✔️مدارس کانادا

  • 1

1آیا امکان دریافت بورسیه دانش آموزی کانادا وجود دارد؟

خیر. امکان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا برای دانش آموزان بین‌المللی وجود ندارد.

2آیا تحصیل در مدارس کانادا رایگان است؟

خیر. برای تحصیل در تماس مدارس کانادا، هم دولتی و هم خصوصی باید شهریه تحصیلی پرداخت کنید.

3آیا پدر و مادر هر دو همزمان می‌توانند با فرزند خود برای ویزای همراه دانش آموزی اقدام کنند؟

امکان اقدام همزمان برای پدر و مادر وجود دارد ولی شرایط پرونده نباید به گونه‌ای باشد که وابستگی به کشور ایران کم شود. بنابراین بهتر است یک نفر یا پدر و یا مادر همراه فرزند خود اقدام کند.

4انجام انگشت نگاری کانادا چند سال اعتبار دارد؟

در صورت انجام انگشت نگاری کانادا تا ۱۰ سال نیاز به انگشت نگاری مجدد ندارید و معتبر است.

5آیا امکان دریافت بورسیه درمدارس کانادا وجود دارد؟

خیر. مدارس کانادا هیچ نوعی از بورسیه به دانش آموزان بین‌المللی ارائه نمی‌دهند. اما ممکن است نوعی از وام یا اوارد به دانش آموزان برتر کانادایی ارائه شود.

6آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا وجود دارد؟

در حالت کلی جواب منفی است. برای تحصیل در تمام انواع مدارس کانادا باید شهریه پرداخت کنید. فقط در دو حالت تحصیل شما در مدرسه‌های کانادا رایگان می‌شود: پدر یا مادر و یا هر دوی آنها شهروند یا مقیم دائم کانادا باشند. و یا پدر یا مادر یا هر دوی آنها مجوز تحصیل (استادی پرمیت) و یا مجوز کار (ورک پرمیت) داشته باشند.

7شروع ترم تحصیلی مدارس کانادا از چه ماهی است؟

سال تحصیلی در مدارس کانادا از ماه سپتامبر آغاز و در اواخر ماه جون به پایان می‌رسد.

8یک سال تحصیلی در مدارس کانادا چقدر زمان می‌برد؟

سال تحصیلی در مدارس کانادا معمولا از ۱۹۰ روز (۱۸۰ روز در استان کبک) تشکیل شده است.

9کلاس درس در مدارس کانادا از چه ساعتی تا چه ساعتی است؟

کلاس‌های مدارس کانادا معمولا از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر یا از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر است.

10حمل و نقل دانش آموزان در کانادا به چه شکل است؟ آیا اتوبوس مدرسه در کانادا وجود دارد؟

بله در بسیاری از شهرهای کانادا اتوبوس‌ها در مدارس ایستگاه دارند و دانش آموزان می توانند از آن‌ها با توجه به شرایط سنی استفاده کنند.

11سلامت دانش آموزان در مدارس کانادا چگونه تضمین می شود؟

در بیشتر استان های کانادا، دانش آموزان باید قبل از آغاز سال تحصیلی در برابر بعضی از بیماری‌ها واکسینه شوند. همچنین در بیشتر مدارس کانادا پرستارانی تمام وقت و یا نیمه وقت برای مراقبت از دانش آموزان وجود دارد.

12مزیت تحصیل در دبیرستان های شبانه روزی کانادا چیست؟

یادگیری مستقل و درک اولویت های آموزشی: استقلال یکی از بزرگ ترین هدیه هایی است که والدین می توانند به فرزندان خود بدهند. دانش آموزان در دبیرستان های شبانه روزی موظف هستند که امور شخصی خود را خودشان انجام دهند و این، باعث ایجاد یک تجربه منحصر به فرد برای دانش آموزان می شود تا با آزمون و خطا، مهارت زندگی کردن را به درستی کسب کنند. تقویت روحیه مشارکت و رشد شخصی: بر اساس نظر سنجی که توسط انجمن مدارس شبانه روزی کانادا انجام شده است، ۳۱ درصد از دانش آموزانی که در این مدارس حضور داشتند، اعلام کردند که بیشترین چیزی که در مدارس شبانه روزی دوست دارند، فضای مشارکتی بوده که در طی فعالیت های مختلف آموزشی و غیر آموزشی وجود داشته است. فرصت های تحصیلی بزرگ: اکثر معلمان در مدارس شبانه روزی نسبت به مسائل آموزشی به دید یک شغل نگاه نمی کنند. بلکه آن را یک ماجراجویی هیجان انگیز می دانند. زیرا آن ها به یک الگوی مهم در زندگی هر یک از دانش آموزان خود تبدیل می شوند. معلمان در این مدارس با دانش آموزان خود زندگی می کنند، به آن ها آموزش می دهند و حتی در وعده های غذایی نیز با آن ها شریک می شوند. چنین محیط صمیمی و گرمی به ندرت در فضاهای آموزشی دیگر پیدا می شود. کسب آمادگی برای زندگی پس از تحصیل: اگرچه تجربه آموزش در دبیرستان های شبانه روزی برای رشد و پیشرفت فردی و آموزشی مهم است، اما همچنین، یک پیش درآمد برای زندگی پس از مدرسه نیز محسوب می شود. تحقیقات نشان داده است که دانش آموزانِ مدارس شبانه روزی نسبت به هم سن و سالان خود بیشتر برای ورود به کالج و دانشگاه آمادگی دارند و احتمالا به درجات بالاتر تحصیلی مانند کارشناسی ارشد و PhD دست پیدا می کنند و در مشاغل و جوامع خود نیز به نقش های برجسته تری می رسند.

13چه خدمات و امکاناتی به دانش آموزان در دبیرستان های کانادا ارائه می شود؟

دانش آموزان در مدارس و دبیرستان های کانادا امکان برخورداری از خدمات بسیار زیادی دارند که در زمینه های بسیار متنوع و زیادی به آن ها ارائه می شوند. از این دست می توان به زمینه های ورزشی، نمایشی، هنری، سبک زندگی و زمینه های بسیار زیاد دیگری اشاره کرد. همچنین، هر یک از این زمینه ها شامل رشته های متنوع دیگری هم می شوند. به عنوان مثال، فعالیت های هنری شامل موسیقی، نقاشی، تئاتر و رشته های مختلف دیگر می شود و یا در زمینه ورزشی، فعالیت های ورزشی بسیار زیادی از قبیل راگبی، شنا، هاکی روی یخ، تنیس و رشته های ورزشی دیگری در اختیار دانش آموزان قرار داده می شوند.

14بهترین دبیرستان های کانادا کدام اند؟

تعداد زیادی از دبیرستان های کانادا جزو مدارس برتر دنیا شناخته می شوند و به دلیل سطح بالای خود، از اعتبار زیادی برخوردار هستند. برخی از دبیرستان های برتر دنیا که دارای سطح بین المللی هستند، شامل لیست زیر می شوند: -Old Scona -Rundle College -St Michael’s Choir (Sr) -York House -Crofton House -Columbia International College -Albert College -Unionville -London Central -Bayview -Southridge -Little Flower -Lakefield College School -Brentwood College School -Pickering College -West Point Grey -St George’s -Webber -Ste Marguerite d’Youville -West Island College -Pierre Elliott Trudeau -St. Michaels University School -Ridley College -Appleby College -Colonel By -Iroquois Ridge -William Lyon Mackenzie -Cardinal Carter Academy for the Arts -Bur Oak -St Michael -West Carleton -St Robert -AFNORTH International -Brentwood College School

15تحصیل در دبیرستان های کانادا چقدر هزینه دارد؟

فرزندان و یا خود افرادی که اقامت دائم کانادا داشته باشند و یا شهروند این کشور باشند، امکان تحصیل رایگان در دبیرستان های دولتی کانادا برایشان فراهم است. در غیر این صورت، حتی تحصیل در دبیرستان های دولتی نیز برای دانش آموزان خارجی نیازمند پرداخت شهریه است. شهریه دبیرستان های دولتی کانادا نسبت به دبیرستان های خصوصی بسیار کم تر است و معمولا بین ۸ تا ۱۵ هزار دلار می باشد. به همین ترتیب، شهریه در دبیرستان های خصوصی کانادا بسیار بیشتر از دبیرستان های دولتی است و معمولا رنج بسیار وسیعی دارد که از ۵ هزار دلار یا حتی کم تر شروع می شود و به ۷۰ هزار دلار و یا حتی بیشتر در هر سال تحصیلی نیز می رسد. دبیرستان های شبانه روزی بیشترین شهریه را در بین دبیرستان های خصوصی کانادا دارند. اما خوشبختانه امکان برخورداری از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان خارجی به راحتی فراهم است تا از طریق آن، تمام و یا بخشی از هزینه تحصیل خود را کاهش دهند. نکته قابل توجه بعدی درمورد هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا این است که اگرچه کتاب های درسی و یا ابزار و وسایل کمک آموزشی به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار داده می شوند، اما یک سری هزینه های جانبی دیگر نیز ممکن است وجود داشته باشد که از این دست می توانیم به هزینه تهیه و خرید لوازم التحریر و یا وعده های غذایی اشاره کنیم.

16شرایط پذیرش در دبیرستان های کانادا چیست؟

اخذ پذیرش از دبیرستان های کانادا معمولا راحت تر از دانشگاه های این کشور است. با این حال، مانند اخذ پذیرش از اکثر مراکز آموزشی کانادا برای پذیرش در دبیرستان های این کشور هم نیاز به ارائه یک سری اسناد و مدارک وجود دارد که از این دست می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: 1. گذرنامه و ارائه یک نسخه کپی از آن 2. معدل، ریزنمرات و پرونده کامل سه مقطع تحصیلی قبلی 3. تکمیل فرم پذیرش 4. اثبات این که واجد شرایط هستید (برخی از مدارس نیاز به مصاحبه دارند، برخی از آن ها یک آزمون ورودی برای این کار می گیرند، برخی از آن ها درخواست تهیه یک مقاله می کنند و برای برخی دیگر نیز ارائه پرونده کامل سه سال تحصیلی قبلی کفایت می کند).

17دوره دبیرستان در کانادا چند سال طول می کشد؟

به طور کلی تحصیل در مقاطع مختلف کانادا از جمله دبیرستان، در سطح استانی دیده می شود. بنابراین، طول دوره دبیرستان نیز ممکن است در استان های مختلف این کشور متفاوت باشد و به همین علت، نمی توان دقیقا گفت که دوره دبیرستان در کانادا چند سال طول می کشد. با این حال، اغلب دبیرستان های کانادا یک دوره ۴ ساله ارائه می کنند که از کلاس نهم تا دوازدهم به طول می انجامد. اما در برخی از استان ها، دبیرستان از کلاس دهم آغاز می شود و یک دوره ۳ ساله تا کلاس دوازدهم دارد. به طور کلی، دانش آموزان در کانادا تا زمانی که به سن ۱۸ سالگی می رسند، باید به تحصیل در یک دوره اجباری ادامه دهند. اما استان کبک از این قائده مستثنی است. در این استان، دوره متوسطه یا دبیرستان از کلاس هفتم شروع و تا کلاس یازدهم که دانش آموزان ۱۷ سال سن دارند، ادامه پیدا می کند. دانش آموزان در کبک ممکن است بتوانند با دیپلمِ کلاس یازدهم خود به تحصیل در دانشگاه بپردازند و دوره تحصیلی بعدی خود را شروع کنند. اما برای این که قادر به ثبت نام در دانشگاه باشند، باید دیپلم کالج نیز به دست بیاورند.

18سال تحصیلی در کانادا چه زمانی شروع می شود و چه زمانی به پایان می رسد؟

سال تحصیلی در کانادا از ماه سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن ادامه پیدا می کند و معمولا به دو ترم تقسیم می شود که به شکل زیر هستند: ترم یا نیم سال تحصیلی اول: از سپتامبر تا ژانویه ترم یا نیم سال تحصیلی دوم: از فوریه تا ژوئن

19چه درس ها یا مباحث درسی در دبیرستان های کانادا ارائه می شود؟

استان های مختلف کانادا دارای برنامه ریزی درسی و تحصیلی منحصر به فرد و خاص خودشان هستند. اما تمامی آن ها تنوع گسترده و زیادی از مباحث درسی دارند که به دانش آموزان دبیرستانی اجازه انتخاب از بین آن ها را می دهند. با این حال، دانش آموزان دبیرستانی باید برای اخذ دیپلم، حداقل نمره قبولی را در درس های اصلی که شامل علوم، زبان و ریاضی می شوند، به دست بیاورند. همچنین، یک سری واحدهای اختیاری نیز در اختیار دانش آموزان قرار داده می شوند که آن ها می توانند بر اساس علاقه و تمایل خود آن ها را انتخاب کنند.

20آیا امکان کار همزمان با تحصیل در دبیرستان های کانادا وجود دارد؟

حداقل سن قانونی برای کار در استان های مختلف کانادا متفاوت است اما دانش آموزان برای کار کردن معمولا باید ۱۴ یا ۱۵ سال سن داشته باشند. قانون کار کانادا به افراد زیر ۱۷ سال تنها تحت شرایطی اجازه کار می دهد که کار کردن آن ها با ساعت تحصیلشان تداخل نداشته باشد و تاثیری در آن نگذارد. همچنین، دانش آموزان باید برای کار کردن در مقطع دبیرستان، واجد شرایط انجام این کار تشخیص داده شوند.

21تحصیل در کانادا چه تاثیری در آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان دارد؟

داشتن دیپلم دبیرستان کانادایی می تواند شانس دانش آموزان خارجی را برای به دست آوردن پذیرش دانشگاه ها و کالج های این کشور به طور چشمگیری افزایش دهد. زیرا از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است و معمولا از دیپلم کشور های دیگر ارزش بسیار بیشتری دارد. دانش آموزان خارجی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا و یا حتی آمریکا دارند، می توانند با اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان های کانادا به راحتی این کار را انجام دهند. زیرا دیپلم کانادایی نه تنها به اندازه دیپلم آمریکایی، بلکه حتی بیشتر از آن ارزشمند است و اعتبار دارد. علاوه بر این، به سبب ارزش بالای دیپلم دبیرستان کانادایی، افرادی که این دوره تحصیلی را در این کشور سپری کرده باشند، با بهترین فرصت های شغلی ممکن در داخل و خارج از کانادا مواجه خواهند شد که تضمین کننده موفقیت آن ها در زندگی آینده است.

22پس از تحصیل در دبیرستان های کانادا چه اتفاقی رخ می دهد؟

دانش آموزانی که دوره تحصیل اجباری و دبیرستان را در کانادا تکمیل کنند و دیپلم دبیرستان را به دست بیاورند، راه های زیادی برای ادامه زندگی و اخذ اقامت دائم این کشور دارند. اولین و رایج ترین راه که منجر به اخذ اقامت دائم نیز برای آن ها می شود، ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه های این کشور است. اما عده ای ترجیح می دهند که پس از اخذ دیپلم در کانادا، وارد بازار کار شوند و تجربه کار کانادایی به دست بیاورند که باز هم یکی از روش های پرتکرار و رایج برای اخذ اقامت دائم این کشور است. افرادی که دیپلم دبیرستان کانادایی به دست آورده باشند، امکان ادامه تحصیل و یا حتی کار در کشورهای بسیار زیاد دیگری هم برایشان فراهم است. زیرا این مدرک، اعتبار و ارزش بسیار زیادی دارد و در تمامی کشورهای دنیا پذیرفته می شود.

23بهترین بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا کدام اند؟

بهترین بورسیه های تحصیلی که در مقطع دبیرستان کانادا وجود دارد، برای دانش آموزان ممتاز در نظر گرفته شده اند. بنابراین، در صورتی که شما و یا حتی فرزندتان در یک یا چند زمینه دارای مهارت بالایی هستید، سازمان های مختلف زیادی در سراسر کانادا وجود دارند که جوایز مالی چشمگیر و بزرگی برایتان در نظر گرفته اند. بدیهی است که برنده شدن چنین جوایز بزرگی، به همین راحتی نیست و نیازمند تلاش و فراهم آوردن شرایط بسیار مساعدی است. اما به هر حال، دیدن آن ها و اطلاع از آن ها خالی از لطف نیست. -Loran Scholar Award (۱۰۰ هزار دلار) Loran Scholar Foundation با همکاری و مشارکت با دانشگاه ها، اهدا کنندگان و داوطلبانی که در سراسر کانادا وجود دارند، در آینده ی کانادا سرمایه گذاری می کند. آن ها بزرگ ترین، جامع ترین و ارزشمندترین بورسیه یا جایزه چهار ساله ای که در مقاطع پایین تر از کارشناسی وجود دارد را (به ارزش ۱۰۰ هزار دلار) ارائه می کنند و آن را بر اساس شخصیت، خدمات و فعالیت های ارزشمند دیگر به دانش آموزان کانادایی اهدا می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این بورسیه، به این لینک مراجعه کنید. شرایط و معیارهای صلاحیت برای استفاده از Loran Scholar Award برای دانش آموزان دبیرستانی: -در سال آخر تحصیلات تمام وقت و بدون وقفه ی خود در دبیرستان باشید. -حداقل میانگین ۸۵ درصد را در کارنامه خود به دست آورده باشید. -شهروند کانادا و یا دارای اقامت دائم کانادا باشید. -تا یکم سپتامبر سال جاری حداقل به سن ۱۶ سالگی رسیده باشید. -دانش آموزانی که در سال گذشته از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند و در حال حاضر بین تحصیلشان وقفه یا گپ ایجاد شده است هم واجد شرایط استفاده از این بورسیه هستند. -Schulich Leader Scholarship (۸۰ تا ۱۰۰ هزار دلار) بورسیه Schulich Leader یکی از بورسیه های کانادا تا قبل از دوران دانشگاه و مقطع کارشناسی است که هر ساله هزاران هزار متقاضی دارد و رقابت بسیار شدیدی برای به دست آوردن آن وجود دارد. هر ساله، حداکثر ۱۰۰ نفر از فارغ التحصیلان در دبیرستان های کانادا با ذهنیت کارآفرینی این بورسیه را به دست می آورند. این افراد باید در یک برنامه ریاضی، مهندسی، علوم یا فناوری در ۲۰ دانشگاهی که تعیین شده است، مشغول به تحصیل شوند. بورسیه های مهندسی ۱۰۰ هزار دلار ارزش دارند و ارزش بورسیه های ریاضی، فناوری و علوم نیز ۸۰ هزار دلار است. همه ی دبیرستان های کانادا هر ساله می توانند فقط ۱ دانش آموز را جهت اپلای برای این بورسیه نامزد کنند. در بخش زیر می توانید نیازمندی های این بورسیه را مشاهده کنید. -در سال تحصیلی جاری از یک دبیرستان یا CEGEP کانادایی فارغ التحصیل شده باشید. -اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را در اختیار داشته باشید. -قصد داشته باشید که در یک برنامه واجد شرایطِ STEM (علوم، فناوری، مهندسی یا ریاضی) در ۲۰ دانشگاهی که تعیین شده است، شرکت کنید. -کارنامه و نمره های عالی در دبیرستان به دست آورده باشید. -دارای مهارت های هدایت گری، نظم و خلاقیت باشید. -ذهنیت کارآفرینی داشته باشید و قصد داشته باشید که در یک یا چند زمینه شغلی مناسب (فناوری، مهندسی، کارآفرینی و بنگاه اقتصادی به همراه تحقیقات علمی و کاربردی) تمرکز کنید. -TD Scholarships for Community Leadership (۷۰ هزار دلار) در صورتی که تمایل به ایجاد تغییر در محیط زندگی و اطراف خود دارید، ممکن است همین الان هم برای برخورداری از بورسیه تحصیلی TD Scholarships for Community Leadership واجد شرایط باشید. این بورسیه برای افرادی که دارای شرایط زیر باشد، در دسترس قرار خواهد گرفت: -قابلیت و مهارت لازم برای هدایت گری جامعه را نشان داده باشید. -در آخرین سال تحصیلی دوره دبیرستان (در خارج از استان کبک) و یا CEGEP (در داخل استان کبک) باشید. -در آخرین سال تحصیلی که پشت سر گذاشته اید، حداقل نمره ۷۵ درصد را در کارنامه خود به دست آورده باشید. -پروسه اپلای برای دریافت و استفاده از این بورسیه، شامل تهیه یک مقاله برای تشریح و توضیح تجربه خود از هدایت گری جامعه و ارائه توصیه نامه می شود. علاوه بر این، باید اوضاع و شرایط زندگی شخصی خود و خانوادتان را نیز با جزئیات کامل شرح دهید.

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289