✔️گردشگری در کانادا

1زندگی در ونکوور ارزانتر است یا تورنتو؟

هزینه زندگی در تورنتو به این دلیل که مرکز تجمع صنایع، موسسات مالی و بانک‌هاست به نسبت ونکوور بالاتر است اما به همان نسبت، فرصت‌های شغلی بیشتری را در خود جای داده است.

2ایرانیان بیشتر ونکوور را انتخاب می‌کنند یا تورنتو را؟

پاسخ به این سوال جنبه نسبی دارد. مثلا برای اشخاصی که سرمای هوا را نمی‌توانند تحمل کنند بهتر است در ونکوور سکونت داشته باشند چون تورنتو به نسبت سردتر است. اما بستر ایجاد مشاغل جدید و حتی یافتن شغل در تورنتو بیشتر فراهم است.

3برای خرید ملک در تورنتو چه باید کرد؟

هیچ مهاجری برای خرید خانه در کانادا با محدودیت مواجه نیست. مهاجرین هم باید مانند شهروندان کانادایی به منظور خرید خانه درصدی از مبلغ کل را به عنوان پیش‌پرداخت به فروشنده بپردازند و بابت همین مبلغ امکان دریافت وام از بانک وجود دارد.

4ورزش محبوب در تورنتو کدام است؟

مردم تورنتو از زمان‌های بسیار دور علاقه زیادی به ورزش داشته‌اند. تنیس، فوتبال و اسکیت جزء ورزش‌های مورد علاقه آن‌هاست.

5زمستان در تورنتو چه قدر طول می‌کشد؟

در فصل زمستان، تورنتو بسیار سرد است و دمای هوا به منفی پانزده درجه سانتیگراد هم می‌رسد. زمستان در این شهر از اواخر نوامبر تا مارس به طول می‌انجامد.

6چگونه در ونکوور می‌توان ملک خرید؟

امکان خرید خانه در ونکوور برای مهاجرین وجود دارد. اگر قصد خرید خانه دارید سعی کنید از تجربیات سایر اشخاص حتی مردم کانادا استفاده کنید. شما ابتدا باید محله مورد نظر خود را انتخاب کنید و در گام دوم نوع خانه را از لحاظ آپارتمان یا ویلایی بودن مشخص کنید. در ونکوور برای خرید خانه می‌توانید از سیستم مرتگیج استفاده کنید. به این معنا که به منظور خرید خانه از بانک وام دریافت می‌کنید و به واسطه آن بخشی از هزینه خرید مسکن را به فروشنده پرداخت می‌کنید. شما می‌توانید مبلغ وام را طی بازه زمانی که توسط بانک تعیین می‌شود بازپرداخت کنید. در مرحله پرداخت اولیه شما باید 5 درصد از مبلغ کل را به فروشنده پرداخت کنید و معمولا بابت پرداخت همین مبلغ، از بانک وام دریافت می‌شود. معمولا بانک‌ها یا موسسات مالی در ونکوور به مهاجرین وام می‌دهند البته منوط به این که مبلغ وام به علاوه 35 درصد به بانک یا موسسه بازپرداخت شود. اگر دریافت چنین وامی برای شما صرفه اقتصادی ندارد می‌توانید دو سال در ونکوور کار کنید تا یک سابقه اعتبار مالی پیدا کنید سپس برای دریافت وام درخواست دهید بدین ترتیب از پرداخت 35 درصد مازاد بر مبلغ وام معاف خواهید شد. پیشنهاد می‌شود که به محض ورود به ونکوور برای خرید خانه اقدام نکنید. بهتر است چند سال اول را در خانه‌های استیجاری زندگی کنید و با محله‌های مختلف در ونکوور آشنا شوید سپس اقدام به خرید مسکن نمایید.

7آیا مهاجرین در ونکوور از بیمه سلامت برخوردار هستند؟

هر مهاجر از پوشش بیمه سلامت مربوط به ایالت محل زندگی خود برخوردار می‌شود. اگر در ونکوور اقامت داشته باشید تقریبا دو تا سه ماه پس از اقامت شما در این شهر بیمه سلامت فعال خواهد شد. در این صورت برای دریافت خدمات درمانی ضروری می‌توانید به هر بیمارستان یا کلینیکی بدون پرداخت هزینه مراجعه کنید. تا قبل از فعال شدن پوشش بیمه دولتی می‌توانید برای خود و خانواده‌تان پوشش بیمه خصوصی خریداری کنید.

8بازار استارت‌آپ‌ها در ونکوور چگونه است؟

ونکوور در سال‌های اخیر به یکی از بازارهای مهم برای استارت آپ تبدیل شده است به نحوی که تعداد زیادی از شرکت‌های استارت‌آپ در این شهر ثبت شده و در حال فعالیت هستند. شرکت‌هایی مانند ساس‌لبز، سوپر ریواردز و اپزی جزء مهمترین شرکت‌‌ها در حوزه استارت‌آپ هستند.

9ورزش مورد علاقه مردم در ونکوور کدام است؟

در ونکوور فعالیت‌های ورزشی متنوعی انجام می‌شود اما از بین تمام ورز‌ش‌ها، فوتبال کانادایی و آیس‌هاکی ورزش‌های قدیمی هستند که بیشتر مردم در ونکوور به آن‌ها علاقه دارند. در واقع ونکوور به دلیل برخورداری از آب و هوای متعادل‌تر به نسبت سایر ایالات، این امکان را برای ساکنین فراهم نموده تا در فصول مختلف بتوانند به فعالیت ورزشی بپردازند.

10زندگی در ونکوور بهتر است یا تورنتو؟

تورنتو مرکز امور تجاری و اقتصادی در کاناداست. البته ونکوور هم از لحاظ بازار کار و تمرکز فعالیت‌های تجاری جزء شهرهای بسیار مهم محسوب می‌شود اما در مقایسه با تورنتو در رتبه پایین‌تری قرار دارد. از لحاظ شرایط آب و هوایی نیز ونکوور، شهر معتدل‌تری محسوب شده و اکثر ایرانیان راحت‌تر می‌توانند خود را با آن وفق دهند. همچنین هزینه زندگی در ونکوور پایین‌تر است.

11زمستان در ونکوور چه قدر طول می‌کشد؟

زمستان در ونکوور کوتاه‌تر از سایر ایالات است. همچنین سرمای ونکوور در فصل زمستان مانند سایر ایالات، طاقت‌فرسا نیست. از ماه اکتبر تا مارس، در ونکوور بارندگی صورت می‌گیرد.

12مهاجرین چگونه می‌توانند در مونترال اقدام به خرید ملک نمایند؟

اگر در مونترال زندگی می‌کنید بهترین راه برای خرید خانه این است که شرایط بانک‌های مختلف در این شهر را در رابطه با اعطای وام بررسی کنید و نهایتا هر بانکی را که دریافت وام از آن صرفه اقتصادی بیشتری دارد برای افتتاح حساب انتخاب کنید. سپس از طریق یک دلال اقدام به اخذ وام از بانک نمایید. در واقع دلال با بانک مورد نظر در رابطه با شرایط اخذ وام وارد مذاکره می‌شود. برای خرید خانه در مونترال بهتر است که به دنبال خانه‌های بی ام وی باشید. یعنی خانه‌هایی که پایین‌تر از ارزش واقعی آن‌ها به فروش می‌رسند. شما می‌توانید چنین خانه‌هایی را در مکان‌هایی مانند ریپوزیشن و هات دیل سابسکریشن لیست مشاهده نمایید.

13زندگی در مونترال بهتر است یا ونکوور؟

مونترال شهری است که در آن زمستان سرد و طولانی است اما در ونکوور هوا معتدل‌تر است و ایرانیان راحت‌‌تر می‌توانند خود را با آن وفق دهند. در ونکوور جمعیت بیشتر است و فرصت‌های شغلی بیشتری هم وجود دارد اما در مونترال مردم با آرامش بیشتری زندگی می‌کنند و در عین حال فرصت‌های شغلی در آن کمتر از ونکوور است.

14ورزش محبوب مردم در شهر مونترال کدام است؟

مونترال شهری است که در آن برخی از ورزش‌های کانادایی مثل هاکی رونق زیادی دارد و توانسته تعداد زیادی از مردم شهر را جذب کند. ورزش‌های تیمی مانند فوتبال نیز در مونترال علاقه‌مندان خاص خود را دارد.

15مراقبت‌های مرتبط با سلامت در مونترال چگونه است؟

مراقبت‌های مربوط به سلامت در مونترال با استانداردهای جهانی مطابقت دارد. مهاجرین در مونترال منظور برخورداری از خدمات درمانی باید با مراجعه به سایت RAMQ نسبت به دریافت کارت بیمه درمانی اقدام کنند. تقریبا سه ماه طول می‌کشد تا کارت مزبور برای شخص متقاضی صادر شود. لازم به ذکر است که بیمارستان‌های مجهزی در سطح شهر فعالیت دارند. شما می‌توانید در صورت نیاز به صورت رایگان یا با پرداخت مبلغ کمی از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

16وضعیت استارت‌‌اپ‌ها در مونترال چگونه است؟

استارت‌آپ‌ها در مونترال به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی فعالیت دارند. استارت‌آپ‌ها در این شهر بسیار خلاق هستند و با اقدامات مبتکرانه توانسته‌اند به بازار این نوع کسب و کار رونق ببخشند.

17زندگی در اتاوا بهتر است یا تورنتو؟

تورنتو نسبت به اتاوا شهر معروف‌تری است و بیشتر مهاجرین تمایل به سکونت در آن دارند اما اتاوا بیشتر یک شهر سیاسی و محل تجمع احزاب است. همچنین اتاوا نسبت به تورنتو سردتر اما هزینه زندگی در آن کمتر است. به طور کلی تورنتو برای ایرانیان شهر جذاب‌تری است و بالا بودن هزینه زندگی با فرصت‌های شغلی بسیاری که در این شهر وجود دارد جبران می‌شود.

18ورزش مورد علاقه مردم در اتاوا کدام است؟

مردم در اتاوا از دیرباز به ورزش علاقه داشته‌اند و در حال حاضر نیز اتاوا خاستگاه چند ورزش معروف است. هاکی، ردبلک و فوتبال جزء ورزش‌های پر‌طرفدار در اتاوا هستند.

19برای خرید ملک در اتاوا باید چه کرد؟

در اتاوا امکان خرید خانه برای مهاجرین وجود دارد. شما می‌توانید بعد از توافق با فروشنده و تعیین قیمت خانه برای اخذ وام از بانک بابت 25 درصد از مبلغ اولیه مراجعه نمایید. اگر شرایط دریافت وام ندارید می‌توانید پرداخت مبلغ مذکور را نزد یکی از شرکت‌های بیمه در کانادا بیمه کنید. همچنین برای خرید خانه باید از طریق نماینده خود اقدام نمایید. در واقع مذاکرات با بانک و فروشنده توسط نماینده صورت می‌گیرد.

20ایرانیان در اتاوا معمولا در چه مشاغلی فعالیت دارند؟

در اتاوا فقط شهروندان کانادایی می‌توانند مشاغل دولتی و پست‌های حکومتی را به دست بگیرند. بنابراین ایرانیان در این شهر به مشاغل غیر دولتی و تخصصی در شرکت‌ها مشغول به کار هستند. البته عده‌ای از ایرانیان نیز به عنوان سرمایه‌گذار به تجارت در این شهر می‌پردازند.

21وضعیت استارت آپ‌ها در اتاوا چگونه است؟

در حال حاضر استارت آپ‌ها فعالیت گسترده‌ای در اتاوا دارند و با توجه به فعالیت اقتصادی بر مبنای تکنولوژی در این شهر توانسته‌اند به عنوان بخش مهمی از چرخه اقتصادی اتاوا جایگاه خود را در تثبیت کنند.

22زندگی در تورنتو بهتر است یا ویکتوریا؟

تورنتو مرکز تجارت و فعالیت‌های صنعتی در کانادا است اما ویکتوریا یک شهر توریستی است که در آن فعالیت‌های فرهنگی در سطح وسیع‌تری انجام می‌شود. اگر شما به عنوان یک متخصص قصد مهاجرت به کانادا را دارید بهتر است در تورنتو زندگی کنید اما اگر قصد راه‌اندازی یک رستوران یا کافی‌شاپ دارید با توجه به توریستی بودن ویکتوریا زندگی در این شهر نفع بیشتری به همراه خواهد داشت.

23ورزش مورد علاقه مردم در ویکتوریا کدام است؟

ویکتوریا از آب و هوای خوبی برخوردار است به همین دلیل بیشتر مردم به انجام ورزش در فضای باز علاقه دارند. دوچرخه‌سواری و دویدن در طبیعت زیبای ویکتوریا جزء ورزش‌های مورد علاقه مردم در این شهر محسوب می‌شود.

24برای خرید ملک در ویکتوریا باید چه کار کرد؟

در ویکتوریا امکان خرید ملک از سوی مهاجرین وجود دارد. مهاجرین می‌توانند بابت مبلغ اولیه پرداختی به مالک از بانکی که در آن حساب افتتاح کرده‌اند درخواست وام نمایند. معمولا مذاکره با بانک برای دریافت وام از سوی دلال‌ها انجام می‌شود و در مورد شرایط بازپرداخت نیز مذاکره صورت می‌گیرد.

25وضعیت استارت آپ‌ها در ویکتوریا چگونه است؟

استارت‌آپ‌ها در ویکتوریا نیز مانند سایر شهرهای کانادا رونق یافته است و شرکت‌هایی در حال حاضر در این شهر در همین قالب فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

26وضعیت خدمات درمانی به مهاجرین در ویکتوریا چگونه است؟

در ویکتوریا مهاجرینی که توانسته‌اند مجوز اقامت دائم در کانادا را دریافت کنند از خدمات سلامت مانند شهروندان کانادایی برخوردار هستند. بیمه سلامت که در ویکتوریا به mcp معروف است، هزینه‌های مراجعه به پزشک و درمان را پوشش می‌دهد.

27اوک ویل کجاست؟

اوک ویل شهری است در جنوب انتاریو که در منطقه هالتون و در کناره دریاچه انتاریو بین شهرهای تورنتو و همیلتون واقع شده است. اوک ویل بزرگترین شهر انتاریو است. این شهر بخشی از کلان‌شهر تورنتو (GTA)، یکی از پرجمعیت ترین مناطق کانادا است.

28آیا کینگستون برای زندگی امن است؟

شهر کینگستون برای سفر زنان یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا است و یکی از کمترین نرخ‌های جرم را دارد.

29چرا باید کینگستون را برای زندگی انتخاب کنم؟

کینگستون یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا است و زیبایی طبیعی و شهری زیادی دارد. همچنین با تحصیل در دانشگاه‌های وینستون می‌توانید در این شهر مشغول به کار شوید.

30کیفیت آموزش در شهر کینگستون چطور است؟

دانشگاه کوئینز کینگستون یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است. در هرکدام از مراکز آموزشی کینگستون که درس بخوانید مدرک شما به‌صورت بین‌المللی معتبر و شانس شما برای پیدا کردن کار زیاد است.

31کدام محله کینگستون برای زندگی بهتر است؟

محله‌های خوب برای زندگی ریدو هایتس، کینگسکورت و هیلن دیل هستند.

32آیا کینگستون از تورنتو ارزان‌تر است؟

به‌طورکلی کینگستون ارزان‌تر از تورنتو است به‌خصوص در مورد بیمه و حمل‌ونقل عمومی.

33شهر واترلو به چه چیزی معروف است؟

شهر واترلو به دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی خود مشهور است. به علاوه این شهر در سال 2020 لقب هوشمندترین شهر کانادا را به خود اختصاص داده‌است. وجود رشته‌های مهندسی و شرکت‌های تکنولوژیک مثل بلک بری، گوگل و اپن تکست در این منطقه، باعث شده‌است که واترلو این لقب را دریافت کند. البته نباید از تاریخ واترلو عقب بمانیم. این شهر شاهد صحنه‌های تاریخی بسیاری از جمله جنگ واترلو بوده‌است. این جنگ را حتماً با شکست ناپلئون بناپارت در سال 1815 به یاد دارید.

34آیا واترلو برای زندگی شهر امنی است؟

هیچ شهری در جهان صددرصد امن نیست. هرچند شهر واترلو به عنوان یکی از امن ‌ترین شهرهای اونتاریو به حساب می‌آید. سرویس پلیس منطقه‌ای واترلو تلاش‌های زیادی برای امن نگه داشتن این شهر به خصوص برای دانشجوهای خارجی آن داشته است. برای افزایش امنیت، پلیس منطقه به برگزاری کلاس‌های آموزشی هم می‌پردازد.

35زندگی در واترلو ارزان‌تر است یا ونکوور؟

ونکوور 29% از واترلو برای زندگی گران‌تر است. اجاره به اندازه 30% در واترلو از ونکوور ارزان‌تر است. رستوران‌ها و مواد غذایی نیز در واترلو بین 13 تا 21% از ونکوور ارزان‌تر هستند. به طور کلی سطح رفاه شما در واترلو بیشتر از ونکوور خواهد بود.

36بازارکار در واترلو چگونه است؟

واترلو یکی از شهرهایی است که کمترین میزان بیکاری را در کانادا دارد. نرخ بیکاری در این شهر 6.3 و نرخ کار، 64.3 است که نشان دهنده وضعیت خوب کاری در این شهر می‌باشد. دانشجویان و تحصیل‌کرده های واترلو می‌توانند در شرکت‌های بزرگ، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی این شهر مشغول به کار شوند.

37آیا واترلو از تورنتو سردتر است؟

آب و هوای تورنتو و واترلو به طور کلی بسیار به هم نزدیک است. هرچند هوای واترلو همیشه 1 الی 2 درجه سردتر از تورنتو است. تابستان‌های واترلو گرم‌تر از تابستان‌های تورنتو، و زمستان‌های آن سردتر از زمستان‌های تورنتو است. نزدیکی به رودخانه‌ها و همچنین آبشار نیاگارا باعث شده که واترلو هوای مرطوب‌تری نسبت به تورنتو داشته باشد.

38آیا شربروک مکان خوبی برای زندگی است؟

ششمین شهر بزرگ کبک، شربروک منطقه ای امن است که کیفیت زندگی عالی را به ساکنان خود ارائه می دهد. در محل تلاقی رودخانه‌های مأجوج و سنت فرانسوا، این شهر به خاطر دره ها، مناطق ناهموار و زندگی پرتحرک ورزشی و فرهنگی شهرت دارد.

39آیا آنها در شربروک کبک انگلیسی صحبت می کنند؟

بر اساس سرشماری سال 2006 ، 7390 نفر انگلیسی به عنوان اولین زبان رسمی صحبت می كنند كه 5/1 درصد از كل جمعیت منطقه شربروك را نشان می دهد. جمعیت انگلیسی زبان شربروک تقریباً معادل 1٪ جامعه انگلیسی زبانان در کبک است.

40فاصله شربروک با مونترال چقدر است؟

کمترین فاصله (خط هوایی) بین مونترال و شربروک 137.09 کیلومتر است. با توجه به برنامه ریز مسیر، کوتاهترین مسیر بین مونترال و شربروک 156.03 کیلومتر است.

41آیا بوشرویل مکان خوبی برای زندگی است؟

بوشرویل در سال 2015، عنوان مجله مانی ‌سنس (MoneySense)”بهترین مکان برای زندگی ” را از آن خود کرد. مجله مانی سنس با تمرکز بر شرایط اقتصادی، شهرها را بر اساس 34 دسته طبقه‌بندی می‌کند. معیارهایی مانند بیکاری، سطح درآمد، قیمت مسکن، آب‌وهوا و تعداد پزشکان محلی.

42فاصله بوشرویل با مونترال چقدر است؟

فاصله مونترال و بوشرویل 15 کیلومتر است. فاصله جاده‌ای 20.6 کیلومتر است.

43مزایای زندگی در بوشرویل کانادا چیست؟

بوشرویل یکی از بزرگترین شهرک‌های صنعتی کبک را در خود جای‌داده است که دارای 603 شرکت مختلف است و بیش از 22.000 شغل ایجاد کرده است. این شهر نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و کارمندان حقوق نسبتاً خوبی دریافت می‌کنند. زیبا و عالی بودن فضای باز قطعاً یکی از ویژگی‌های بارز این شهر است. این شهر مناسب برای خانواده‌هایی است که عاشق فعالیت‌های فضای باز، گلف، طبیعت و مناظر زیبا هستند درحالی‌که هنوز هم به امکانات زندگی یک شهر بزرگ دسترسی دارند. به کلان‌شهر مونترال نزدیک است. بوشرویل پس از تورنتو تنها 18 کیلومتر با مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا، فاصله دارد.

44آب‌وهوای بوشرویل چگونه است؟

در بوشرویل تابستان‌ها طولانی و گرم و زمستان‌ها سرد، برفی و با وزش باد همراه است. در طول سال نیز همواره هوای این شهر نیمه‌ابری است. میانگین دمای هوا در شهر بوشرویل در طول سال از منفی ۱۳ درجه تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد متغیر است و به‌ندرت به زیر منفی ۲۳ درجه یا بالای ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

45زمینه‌های معمول اشتغال در مونترال چیست؟

زمینه‌های معمول اشتغال در مونترال هوافضا، نرم‌افزار، الکترونیک، داروسازی، ساخت و حمل‌ونقل است. این شهر همچنین یکی از بزرگترین مراکز هوافضا در آمریکای شمالی محسوب می‌شود. بیش از 40،000 نفر در صنایع هوافضای کبک در شرکت‌هایی مانند Bell Helicopter Textron، Bombardier Aerospace، Pratt & Whitney، Rolls-Royce و CAE مشغول به کار هستند.

46مردم در بوشرویل به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

ساکنان بوشرویل اکثراً فرانسوی‌زبان هستند – حدود 90٪ از مردم به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. درحالی‌که تنها 2٪ می‌توانند انگلیسی روان صحبت کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهید به بوشرویل بروید، دانستن زبان فرانسه عامل مهمی است. ازنظر اشتغال، افرادی که دوزبانه هستند شانس بیشتری برای استخدام پیدا می‌کنند.

47متوسط درآمد خانوار در بوشرویل چقدر است؟

متوسط درآمد خانوار در این شهر 92.253 دلار است و نرخ بیکاری آن تنها 2.88 درصد است.

48چند محله در بوشرویل وجود دارد؟

درمجموع 15 محله در بوشرویل وجود دارد. محله‌ای که بالاترین امتیاز زیست پذیری را دارد De la Broquerie و بزرگترین محله ازنظر جمعیت De la Broquerie است.

49چرا بوشرویل شهر خوبی برای مهاجران جدید است؟

به دلایلی ازجمله: مشاغل پردرآمد، نرخ بیکاری پایین و املاک ارزان‌قیمت اجاره‌ای. همچنین شهر بوشرویل ازنظر فرهنگی نیز متنوع است و مهاجران می‌توانند به‌راحتی ارتباطات خود را در جامعه ایجاد کنند.

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289