده اند تا وقتی که در برنامه استانی هستند، همچنان می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق بیس درخواست دهند. در کل نامزدهای بیس میتوانند فرصت های مهاجرت به کانادا را به افرادی که واجد شرایط برای اکسپرس اینتری نیستند ارائه دهند. متقاضیانی که نامزدی بیس را دریافت می کنند، درخواستشان خارج از روند اکسپرس اینتری پردازش می شود. راه رسیدن از نامزد بیس به اقامت دائم دو مرحله دارد. متقاضیان باید ابتدا معیارهای PNP را فراهم کرده،‌ درخواست دهند و مدرک نامزدی را دریافت نمایند. با در دست داشتن این مدرک، نامزدها می توانند، برای اقامت دائم به دولت فدرال درخواست ارسال کنند.

41آیا می‌توانم جواز برنامه کار کشاورزی فصلی (SAWP) خود را تمدید کنم؟

خیر، قوانین برنامه‌ی کار کشاورزی فصلی نسبت به سایر ویزاهای کاری متفاوت است. از طریق SAWP، حداکثر می‌توانید هشت ماه، بین تاریخ 1 ژانویه تا 15 دسامبر، در کانادا بمانید. باید تا حداکثر 15 دسامبر کانادا را ترک کنید. کارفرمای شما باید فصل به فصل برای استخدامتان درخواست مجوز اشتغال و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESCD) را بدهد که با عنوان LMIA مثبت شناخته می‌شود. (اطلاعات بیشتر در مورد ESCD) کارفرما ممکن است بخواهد شما را دوباره استخدام کند. حتی در این صورت هم قبل از درخواست مجوز کاری دیگر، باید به کشور خود بازگردید.

42برای تمدید ویزای کار می‌شود از داخل کانادا درخواست داد؟

بله، اگر ویزایتان همچنان معتبر است، می‌توانید برای تمدید از داخل کانادا اقدام کنید.

43چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای کار موقت و مجوز کار موقت کانادا هستند؟

افرادی که قصد داشته باشند ویزا و مجوز کار موقت کانادا را دریافت نمایند به طور کل باید واجدالشرایط موارد زیر باشند: اثبات اینکه تنها برای کار و اقامت موقت به کانادا سفر کنند و پس از آن به کشور خود بازگردند. قوانین کار موقت را بپذیرند و به آنها متعهد باشند. اثبات کنند که تنها قصد دارند برای کارهای مجاز و قانونی اقدام کنند و فعالیتی در حوزه های غیر قانونی و غیر اخلاقی و عرفی نداشته باشند.

44مزایای اخذ ویزای کاری کانادا چیست؟

-داشتن درآمد بسیار بالا حتی در حرفه هایی که به تحصیلات آکادمیک نیاز ندارند. -فراهم بودن شرایط مناسب برای سفر در کل کشور کانادا -امکان زندگی و کار برای همراه فرد متقاضی -فراهم بودن امکانات مختلف افراد همراه فرد اصلی؛ مثلا تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال -امکان اخذ Work Permit برای همراه فردی که در کانادا کار می کند.

45چه عواملی می تواند در هزینه ویزای کار کانادا موثر باشند؟

گاهی اوقات حتی فرد با داشتن تخصص زیاد در زمینه کاری مجبور به گذراندن دوره خاصی در مورد شغل مورد نظر است که این کار می تواند باعث افزایش هزینه برای فرد باشد. عوامل دیگری مانند اینکه فرد شخصا دنبال گرفتن کد LMIA نیست و LMIA امری است مختص کارفرما بنابراین شما باید با دادن مبلغی پول از او بخواهید برایتان LMIA بگیرد و یا نوع شغل نیز عواملی هستند که در میزان هزینه پرداختی برای ویزای کاری موثر است.

46استان هایی که در کانادا شرایط مطلوب تری برای پذیرش نیروی کار بین المللی دارند کدام اند؟

مونترال، کلگری، تورنتو و ونکوور طی سال های اخیر بیشترین نرخ پذیرش نیروی کار را از خارج از کشور داشته اند. جالب است بدانید رشد اقتصادی نیز در این استان ها نسبت به بقیه استان ها نیز بهتر بوده است.

47روش هایی که افراد می توانند در آن، شغل مناسب در کشور کانادا پیدا کنند چیست؟

در کانادا وب سایت های مخصوصی برای کاریابی در نظر گرفته شده است که افراد با مراجعه به این سایت ها مانند Workopolis ‌یا Jobboom می توانند از مشاغل مورد نیاز در کانادا اطلاعات کسب کنند. دیگر روش های موجود برای یافتن شغل روزنامه ها و آژانس های استخدامی است.

48داشتن ویزای شینگن چه اهمیتی در اخذ ویزای کاری در کانادا دارد؟

داشتن ویزای شنگن اثباتی است بر اینکه شما اولا تمکن مالی برای سفر به کشور های مختلف را داشته اید و ثانیا در تاریخ مشخصی به کشور خود باز گشته اید. داشتن ویزای شنگن نیز می تواند در رای و تائيد افسر برای اخذ ویزای کاری کمک کند اما به طور کلی داشتن آن جزء مدارک اصلی ارسالی نمی باشد.

49برترین موسسات و سایت های کانادایی برای یافتن شغل چیست؟

gov.mb.ca bcjobs.ca jobboom.com gojobs.gov.on.ca jobboom.com indeed.ca

50بیشترین مشاغل مورد نیاز در کانادا کدام است؟

طراحی و توسعه وب، مهندس زمین شناسی، مهندسی نرم افزار، مهندسی معدن، تکنسین حسابداری مدیریت مالی

51اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری در کانادا چیست؟

اثبات توانمندی و داشتن مهارت در شغل خاص داشتن سابقه کاری در آن زمینه اثبات تمکن مالی متقاعد سازی افیسر برای برگشت به کشور خود پس از اتمام قرارداد کاری معاینه پزشکی کد LMIA داشتن جاب آفر

52آیا امکان افزایش شانس برای اخذ ویزای کاری وجود دارد؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری برای هر ایالت و هر شغلی به صورت کامل بیان شده است اما دو چیز برای افسری که مدارک شما را بررسی می کند از اهمیت بالایی برخوردار است. اول اینکه او را متقاعد کنید که تمکن مالی بسیار خوبی دارید و دوم اینکه بعد از کار به کشور خود بر می گردید. بنابراین مدارک اضافه تری که بتواند این دو مسئله را اثبات کند می تواند شانس شما را افزایش دهد. این مدارک می تواند ارائه کلیه املاکی که به نامتان است، گواهی های شغلی، تعیین استان مورد نظر برای کار و اثبات از عهده برآمدن هزینه های زندگیتان باشد.

53آیا امکان اعتراض به ریجت شدن ویزای کاری کانادا وجود دارد؟

بله فرد در صورت ریجت شدن ویزای کاری خود می تواند در طی یک نامه به زبان انگلیسی نسبت به ریجکتی اعتراض کند.

54مشکلات احتمالی اخذ ویزای کاری در کانادا چیست؟

یکی از مشکلات مربوط به اخذ ویزا، مخصوصا در سال های اخیر، این است که قوانین مربوط به اخذ ویزای کاری در استان های مختلف کانادا به صورت مداوم در حال تغییر هستند و فردی که قصد گرفتن ویزای کاری دارد، باید اطلاعات به روزی از این تغییرات داشته باشد. نگران نباشید! مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست با در نظر گرفتن کلیه شرایط و الزامات موجود در استان های مختلف، شما را از آخرین اخبار مربوط به اخذ ویزای کاری مطلع می سازند.

55نامه ی POE چیست؟

اگر درخواست شما برای ویزای تحصیل، کار یا سوپر ویزا (تنها از کشور هایی که به ویزای ویزیتور نیاز ندارند) پذیرفته شده باشد، این نامه را از IRCC دریافت می کنید. گاهی اوقات نامه ی مطابقت (Correspondence letter)، مقدمه یا معرفی نامیده می شود. اما به طور رسمی، نامه ی معرفی ورود (POE) نام دارد. نامه را نگه دارید. باید هنگام ورود به مرز کانادا، برای دریافت ویزای کار یا تحصیل خود، آن را به مقامات نشان دهید.

56نامه ی POE ما چه مدت اعتبار دارد؟

روی نامه ی POE بخشی به نام Permit Validity وجود دارد. باید قبل از آن تاریخ وارد کانادا شوید. اگر این تاریخ گذشت و همچنان وارد کانادا نشدید، باید درخواست جدیدی ارسال کنید. نمی توانید تاریخ اعتبار نامه ی POE را تمدید کنید. نامه ی ورود شما در مدت درخواست ویزای کار، تحصیل یا سوپر ویزا معتبر خواهد بود. ممکن است بتوانید به محض ورود به کانادا، ویزای کار خود را تمدید کنید.

57نامه ی POE من گم یا حذف شده یا آسیب دیده است. باید چه کنم؟

با استفاده از وب سایت تماس گرفته و درخواست ارسال دوباره ی نامه ی POE را بدهید. اگر آنلاین درخواست داده باشید، معمولا نامه ی POE دوباره به اکانتتان ارسال می شود. اگر به آن دسترسی ندارید یا نمی توانید درخواست خود را به اکانت لینک کنید، حتما داخل تماس خود این مورد را توضیح دهید.

58چه فعالیتی کار محسوب می‌ شود؟

فعالیت‌هایی که با شرایط زیر انجام دهید کار محسوب می‌شوند: دستمزد دریافت می‌کنید دستمزد دریافت نمی‌کنید، اما شغلی است که معمولاً حق‌الزحمه دارد یا تجربه‌ی کاری ارزشمندی برای شهروند کانادایی یا مقیم دائم آنجاست. مثلاً کارآموزی بدون حقوق دستمزد پولی است که: کارفرما به شما می‌دهد در ازای نوعی خدمت دریافت می‌کنید در ازای هر نوع فعالیت دیگری می‌گیرید

59برای کار در کانادا ، به چه چیزی نیاز داریم؟

به شغل شما، برنامه‌ی درخواستی و نیاز یا عدم نیاز به LMIA بستگی دارد. در بیشتر موارد، به یک یا تعداد بیشتری از مدارک زیر برای کار نیاز دارید: اگر شغلتان به LMIA نیاز دارد، شماره‌ی LMIA از طرف کارفرما اثبات اینکه کارفرمایتان پیشنهاد استخدام را از طریق درگاه کارفرما ارائه داده است قرارداد یا نامه‌ی کار (اگر کارفرمای شما از روند انطباق کارفرما معاف باشد) اثبات گواهی، اعتبار یا صلاحیت در شغل موردنظر در برخی موارد، ممکن است از دریافت LMIA معاف باشید: Mobilité Francophone به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد که فرانسوی زبان‌ها و کارگران دو زبانه را از خارج استخدام کنند، برای کار کردن در مشاغل مدیریتی، حرفه‌ای، فنی و تخصصی خارج از کبک اگر بین 18 تا 35 ساله هستید، می‌توانید ازطریق IEC ویزای کار موقت دریافت کنید سایر موارد مستثنا از LMIA

60ارزیابی تأثیر بازار (LMIA) چیست؟

ارزیابی تأثیر بازار، مدرکی است که ممکن است کارفرما برای استخدام نیروی خارجی به آن نیاز داشته باشد. LMIA مثبت نشان می‌دهد که برای پر کردن شغل، به نیروی کار خارجی نیاز است. همچنین نشان می‌دهد که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادایی نمی‌تواند شغل را اخذ کند. LMIA مثبت را نامه‌ی تأیید می‌نامند. اگر کارفرما به LMIA نیاز دارد، باید درخواست بدهد. به‌محض دریافت LMIA از طرف کارفرما، نیروی کار می‌تواند ویزای کار بگیرد. برای درخواست مجوز کار، به موارد زیر نیاز دارید: نامه‌ی job offer قرارداد کپی از LMIA شماره‌ی LMIA

61یک پیشنهاد کار کانادایی دریافت کرده‌ ام. به چه مدارکی از طرف کارفرما نیاز دارم؟

در بیشتر موارد، کارفرما باید: پیشنهاد کاری و شماره‌ی LMIA را برای شما ارسال کند پیشنهاد شماره‌ی اشتغال را بفرستد به‌محض دریافت یکی از شماره‌های فوق، می‌توانید درخواست دریافت، تمدید یا تغییر ویزای کار بدهید. اگر کارفرما معاف از LMIA است، نحوه‌ی دریافت ویزای کار چنین مشاغلی را بخوانید. اگر درخواست ویزای کار باز کرده‌اید، نیاز به هیچ مدرکی از کارفرما ندارید.

62ویزای کار اجازه‌ ی کار برای هر کارفرمایی در کانادا را می‌ دهد؟

به نوع جواز شما بستگی دارد. بیشتر ویزاهای کاری مربوط‌ به کارفرمای خاصی‌اند و فقط اجازه‌ی کار برای همان کارفرما را می‌دهند. در بعضی موارد، می‌توانید ویزای کار باز بگیرید که مختص یک کارفرمای خاص نیست. ویزای کار باز به شما اجازه‌ی کار برای هر کارفرمایی را می‌دهد، جز آن‌هایی که در لیست کارفرمایان بدون شرایط و صلاحیت باشند.

63از کجا بفهمیم کارفرمایی که پیشنهاد استخدام داده، واجد شرایط است؟

لیست کارفرمایان بدون صلاحیت را ببینید. این لیست کارفرمایان بدون صلاحیت را برای استخدام نیروی کار موقت از طریق برنامه‌ی کارگر موقت خارجی یا برنامه‌ی پویایی بین‌المللی نشان می‌دهد. اگر درخواست ویزای کار برای کار نزد کارفرمای بدون صلاحیت (ineligible) بدهید، درخواست شما رد می‌شود.

64به‌ عنوان نیروی کار موقت، چقدر می‌ توانیم در کانادا کار کنیم؟

برای کار کردن به‌عنوان نیروی کار موقت در کانادا، سقف زمانی وجود ندارد. محدودیت زمانی به موارد زیر بستگی دارد: پیشنهاد استخدام از طرف کارفرما طول زمان ذکرشده روی LMIA (اگر کارفرمایتان به آن نیاز دارد) مدت اعتبار گذرنامه‌ی شما. اگر قصد کار به‌عنوان کارگر موقت در کبک دارید، احتمالاً به CAQ نیاز خواهید داشت. CAQ مدت‌زمان جواز شما برای کار در کبک را نشان می‌دهد. اگر معاف از روند LMIA هستید، نیازی به CAQ ندارید.

65چطور می‌ توان برای ویزای کار درخواست داد؟

به‌طور معمول، باید قبل از ورود به کشور درخواست جواز کار بدهید. در بعضی موارد، افراد خارجی می‌توانند داخل مرز درخواست دهند. به علت بیماری کووید 19، توریست‌ها موقتاً می‌توانند به‌صورت آنلاین درخواست ویزای کار بدهند.

66آیا ویزای کار کانادا شرایط خاصی دارد؟

بعضی از شرایط مستقیماً روی ویزا نوشته می‌شوند؛ مثل: نوع کار مجاز کارفرماهای مجاز محل مجاز برای کار مدت‌زمان مجاز برای کار آیین‌نامه‌ی 185 حمایت از مهاجران همه‌ی شرایط احتمالی برای ویزا را لیست کرده است. بعضی از شرایط استانداردها هم هستند که مخصوص همه‌ی دارندگان ویزاست. مثلاً باید پس از پایان اقامت خود، کانادا را ترک کنید.

67پردازش درخواست ویزای کار چقدر طول می‌ کشد؟

زمان پردازش بسته به نوع درخواست شما، متفاوت خواهد بود. اطلاعات زمان‌های پردازش درخواست‌های خارج و داخل کانادا، به‌صورت آنلاین در دسترس است. این اطلاعات معمولاً آپدیت می‌شود؛ پس زودبه‌زود سر بزنید.

68هنگام ورود به کانادا می‌ توانیم درخواست ویزای کار دهیم؟

بیشتر افراد نمی‌توانند برای ویزای کار یا تحویل عکس و اثر انگشت، از طریق مراکز مرزی (port of entry) اقدام کنند. فقط زمانی می‌توانید از طریق مرز اقدام کنید که شرایط زیر را داشته باشید: از آمریکا وارد کانادا شوید. بخواهید به‌محض ورود به کانادا، چهارده روز قرنطینه شوید. حتی اگر بخواهید به کانادا ورود مجدد داشته باشید، باز هم به قرنطینه نیاز دارید. پیشنهاد کاری معتبری داشته باشید. سایر شرایط درخواست از طریق مرز را داشته باشید.

69اگر بخواهیم از طریق پست درخواست ویزای کار دهیم، چطور از تأخیر یا رد درخواست جلوگیری کنیم؟

می‌توانید با اقدامات زیر از تأخیر یا رد درخواست جلوگیری کنید: فرم‌های درخواست را به‌درستی امضا و پر کنید همه‌ی مدارک موجود در چک‌لیست مدارک را ارائه دهید (IMM 5556) هزینه‌های پردازش را به‌صورت آنلاین از طریق کارت اعتباری پرداخت کنید اگر بیش از یک نوع درخواست دارید، همه‌ی هزینه‌ها را پرداخت کنید مدارک پرداخت را ارائه دهید.

70چطور می‌ توان از ویزای کار مفقودی، مسروقه یا از بین رفته کپی تهیه کرد؟

باید دوباره درخواست دهید و هزینه‌های جایگزینی ویزای کار را پرداخت کنید.

71ویزای کار باز (Open work permit) چیست؟

ویزای کار باز، نوعی ویزای کار است که مخصوص شغل خاصی نیست و به همین دلیل، هنگام درخواست ویزای کار، نیازی به موارد زیر ندارد: ارزیابی تأثیر بازار (LMIA) از استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا اثبات اینکه کارفرما پیشنهاد استخدام خود را از طریق درگاه کارفرما ارائه داده و هزینه‌های انطباق کارفرما را پرداخت کرده است

72نامه‌ ی پیشنهاد استخدام چیست؟

نامه‌ی پیشنهاد شغلی مدرکی است که کارفرمای کانادایی به نیروی کار موقت می‌دهد و جزئیات شغل شما را در خود دارد. به‌طور کلی، نامه‌ی پیشنهاد شغلی (نامه‌ی استخدام) جزئیات کمتری از قرارداد دارد و اطلاعات زیر را داراست: دستمزد و کسری حقوق وظایف شغلی شرایط استخدام مثل ساعات کاری. اگر به LMIA نیاز دارید، کپی نامه‌ی پیشنهاد شغلی را با درخواست ویزای کار خود ارائه دهید. Offer of employment و job offer letter با هم متفاوت هستند. اگر کارفرمای شما برای استخدامتان به LMIA نیاز ندارد، باید offer of employment را از طریق درگاه کارفرما ارائه دهد. به‌ محض ارسال، پرتال یک شماره‌ی پیشنهاد استخدام را آماده می‌کند که برای درخواست جواز کارتان به آن نیاز دارید. معافیت‌های کارفرمایان: بعضی از کافرمایان معاف از LMIA از ارسال پیشنهاد استخدام هم معاف هستند، پس شما شماره‌ی پیشنهاد نخواهید داشت.

73اسم من روی ویزای کار اشتباه نوشته شده است ؛ می‌ توانم اصلاحش کنم؟

بله، نام شما روی جواز کار، باید دقیقاً مانند نامتان روی گذرنامه باشد. اگر اشتباهی رخ داده و نام روی ویزا با نام گذرنامه یکی نیست، برای اصلاح پرونده‌ی ورود، تأیید اقامت دائم یا اسناد معتبر اقامت موقت، درخواست ارسال کنید. دستورالعمل را بخوانید تا نحوه‌ی پر کردن فرم و ارسال آن را متوجه شوید.

74چه کسانی می‌ توانند برای ویزای کار باز درخواست دهند؟

در موارد زیر، برای ویزای کار باز مجاز هستید: دانشجوی فارغ‌التحصیل خارجی یکی از آموزشگاه‌های معتبر هستید و صلاحیت ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی را دارید ویزای کار مختص به یک کارفرما را دارید، اما در شغل موردنظر مورد سوءاستفاده یا در خطر سوءاستفاده قرار گرفته‌اید دانشجویید اما توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل را ندارید. (دانشجوی بی بضاعت) درخواست اقامت دائم در کانادا را داشته‌اید عضو خانواده‌ی یک متقاضی اقامت دائم در کانادا هستید همسر یا شریک قانونی یک دانشجوی خارجی و یا نیروی کار ماهر هستید همسر یا شریک قانونی برنامه‌ی مهاجرتی Atlantic immigration pilot هستید ویزای اقامت موقت دارید نیروی کار جوان مشغول در برنامه‌ی خاصی هستید تحت هرکدام از شرایط فوق، باید شروط دیگری را هم داشته باشید. به اینجا مراجعه کنید تا بفهمید واجد شرایط ویزای کار باز هستید یا خیر.

75نحوه‌ ی درخواست مجوزهای کاری مختص کارفرما و ویزای کار باز متفاوت است؟

خیر، می‌توانید از یک درخواست یکسان برای هر دو استفاده کنید.

76پس از ورود به کانادا گذرنامه‌ ی جدیدی گرفته‌ ام. این روی درخواست ویزای کار تأثیر دارد؟

خیر، با این حال اعتبار مجوز کاری شما نمی‌تواند بیشتر از اعتبار پاسپورت فعلی باشد. اگر پس از ورود به کانادا پاسپورت خود را تجدید کرده‌اید، هنگامی که برای تمدید ویزای کار خود درخواست می‌دهید، باید کپی گذرنامه‌ی جدید را ارائه دهید.

77می‌ توانیم در مورد درخواست جواز کار تجدید نظر کنیم؟

طبق قوانین مهاجرت کانادا، هیچ حق رسمی‌ای برای تجدیدنظر تصمیمات یک مقیم موقت وجود ندارد. در عوض، می‌توانید دوباره درخواست دهید. در صورت امکان، افسر دیگری درخواستتان را بررسی می‌کند. همچنین اگر فکر می‌کنید پردازش عادلانه نبوده است، می‌توانید از طریق دادگاه فدرال کانادا، درخواست تجدیدنظر قضایی کنید. یک وکیل کانادایی به نمایندگی از شما اقدام خواهد کرد.

78آیا می‌ توانیم مجوز کار IEC خود را تمدید کنیم؟

فقط در شرایط بسیار خاصی می‌توانید جواز کار خود را تمدید کنید.

79آیا می‌ توانم جواز برنامه کار کشاورزی فصلی (SAWP) خود را تمدید کنم؟

خیر، قوانین برنامه‌ی کار کشاورزی فصلی نسبت به سایر ویزاهای کاری متفاوت است. از طریق SAWP، حداکثر می‌توانید هشت ماه، بین تاریخ 1 ژانویه تا 15 دسامبر، در کانادا بمانید. باید تا حداکثر 15 دسامبر کانادا را ترک کنید. کارفرمای شما باید فصل به فصل برای استخدامتان درخواست مجوز اشتغال و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESCD) را بدهد که با عنوان LMIA مثبت شناخته می‌شود. (اطلاعات بیشتر در مورد ESCD) کارفرما ممکن است بخواهد شما را دوباره استخدام کند. حتی در این صورت هم قبل از درخواست مجوز کاری دیگر، باید به کشور خود بازگردید.

80برای گرفتن جواز کار به تست پزشکی نیاز داریم؟

در شرایط زیر برای جواز کار به تست پزشکی نیاز دارید: قصد کار در شغلی دارید که سلامت عمومی در آن اهمیت دارد؛ مثل: خدمات بهداشتی، مراقبت از کودک و یا تدریس ابتدایی و متوسطه. قصد کار در بخش کشاورزی دارید و در کشورهای این لیست زندگی کرده‌اید. می‌خواهید بیش از شش ماه در کانادا کار کنید و قبل از تاریخی که قصد درخواست دارید، شش ماه متوالی را در یکی از کشورهای این لیست زندگی کرده‌اید. اگر به تست پزشکی نیاز داشته باشید، افسر نحوه‌ی آن را برای شما توضیح می‌دهد. تصمیم افسر بر اساس شغل و محل زندگی گذشته‌ی شماست.

81چطور می‌ توانیم برای انجام تست پزشکی دکتر مناسبی پیدا کنیم؟

فقط پزشک پنل مورد تأیید مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) می‌تواند آزمایش پزشکی شما را انجام دهد. می‌توانید پزشک پنل را در هر جایی پیدا کنید. باید به او محل پردازش پرونده را اطلاع دهید تا نتایج آزمایش به دفتر همان محل ارسال شود. تست پزشکی هزینه‌های خودش را دارد که برای هر پزشکی متفاوت است. لیست پزشک پنل‌ها را در محل زندگی خود جستجو کنید. اگر پزشک خانواده‌تان خارج از این لیست بود، نمی‌توانید او را انتخاب کنید.

82چه کسانی به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارند؟

کارفرمایان بعضی از کارگران موقت، قبل از اخذ جواز کار از جانب نیروی کار، باید درخواست LMIA بدهند. LMIA مدرکی از استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کاناداست که به کارفرما اجازه‌ی استخدام نیروی کار موقت می‌دهد. اگر کارفرما هستید، اینجا را مطالعه کنید. اگر نیروی کار هستید، باید به تعدادی سؤال پاسخ دهید تا بفهمید: نوع جواز کاری که می‌توانید درخواست دهید کدام است؟ قدم‌هایی که کارفرمایتان قبل از درخواست ویزای کار شما باید طی کند چیست؟

83کدام‌ یک از هزینه‌ های ویزای کاری را باید پرداخت کنیم؟

در بیشتر موارد، قبل از صدور جواز کار، هم کارفرما و هم نیروی کار باید هزینه‌ها را پرداخت کنند. به‌روزترین لیست هزینه‌ها را بررسی کنید. نیروی کار: اگر درخواست ویزای مختص کارفرما دارید، باید هزینه‌های پردازش ویزای کار را بدهید. اگر درخواست ویزای کار آزاد دارید، باید علاوه بر هزینه‌های پردازش ویزای کار، هزینه‌ی ویزای کار باز را هم پرداخت کنید. کارفرمایان: اگر نیاز به LMIA دارید، باید هزینه‌های پردازش را به استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا پرداخت کنید. در این مورد، نیازی به پرداخت هزینه‌ی انطباق کارفرما نیست. اگر به LMIA نیاز ندارید، هنگام ارسال درخواست استخدام از طریق درگاه کارفرما، باید هزینه‌ی انطباق کارفرما را پرداخت کنید. بعضی از کارفرمایان نیازی به پرداخت هزینه‌ی انطباق کارفرما ندارند.

84نامه‌ ی POE چیست؟

نامه‌ای است که در صورت پذیرش در موارد زیر، از طرف IRCC دریافت می‌کنید: جواز تحصیل جواز کار سوپرویزا (فقط درصورتی‌که از کشورهای معاف از ویزای توریستی هستید) گاهی نامه‌ی مطابقت (correspondence letter)، معرفی یا مقدماتی شناخته می‌شود. به‌صورت رسمی نامه‌ی معرفی نامه‌ی ورودی (POE) نامیده می‌شود. این نامه‌ی معرفی، جواز کار یا تحصیل شما نیست. نامه را نگه دارید. هنگام ورود به کانادا، برای دریافت جواز کار یا تحصیل، باید آن را به دفاتر مرزی نشان دهید.

85برای اثبات اینکه کارفرما هزینه‌ های انطباق کارفرما را پرداخت کرده و پیشنهاد استخدام ارائه کرده است، چه مدارکی نیاز داریم؟

هنگام ارسال درخواست ویزای کار، شماره‌ی پیشنهاد استخدامی را که به کارفرمایتان داده شده، ارائه دهید. این شماره فقط برای یک درخواست قابل‌استفاده است. معافیت‌های انطباق کارفرما: بعضی کارفرمایان معاف از LMIA، نیازی به ارسال پیشنهاد استخدام ندارند.

86چطور کارفرمای خود را تغییر دهیم؟

برای تغییر کارفرما، باید درخواست تغییر شرایط ویزای کار بدهید. قبل از ارسال درخواست، نیاز به اطلاعات و مدارکی از کارفرمای جدید دارید. ملزومات موردنیاز به معافیت یا عدم معافیت کارفرمایتان از LMIA بستگی دارد.

87به‌ عنوان نیروی کار، برای کار در کانادا به eTA یا ویزا نیاز داریم؟

بسته به وضعیت تابعیت شما، علاوه بر ویزای کار، ممکن است به eTA یا ویزای توریستی نیاز پیدا کنید. ویزا یا eTA هم‌زمان با جواز کارتان صادر خواهد شد. نیازی به درخواست جداگانه یا پرداخت هزینه‌ی اضافی نیست.

88می‌ توانیم هزینه‌ ی اقامت موقت را به پول کشور خود پرداخت کنیم؟

در بیشتر کشورها، بله. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های موردقبول پرداخت از طرف دفاتر ویزای کانادا

89چطور می‌ توان برای ویزای موقت درخواست داد؟

درخواست اقامت موقت برای بازدید از کانادا را پر کنید. از سپتامبر و دسامبر 2013، شهروندان 29 کشور و 1 منطقه، هنگام درخواست ویزا باید بیومتریک (عکس و اثر انگشت) خود را تحویل دهند. ویزای کاری موقت

90هنگام درخواست جواز کار، باید برای eTA یا ویزا هم درخواست دهیم؟

خیر، بسته به وضعیت تابعیت، ممکن است علاوه بر جواز کار، به مجوز سفر الکترونیکی (eTA) یا ویزای توریستی نیاز پیدا کنید. eTA یا ویزا همراه با جواز کار برایتان صادر می‌شود. نیاز به درخواست جداگانه یا پرداخت هزینه‌ی اضافی نیست. احتمالاً به عکس و اثر انگشت هم نیاز دارید. از سپتامبر و دسامبر 2013، شهروندان 29 کشور و 1 منطقه، هنگام درخواست ویزا باید بیومتریک (عکس و اثر انگشت) خود را تحویل دهند.

91چطور می‌ توانم به دوست یا عضو خانواده‌ ی خود برای درخواست بازدید از کانادا کمک کنم؟

اگر دوست یا عضو خانواده‌ی شما می‌خواهد از کانادا بازدید کند، باید به دفتر ویزای کانادایی موجود در کشور یا منطقه‌ی خود مراجعه کند. مأمور ویزا درخواست را بررسی می‌کند و برای صدور یا عدم صدور ویزا تصمیم می‌گیرد. می‌توانید به دوست یا عضو خانواده‌تان با نوشتن دعوت‌نامه کمک کنید. این توضیح می‌دهد چطور به شخص کمک خواهید کرد. مثلاً ممکن است پیشنهاد پرداخت بلیت‌ها یا محل اقامت را بدهید. دعوت‌نامه مفید است اما تضمین نمی‌کند که شخص حتماً ویزا را اخذ کند.

92با ویزای اقامت موقت، می‌ توان کانادا را ترک کرد و دوباره برگشت؟

ویزای اقامت موقت یک بار ورود (Single-Entry): اگر ویزای یک‌بار ورود اقامت موقت دارید، به‌طور کلی برای بازگشت به کانادا به ویزای جدیدی نیاز دارید. می‌توانید از طریق ویزای اورجینال یک‌بار ورود خود، در شرایط زیر درخواست بازگشت دهید: فقط از ایالات متحده، سنت پیر و میکلون دیدن کرده باشید. قبل از پایان اعتبار اقامت خود به کانادا برمی‌گردید. ویزای اقامت موقت چند بار ورود (Multiple-Entry): اگر ویزای اقامت موقت چند بار ورود دارید و ویزا منقضی نشده است، بله می‌توانید برگردید. ویزای اقامت موقت منقضی شده: می‌توانید از طریق ویزای اورجینال اقامت موقت خود، حتی در صورت انقضا، تحت شرایط زیر درخواست بازگشت دهید: فقط از ایالات متحده، سنت پیر (St. Pierre) و میکلون (Miquelon) دیدن کرده باشید. قبل از پایان اعتبار اقامت خود به کانادا برمی‌گردید. مأمور ویزا قبل از بازگشت شما، همه‌ی شرایطتان را بررسی می‌کند. اگر از کشوری غیر از لیست بالا دیدن کرده باشید، به ویزای اقامت موقت جدیدی نیاز دارید.

93چطور بفهمیم وضعیت اقامت موقت ما منقضی شده؟

هنگام ورود به کانادا و تحویل پاسپورت به مأمور، آن‌ها مهری روی گذرنامه می‌زنند یا مدرک جدیدی صادر می‌کنند. پاسپورت خود را چک کنید. اگر مهر داشته باشد، به اشکال زیر است: برای مثال، اگر افسر تاریخ دست‌نویسی مانند شکل بالا را بنویسد، وضعیت اقامت موقت شما در همان تاریخ تمام خواهد شد. (در عکس بالا 30 ژوئن 1993) اگر هیچ مهر، تاریخ یا مدرکی روی گذرنامه نباشد، وضعیت اقامت موقت شما تا شش ماه پس از روز ورود به کانادا اعتبار دارد. اگر سابقه‌ی بازدید (ویزیتور رکورد)، جواز کار یا تحصیل به شما داده شود، تاریخ انقضا روی سند مشخص خواهد شد.

94چگونه می‌ توانیم نیروی کار خارجی موقت استخدام کنیم؟

سه قدم اساسی برای استخدام نیروی خارجی موقت وجود دارد: گرفتن LMIA یا ارائه‌ی پیشنهاد استخدام اخذ ویزای کار از طرف کارگر برای کارگر شرح دهید چه انتظاراتی از او دارید دریافت LMIA یا ارائه‌ی پیشنهاد استخدام: اول بررسی کنید که به ارزیابی تأثیر بازار (LMIA) نیاز دارید یا خیر. این ارزیابی تأیید می‌کند که تقاضا برای شغل پیشنهادی شما وجود دارد و هیچ نیروی کار اهل کانادایی‌ برای انجام آن نیست. درباره‌ی برنامه‌ی کارگر خارجی موقت بیشتر بخوانید تا از LMIAها و محل درخواست آن‌ها بیشتر بدانید. اگر به LMIA نیاز ندارید، پیشنهاد استخدام ارائه کنید و با استفاده از درگاه کارفرما (Employment portal) هزینه‌ی انطباق کارفرما را پرداخت کنید. شماره‌ی پیشنهاد استخدام دریافتی را به کارگر منتخب خود تحویل دهید تا بتواند درخواست ویزای کار کند. بعضی از کارفرمایان، نیازی به ارائه‌ی پیشنهاد استخدام از طریق درگاه کارفرما و پرداخت هزینه‌ی انطباق کارفرما ندارند. از اینجا، معافیت خود را چک کنید. اخذ ویزای کار از طرف کارگر: به‌محض دریافت شماره‌ی پیشنهاد استخدام یا شماره‌ی LMIA، این جزئیات را همراه با پیشنهاد شغلی برای کارگر ارسال کنید. برای درخواست جواز کار، به این اطلاعات نیاز دارند. اگر معاف از روند انطباق کارفرما هستید، قرارداد استخدام را برای نیروی کار ارسال کنید. می‌توانند از آن برای درخواست خود استفاده کنند. برای کارگر شرح دهید چه انتظاراتی از او دارید: برای نیروی کارتان توضیح دهید وقتی مجوز کارشان تأیید شد، نامه‌ی معرفی دریافت می‌کنند. جواز کار اصلی کارگر هنگام ورود به کانادا از طرف مأمور خدمات مرزی صادر می‌شود. اگر نیروی کار ساکن کاناداست و شرایط لازم را دارد، ویزای کار برایش پست می‌شود.

95به‌ عنوان کارفرما ، تعهدات ما در قبال نیروی کار موقت خارجی چیست؟

مسئولیت‌های شما به‌عنوان کارفرما: مطمئن شوید کارگران موقت ویزای کار دارند. مطمئن شوید که کارگران موقت از شرایط و محدودیت‌های زمانی جواز کار خود پیروی می‌کنند. به تعهدات خود به کارگر در مورد دستمزد، شرایط کار و شغلی که در پیشنهاد استخدام یا ارزیابی تأثیر بازار ذکر شده، عمل کنید. مطمئن شوید که کسب‌وکار شما تا پایان اعتبار ویزا، برقرار است. تلاش کنید محل کاری عاری از هر نوع سوءاستفاده فراهم کنید. به کارگران موقت کمک کنید که مدارک و شناسه‌های لازم(مثل شماره‌ی بیمه‌ی اجتماعی و مدارک پزشکی) را به‌دست آورند. برای استخدام نیروی کار موقت چه کنیم؟

96می‌ توانیم نیروی ناکارآمد خارجی را اخراج کنیم؟

بله، اگر نیروی کار به وظایف ذکرشده در قرار داد عمل نکند، می‌توانید اخطار موردنظر را به کارمند بدهید یا به‌جای اخطار، با او تسویه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با هیئت استانداردهای کار استان یا منطقه تماس بگیرید.

97اگر نیروی کار بیمار یا در بیمارستان بستری شود، تصادف کند یا نیاز به استراحت خانگی داشته باشد، چه کنیم؟

همان‌طور که در قوانین استانی و منطقه‌ای ذکر شده، نیروی کار شما حق مرخصی استعلاجی دارد. اگر کارگر بیمار است، او را مجبور به کار کردن نکنید! برنامه‌ی سلامت و جبران خسارت کارگران در استان یا منطقه‌ی شما، باید کارگر را تحت پوشش قرار دهد. مسئولیت شما به پوشش تحت این طرح بستگی دارد. کارمند شما همچنین می‌تواند از مزایای بیمه‌ی بیماری اشتغال بهره ببرد.

98چطور بفهمیم که به ارزیابی تأثیر بازار برای استخدام نیروی موقت نیاز داریم یا خیر؟

برای فهمیدن نیازتان به LMIA، دو راه وجود دارد: لیست کدهای معاف از LMIA را مرور کنید. با واحد بین‌المللی پویایی کارگر (IMWU) برای کمک تماس بگیرید. تا زمانی که کارگر موقت موارد زیر را داشته باشد، اگر فکر می‌کنید نیروی موقت به LMIA یا ویزای کار نیاز ندارد، می‌توانید نظر IMWU را بپرسید: اهل کشورهای معاف از ویزا باشد. هم‌اکنون خارج از کانادا باشد. نحوه‌ ی چک کردن کد‌های معاف از LMIA یا تماس با IMWU.

99اگر شرکت ما با شرکت دیگری ادغام شود، برای کارکنانی که مجوز کار موقت دارند چه اتفاقی می‌افتد؟

شرکت جدید، تحت شرایط زیر، محدودیت همه‌ی کارگران موقت در مکان‌های تجاری مشمول این ادغام را به عهده می‌گیرد: با تصاحب بدهی‌ها و دارایی‌های شرکت شما، کسب‌وکار جذاب‌تری می‌شود بخشی از تجارت شما را که کارگران موقت را استخدام می‌کند، تصرف می‌کند کارفرمای جدید نیازی به ارائه‌ی دوباره‌ی پیشنهاد استخدام ندارد و کارمند، به دو شرط زیر، نیازی به ویزای کار جدید ندارد: هردو شرکت (کارفرمای قبلی و فعلی) در یک حوزه کار می‌کنند هیچ‌یک از شرایط جواز کار مثل دستمزد، وظایف کاری و محل کار تغییر نکند اگر حوزه و وظایف کاری، دستمزد و یا محل کار تغییر کند، کارگران مشمول باید ویزای کار جدیدی بگیرند. در این موارد، کارفرمای جدید باید پیشنهاد استخدام جدید ارائه دهد یا -اگر شغل معاف از LMIA نباشد- ارزیابی تأثیر بازار کار بگیرد. این کارگران تا زمانی که مجوز کار جدید خود را دریافت نکنند، نمی‌توانند به کار ادامه دهند. در هر صورت، هردو شرکت باید کلیه‌ی اسناد مربوط به ادغام و تصاحب را برای بازرسی انطباق حفظ کنند.

100اگر نام شرکت ما تغییر کرد، چه کنیم؟

ید تغییر نام را به‌صورت کتبی برای کارگران تحت تأثیر خود تأیید کنید. به این ترتیب می‌توانند وجود نام شرکت در لیست جواز کار خود را اثبات کنند. نامه‌ی مکتوب باید امضا شده باشد و دارای موارد زیر باشد: اطلاعات کارگر موقت: نام و نشانی، شماره‌ی Client ID از IRCC، محل کار، تاریخ صدور و اتمام جواز کار. اطلاعات شرکت قبل از تغییر نام: شماره‌ی تجاری آژانس درآمد کانادا (CRA)، شماره‌ی تلفن، نام و نشانی. اطلاعات جدید شرکت: نام و نشانی، شماره‌ی تلفن، شماره‌ی تجاری CRA، تاریخ تغییر نام، محل کار، نام و اطلاعات تماس نمایندگان کارفرما. علت تغییر نام: مالکیت، تقویت، ادغام و… .

101اگر موردی در پیشنهاد تغییر کرده باشد، باید پیشنهاد استخدام جدیدی ارائه دهیم؟

اگر لازم باشد که کارگر موقت ویزای کار جدیدی بگیرد (به دلیل تغییر کارفرما، شغل یا محل کار)، معمولاً پیشنهاد استخدام جدیدی لازم است. برای مثال، در شرایط زیر به پیشنهاد استخدام جدید نیاز دارید: نام بیزینس شما تغییر کرده است و کارمند برای جواز جدید حاوی نام کسب‌وکار شما درخواست می‌دهد شغل یا وظایف کاری تغییر کرده است و آن‌ها مشمول کد NOC متفاوتی می‌شوند. محل کار تغییر کرده است و یکی از این موارد اعمال شده است: کارمند فقط مجاز به کار در محل‌های خاصی است. (ذکرشده روی ویزای کار) محل کار بخشی از دلیل معافیت شما از ارزیابی تأثیر بازار است. (برای مثال، کارگر یک نام‌نویس استانی است و فقط در استان یا منطقه‌ای خاص می‌تواند کار کند) محل کار جدید مطلوب کارگر نیست (ازجمله محل اقامت و شرایط کار)؛ مثلاً، کارگر برای کار در یک محل روستایی توافق کرده و اکنون باید در شهر کار کند، یا برای کار در دفتر توافق کرده ولی قرار است در انبار کار کند مدارک هر تغییری را که ایجاد می‌کنید، حتماً نگه دارید. در صورت بازرسی از تجارتتان، ممکن است لازم باشد آن‌ها را تحویل مأمور بدهید.

102هزینه‌ ی انطباق کارفرما (employer compliance) چیست و چطور آن را پرداخت کنیم؟

هزینه‌ی انطباق کارفرما هزینه‌ای است که کارفرمایان باید برای استخدام نیروی کار از طریق برنامه‌ی پویایی بین‌المللی (IMP) پرداخت کنند. اگر کارمند را با شرایط زیر استخدام کردید، نیازی به پرداخت این هزینه نیست: دارای ویزای کار باز معتبر از طریق برنامه‌ی کارگر خارجی موقت. برای پرداخت، داخل درگاه کارفرما اکانت ایجاد کنید و پیشنهاد استخدام ارائه دهید. کارفرمایان معاف از هزینه‌ی انطباق: بعضی از کارفرمایان معاف از LMIA، از پرداخت هزینه‌ی انطباق هم معاف هستند.

103من هزینه‌ ی انطباق کارفرما را پرداخت کرده‌ ام. اما درخواست کارگر موقت برای ویزای کار رد شده است. هزینه‌ ی من پس داده می‌ شود؟

بله، به‌ صورت خودکار بازپرداخت می‌شود. نیازی به اقدامی از جانب شما نیست. اگر تا هشت هفته اعلانی درباره‌ی بازپرداخت خود دریافت نکردید، دستورالعمل دریافت بازپرداخت را دنبال کنید.

104هزینه‌ ی انطباق کارفرما را پرداخت کرده‌ ام اما کارگر به کانادا نمی‌ آید. هزینه بازپرداخت می‌ شود؟

بله بازپرداخت دریافت می‌کنید. البته اول باید پیشنهاد استخدام خود را کنسل کنید. به‌ محض انصراف از پیشنهاد استخدام، بازپرداخت به‌صورت خودکار به همان صورتی که پرداخت کرده‌اید، با شما تسویه می‌شود. البته پردازش آن‌ها ممکن است تا یک سال طول بکشد.

105می‌ خواهم پیشنهاد استخدام ارسال کنم. فرم IMM 5802 را چطور بیابم؟

فرم IMM 5802 منسوخ شده است. همه‌ی پیشنهادها استخدام باید به‌ صورت آنلاین از طریق درگاه کارفرما ارسال شوند.

106پس از ارسال پیشنهاد استخدام، باید قبل از تقاضای ویزای کار از جانب کارگر موقت، منتظر تأیید آن باشم؟

خیر، لازم نیست منتظر بمانید. وقتی موفق شدید پیشنهاد استخدام را از طریق درگاه کارفرما ارسال کنید، یک شماره‌ی پیشنهاد استخدام دریافت می‌کنید. این شماره را در employment queue اکانت درگاه خود خواهید دید. باید این شماره را به کارگر موقت بدهید. درخواست ویزای کار نیروی کار، باید همراه با این شماره باشد. کارگر می‌تواند به‌ محض دریافت شماره‌ی استخدام از شما، درخواست ویزای کار بدهد.

107آیا نماینده‌ ی مورد تأیید می‌ تواند پیشنهاد استخدام را از طرف کارفرما ارائه دهد؟

بله، کارفرما باید: به حساب او در درگاه کارفرما دسترسی پیدا کند حساب کاربری ثانویه (secondary) ایجاد کند این حساب ثانویه را به نماینده‌ی مجاز خود اختصاص دهد راهنمای ثبت‌نام پرتال کارفرما را درباره‌ی نحوه‌ی ساخت و تخصیص اکانت دوم بخوانید. کارفرمایان دیگر نیازی به استفاده از فرم IMM 5476 ندارند. یادداشت: نمایندگان مجاز برای هر کدام از کارفرمایان موکل خود باید GCKey جداگانه داشته باشند. نمایندگان مجازی که به‌ جای کارفرما پیشنهاد استخدام ارائه می‌دهند، باید این پیشنهاد را از طریق درگاه کارفرما ارسال کنند. آن‌ها نمی‌توانند پیشنهادهای استخدام خود را از طریق درگاه مجاز نمایندگی پرداخت ارائه دهند.

108من شماره‌ ی آژانس درآمد کانادا را ندارم. چطور پیشنهاد استخدام خود را ارائه دهم؟

همه‌ی سازمان‌های دارای کارمند در کانادا، باید شماره‌ی تجاری CRA داشته باشند. اگر نیاز به استخدام کارگر دارید، لازم است شماره‌ی CRA بگیرید. البته اگر نیروی کار خارجی هم کارفرما و هم کارگر باشد، یک استثنا وجود دارد و زمانی اعمال می‌شود که شما نیروی کار خارجی: خود اشتغال یا کارآفرین باشید یک کسب‌وکار را در کانادا شروع کرده باشید در این مورد، باید با اطلاعات زیر، به ما ایمیل بزنید: نام و تاریخ تولد تابعیت و کشور محل تولد جنسیت از این اطلاعات برای اتصال پیشنهاد استخدام (به‌ عنوان کارفرما) و درخواست ویزای کار (به‌ عنوان نیروی کار موقت) استفاده می‌شود.

109چطور پیشنهاد استخدام خود را تغییر دهیم یا ایرادات آن را رفع کنیم؟

اگر درخواست جواز کار کارگر تأیید شده باشد، باید از طریق درگاه کارفرما پیشنهاد استخدام جدیدی ارائه دهید و هزینه‌ی انطباق کارفرما را دوباره پرداخت کنید. کارگر هم باید درخواست جواز جدیدی بکند. اگر هنوز درخواست جواز کار تأیید نشده است، می‌توانید از پیشنهاد استخدام خود انصراف دهید، سپس پیشنهاد جدیدی با اطلاعات تازه ارائه کنید. اگر کارگر موقت درخواست ویزای کار داده باشد، باید از آن انصراف دهد. می‌توانند از طریق اینجا، از درخواست ویزای کار خود انصراف دهد و حتماً دلیل انصراف خود را ذکر کند. سپس باید همراه با شماره‌ی استخدام جدید، درخواست ویزای دیگری بکند.

110اگر یک شرکت خارجی بخواهد دستمزد کارگر موقت مرا پرداخت کند، باز هم باید پیشنهاد استخدام ارائه دهم؟

بله، اگر شرکت کانادایی شما خدماتی را از شرکتی خارجی پذیرفته باشد، باز هم باید پیشنهاد استخدام خود را از درگاه کارفرما ارائه دهید. این امر طبق قوانین و مقررات مهاجرتی کانادا، الزامی است. حتی اگر شرکتی خارجی حقوق کارگر موقت شما را پرداخت کند، آن‌ها برای کار در کانادا استخدام شده‌اند. در پیشنهادهای استخدام خود Alternate compensation scheme را به‌کار ببرید که نشان می‌دهد یک شرکت خارجی پرداختی‌های شما را به عهده دارد.

111اگر کارگر موقت قصد کار برای دو یا چند شرکت کانادایی داشته باشد، چه کسی پیشنهاد استخدام را ارائه می‌ دهد؟

به ارتباط شما و سایر کارفرماها بستگی دارد. اگر پیشنهادهای شغلی جداگانه بود، هرکدام از کارفرمایان باید از طریق درگاه کارفرما پیشنهاد خود را ارائه دهند. کارگر موقت در این مورد برای هر کدام از مشاغل به ویزای کار نیاز دارد. اگر برای ارائه‌ی خدمات به شرکت دیگر کارگر موقت استخدام می‌کنید، باید پیشنهاد استخدام ارائه دهید. همچنین باید شرایط برنامه‌ی بین‌المللی پویایی را هم داشته باشید. جزئیات مربوط به مقررات شغل خود را درزمینه‌های زیر توضیح دهید: شرایط شغل، چطور با شرایط معافیت درخواستی مطابقت دارد؟ شرح وظایف اصلی کار

112از طریق برنامه‌ بین‌ المللی پویایی، اگر درخواست ویزای کار رد شود، می‌ توانیم از شماره‌ پیشنهاد استخدام مربوط به آن استفاده کنیم؟

خیر، هنگام ارائه‌ی پیشنهاد استخدام در درگاه کارفرما، یک شماره‌ی پیشنهاد ایجاد می‌شود و با درخواست جواز کار نیروی کار تطبیق داده می‌شود. به‌ محض تصمیم‌گیری مأمور ویزای کار، شماره‌ی استخدام نمی‌تواند برای هیچ ویزای دیگری استفاده شود. اگر نیاز به درخواست جدیدی برای ویزای کار است، باید پیشنهاد استخدام جدیدی (همراه با پرداخت هزینه) ارائه دهید.

113اگر پیشنهاد استخدام خود را از طریق درگاه کارفرما ارسال کنیم، رسید دریافت می‌کنیم؟

بله، به دو روش می‌توانید رسید را بگیرید: پس از پرداخت هزینه‌ی انطباق کارفرما، از رسید پرداخت پرینت بگیرید. این رسید پس از انجام پرداخت روی صفحه نمایش داده می‌شود. می‌توانید در هر زمانی رسید خود را از طریق اکانت پرتال کارفرما بازیابی کنید. به بخش Account messages در صفحه‌ی اول بروید. Order ID Number روی رسید معامله، همان شماره‌ی رسید است.

114می‌ توانیم اشتباهات مشخصات تجاری خود را از طریق پرتال کارفرما ویرایش کنیم؟

بله، موارد زیر قابل‌ ویرایش‌اند: نام قانونی تجارت نام رایج (Operating name) شماره‌ی تجاری CRA کاربری اصلی اگر هیچ پیشنهادی از طریق پرتال کارفرما ارسال نکرده‌اید، باید GCKey جدید ایجاد کنید و با اطلاعات تجاری درست، دوباره در پرتال کارفرما ثبت‌نام کنید. اگر حداقل یک پیشنهاد از طریق پرتال کارفرما ارائه کرده‌اید، به این آدرس ایمیل بزنید. در بخش subject عبارت Business information change را بنویسید. ایمیل باید شامل جزئیات زیر باشد: اطلاعات موجود در زمینه‌ی موردنظر اطلاعات به‌روز شده نام کاربران اصلی سازمان و آدرس ایمیلتان

115شماره‌ شناسایی شخصی (PIN) برای پرتال کارفرما چیست و چگونه آن را پیدا کنیم؟

PIN شماره‌ای است که بعضی از کاربران برای ثبت‌نام در پرتال کارفرما به آن نیاز دارند. این شماره، حساب‌های یک سازمان را به هم متصل می‌کند. در موارد زیر به شماره‌ی PIN نیاز دارید: کاربر ثانویه یا شاخه‌ای (branch) هستید GKCey یا رمز ورود خود را گم کرده‌اید و باید به حساب دسترسی پیدا کنید اگر سازمان شما قبلاً در پرتال کارفرما ثبت نام کرده، در موارد زیر شما به اکانت شاخه‌ای یا ثانویه‌ای نیاز دارید: زیر مجموعه‌ی سازمان باشید کارمند دیگری باشید که پیشنهادها را برای سازمان یا شعبات آن ارائه می‌دهد اگر نیاز به ساخت اکانت شاخه‌ای یا ثانویه دارید، باید با شعبه‌ی اصلی سازمان خود تماس بگیرید. شعبه شماره‌ی PIN را در اختیارتان قرار می‌دهد. هنگام ثبت‌نام در پرتال، به سؤال if you received a PIN پاسخ Yes بدهید. اگر اولین شخصی هستید که سازمانتان را در پرتال کارفرما ثبت‌نام می‌کند، نیازی به PIN ندارید. هنگام ثبت‌نام در پرتال، به سؤال بالا پاسخ No بدهید.

116نمی‌ توانم در پرتال کارفرما ثبت‌ نام کنم، چون اطلاعات مشابه من قبلاً ثبت شده است؛ راه‌ کار چیست؟

اگر شماره‌ی تجاری یا نام قانونی شما هنگام ثبت‌نام در پرتال کارفرما قبلاً وارده شده، نمی‌توانید اکانت بسازید. اگر GCKey یا گذرواژه‌ی خود را گم کنید و برای ایجاد حساب جدید اقدام کنید، نمی‌توانید از درگاه استفاده کنید؛ نحوه‌ دسترسی به اکانت را بخوانید. اگر علت رد ثبت‌نام خود را نمی‌دانید، به درگاه کارفرما ایمیل بزنید.

117وقتی وارد درگاه کارفرما می‌ شوم، نمی‌ توانم پیشنهاد استخدامی ارسال کنم؛ مشکل چیست؟

ممکن است چند علت داشته باشد: در پرتال کارفرما ثبت‌نام نکرده‌اید: مطمئن شوید که در پرتال کارفرما ثبت‌نام کنید و عضو هیچ‌یک از پرتال‌های دیگر مهاجرت و شهروندی کانادا نیستید. اگر درخواست ثبت‌نام شما با عنوان Designated learning institution یا Authorized paid representative یا هر چیزی غیر از Employment Portal ذکر شده باشد، یعنی درگاه درست را انتخاب نکرده‌اید. هنگام ثبت‌نام خطایی رخ داده است: اگر ایمیلی دریافت کردید که گفته اکانت شما فعال است، اما وضعیت ثبت‌نام شما همچنان in progress باشد، باید به درگاه کارفرما ایمیل بزنید. در بخش subject عبارت PIN reset را بزنید و نام و نام خانوادگی خود را داخل متن ایمیل ذکر کنید. کاربر دیگری اولین پیشنهاد استخدام را شروع کرده است: اگر چند نفر از اکانت سازمان شما در پرتال کارفرما استفاده می‌کنند، فقط یکی از شما می‌تواند اولین پیشنهاد استخدام را ارائه دهد. به‌ محض اینکه گزینه‌ Submit an offer of employment برای اولین بار در اکانت انتخاب شود، برای اشخاص دیگر قابل‌ دسترسی نیست. اگر کاربر دیگری اولین پیشنهاد را شروع کرده باشد، باید آن را کامل کند و یا حذف کند. به‌ محض حذف یا تکمیل پیشنهاد، سایر اشخاص می‌توانند از گزینه‌ Submit an offer of employment استفاده کنند. اکانتی که واردش می‌شوید، فعال نیست: اگر برای ثبت‌نام در پرتال اقدام کرده‌اید و موفق نشده‌اید، یا سعی داشتید GCKey خود را لغو کنید، قادر به استفاده از گزینه‌ی Submit an offer of employment نیستید. برای فعال‌سازی اکانت، قدم‌های زیر را دنبال کنید: برای دریافت شماره‌ی شناسایی شخصی (PIN) به درگاه کارفرما ایمیل بزنید در بخش subject عبارت PIN reset را بزنید و نام و نام خانوادگی خود را بنویسید. برای ساخت GCKey جدید یک PIN و دستورالعمل دریافت می‌کنید با استفاده از GCKey و PIN جدید دوباره در پرتال کارفرما ثبت‌نام کنید اگر PIN دارید، به سؤال if you received a PIN پاسخ Yes بدهید. اولین سؤال همین است اطلاعات خود را وارد کنید و سؤالات امنیتی جدیدی بنویسید حالا دیگر برای ارائه‌ی پیشنهاد استخدام مشکلی ندارید. PIN دریافتی GCKey جدید شما را به اکانتتان متصل می‌کند.

118همه‌ پیشنهادهای استخدام را در پرتال کارفرما پر کرده‌ ام اما نمی‌ توانم آن را ارسال کنم. راه‌ کار چیست؟

اگر در فرم‌های خود از کاراکترهای خاص (مثل / و &) استفاده کنید، نمی‌توانید پیشنهاد را ارسال کنید. فقط خط فاصله، براکت و «,» یا «‘» در پرتال قابل‌ استفاده‌اند. اگر از چیز دیگری داخل پاسخ‌ها استفاده کنید، فیلد به‌درستی پر نشده است و نمی‌توانید پیشنهاد ارسال کنید. همچنین اگر اطلاعات را از یک فایل ورد کپی پیست کنید، فرمت به‌ درستی منتقل نمی‌شود. حتماً اطلاعات را به‌صورت مستقیم در محل تعیین‌ شده وارد کنید. اگر همچنان نمی‌توانید پیشنهاد را ارسال کنید، به این آدرس ایمیل بزنید.

119پیشنهاد استخدام را می‌توان لغو کرد؟

بله، در پرتال کارفرما گزینه‌ی Withdraw application را کنار پیشنهاد استخدام خود انتخاب کنید. با این کار، بازپرداخت دریافت می‌کنید.

120آیا آژانس استقرار منابع انسانی می‌ تواند از طرف شرکت ما پیشنهاد استخدام بدهد؟

خیر، کارگر موقت به‌ صورت مستقیم برای شرکت شما کار می‌کند؛ نه آژانس استقرار. یعنی پیشنهاد استخدام باید از طرف شرکت شما باشد. فقط کارفرمای اصلی یا کاربران ثانویه (شامل نمایندگان مورد تأیید) و شاخه‌ای می‌توانند پیشنهاد ارائه دهند.

121می‌ توانیم فایل‌ هایی را به پیشنهاد استخدام خود از طریق درگاه کارفرما، پیوست کنیم؟

خیر، باید تمام جزئیات موردنیاز را درباره‌ پیشنهاد شغلی خود در محل تعیین‌ شده بنویسید. لازم است تمام اطلاعات به‌صورت مستقیم در فرم‌ها نوشته شوند. نمی‌توانید از یک فایل خارجی کپی پیست کنید.

122آیا می‌ توانیم اسناد مربوط به پیشنهاد استخدام را به درخواست ویزای کار کارگر موقت خارجی پیوست کنیم؟

خیر، باید پیشنهاد استخدام خود را به‌ صورت الکترونیکی از طریق درگاه کارفرما ارسال کنید و فرم‌های داخل پرتال را به‌صورت کامل قبل از ارائه‌ی پیشنهاد پر کنید. هیچ ارجاعی به اسناد پیوست شده نباید در پیشنهاد شما باشد. اگر منابع داخل پیشنهاد دیده شود مثل (مراجعه به فایل پیوست)، ممکن است مجبور شوید قبل از صدور مجوز کار دوباره پیشنهاد را ارسال کنید. اگر پیشنهاد کاملی ارائه ندهید، ممکن است درخواست ویزای کار رد شود. راهنمای کاربری درگاه کارفرما را بخوانید از نحوه‌ی پر کردن هرکدام از فرم‌های پیشنهاد استخدام آگاه شوید.

123اگر یک سال پیش ارزیابی تأثیر بازار را گرفته باشم، باز هم به آن نیاز دارم؟ چرا؟

ارزیابی تأثیر بازار (LMIA)، مدرکی است که ممکن است کارفرما قبل از جواز استخدام نیروی کار موقت خارجی به آن نیاز داشته باشد و برای زمان محدودی معتبر است. اگر کارفرمای شما بخواهد مدت بیشتری از شما کار بگیرد، باید درخواست LMIA جدیدی بکند. استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا/ خدمات کانادا، بررسی می‌کند که شهروند یا مقیم دائم متقاضی شغل درخواستی شما نباشد.

124من کار آفرین هستم. برای کار در کانادا، باز هم به ارزیابی تأثیر بازار نیاز دارم؟

خیر، می‌توانید درخواست ویزای کار بدون LMIA بدهید. اما باید مشاغلی را ابداع کنید که باعث حفظ و ایجاد موارد زیر بشود: مزایای قابل‌ توجه اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی مشاغلی برای شهروندان و مقیمان دائم کانادا

125می‌ خواهم ویزای کار منقضی شده‌ ی خود را تمدید کنم، اما LMIA یا CAQ جدیدی ندارم. باید چه کنم؟

اگر ویزای کارتان ظرف دو هفته از تاریخ درخواست منقضی شود، می‌توانید بدون ارزیابی تأثیر بازار (LMIA) یا گواهی پذیرش کبک (CAQ) درخواست دهید. باید مدارک پیشنهاد کاری معتبر و مدرکی را که برای CAQ یا LMIA درخواست داده‌اید، ارائه کنید؛ ازجمله کپی درخواستی که برای خدمات کانادا یا وزارت مهاجرت ارسال کرده‌اید، که در بخش «جزئیات کار موردنظر در کانادا داخل درخواست ویزا»، موارد زیر را نشان دهد: تاریخ و دفتری که درخواست LMIA/CAQ ارسال شده است نام کارفرما و شماره‌ی تائیدیه‌ی ارسال (در صورت وجود) اگر منتظر CAQ خود هستید: وقتی آنلاین درخواست می‌دهید، یک کپی از CAQ از شما خواسته می‌شود. اگر کپی شماره‌ی تأیید رسید یا درخواست را دارید، می‌توانید به‌جای CAQ آن‌ها را آپلود کنید. وقتی CAQ یا LMIA را دریافت می‌کنید: معمولاً، باید مدرک دریافت LMIA یا CAQ را ظرف مدت شصت روز از دریافت درخواست، ارسال کنید. در غیر این صورت، ممکن است درخواست رد شود.

126آیا همسر یا شریک قانونی (Common-law) و فرزندان تحت تکفل (غیرمستقل) می‌توانند همراه با ما به کانادا بیایند؟

اگر برای مدت کوتاهی به کانادا می‌آیید: همسر، شریک قانونی یا فرزندان تحت تکفل می‌توانند همراهتان به کانادا یا به دیدن شما بیایند، اگر: تمام شرایط مقیمان موقت کانادا را داشته باشند مأمور مهاجرت را قانع کنند که به‌ صورت موقت اقامت دارند مدارک عدم سوءپیشینه را در صورت نیاز ارائه دهند همه‌ی شرایط اخذ ویزای موقت را داشته باشند (اگر اهل کشورهایی‌اند که شهروندان آن‌ها برای ورود به کانادا، به ویزا نیاز دارند) اگر قصد اقامت دائم دارید: همسر، شریک قانونی و فرزندان وابسته می‌توانند تحت شرایط زیر همراهتان بیایند: شما و اعضای خانواده‌تان صلاحیت‌های برنامه‌ی موردنظر را داشته باشید (مثلاً برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود، درآمد کافی داشته باشید) فرزندان تحت تکفل، واجد شرایط باشند اعضای خانواده برای ورود به کانادا غیرمجاز (inadmissible) نباشند.

127هر متقاضی ورود به کانادا، باید درخواست جداگانه‌ ای را پر کند؟

همه‌ی متقاضیان باید فرم‌های مختص خود را پر کنند و امضا کنند؛ این شامل مهاجرت خانوادگی هم می‌شود. برای متقاضیان زیر 18 سال، والدین یا سرپرست باید فرم را امضا کنند. اگر اعضای خانواده بخواهند بعداً به دنبال شما مهاجرت کنند، هر یک باید فرم درخواست را پر کنند.

128اگر بقیه‌ اعضای خانواده هم همراه ما بیایند، چه مدارکی را برای درخواست لازم داریم؟

باید مدارک ازدواج و گواهی تولد اعضای خانواده را ارسال کنید. اگر شریک قانونی همراهتان می‌آید، ممکن است مجبور شوید فرم اعلامیه‌ قانونی اتحادیه‌ی شرکای قانونی را پر کنید و مدارک لیست آن را حاضر کنید که ارتباط شما را اثبات کند.

129همسر یا شریک قانونی ما می‌ تواند در کانادا کار کند؟

بله در بیشتر موارد همسر یا شریک قانونی شما می‌تواند در کانادا کار کند. البته معمولاً به ویزای کار نیاز دارند، پس باید برای خودشان درخواست دهند. در بعضی موارد، ممکن است همسر و شریک قانونی بتواند درخواست ویزای کار باز بدهد که به او اجازه‌ی کار برای هر کارفرمایی را می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر: چه کسانی میتوانند درخواست ویزای کار باز بدهند؟ در سایر موارد، همسر یا شریک قانونی شما باید درخواست ویزای کار مختص یک کارفرما را بدهد. احتمالاً لازم است که کارفرما ارزیابی تأثیر بازار (LMIA) بگیرد. LMIA به کارفرما اجازه می‌دهد که برای مشاغل خاصی نیرو استخدام کند. تحقیق کنید که کارفرمای همسر یا شریک قانونی شما برای استخدام به LMIA نیاز دارد یا خیر.

130من حامی مالی همسر یا شریک خود در کانادا هستم. او می‌ تواند در طول پردازش درخواستشان کار کند؟

بله، اما فقط در صورت داشتن جواز کار این امکان وجود دارد. اگر حامی مالی همسرتان هستید، او می‌تواند درخواست ویزای کار باز بدهد. پردازش درخواست ویزای کار باز بین چهار تا پنج ماه طول می‌کشد. یادتان باشد در طول پردازش درخواست اقامت دائم همسر یا شریک قانونی، او باید: وضعیت حضور قانونی (legal status) به‌ عنوان توریست، محصل یا کارگر داشته باشد. قبل از شروع کار صبر کند تا درخواست جواز کارش تأیید شود. برای اطلاعات بیشتر، اقدامات درخواست ویزای کار را بخوانید و دستورالعمل‌های مطابق با شرایط خودتان را دنبال کنید. اگر درخواست اسپانسری هنوز ارسال نشده باشد: درخواست حمایت مالی، اقامت دائم و ویزای کار باز را داخل یک پاکت بگذارید. پاکت حتماً همه‌ مدارک مرتبط با درخواست‌ها و مدارک پرداخت را در خود داشته باشد. پاکت را به مرکز رسیدگی به پرونده‌ها در می‌ سی سیاگا (CPC-M)-انتاریو، ارسال کنید. اگر درخواست اقامت دائم به‌صورت اساسی تأیید نشده باشد: درخواست کامل را پست کنید. بسته‌ پستی همه‌ی مدارک مرتبط و رسیدهای پرداخت را شامل شود. زمان تأیید اصلی درخواست شما به موردتان بستگی دارد و برای هر کس متفاوت خواهد بود. درخواست اقامت دائم به تأیید اساسی رسیده است: همسر یا شریک قانونی‌تان می‌تواند به‌صورت آنلاین یا کاغذی درخواست ویزای کار باز بدهد اگر درخواست کاغذی است، آن را پست کند. بسته‌ پستی باید شامل همه‌ی مدارک مربوط و رسیدهای پرداخت باشد.

131فرزند تحت تکفل من می‌تواند در کانادا کار کند؟

اگر فرزند تحت سرپرستی شما بخواهد در کانادا کار کند، باید ویزای کار بگیرد. معمولاً همان شرایط مورد نیاز شما را لازم دارد. در بیشتر موارد، درخواست ویزای کار فرزندان باید برای شغل خاصی باشد. ممکن است لازم باشد کارفرمای آن‌ها LMIA (مدرکی که معمولاً هر کارفرمایی باید قبل از استخدام نیروی خارجی از اشتغال و توسعه‌ی اجتماعی کانادا بگیرد) اخذ کند. LMIA به کارفرما اجازه می‌دهد که اشخاصی را برای شغلی مشخص استخدام کند. در بعضی موارد، فرزند تحت تکفل شما به آزمایش پزشکی نیاز دارد.

132من شهروند کانادا هستم اما همسرم نیست. او می‌تواند در کانادا کار کند؟

به وضعیت مهاجرت همسرتان بستگی دارد. اگر همسر یا شریک قانونی‌تان مقیم دائم باشد، می‌تواند در کانادا کار کند. اگر همسر یا شریک قانونی‌تان ویزای اقامت موقت (visitor) داشته باشد، برای کار کردن، باید درخواست جواز کار بدهد. همسر یا شریک قانونی شما در موارد زیر می‌تواند داخل کانادا درخواست ویزای کار بدهد: ویزای اقامت موقتی دارد که که حداقل شش ماه معتبر است. از طریق Spouse or Common-law Partner in Canada – archived درخواست اقامت دائم داده باشد. برای درخواست ویزای کار تحت پوشش LMIA، شرایط لازم را داشته باشد؛ تائیدیه استخدام و توسعه‌ اجتماعی کانادا مبنی‌ بر نیاز کارفرما به نیروی کار خارجی. بتواند از طریق پروسه‌ ویزای کار برای افراد معاف از LMIA، درخواست بدهد.

133به دلیل کار/ تحصیل همسرم در کانادا، ویزای کار باز دارم. ویزایم تا چه مدت معتبر است؟

معمولاً ویزای کار شما به‌ اندازه‌ ویزای کار یا تحصیل همسر یا شریک قانونی‌تان معتبر است. حتی در شرایط زیر هم ویزای شما در طول این دوره معتبر خواهد بود: وضعیت همسر یا شریک قانونی‌تان تغییر کند، مثلاً شغلش را از دست بدهد یا تحصیلش زود تمام شود طلاق بگیرید یا جدا شوید اگر شرایط فوق ایجاد شود، نمی‌توانید ویزای کارتان را پس از انقضا تمدید کنید. اما برای درخواست ویزای جدید مجاز هستید.

134چطور اقامت خود به‌ عنوان نیروی کار را تمدید کنیم؟

اگر می‌خواهید اقامت خود را به‌ عنوان نیروی کار تمدید کنید، حداقل سی روز قبل از انقضای وضعیت فعلی خود باید درخواست بدهید. برای اطلاعات بیشتر، صفحه‌ی تمدید یا تغییر شرایط ویزای کار را بخوانید. ممکن است لازم باشد کارفرمایتان LMIA جدیدی بگیرد. اگر معاف از LMIA هستید، کارفرمایتان باید هزینه‌ انطباق کارفرما را پرداخت کند و از طریق پرتال کارفرما پیشنهاد استخدام جدیدی ارسال کند. برای اطلاعات بیشتر، تمدید جواز نیروی کار موقت را ببینید. ممکن است نتوانید وارد کانادا شوید. تصمیم نهایی را مأموران خدمات مرزی در مرز کشور خواهند گرفت.

135برای تمدید ویزای کار می‌ شود از داخل کانادا درخواست داد؟

بله، اگر ویزایتان همچنان معتبر است، می‌توانید برای تمدید از داخل کانادا اقدام کنید.

136در صورت انقضای ویزای کار ، می‌ توانیم ویزای جدیدی درخواست کنیم؟

بله، اما فقط زمانی می‌توانید این کار را کنید که کمتر از نود روز از انقضای ویزا گذشته باشد. همچنین لازم است وضعیت موقت خود را هم بازیابی کنید. به دلیل الزام به بازیابی وضعیت پس از انقضا، نمی‌توانید در طول پردازش درخواست، کار کنید. هنگام درخواست: کپی قرار کار جدید و ارزیابی تأثیر بازار در صورت نیاز یا شماره‌ پیشنهاد استخدام (اگر شغل معاف از LMIA است) را ارائه دهید کادر C برایwork permit را علامت بزنید. (روی فرم) کادر D بخش restoration را هم علامت بزنید. (روی فرم) هزینه‌های بازیابی وضعیت اقامت موقت و ویزای کار جدید را پرداخت کنید.

137من در کبک کار می‌ کنم. چطور می‌ توانم ویزای کار خود را تمدید کنم؟

اگر شرکت کننده‌ International Experience Canada هستید، اینجا را ببینید. قدم اول: تحقیق کنید که به LMIA نیاز دارید یا خیر: اگر به LMIA نیاز دارید، کارفرما باید قدم‌های زیر را طی کند: برای تمدید LMIA از طریق استخدام و توسعه‌ اجتماعی کانادا اقدام کند برای CAQ مربوط به شغلتان به دولت استان کبک درخواست دهد برای اطلاعات بیشتر، به این صفحه مراجعه کنید. اگر کارفرما برای استخدامتان به LMIA نیاز ندارد، از اخذ CAQ هم معاف هستید. در بیشتر موارد، لازم است کارفرمایتان از طریق درگاه کارفرما پیشنهاد استخدام جدیدی ارائه دهد. بعضی از کارفرمایان معاف از LMIA، از ارائه‌ی پیشنهاد استخدام و پرداخت هزینه‌های انطباق کارفرما هم معاف هستند. قدم دوم: درخواست تمدید ویزای کار: قبل از انقضای ویزا، درخواست تمدید آن را بدهید. کپی نامه‌ پیشنهاد شغلی یا قرارداد، LMIA یا CAQ جدید یا شماره‌ پیشنهاد استخدامی که کارفرمای معاف از LMIA شما هنگام درخواستتان دریافت کرده است، ارسال کنید. اطلاعات همسر یا شریک قانونی شما: همسر یا شریک قانونی‌تان ممکن است برای ویزای کار آزاد مجاز باشد. ویزای کار آن‌ها دقیقاً به‌ اندازه‌ ویزای خودتان اعتبار دارد.

138در صورت انقضای ویزا، می‌ توانیم به کار ادامه دهیم؟ این مورد را چگونه به اطلاع کارفرما برسانیم؟

بله، اگر پیش از انقضای جواز کار درخواست تمدید داده باشید، تا اخذ تصمیم نهایی، می‌توانید مشغول به کار باشید. باید داخل کانادا بمانید و شرایط ویزای کار اصلی خود را رعایت کنید. مثلاً اگر ویزای مختص یک کارفرما را دارید، باید همچنان برای همان کارفرمای موجود روی ویزا کار کنید. تائیدیه‌ای که نشان از وضعیت ضمنی (implied status) شما داشته باشد، وجود ندارد. البته باید مدارکی را که نشان می‌دهد قبل از انقضای ویزای کار درخواست داده‌اید، نگه دارید. این مدارک شامل کپی‌های درخواست، رسید پرداخت و چیزی که تاریخ ارسال و دریافت را نشان دهد می‌شود.

139درخواست ویزای کار جدیدی کرده‌ ام. در صورت انقضای ویزای کارم، می‌ توانم در کانادا بمانم؟

بله می‌توانید در کانادا بمانید و به کار ادامه دهید. در واقع وضعیت ضمنی (implied status) دارید، یعنی مقیم موقت هستید. وضعیت ضمنی تا زمان اعلام نتیجه‌ درخواست ویزای جدید معتبر است. البته باید شرایط زیر را رعایت کنید: اگر درخواست ویزای کار دیگری کرده‌اید: باید داخل کانادا بمانید و شرایط ویزای کار اصلی خود را رعایت کنید. اگر قبل از انقضای ویزا درخواست تمدید داده‌اید، می‌توانید با همان شرایط ویزای قبلی به کار ادامه دهید تا وضعیت ویزای جدیدتان مشخص شود. اگر درخواست ویزای متفاوتی (غیر از ویزای کار) کرده‌اید: نمی‌توانید هیچ‌کدام از فعالیت‌های مجاز در ویزای قبلی خود را ادامه دهید. مثلاً ممکن است به‌ عنوان کارگر وارد کانادا شده باشید، اما اکنون درخواست ویزای تحصیلی داشته باشید. در این صورت باید به‌محض اتمام ویزای کار، کار کردن را متوقف کنید. تا زمان دریافت مجوز جدید، نمی‌توانید کار یا تحصیل کنید.

140درخواست تمدید ویزای کار را کرده‌ ام، می‌ توانم کانادا را ترک کنم؟

می‌توانید ترک کنید و برگردید. البته یکی از شرایط زیر هنگام بازگشتتان رخ می‌دهد: اگر همچنان نتیجه‌ تمدید مشخص نباشد، ممکن است مجاز به ورود توریستی باشید. در این صورت، نمی‌توانید تا زمان اتمام پردازش درخواست، کار کنید. افسر مرزی ممکن است از شما مدارکی طلب کند که نشان دهد توان مالی لازم برای زندگی در کانادا را دارید. اگر افسر مرزی تشخیص دهد که ویزای شما زمانی که خارج بوده‌اید تمدید شده است، می‌توانید به‌ عنوان نیروی کار به کانادا برگردید. ممکن است هنگام ورود، از شما خواسته شود درخواست ویزای کار جدیدی بکنید. علاوه بر این‌ها، باید سایر شرایط ورود را هم داشته باشید.

141من وضعیت ضمنی دارم، اما کارت بیمه‌ درمانی، گواهی‌ نامه‌ رانندگی و سایر مدارک شناسایی دولتی‌ ام منقضی شده است. چطور می‌ توانم این مدارک را تمدید کنم؟

باید درخواست تمدید ID دولتی خود را قبل از انقضای وضعیت فعلی خود بدهید. استان محل اقامت شما این خدمات را ارائه می‌دهد. اگر وضعیتتان منقضی شد و لازم بود شناسه‌ی دولتی خود را تمدید کنید، باید به دولت منطقه یا استان اقامت خود درخواست بدهید. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که کِی و چطور این مدارک را تمدید کنند. برای اطلاعات بیشتر، با اداره یا آژانس دولتی محل اقامت خود تماس بگیرید؛ مثل آژانس‌های مسئول سلامت و حمل‌ونقل.

142ویزای کارم منقضی شده است، اما درخواست تمدید نداده‌ ام. می‌ توانم در کانادا بمانم و به کار ادامه دهم؟

پس از انقضای ویزای کار، می‌توانید تا نود روز درخواست تمدید بدهید. با انجام این کار، می‌توانید تا اطلاع ثانوی در کانادا بمانید؛ اما تا تمدید ویزای کار، اجازه‌ی کار کردن ندارید و تضمینی هم نیست که درخواستتان پذیرفته شود. در غیر این صورت، باید به‌ محض اتمام ویزای کار کانادا را ترک کنید. اگر نروید، ممکن است اخراج شوید و برای برگشت به اجازه‌ی مأمور مهاجرت نیاز داشته باشید.

143هنگام ورود به کانادا پاسپورت جدیدی دریافت کرده‌ ام، اما ویزای کار من، روی همان پاسپورت قبلی است. تکلیف چیست؟

پاسپورت قبلی خود را نگه دارید. اگر قصد ترک کانادا را دارید، هر دو پاسپورت همراهتان باشد. برای برگشت، به جواز معتبر کار نیاز دارید. تاریخ انقضای ویزای کار با انقضای گذرنامه‌ی شما مرتبط است. اگر به دلیل منقضی شدن قبلی، پاسپورت جدیدی گرفته‌اید، پس ویزای کار شما هم در همان تاریخ منقضی خواهد شد. در این شرایط، باید برای کار کردن در کانادا، درخواست تمدید ویزای کار بدهید.

144اگر وضعیت ضمنی داشته باشیم، در صورت انقضای شماره‌ بیمه‌ اجتماعی (SIN)، می‌ توانیم تحت همان شرایط قبلی به کار کردن ادامه دهیم؟

بله، اگر قبل از انقضای ویزای قبلی درخواست تمدید کرده باشید، حتی در صورت انقضای SIN هم می‌توانید به کار ادامه دهید. به‌ محض دریافت ویزای جدید، می‌توانید درخواست تمدید SIN بدهید. تمدید SIN: پس از دریافت ویزای کار جدید، می‌توانید از نزدیک‌ترین مرکز خدمات کانادا، SIN خود را تمدید کنید.

145اگر به زمان بیشتری برای تمدید ویزای کار یا تحصیل نیاز داشته باشیم، می‌ توانیم وضعیت خود را به visitor تغییر دهیم؟

می‌توانید وضعیت خود را به ویزیتور تغییر دهید، اما با پایان ویزای کار یا تحصیل فعلی، دیگر نمی‌توانید درخواست جواز کار یا تحصیل از داخل کانادا بدهید. در واقع این کار زمان بیشتری برای تمدید به شما نمی‌دهد. بیشتر توریست‌ها نمی‌توانند درخواست ویزای کار یا تحصیل از داخل کانادا بدهند. اگر وضعیت خود را به توریست تغییر دهید، احتمالاً برای درخواست ویزای کار یا تحصیل، باید کانادا را ترک کنید. به همین دلیل، شدیداً توصیه می‌شود اگر به زمان بیشتری برای تمدید نیاز دارید، وضعیت خود را به ویزیتور تغییر ندهید. تاریخ دقیق انقضای ویزای جاری را به خاطر بسپارید و حداقل سی روز قبل از آن، درخواست بدهید.

146چرا ویزای کار یا تحصیل فقط برای بخشی از برنامه‌ تحصیلی یا قرارداد شغلی ما معتبر است؟

مجوز کار یا تحصیل شما به دلایل زیر، برای مدت کمتری اعتبار خواهد داشت: گذرنامه یا مدرک مهاجرتتان قبل از پایان اقامتتان منقضی خواهد شد در IEC شرکت کرده‌اید و پوشش بیمه‌ی درمانی شما تا زمان زیادی معتبر نیست پاسپورت یا مدرک مهاجرت شما منقضی خواهد شد: اگر به قصد کار یا تحصیل وارد کانادا می‌شوید، نمی‌توانید بیشتر از زمان انقضای پاسپورت یا مدرک مهاجرتتان بمانید. جواز کار یا تحصیل فقط تا تاریخ انقضای پاسپورت یا مدرک مهاجرت معتبر است. پاسپورت یا مدرک مهاجرت جدیدی داخل کانادا اخذ کرده‌اید: می‌توانید برای زمان باقی‌مانده از دوره‌ی تحصیلی یا قرارداد کاری، درخواست تمدید ویزای تحصیل یا ویزای کار را بدهید. در IEC شرکت کرده‌اید و پوشش بیمه‌ی درمانی شما تا زمان زیادی معتبر نیست: اگر پوشش بیمه‌ی درمانی فقط برای بخشی از اقامت شماست، ویزایی متناسب با مدت پوشش برایتان صادر می‌شود. قبل از ترک کشور خود، مطمئن شوید که بیمه‌تان تمام اقامت شما در کانادا را پوشش بدهد. در غیر این صورت، حتی با تمدید پوشش بیمه‌ درمانی، مجاز به تمدید ویزای کار خود نیستید.

147چه کسی برای پردازش مجوز کار دو هفته‌ ای واجد شرایط است؟

استراتژی مهارت‌های جهانی (GSS)، با ارائه‌ی پردازش‌های دو هفته‌ای درخواست‌های ویزای کار، به شما کمک می‌کند زودتر مشغول به کار در کانادا شوید. برای اخذ شرایط، باید به‌ صورت آنلاین و خارج از کانادا، تحت یکی از شرایط زیر درخواست دهید: کارفرمای شما دارای LMIA از نوع GTS (از نوع A یا B) از استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESCD) باشد. در این صورت، هنگام کامل کردن eligibility check خود باید اطلاع دهید که از LMIA نوع GTS استفاده می‌کنید. در غیر این صورت، متقاضی GSS شناخته نمی‌شوید. یک پیشنهاد استخدام از کارفرمای معاف از LMIA داشته باشید. شغل نوع صفر (مدیریتی یا اجرایی) یا شغل نوع A (حرفه‌ای) داشته باشید. درخواست ویزای کار مختص کارفرما کرده باشید.

148پردازش همه‌ درخواست‌ های استراتژی مهارت‌ های جهانی (GSS) دو هفته‌ ای است؟

خیر، پردازش بعضی درخواست‌ها ممکن است بیشتر طول بکشد. مثلاً تحت شرایط زیر، پردازش طولانی‌تر می‌شود: درخواست ناقص باشد یکی از مدارک موردنیاز کم باشد ترجمه‌ مدارک غیر انگلیسی و غیر فرانسوی معتبر نباشد استاندارد خدمات به این شکل است که 80 درصد درخواست‌های کامل طی دو هفته پردازش شود.

149من Global Talent Stream (GTS) LMIA دارم. برای پردازش دو هفته‌ ای باید کار دیگری انجام دهم؟

بله، برای پردازش دو هفته‌ای باید صلاحیت خود را بررسی کنید و: به سؤال if you have a written offer from an employer in Canada پاسخ Yes بدهید. در پاسخ به سؤال نوع ویزای کار درخواستی، گزینه‌ی a work permit with a Labour Market Impact Assessment (LMIA) را انتخاب کنید. به سؤال if your employer LMIA was issued under Global Talent Stream، پاسخ YES بدهید. (متقاضیانی که از طریق برنامه‌ پویایی بین‌المللی درخواست می‌دهند، نیازی به پاسخ بله به این سؤال ندارند.) خارج از کانادا، درخواست آنلاین بدهید. الزامات دفتر ویزای محلی: بسیاری از دفاتر ویزای محلی دستورالعمل‌های خاصی دارند که کارگران باید رعایت کنند. الزامات دفتر ویزای محلی خود را بررسی کنید تا مدرکی برای درخواست کم نداشته باشید. اگر دستورالعمل‌های خاصی برای رعایت باشد، آن‌ها را داخل بسته‌ی درخواست خود پیدا می‌کنید. وارد صفحه‌ی درخواست ویزای کار شوید. درخواست آنلاین را انتخاب کنید. کشور یا منطقه‌ی مبدأ خود را وارد کنید. از لیست مدارک (در صورت وجود) فایل visa office requirements مختص کشور خود را دانلود کنید. برای اخذ صلاحیت پردازش دو هفته‌ای، نیروی کار باید ترجمه‌ی معتبر مدارک غیر انگلیسی یا غیر فرانسوی را ارائه دهد؛ حتی اگر ملزومات دفتر ویزا سایر زبان‌ها را هم قبول کند. بعضی از مدارک لازم بسته به محل درخواست شما، متفاوت خواهند بود، مثل عکس و اثر انگشت و مدرک عدم سوءپیشینه. وظیفه‌ی شماست که از کامل‌ بودن درخواست خود مطمئن شوید. اگر چیزی را فراموش کنید، درخواستتان یا رد می‌شود یا با تأخیر مواجه می‌شود.

150برای درخواست پردازش دو هفته‌ ای از طریق GSS، آزمایش پزشکی را کِی انجام دهیم؟

اگر نیاز به آزمایش پزشکی دارید، قبل از درخواست آن را انجام دهید تا با درخواست ارسالش کنید. این همان upfront exam است.

151برای درخواست ویزای کار از طریق GSS، مدرک عدم سوء پیشینه (police certificate) لازم است؟

به محل درخواستتان بستگی دارد. بسیاری از دفاتر ویزا دستورالعمل‌های الزامی خاصی را دارند. برای چک کردن نیازتان به مدرک عدم سوءسابقه: وارد درخواست ویزای کار خود شوید. کشور یا منطقه‌ی محل درخواست را انتخاب کنید. از لیست مدارک (در صورت وجود) فایل visa office requirements مختص کشور خود را دانلود کنید. دستورالعمل‌های دفتر ویزا مختص محل شماست و نیازتان به مدرک عدم سوءپیشینه را مشخص می‌کند. اگر مدرک عدم سوءپیشینه‌ی شما انگلیسی یا فرانسوی نیست، باید ترجمه‌ی معتبری ارائه کنید و با درخواست ارسالش کنید، حتی اگر دفتر ویزا سایر زبان‌ها را هم قبول کند. اگر نمی‌توانید مدرک عدم سوءپیشینه تهیه کنید، علت را توضیح دهید و مدارک مربوطه را با درخواست ارسال کنید. توضیحات شما بررسی می‌شود و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد. اگر ارائه‌ی مدرک عدم سوءپیشینه لازم باشد، ولی با درخواست ارسال نشود، پردازش درخواست شما احتمالاً بیش از دو هفته طول می‌کشد.

152برای پردازش دو هفته‌ ای GSS واجد شرایط هستم. می‌ توانم خانواده‌ ام را هم بیاورم؟

بله، اگر همه‌ی اعضا همزمان درخواست داده باشند، همسر یا شریک قانونی و فرزندان تحت تکفل هم برای پردازش دو هفته‌ای مجاز خواهند بود. دقت کنید که همه درخواست کاملی ارسال کرده باشند تا تأخیری ایجاد نشود.

153اگر از طریق International Mobility Program درخواست دهیم، می‌ توانیم پردازش دو هفته‌ ای داشته باشیم؟

بله، اگر از طریق International Mobility Program درخواست ویزای کار می‌دهید، درخواست را به همان شکل آنلاین معمول ارسال کنید. در شرایط زیر، درخواست شما در همان دو هفته‌ی استاندارد بررسی خواهد شد: برای استراتژی مهارت‌های جهانی (GSS) واجد شرایط باشید درخواست کاملی ارسال کرده باشید.

154برای درخواست ویزای کار خود به LMIA نیاز دارم. چطوری بهفمیم که جزئی از Global Talent Stream هستیم؟

LMIA مثبت شما که کارفرما باید قبل از ارسال درخواستتان به شما تحویل دهد، توضیح می‌دهد که جزئی از GTS هستید یا خیر.

155من کارفرمای International Mobility Program هستم. باز هم باید از درگاه کارفرما استفاده کنم؟

در بیشتر موارد بله، باید ارائه‌ی پیشنهاد و پرداخت هزینه‌ی انطباق خود را قبل از درخواست ویزای کار از جانب کارگر، از طریق درگاه کارفرما انجام دهید. البته در بعضی موارد، الزامی به استفاده از پرتال کارفرما نیست. ویزای کار باز: اگر نیروی کار دارای ویزای کار باز را استخدام می‌کنید، نیازی به ارائه‌ی پیشنهاد استخدام یا پرداخت هزینه‌ی انطباق کارفرما ندارید. ویزای کار باز به نیروی کار اجازه‌ی کار برای هر کارفرمای کانادایی‌ را می‌دهد. معافیت از پرداخت هزینه‌ی انطباق: بعضی از کارفرمایان معاف از LMIA، نیازی به ارائه‌ی پیشنهاد استخدام از طریق پرتال کارفرما و پرداخت هزینه‌های انطباق ندارند. در اینجا درباره‌ی معافیت خود از پرداخت هزینه‌ انطباق تحقیق کنید.

156چطور می‌ توان با استفاده از LMIA صادرشده از ESDC از طریق Global Talent Stream نیروی کار خارجی موقت استخدام کرد؟

به‌ محض دریافت پاسخ مثبت از استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESDC) برای درخواست GTS LMIA خود، کپی نامه‌ی پاسخ را به کارگر موردنظرتان بدهید. او باید آنلاین درخواست دهد و کپی را همراه درخواست ویزای کار خود ارائه دهد. کارگر همچنین باید در بخش بررسی صلاحیت، خود را به جزئی از GTS معرفی کند.

157چه مشاغلی در کانادا با هنر در ارتباط هستند؟

– هنرهای زیبا. افرادی که در این بخش فعالیت دارند، آثار هنری بدیع خلق می‌کنند. – متصدی گالری هنری – هنر درمانگر – معلم هنر – حق التدریس هنر، حق التدریس طراحی یا حق التدریس تاریخ هنر در دانشگاه – متخصص هنر در دانشگاه – ارزیاب هنری – تصویرگر

158آیا کار هنر در کانادا انتخاب خوبی است؟

در ابتدای راه، رشته هنر رشته سختی است. اما هنرمندانی که زمانی عضو آژانس‌ها و گالری‌ها بودند، می‌توانند ارتقا پیدا کنند و استعداد خود را به طور مستقل به صورت آنلاین به فروش برسانند.

159هنرمندان در کانادا چگونه پول به دست می‌آورند؟

معمولاً کار هنرمندان در کانادا بر مبنای کارمزدی یا کمیسیونی است. البته هنرمندانی نیز هستند که به استخدام جایی در می‌آیند و حقوق ثابت می‌گیرند.

160هنرمندان در کانادا چقدر پول به دست می‌آورند؟

تصویرگران و هنرمندان هنرهای زیبا به طور متوسط 49،520 دلار کانادا در سال درآمد دارند.

161آیا هنرمندان در کانادا پول به دست می‌آورند؟

شاید به نظر برسد که شغل هنر در کانادا مساوی است با مشقت، اما حقیقت این است که هنرمندان بسیاری در این کشور پول خوبی از فروش آثار خود به دست می‌آورند. بیشتر هنرمندان می‌توانند پول به دست بیاورند، مشکل این است که معمولاً نمی‌دانند از کجا شروع کنند.

162حقوق معلم هنر در کانادا حدوداً چقدر است؟

متوسط حقوق معلم هنر در دبیرستان حدوداً 55،000 دلار کانادا در سال است. معلم هنر در مدارس ابتدایی کانادا حدوداً 53،000 دلار کانادا درآمد دارد.

163بهترین شغل‌ها برای هنرمندان در کانادا چیست؟

. انیماتور . معلم هنر . طراح مد . طراح گرافیک . تصویرگر و تصویرگر فنی . طراح صنعتی . گریمور . طراح شیرینی

164برای اینکه بتوانم در کانادا هنرمند شوم به چه مدرکی نیاز دارم؟

معمولاً برای هنرمند شدن در کانادا نیاز به تحصیلات خاصی نیست، اما بسیاری از هنرمندان دست کم مدرک لیسانس را دارند. در سطح لیسانس، دانشجویان می‌توانند لیسانس هنر، هنرهای زیبا و حتی لیسانس علوم در برنامه‌های رشته هنر بخوانند.

165در رشته هنر در کانادا، کدام زمینه‌ها بیشترین درآمد را دارند؟

. طراح مد . طراح گرافیک . نقش‌های مدیریتی . کار در مطبوعات . مدیر محصول

166آیا برای شغل مهندسی شیمی در کانادا تقاضا وجود دارد؟

در چند سال آینده چشم انداز شغلی برای رشته مهندسی شیمی خوب خواهد بود و با توجه به اینکه پیش بینی شده شغل مازاد وجود خواهد داشت، در پیدا کردن شغل دلخواه خود با مشکل روبه‌رو نمی‌شوید.

167چند سال طول می‌کشد تا بتوانم در کانادا مهندس شیمی شوم؟

برای ورود به شغل مهندسی شیمی در کانادا، باید لیسانس مهندسی در رشته مهندسی شیمی داشته باشید. دوره‌های لیسانس مهندسی شیمی در کانادا معمولاً 4 یا 5 سال هستند و شامل درس، آزمایشگاه و مطالعات میدانی می‌شوند.

168کدام زمینه رشته مهندسی شیمی در کانادا بهتر است؟

. شیمی تحلیلی . مدیریت انرژی . مهندس محیط زیست . مهندس ساخت و تولید . مهندسی مواد . مدیر تولید . مدیر کیفیت

169آیا شغل مهندسی شیمی در کانادا شغل خوبی است؟

بله به خصوص برای علاقمندان به ریاضی و فیزیک. شاید مهندسی شیمی در کانادا رشته سختی باشد اما آینده خوبی دارد. فرصت‌های شغلی برای آن زیاد است و فرصت تغییر رشته به سایر رشته‌های مهندسی را نیز دارید.

170آیا شغل مهندسی شیمی در کانادا شغل پر استرسی است؟

برای اینکه بتوانید خودتان را ثابت کنید، کمی فشار روی شما خواهد بود اما در کل، استرس در شغل مهندسی شیمی در کانادا بسیار پایین است. البته به شرط آنکه آزمایش‌های شما به نتیجه برسند.

171آیا درآمد شغل مهندسی شیمی در کانادا بالاست؟

بله؛ شغل مهندسی شیمی در کانادا، بعد از شغل‌هایی چون پزشکی و دندانپزشکی در میان پر درآمدترین شغل‌ها قرار می‌گیرد.

172آیا تقاضا برای شغل مهندسی مکانیک در کانادا بالاست؟

در حال حاضر تقاضا برای شغل مهندسی مکانیک در استان‌های غربی کانادا بالاست. شهرهایی مثل ونکورر، کلگری و ادمونتون برای شغل مهندسی مکانیک بهترین شهرها هستند.

173دستمزد تکنسین مهندسی مکانیک در کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق تکنسین مهندسی مکانیک در کانادا 62،400 دلار کانادا در سال یا 32 دلار کانادا در ساعت است. برای کسانی که تازه وارد بازار کار مهندسی مکانیک در کانادا می‌شوند، حداقل حقوق 39،315 دلار کانادا در سال است اما افراد با تجربه‌تر تا 70،200 دلار کانادا در سال می‌توانند درآمد داشته باشند.

174کدام دانشگاه برای رشته مهندسی مکانیک در کانادا بهتر است؟

دانشگاه‌های مک گیل، واترلو، تورنتو و آلبرتا بهترین دانشگاه‌های جهان برای رشته مهندسی مکانیک در کانادا هستند.

175کدام شاخه شغل مهندسی مکانیک در کانادا بیشترین دستمزد را دارد؟

. مهندس خودرو . مهندس تحقیق و توسعه . مهندس مکانیک ارشد . مهندس طراحی ارشد . مهندس رانشگر . مهندس ابزار

176چگونه می‌توانم در کانادا مهندس مکانیک شوم؟

اول باید مدرک کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک یا رشته مهندسی مرتبط بگیرید؛ بعد باید حداقل دو سال به کسب تجربه بپردازید. بعد از آن به راحتی می‌توانید در این زمینه فعالیت کنید. نکته مهم این است که باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید و گواهی عدم اعتیاد نیز داشته باشید.

177آیا شغل فیزیوتراپیست در کانادا شغل خوبی است؟

فیزیوتراپی در میان پر تقاضاترین شغل‌های کانادا قرار دارد. در حال حاضر بازار کار این شغل در کانادا خوب است.

178حقوق فیزیوتراپیست در تورنتوی کانادا چقدر است؟

به طور متوسط حقوق فیزیوتراپیست در تورنتوی کانادا 70،736 دلار کانادا در سال یا ساعتی 39 دلار کاناداست.

179چند سال طول می‌کشد تا در کانادا فیزیوتراپیست شوم؟

معمولاً دوره کارشناسی فیزیوتراپی در کانادا سه تا چهار سال طول می‌کشد.

180آیا فیزیوتراپیست در کانادا پزشک محسوب می‌شود؟

فیزیوتراپیست در صورتی که مدرک دکترا داشته باشد می‌تواند از عنوان دکتر (Dr.) قبل از اسم خود استفاده کند.

181اجازه کار پس از فارغ التحصیلی یا PGWP چیست؟

PGWP، اجازه کار آزادی است که برای افراد خارجی که از موسسات واجد شرایط در کانادا فارغ التحصیل می شوند، در دسترس است. دارنده این اجازه نامه می تواند برای هر کارفرما و در هر جای کانادا کار کند.

182آیا من می توانم برای مجوز کار PGWP درخواست دهم؟

دارندگان PGWP اکنون می توانند درخواست های جدید اجازه کار آزاد را ارسال کنند. با توجه به سیاست های عمومی دولت کانادا که اخیرا لازم الاجرا شده است، دانشجویان بین المللی سابق که در حال حاضر از طریق یک Post Graduate Work Permit (اجازه کارِ) منقضی شده در کانادا مانده اند، می توانند در این کشور بمانند و یک اجازه کار آزاد جدید دریافت کنند.

183با داشن Post Graduate Work Permit چند ساعت در هفته می توان کار کرد؟

۲۰ ساعت. اجازه تحصیل شما نشان خواهد داد که آیا قادر به کار کردن در دانشگاه هستید یا خیر. در این صورت، شما اجازه خواهید داشت که تا سقف ۲۰ ساعت در هر هفته به انجام یک کار مشغول باشید. البته، در عین حال هم دو شرط باید رعایت شده باشد: جسله های کلاسی برنامه آموزشی شما در حال برگزاری باشند (کلاس ها متوقف نباشند) و ترم هم در حال برگزاری باشد. همچنین، شما اجازه انجام کار تمام وقت در تعطیلات برنامه ریزی شده در تقویم دانشگاهی را هم خواهید داشت.

184آیا پس از ۲ سال تحصیل کردن در کانادا می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

برای دریافت کردن اقامت دائم کانادا پس از پشت سر گذاشتن و فارغ التحصیل شدن از یک دوره دیپلم ۲ ساله، باید پس از دریافت کردن PGWP حداقل یک سال سابقه کار هم در استان محل اقامت خود دریافت کرده باشید.

185اگر درخواست PGWP رد شد، چه اتفاقی رخ می دهد و باید چه کار کرد؟

پس از این که درخواست صدور اجازه کار پس از تحصیل شما توسط IRCC ریجکت شد، ۱۸۰ روز فرصت دارید که درخواست خود را مجددا برای یک بار دیگر ثبت کنید. این درخواست مجدد، باید شامل اسناد و مدارک تکمیلی و آپدیت شده به همراه توضیح کافی برای ریجکتی قبلی و این که چرا نباید مجددا ریجکت شود، باشد. اگر از ۱۸۰ روز بیشتر شود، اجازه تحصیل شما منقضی خواهد شد.

186آیا می توان دو PGWP به دست آورد و یا پس از اتمام اعتبار اجازه کار پس از تحصیل اول برای دریافت PGWP دوم اقدام کرد؟

خیر، Post Graduate Work Permit ها فرصت هایی هستند که فقط یک بار برای دانشجویان و دانش آموزان بین المللی در کانادا به وجود می آید و فقط یک بار می توانند یک PGWP دریافت کنند. این دسته از دانشجویان یا دانش آموزان برای این که واجد شرایط دریافت مجوز کار شناخته شوند باید از یک برنامه تحصیلی واجد شرایط برای PGWP فارغ التحصیل شده باشند و شرایط لازم دیگر را نیز داشته باشند.

187شرایط و معیارهای دریافت PGWP چیست؟

برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، دانشجوی خارجی باید: -حداقل 18 سال داشته باشد. -بی وقفه در یک برنامه مطالعاتی به مدت حداقل هشت ماه، به طور تمام وقت در کانادا تحصیل کرده باشد. -مدرکی از محل تحصیل مثل رونوشت، نامه، گواهی یا … برای تایید شرکت در برنامه در اختیار داشته باشد. -از موارد زیر فارغ التحصیل شده باشد: -پس از متوسطه از موسسات آموزشی دولتی مثل کالج، دانشگاه ها مدارس فنی یا تجاری یا CEGEP در استان کبک -مدارس خصوصی پس از متوسطه که تحت قوانینی مشابه با مدارس دولتی فعالیت می کنند (در حال حاضر تنها تعدادی از موسسات خصوصی پس از متوسطه در کبک وجود دارد) -مدارس دوره متوسطه و پس از متوسطه در کبک که برنامه هایی به مدت 900 ساعت یا بیشتر ارائه می دهند که شرکت در آن ها در انتها منجر به اخذ مدرک تحصیلی DEP یا گواهی حرفه ای ASP خواهد شد -مدارس خصوصی در کانادا که طبق قوانین استان مدارک تحصیلی مثل لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا، اعطا می کنند. اما اخذ مدرک تنها زمانی که در برنامه آموزشی مجاز توسط استان شرکت شود، ممکن است. -پس از به تمام رسیدن برنامه تحصیل، ظرف 180 روز درخواست اجازه کار کنید. -در این مدت که هنوز درخواست اجازه کار نداده اید، مجوز معتبر برای تحصیل را در اختیار داشته باشید. نکته مهم: کانادا به دانشجویان خارجی این امکان را داده که در پاییز سال 2020 میلادی برنامه خود را در موسسه آموزشی به صورت آنلاین آغاز کنند و پس از اتمام تحصیلات در کانادا، مجاز به دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی یا PGWP خواهند بود.

188چه افرادی نمی توانند اجازه کار پس از فارغ التحصیلی دریافت کنند؟

شما نمی توانید توانند اجازه کار پس از فارغ التحصیلی را دریافت کنید اگر: -در برنامه ای تحصیل کرده اید که مدت زمان آن کمتر از 8 ماه بوده است -بیش از 8 ماه تحصیل کرده اید اما این تحصیل به طور مداوم نبوده، مثلا یک ترم مرخصی گرفته اید -در برنامه بورس تحصیلی کانادا که منافع مشترک را تامین می کند و توسط امور بین المللی کانادا یا GAC تامین می شود، شرکت کرده اید -در برنامه جوایز دولتی کانادا که توسط GAC اهدا می شود شرکت کرده اید -بودجه ای به هر طریق از GAC دریافت شده باشد -از بورس تحصیلی فرصت برابر کانادا-شیلی استفاده کرده اید -در برنامه تبادل محقق بین کانادا و چین حضور داشتید -در یکی از برنامه های سازمان بورسیه آمریکا مشارکت داشتید -برنامه تحصیلی که گذراندید به صورت آموزش از راه دور چه خارج از کانادا و چه داخل کانادا بوده -در گذشته پس از اتمام یک برنامه برنامه تحصیلی دیگر، اجازه کار پس از فارغ التحصیلی دریافت کرده بودید.

189چه زمانی نیاز به PGWP خواهد بود؟

به طور کلی باید گفت اگر فرد قصد ماندن و کار در کانادا را نداشته باشد، نیازی به PGWP نخواهد داشت.

190مدت زمان اعتبار PGWP تا کی خواهد بود؟

بسته به مدت زمان دوره تحصیلات تکمیلی در کانادا، PGWP، برای حداکثر سه سال صادر می شود. برای مثال اگر مدت زمان تحصیل یکساله بود، PGWP هم برای مدت یک سال معتبر است. با این حال اگر مدت زمان برنامه تحصیلی دو سال یا بیشتر باشد، احتمال دارد،PGWP با اعتبار سه سال صادر گردد.

191از چه زمانی می توان برای PGWP در خواست ارسال کرد؟

برای ارسال درخواست، فرد باید دوره تحصیلی را گذرانده و به اتمام رسانده باشد همچنین امکان دریافت گواهی یا مدرک خود را داشته باشد، که با یک رونوشت یا نامه رسمی و معتبر قابل اثبات است. همچنین درخواست باید در مدت زمان 180 روز پس از دریافت گواهی کتبی مبنی بر اینکه فرد تحصیل خود را به پایان رسانده ارسال شود.

192درخواست برای PGWP به چه شکل ارسال می شود؟

داوطلبان می توانند هم به صورت آنلاین و هم از طریق پست، درخواست خود را به IRCC ارسال کنند.

193چه قدر طول می کشد تا نتیجه درخواست برای PGWP اعلام شود؟

برای اطلاع از مدت زمان پروسه بررسی درخواست PGWP، از ابزار زمان پردازش ویزای مهاجرت کانادا استفاده کنید. در آنجا درخواست اقامت موقت را انتخاب کرده و سپس یکی از گزینه های: تمدید اجازه کار یا کارفرمای جدید، را که نوع درخواست اقامت موقت را نشان می دهد انتخاب کنید.

194هزینه این درخواست چه قدر است؟

هزینه این درخواست چه قدر است؟

195افراد با چه مدرکی واجد شرایط برای دریافت PGWP هستند؟ کدام یک از موسسات آموزشی پس دوره متوسطه برای ارائه برنامه تحصیلی معتبر هستند؟

اولا متقاضی باید تمام معیارها و شرایط PWGP را داشته باشد. علاوه بر این برای اخذ PGWP، داوطلب باید مدرک و گواهی تحصیل خود را از یکی از موسسات آموزشی زیر دریافت کند: -یکی از موسسات دولتی پس از دوره متوسطه مثل کالج، مدارس فنی و تجاری، دانشگاه یا CEGEP در استان کبک -یکی از موسسات آموزشی خصوصی پس از متوسطه که تحت قوانین و مقررات مشابه با موسسات دولتی فعالیت می کند -یکی از موسسات متوسط یا پس از متوسطه در کبک که برنامه هایی به مدت 900 ساعت یا بیشتر ارائه داده و در انتها دانشجو، مدرک تحصیل حرفه ای DEP (به زبان انگلیسی DVS) یا گواهی تخصص ASP دریافت می کند. -موسسات خصوصی کانادا که مجاز اعطای مدرک به دانشجو، در صورت شرکت فرد در یکی از برنامه های دارای مدرک که مورد تایید استان است، هستند

196چه مدارکی برای ارسال درخواست نیاز است؟

متقاضیان PGWP، باید لیست اسناد و مدارک مورد نیاز که توسط IRCC ارائه می شود را بررسی کنند.

197آیا فارغ التحصیلانی که PGWP دریافت کردند، باید در کانادا بمانند؟

خیر، بر اساس بروزرسانی IRCC در سال 2019، دانشجویان خارجی درصورت تمایل باید تا 180 روز پس از صدور مدرک اتمام دوره آموزشی، برای دریافت PGWP اقدام کنند. مجوز تحصیل باید در تمام این 180 روز معتبر باشد.

198آیا می توان PGWP را تمدید نمود؟

PGWP را نمی توان بیشتر از حداکثر مدت زمان مجاز که طبق برنامه تحصیلی تعیین شده است، تمدید نمود. هنگامی که اعتبار PGWP رو به اتمام است متقاضی در صورت تمایل به ادامه کار در کانادا باید برای مجوز یا ویزای دیگری اقدام کند.

199اگر یک داوطلب، تنها در ترم آخر به صورت پاره وقت تحصیل کرده باشد، می تواند برای PGWP اقدام کند؟

در یکسری از موارد دانشجویان در ترم آخر، تنها یک یا دو درس برای اتمام تحصیل خود دارند، بنابراین در ترم آخر به صورت پاره وقت درس می خوانند تا تحصیل خود را به اتمام برسانند. در چنین حالتی دانشجویان شرایط تحصیل تمام وقت را نقض نکرده و همچنین صلاحیتشان برای دریافت PGWP را هم از دست نمی دهند.

200دارنده PGWP باید در کاری متخصص و ماهر باشد؟

دارنده PGWP می تواند برای هر شغلی و برای هر کارفرمایی در هر کجای کانادا کار کند؛ لذا ممکن است محدودیت های خاصی به فراخور کار اعمال شود.

201آیا می توان همراه با درخواست PGWP، برای اقامت دائم هم درخواست ارسال کرد؟

بله، متقاضی می تواند هر دو را با هم پیش ببرد. PGWP یک راه پرطرفدار و محبوب برای فارغ التحصیلانی است که می خواهند برای کار در کانادا بمانند و در عین حال مراحل و روند درخواست برای اقامت دائم را هم پیگیری کنند.

202اگر دانشجویی از کشوری دیگر به یکی از موسسات آموزشی کانادا منتقل شود، آیا می تواند پس از فارغ التحصیلی در آن موسسه آموزشی در کانادا، PGWP دریافت کند؟

بله اما در این حالت PGWP فقط برای مدتی برابر با مدت تحصیل در کانادا صادر می شود. مثلا اگر دانشجویی در سال آخر برنامه کارشناسی به یکی از دانشگاه های کانادا منتقل شود، PGWP را با حداکثر یک سال اعتبار می تواند کسب کند.

203آیا در درخواست PGWP می تواند شامل همسر هم بشود؟

نه، همسر برای دریافت مجوز کار باید به صورت مجزا در خواست دهد. با این حال برای دریافت مجوز کار آزاد برای همسر همراه دارنده PGWP باید نشان دهد که در یک شغل مدیریتی، فنی یا در کاری که به مهارت خاصی نیاز دارد، مشغول به کار است. در این حالت هر یک از طرفین برای درخواست مجوز کار آزاد، باید مدارک PGWP و اشتغال فارغ التحصیلان خارجی همسر خود را هم ارائه دهند.

204آیا کودکان می توانند در PGWP گنجانده شوند؟

همزمان با در خواست فارغ التحصیلان برای PGWP، کودکان می توانند برای بازدیدکننده یا مجوز تحصیل، درخواست ارسال کنند. این کار نیازمند به هزینه و مدارک اضافی خواهد بود.

205اگر اعضای خانواده در مدارک تحصیل قید شده باشند، می توانند در مدت اعتبار PGWP فارغ التحصیلان، همراه با فرد در کانادا بمانند؟

اعضای خانواده باید در خواستی را برای دریافت مجوز مناسب ارسال کنند تا امکان اقامت در کانادا نزد دارنده PGWP فراهم شود.

206آیا فارغ التحصیلان خارجی از موسسات آموزشی کبک قادر به دریافت PGWP هستند؟

در این حالت هم برای دریافت PGWP همان معیارها و شرایط برای فارغ التحصیلان خارجی از موسسات آموزشی کبک بر قرار است. برنامه PGWP برنامه های ویژه در سیستم آموزشی کبک را هم به شرطی که طول برنامه حداقل 900 ساعت معادل 8 ماه باشد، به رسمیت می شناسد. موسسات آموزشی ای که به رسمیت شناخته شده اند، به شرط آن که از نظر وزارت آموزش و پرورش معتبر باشند شامل مدارس متوسطه دولتی یا خصوصی و یا مدارس خصوصی پس از متوسطه است. PGWP که پس از فارغ التحصیلی در کبک کسب شده، در سراسر کانادا معتبر خواهد بود.

207آیا می توان پس از ارسال درخواست PGWP، به خارج از کانادا رفت و با اجازه نامه دانشجویی به کانادا بازگشت؟

اجازه تحصیل یا اجازه کار، جایگزین ویزا نیست و امکان بازگشت به کانادا را نمی دهد. اگر TRV یا eTA هنوز معتبر است و اجازه تحصیل منقضی نشده باشد، ممکن است بتوان به کانادا بازگشت. اگر TRV یا eTA منقضی شده باشد، باید برای یک مورد جدید درخواست داد. اگر درخواست برای PGWP در هنگامی که فرد خارج از کانادا است تایید شود، می توان با استفاده از آن وارد کانادا شد. ماموران درگاه های مرزی می توانند هنگام بازگشت به کشور مدرکی از درخواست PGWP ارسال شده بخواهند. به عنوان مثال، یک کپی از برنامه، رسید پرداخت هزینه و …

208آیا دوره آموزش از راه دور واجد شرایط PGWP است؟

اگر دوره تحصیلی با یادگیری از راه دور یا از خارج از کانادا یا از داخل کانادا به پایان برسانید، برای PGWP واجد شرایط نیستید.

209قانون کار آزاد (bridging open work permit) چیست؟

هنگامی که منتظر تصمیم گیری در مورد درخواست کلاس در Canada Experience Class (CEC) هستید و مجوز کار شما پس از فارغ التحصیلی در حال انقضا است، ممکن است بتوانید از این قانون استفاده کنید. پر کردن مجوزهای کار آزاد به متقاضیان واجد شرایطی که مجوز کارشان منقضی شده است (ظرف چهار ماه یا کمتر) اجازه می دهد تا زمانی که منتظر تصمیم نهایی در مورد درخواست اقامت دائم خود هستند، به کار خود ادامه دهند.

210آیا در صورت انقضا گذرنامه، PGWP هنوز اعتبار دارد؟

PGWP ها فقط تا تاریخ انقضا گذرنامه معتبر هستند. در غیر این صورت، مهم است که گذرنامه خود را خیلی زودتر از زمان درخواست PGWP تمدید کنید.

211چه زمانی باید درخواست PGWP ارسال شود؟

قبل از انقضاء اجازه تحصیل باید درخواست PGWP ارسال شود. قبل از اقدام، نیازی نیست منتظر بمانید تا مدرک خود را از نظر فیزیکی دریافت کنید یا در مراسم فارغ التحصیلی خود شرکت کنید. اعلانی که بیانگر واجد شرایط بودن برای دریافت مدرک، دیپلم یا گواهینامه است، ممکن است کافی باشد. به عنوان مثال، رونوشت یا نامه رسمی. درخواست در طی 180 روز پس از دریافت تأیید کتبی مبنی بر اینکه شرایط برنامه مطالعه خود را تکمیل کرده اید، مهم است.

212وضعیت ضمنی چیست و چه تاثیری بر برنامه PGWP دارد؟

وضعیت ضمنی زمانی است که دانشجو یا کارگر درخواست می کند وضعیت خود را قبل از انقضا وضعیت تمدید کند، بنابراین خواهد توانست تا زمان تصمیم گیری در مورد درخواست مجوز جدید در کانادا بمانند. بنابراین، دانشجویانی که برنامه تحصیلی خود را به پایان رسانده اند می توانند در کانادا باقی بمانند با همان شرایط مجوز تحصیل خود در حالی که منتظر تصمیم در مورد برنامه PGWP خود هستند، به شرطی که دانشجویان در یک موسسه یادگیری تحصیلات تکمیلی مشخص به صورت تمام وقت ثبت نام کنند.

213اگر دانشجویان بین المللی بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته کار کنند، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

کار کردن برای مدت بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته، یک تخلف در شرایط اجازه تحصیل به شمار می رود. شما با انجام این کار ممکن است وضعیت دانش آموزی یا دانشجویی خود را از دست بدهید و ممکن است در آینده هم از دریافت اجازه تحصیل و کار منع شوید. همچنین، امکان دارد که مجبور به ترک کانادا شوید.

214مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

کشور کانادا به دلیل کمبود نیروی کار ماهر و هرم جمعیتی پیر خود از افراد متخصص در حوزه‌های مختلف شغلی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، استقبال می‌کند. شما می‌توانید از طریق مهاجرت کاری به این کشور اقامت دائم آن را همراه با درآمدی مناسب اخذ کنید. با اخذ اقامت دائم کانادا فرصت زندگی در کشوری توسعه‌یافته، امن، با استانداردهای بالای زندگی و نظام آموزشی برجسته را خواهید داشت که مناسب زندگی خانوادگی خواهد بود و به پیشرفت شغلی شما کمک خواهد کرد.

215چگونه می‌توانیم جاب آفر دریافت کنیم؟

برای دریافت جاب آفر روش‌های مختلفی وجود دارد؛ شما می‌توانید از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر پرونده خود را پیش برده و یا به صورت شخصی اقدام کنید. به طور کلی دریافت جاب آفر فرآیندی سخت و پیچیده است و شما باید از رزومه‌ای قوی برخوردار باشید تا در مواجهه با رقیبان بین‌المللی خود بتوانید متمایز شوید. همچنین اگر حیطه شغلی شما در زمینه‌های مشاغل مورد نیاز کانادا همچون مهندسی، مدیریت، حسابداری و امور مالی باشد، شانس بیشتری برای دریافت جاب آفر خواهید داشت.

216برای مهاجرت کاری به کانادا باید چه شرایطی داشته باشیم؟

شرایط مورد نیاز با توجه به نوع برنامه انتخابی می‌تواند متغیر باشد، اما به طور کلی متقاضیان باید تحصیلات حداقل کاردانی، 1 سال سابقه کار مرتبط، دانش زبان انگلیسی معادل آیلتس 5.5 و سنی کمتر از 50 سال داشته باشند. داشتن مواردی چون جاب آفر، بستگان نزدیک در کانادا، دانش زبان فرانسه و تاییدیه استانی می‌تواند روند مهاجرت آن‌ها را به کشور کانادا تسهیل کند.

217برای دریافت دعوتنامه در اکسپرس اینتری باید حداقل چقدر امتیاز کسب کنیم؟

در سیستم اکسپرس اینتری شرایط شما در دو مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیازبندی می‌شود. در مرحله اول باید حداقل 68 امتیاز کسب کنید تا به مرحله دوم راه یابید. در مرحله دوم که مرحله اصلی سیستم امتیازبندی کاناداست، رقابت خیلی شدیدی در جریان بوده و تنها برای افرادی با بیشترین امتیاز دعوتنامه صادر می‌گردد. حداقل امتیازی که در سری قبلی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا شده معادل 479 امتیاز بوده است.

218مهاجرت کاری به کانادا از طریق چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا می‌توانند از طریق اخذ ویزای کاری موقت و دائم اقدام کنند. اغلب افراد ترجیح می‌دهند که از طریق روش‌های اکسپرس اینتری، PNP و پایلوت آتلانتیک برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند زیرا از این طریق می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289