✔️سرمایه گذاری در کانادا

  • 1

1برای سرمایه گذاری در کانادا چند روش وجود دارد؟

برای سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید از ۳ روش استفاده کنید: مهاجرت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا مهاجرت از طریق خوداشتغالی مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ کارآفرینی

2چگونه ویزای سرمایه گذاری کانادا را بگیرم

الزامات متفاوتی با توجه به شرایط شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. اما معمولا متقاضیان می‌بایست: حداقل دارایی خالص مورد نیاز را اثبات کند. این مبلغ در هریک از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا با یکدیگر متفاوت است (حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا). دارای حداقل دو سال سابقه مدیریت در کسب و کار خود باشند. این سابقه کار نیز شرایط مخصوص به خود را دارد. قصد سرمایه گذاری یا خرید بیزنس در یکی از کسب و کارهای خدماتی و یا تولیدی داشته باشند.

3آیا مدرک زبان تاثیری بر اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا دارد؟

بله. شما با ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی امتیاز خود را در هریک از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا را افزایش می‌دهید.

4تا زمان رسیدن جواب ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های سرمایه گذاری کانادا می‌تواند بین ۱ تا ۲ سال به طول بینجامد.

5برای ویزای سرمایه گذاری تمکن مالی به دلار آزاد محاسبه می شود یا دولتی؟

در حال حاضر به دلار آزاد محاسبه نمیشود ولی آفیسر های اداره مهاجرت این موضوع را میدانند که قیمت دلار بالاتر است. برای همین در پرونده های مختلف تصمیمات مختلف گرفته می‌شود.

6با ۴۰۰ هزار دلار دو خانواده با هم می توانند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند؟

بله در بعضی برنامه های استانی مثل اونتاریو ۲ فرد میتوانند با هم اقدام کنند ولی پرونده ها جدا بررسی میشوند و ممکن است یکی از پرونده‌ها ریجکت شود. از مشاورین ما مشورت بگیرید برای انجام این کار چون مقداری پیچیده است

7حداقل سرمایه لازم سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کانادا می تواند از حداقل 100 هزار دلار تا 800 هزار دلار متغیر باشد. واضح است که هر چه بیزنس مورد نظر به شهرهای بزرگتر و مراکز شهر مثل تورنتو ونکوور نزدیک تر باشد، رقم حداقل سرمایه لازم بالاتر خواهد رفت.

8چه عواملی می تواند بر هزینه های سرمایه گذاری در کانادا تاثیر گذار باشد؟

عوامل بسیاری می توانند بر سرمایه گذاری در این کشور تاثیر گذار باشند که مهم ترین آن ها عبارت اند از: موقعیت جغرافیایی امکانات بیزنس مجموعه و کارکنان بیزنس (در صورت وجود) نوع یا ساختار بیزنس (بیزنس فعال، استارتاپ، خوداشتغالی، ثبت شرکت و …)

9آیا می توان با خرید خانه در کانادا اقامت دائم گرفت؟

اگرچه می توانید به عنوان یک مهاجر در این کشور خانه و ملک بخرید و سرمایه گذاری کنید اما از این طریق شما نمی توانید اقامت دائم بگیرید. چرا که کشور کانادا برای روش های سرمایه گذاری که از طریق آن ها می توان اقامت دائم گرفت، چارچوب ها و استانداردهایی قائل است که خرید خانه در این بین جایگاهی ندارد.

10سرمایه گذاری در کانادا چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت هایی که سرمایه گذاری در كانادا می تواند برای سرمایه گذاران و کار آفرینان بین المللی داشته باشد، دریافت اقامت کانادا است. خوب است بدانید که کشور کانادا، سیستم بسیار جامع و کاملی برای ارزیابی و پذیرش سرمایه گذاران دارد. به شکلی که برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی در این کشور نیز محسوب می شوند. این شیوه ی پذیرش کار آفرینان و سرمایه گذاران خارجی موجب شده است تا اقامت سرمایه گذاری کانادا نیز در دسترس باشد.

11آیا سن عامل مهمی برای سرمایه گذاری در کشور کانادا است؟

در برخی از برنامه های سرمایه گذاری محدودیت سنی وجود دارد و در واقع سن مناسب می تواند یک معیار امتیاز آور برای سرمایه گذار باشد.

12آیا مدرک تحصیلی عامل مهمی برای سرمایه گذاری در کشور کانادا است؟

در بیشتر برنامه های سرمایه گذاری نیازی به ارائه مدرک تحصیلی نیست اما با این وجود در برخی از برنامه ها سطح تحصیلات می تواند یک معیار امتیاز آور برای سرمایه گذار باشد.

13شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

سابقه مدیریتی یا رهبری یک کسب و کار حداقل دارایی لازم حداقل سرمایه لازم مدرک تحصیلی محدودیت سنی مهارت های زبانی (انگلیسی یا فرانسه) سوابق سفر

14میزان مالیات کسب و کارها در کانادا نسبت به دیگر کشورها چگونه است؟

میزان مالیات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهای جدید در حدود 13.7 درصد است، که این میزان پایین ترین مقدار مالیات در بین تمام کشورهای صنعتی گروه 7 است. طبق آماری که در سال 2017 میلادی منتشر شد، در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی کشور کانادا مالیات کمتری را در مقایسه با کشورهای دیگر مانند سوئد، ژاپن، دانمارک، فرانسه و یونان داشته است.

15انواع سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارت اپ سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارافرینی سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزنس فعال سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت سرمایه گذاری در کانادا از طریق مزرعه داری سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید املاک و مستغلات سرمایه گذاری های استانی

16مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری چقدر است؟

سرمایه گذاری در سطح بین المللی و مهاجرت از این طریق نسبت به دیگر شیوه های مهاجرتی پیچیده تر است بنابراین معمولا 1 الی 2 سال زمان لازم است تا این ویزا صادر شود.

17روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا چگونه است؟

در یک روش سرمایه گذاری در کانادا ممکن است از سرمایه گذار درخواست شود تا نقشی فعالانه در مدیریت و اداره کسب و کار مورد نظر داشته باشد. در حالی که در یک روش دیگر ممکن است نیازی به حضور فعالانه فرد سرمایه گذار نباشد. بلکه سرمایه گذار مبلغ مشخصی را تحت شرایط در نظر گرفته شده در برنامه مهاجرتی، برای سرمایه گذاری در یک طرح ضمانت شده دولتی ارائه دهد.

18آیا دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت سرمایه گذاری ممکن است؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های قانونی و رایج برای سرمایه گذاران و کارآفرینان است که با دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری همراه خواهد بود و در واقع یک فرصت طلایی برای زندگی فردی و حرفه ای شخص به حساب می آید.

19آیا برای ثبت کمپانی یا شرکت در کانادا باید در کشور خود هم شرکت ثبت کنیم؟

خیر چنین نیست شما حتی می توانید از ایران هم در کشور کانادا شرکت ثبت کنید. اما در صورتی که بخواهید فعالیت خود را آغاز کنید لازم است تا کد مالیاتی داشته باشید و برای این کار می توانید از یک شریک که در کشور کانادا زندگی می کند کمک بگیرید.

20آیا برای خرید بیزنس می توان از یک شخص به عنوان واسطه استفاده کرد؟

اگرچه این کار امکان پذیر است اما به شما توصیه می کنیم که یا این کار را نکنید و یا یک شخص مطمئن را برای این کار انتخاب کنید چرا که در صورت انتخاب یک فرد اشتباه حتما متحمل ضررهای مالی بسیار خواهید شد.

21تمکن مالی برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری با دلار دولتی محاسبه می شود یا دلار آزاد؟

تمکن مالی برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری معمولا به پرونده مهاجرتی شما بستگی دارد. اما از آن جایی که ارزش دلار در ایران چندین برابر ارزش ارز ملی است، امکان اثبات تمکن مالی با دلار آزاد بسیار است. بنابراین راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید با سپردن پرونده مهاجرتی خود به ما در موسسه مهاجرتی تراست آن ها را پیاده کرده و از اثبات تمکن مالی خود با دلار دولتی بهرمند شوید.

22آیا ایالت کبک گزینه خوبی برای مهاجرین سرمایه گذار است؟

کبک به عنوان دومین استان پر جمعیت کانادا معرفی شده و همچنین از نظر کیفیت بالای زندگی در بین مهاجران شهرت فراوانی دارد. پارک ها و فضاهای سبز در این منطقه مناظر طبیعی چشم نوازی را برای ساکنان این استان ایجاد کرده است. همچنین، هزینه های تهیه مسکن نیز در مونترال کبک پایین تر از متوسط هزینه تهیه مسکن در کانادا است. کبک نسبت به دیگر استان های کانادا قوانین متفاوت تری دارد و هزینه سرمایه گذاری در این ایالت نسبتا بالاتر است. اما باید گفت که سرمایه گذاری در این استان ارزشش را دارد. پس اگر از حداقل دارایی لازم برای شروع کسب و کار در این ایالت برخوردار هستید، کبک گزینه ی بسیار خوبی خواهد بود.

23چرا باید از همه روش های سرمایه گذاری اطلاع داشت؟

ذکر این نکته ضروری است که مهاجرت نیازمند آگاهی کامل از تمامی شرایط و روش های مهاجرتی است. این موضوع برای کشوری مانند کانادا که متنوع ترین، سریع ترین و کارآمدترین روش های مهاجرتی را به مهاجران در سرتاسر دنیا پیشنهاد می دهد، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

24استارتاپ بهتره یا سرمایه گذاری در یک بیزنس فعال؟

در واقع برای شروع هر کدام از روش های بالا باید شرایط هر فرد به صورت شخصی بررسی و تحلیل شود و به طور کلی نمی توان یک نسخه کلی برای همه پیچید.

25هزینه سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست متقاضی اصلی: 1575 دلار کانادا هزینه درخواست همسر یا شریک زندگی: 825 دلار کانادا هزینه درخواست هر فرزند زیر سن قانونی یا فرزندان با شرایط خاص مثل بیماری: 225 دلار کانادا

26آیا داشتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ضروری است؟

در واقع داشتن وکیل مهاجرت از الزامات نیست و شما می توانید فرایند مهاجرت خود را بدون وکیل مهاجرت طی کنید. شاید در نگاه اول داشتن وکیل کمی هزینه بر به نظر برسد اما طبیعتا مهاجرت هزینه هایی را به همراه خود خواهد داشت. بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در یک کشور را دارید، حتما باید ضمن آگاهی کامل از همه روش های سرمایه گذاری کانادا و شرایط مربوط به هر روش، از جدیدترین اخبار و قوانین مرتبط با سرمايه گذاري در كانادا نیز مطلع باشید.

27چه مدت پس از سرمایه گذاری در کانادا به سرمایه گذار حق شهروندی داده می شود؟

چه مدت پس از سرمایه گذاری در کانادا به سرمایه گذار حق شهروندی داده می شود؟ تقریبا می توان گفت که بعد از 3 سال سکونت در کشور کانادا و سرمایه گذاری در این کشور، می توانید به راحتی برای دریافت حق شهروندی کانادا اقدام کنید.

28مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری مهاجرت خانوادگی به کانادا فرآیند آسان و راحت برای سرمایه گذاری در کانادا دسترسی راحت به بازارهای جهانی برخورداری از حمل و نقل مناسب تضمین آینده سرمایه و کسب و کار هزینه های کمتر، ریسک کمتر فضای بسیار مثبت اقتصادی برخورداری از نیروهای کاری نخبه و تحصیل کرده جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص برخورداری از خلاقیت و فناوری تضمین آینده فرزندان رفاه و آسایش همراه با زندگی کم هزینه نرخ پایین بیکاری

29حداقل شرایط برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا چیست؟

داشتن حداقل 200.000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری در آلبرتا ارائه مدرکی مبنی بر آشنایی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی که معادل با CLB 4 حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 4 سال گذشته داشتن سفر به کانادا حداقل یکبار حداقل سرمایه گذاری در شهرهای کوچک بریتیش کلمبیا 100 هزار دلار و حداقل دارایی 300 هزار دلار حداقل سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا 200 هزار دلار و حداقل دارایی 600 هزار دلار ارائه مدرک تحصیلی محدودیت سنی (زیر 64 سال امتیازی ندارد)

30حداقل شرایط سرمایه گذاری در انتاریو کانادا چیست؟

حداقل 2 سال سابقه مدیریتی یا مالکیت بیزنس در 5 سال گذشته حداقل مدرک زبان CLB 4 عدم وجود محدودیت سنی برای سرمایه گذار حداقل سرمایه گذاری در کل استان انتاریو (به جز تورنتو) 200 هزار دلار و حداقل دارایی 400 هزار دلار حداقل سرمایه گذاری در تورنتو 600 هزار دلار و حداقل دارایی 800 هزار دلار برخورداری از نقش مستقیم در تصمیم گیری ها و مدیریت کسب و کار مورد نظر توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در تمام بخش ها امکان پذیر نیست و کسب و کار مورد نظر نباید در فهرست کسب و کارهای غیر قابل قبول باشد.

31حداقل شرایط سرمایه گذاری در کبک کانادا چگونه است؟

سابقه مدیریتی امتیاز محسوب می شود. مدرک زبان امتیاز محسوب می شود. تحصیلات دانشگاهی امتیاز محسوب می شود. حداقل سرمایه در کبک یک میلیون و 200 هزار دلار و حداقل دارایی 2 میلیون دلار باشد.

32آیا سرمایه گذاری در پرنس ادوارد آیلند امکان پذیر است؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در پرنس ادوارد آیلند نیز مانند سایر استان های کانادا امکان پذیر است. از جمله دشواری ها و پیچیدگی های سرمایه گذاری در پرنس ادوارد آیلند می توان به انجام مصاحبه حضوری متقاضی سرمایه گذار اشاره کرد. وکیل مهاجرت در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

33رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

راه اندازی یک بیزنس یا یک استارت آپ در کانادا مهاجرت از طریق کار آفرینی در کانادا

34صنایع پولساز در هر یک از استان های کانادا کدام است؟

ایالت انتاریو صنعت خودروسازی، ساخت وسایل نقلیه، صنعت جنگل داری، صنعت هنر ایالت کبک صنعت گردشگری، طراحی، توسعه نرم افزار، صنعت معدن، صنعت جنگل داری ایالت بریتیش کلمبیا صنعت گردشگری، صنعت ماهیگیری، استخراج معادن ایالت ساسکاچوان صنعت کشاورزی، تولید مواد غذایی، تولید مواد شیمیایی، تولید ماشین آلات، تولید محصولات چوبی ایالت آلبرتا استخراج معادن، صنعت کشاورزی، صنعت جنگل داری، لوله کشی، فلزکاری، صنعت ماشین سازی، تولید انرژی ایالت مانیتوبا صنعت کشاورزی، تولید مواد غذایی، تولید ماشین آلات، تولید پوشاک، صنعت معدن ایالت نوااسکوشیا صنعت ماهیگیری، صنعت حمل و نقل، صنعت معدن ایالت نیوبرانزویک صنعت گردشگری، صنعت ماهیگیری، صنعت جنگل داری، صنعت معدن، تولید انرژی ایالت نیوفاندلند و لابرادور صنعت گردشگری، تولید انرژی، صنعت بهداشت، شیلات، استخراج معادن جزیره پرنس ادوارد صنعت کشاورزی، صنعت گردشگری

35چرا در کانادا سرمایه گذاری کنیم؟

وضعیت خوب اقتصادی پایین بودن نرخ تورم دهمین قدرت اقتصادی دنیا حاشیه سود بسیار زیاد وضعیت پایدار در اقتصاد

36صنایع پرطرفدار با حاشیه سود بالا برای سرمایه گذاری در کانادا کدام اند؟

صنعت حمل و نقل کانادا (به خصوص حمل و نقل هوایی) صنعت تفریح و سرگرمی در کانادا آژانس های مسافرتی و صنعت توریسم در کانادا صنایع تولیدی در کانادا صنعت کشاورزی و مزرعه داری در کانادا صنعت هتل داری در کانادا صنعت منابع طبیعی

37برای سرمایه گذاری در کانادا باید از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، نیاز به جمع آوری اطلاعات فراوان و جمع آوری مدارک مورد نیاز است. همچنین، تکمیل فرم های مهاجرتی و انجام مکاتبات در صورت لزوم، انجام پرداخت های مالی به شکلی که مورد قبول اداره مهاجرت کانادا نیز باشد، از دیگر مواردی هستند که نیاز است تا به دقت انجام شوند. در صورت بروز هر گونه خطا و یا ارسال ناقص مدارک مهاجرتی، ممکن است فرآیند اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا دچار اختلال شود و زمان بیشتری نیز برای اخذ ویزای کانادا متحمل شوید.

38آیا ارائه مدرک تحصیلی برای سرمایه گذاری در کانادا الزامی است؟

معمولاَ مدرک تحصیلی متقاضیان مهاجرت به کانادا در کنار عواملی مانند برخورداری از حداقل نمره زبان از یکی از امتحان های معتبر زبان و تجربه کاری، جزء شرایطی هستند که برای دریافت امتیاز بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. با توجه به این موضوع که شرایط شرکت در هر یک از روش های مهاجرتی به کانادا ممکن است متفاوت باشد، توصیه می کنیم برای آگاهی از مناسب ترین و راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا با توجه به شرایط خود، حتما از مشاوره و راهنمایی یکی از کارشناسان مجرب تراست استفاده کنید.

39برای مهاجرت به کانادا، تا چه میزان سرمایه گذاری نیاز است؟

اگر سرمایه شما در یک صندوق مشارکت کانادایی باشد، حداقل این مبلغ 200 هزار دلار است. اگر در گروه سرمایه گذاری ملک باشد، حداقل 75 هزار دلار نیاز است.

40برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر پول لازم است؟

سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا با توجه به روش سرمایه گذاری در کانادا و برنامه مهاجرتی مورد نظر شما، ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای دریافت ویزای استارت آپ به اندازه 75,000 دلار تعیین شده است که این مبلغ از طرف سازمان های مورد تأیید تأمین خواهد شد.

41آیا شرط سنی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد؟

عموماَ یکی از عواملی که بر اساس آن داوطلبان می توانند امتیاز بیشتری در برنامه های مهاجرتی به کانادا بدست آورند، سن متقاضیان است. به عنوان مثال، برای برنامه سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا کانادا برخورداری از حداقل سن 21 سال، یکی از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی است. همچنین، در برنامه سرمایه گذاری یوکان کانادا نیز، شرط سنی به عنوان یکی از شرایطی در نظر گرفته شده است که به موجب آن، امتیاز بیشتری به متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا تعلق می گیرد.

42روش های سرمایه گذاری در استان کبک کدام است؟

به طور کلی برای سرمایه گذاری در کبک کانادا 3 روش مختلف تعریف شده است: 1. برنامه سرمایه گذار مهاجرت کبک (Quebec Immigrant Investor Program) 2. برنامه خود اشتغالی کبک (Quebec Self-Employed Program) 3. برنامه کار آفرین مهاجرت کبک (Quebec Immigrant Entrepreneur Program) به منظور آشنایی شما با سرمایه ‌گذاری در کبک، در ادامه به معرفی یکی از این برنامه های مهاجرتی می پردازیم. در صورتی که از مهارت و تجربه کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در این استان برخوردار هستید، می توانید در برنامه کار آفرین مهاجرت کبک شرکت کنید. با توجه به اینکه دو شیوه سرمایه گذاری طبق این راه سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته شده است، شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی نیز با توجه به هر یک از گزینه ها متفاوت است. در حالت اول، چنانچه قصد مدیریت کسب و کار خودتان را در استان کبک کانادا دارید، می توانید کسب و کار ایجاد شده را به تنهایی و یا همراه با شریکان خود اداره نمایید. به شکلی که، تنها 3 نفر از شرکای شما می توانند ملیت خارجی داشته باشند. مزیت سرمایه گذاری کبک کانادا از این طریق این است که، فرد سرمایه گذار می تواند از حمایت یک شتاب دهنده کسب و کار و یا حمایت یک مرکز کار آفرینی دانشگاهی نیز بهره مند شود. در حالت دوم، فردی که قصد کار آفرینی در استان کبک را دارد، باید حداقل 25 درصد از سهام کسب و کار ایجاد شده را در کنترل خود داشته باشد. همچنین، در صورتی که کسب و کاری در کبک خریداری شده باشد، باید فرد کار آفرین حداقل 51 درصد از آن را در اختیار خود داشته باشد. اما برای شرکت در این برنامه کار آفرینی و در هر دو حالت، شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است. به شکلی که داوطلبان شرکت در این برنامه های مهاجرتی باید بتوانند حداقل امتیاز در نظر گرفته شده را بدست آورند. معیارهایی مانند سن، سطح تحصیلات، مهارت های زبانی و برخورداری از توانایی مالی از جمله شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق این روش ها است. به عنوان مثال، در حالی که برای سرمایه گذاری در خارج از منطقه شهری مونترال به سرمایه گذاری به اندازه 200 هزار دلار نیاز است، برای سرمایه گذاری در یک کسب و کاری که در منطقه شهری مونترال قرار دارد، سرمایه ای به مبلغ 300 هزار دلار مورد نیاز است.

43آیا متقاضیان ایرانی می توانند از طریق سرمایه گذاری در کانادا اقامت این کشور را دریافت کنند؟

با توجه به این موضوع که دولت کانادا در برنامه های مهاجرتی، ملیت و محل تولد فرد متقاضی مهاجرت را به عنوان معیاری برای جذب و پذیرش مهاجران قرار نداده است، می توان گفت همه افرادی که در سرتاسر جهان از شرایط شرکت در یکی از برنامه های مهاجرتی و سرمایه گذاری در کانادا برخوردار باشند، می توانند برای سرمایه گذاری کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

44آیا در صورت خود اشتغالی می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

بله. اگر دارای حداقل 2 سال تجربه کار در یکی از زمینه های ورزشی، هنری و یا کشاورزی هستید، می توانید برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

45یک خارجی می تواند در کانادا سرمایه گذاری کند؟

برای سرمایه گذاران خارجی، کانادا انتخاب هوشمندانه ایست. اما در بعضی شهر ها مثل اونتاریو، نیاز است که حداقل 25 درصد سرپرستان بنگاه مقیم کانادا باشند. به استثنای مواردی که خود شرکت کانادایی نیست.

46من سرمایه قابل توجهی دارم و می خواهم بخشی از آن را در کشور کانادا سرمایه گذاری کنم، آیا می توانم برای مهاجرت اقدام کنم؟

شما با توجه به مقدار سرمایه ای که قصد دارید به کانادا انتقال دهید گزینه های متنوعی دارید. اگر تنها مایل به انتقال پول و سرمایه گذاری در یک واحد اقتصادی در کانادا را دارید، ایالت کبک این امکان را برای شما فراهم دیده تا به صرف بلاک کردن مقدار مشخصی پول و یا پرداخت بلاعوض اقامت به شما دهد. اگر می خواهید قسمتی از سرمایه را در کسب و کار حال حاضر خود در کانادا سرمایه گذاری کنید، ویزا های کار آفرینی و برنامه های استانی می توانند گزینه های مناسبی برای مهاجرت در قالب احداث شرکت شما باشند. همینطور مسیر دیگر برای شما می تواند ویزای کارآفرینی استارت آپ باشد. دقت نمایید که هریک از این مسیر های داری شرایط و مزایا منحصر به فردی است و ممکن است با تطبیق خود با شرایط یک ویزا، نسبت به ویزایی که در حال حاضر شرایط اولیه اش را دارید از مزایای بیشتری منتفع شود. توصیه ما استفاده از خدمات مشاوره ای تراست برای طراحی بهترین مسیر مهاجرتی با توجه به شرایط خود می باشد.

47من کسب و کار شخصی خودم را دارم و در این کار سابقه ی زیادی دارم، آیا می توانم به کانادا مهاجرت کنم و همین کسب و کار را در آنجا ادامه دهم؟

کشور کانادا به دنبال افزایش واحد های اقتصادی هر چه بیشتر و ظرفیت اشتغال است. لذا راه های متنوعی برای افرادی که صاحب مشاغل اند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند راه اندازی شده است. شما می توانید از ویزای احداث شرکت و یا برنامه های استانی با توجه به نیاز کسب و کار شما، و یا مسیر های دیگر و با تطبیق شرایط خود برای مهاجرت اقدام نمایید. برای انتخاب بهترین مسیر باید گزینه های محتمل را به بهترین نحو بررسی و مطالعه نمایید.

48به‌عنوان مهاجر سرمایه‌گذار، باید کار کنم و در فعالیت‌های تجارتی کانادا شرکت کنم؟

می‌توانید پس از ورود به کانادا مشغول به کار و فعالیت‌های تجاری شوید اما هیچ الزام و بایدی برای آن وجود ندارد.

49آیا کانادا جای مناسبی برای سرمایه گذاریست؟

کانادا بهترین کشور برای سرمایه گذاری جهانیست. در این جهان پر از آشوب، یافتن فرصت ها و جلوگیری از ریسک، کار بسیار مشکلیست. برای رشد و موفقیت، کمپانی های جهان باید به دنبال جایی امن در این آشفته بازار باشند.

50کدام صنایع و بازار های کانادا بیشتر رونق دارند و آینده ی مطمئن تری برای سرمایه گذاری محسوب می شوند؟

کشور کانادا اقتصادی بسیار پویا و همه جانبه ای دارد و سیاست های حمایتی بسیار بلند نظرانه ای در سالهای اخیر اجرا کرده است. به همین علت، صنایع و بازار های بسیاری در کانادا فعالیت و رونق دارند که وجود منابع طبیعی و انسانی غنی و همین طور سیاست اتصال به اقتصاد جهانی نیز مزید به علت شده اند. می توان گفت برای تمامی کسب و کار های خرد و میانی، کانادا محلی بسیار امن برای سرمایه گذاری و سود آوری می باشد. مهم ترین صنایع فعال در کانادا شرکت های خدمات مالی، شرکت های تولیدی، صنایع فولاد و فلزات، انرژی، نفت و گاز و پتروشیمی و کشاورزی هستند.

51به‌عنوان مهاجری سرمایه‌گذار، چه زمانی می‌توانم سرمایه‌گذاری کنم؟

توجه: برنامه‌ی سرمایه‌گذاران فدرال در 14 ژوئن 2014 به‌پایان رسید. طبق برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری، فقط زمانی می‌توان سرمایه‌گذاری کرد که درخواست داوطلب قبول شده باشد. اطلاعات درباره‌ی مدیریت صندوق، شرایط و مقررات در توافق‌نامه‌ای که با اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا وجود دارد، به مهاجر سرمایه‌گذار ارائه خواهد شد. این توافق‌نامه پیش از اینکه متقاضیان 2میلیون دلار در سرمایه‌گذاری، بدون ضمانت، ریسک کنند باید امضا شود. آن دسته از سرمایه‌گذارانی که ازطریق برنامه‌ی استان کبک مهاجرتشان را پیش می‌برند، باید 800هزار دلار از مقدار سرمایه‌ی خود را قبل از تأیید نهایی دفتر مهاجرت کبک، سرمایه‌گذاری کنند.

52حداقل سرمایه برای مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

روش های متعددی برای مهاجرتی سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد و هر یک از این روش ها میزان سرمایه گذاری متفاوتی را به عنوان حداقل تعیین کرده اند. برای سرمایه گذاری در استان های کانادا، معمولاً حداقل سرمایه گذاری پیش نیاز حدود 200.000 دلار کانادا است، البته این میزان برای برخی از استان های حداقل 500.000 دلار است. اما این امکان در بیشتر استان ها وجود دارد که سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت تر (کمتر از 20.000 نفر) انجام شود و در این صورت، میزان سرمایه گذاری به حدود نصف تقلیل پیدا می کند. برای چند استان در کانادا، مبلغ 100 یا 150 هزار دلار کانادا نیز برای سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت قابل قبول است و می توان با این کار به این استان های مهاجرت کرد. اما باید مد نظر داشته باشید اقامت دائم اعطا شده همراه با تعهد به سکونت و کار در حوزه ی معین شده می باشد.

53چگونه می‌توان اثبات کرد که دارایی‌ها به‌شکل قانونی کسب شده‌اند؟

باید منبع و مقدار ثروتی را که در اختیار دارید به‌صورت شفاف و مستدل ازطریق شواهد مستند شخص ثالث ارائه کنید؛ مثل اظهارنامه‌ی مالیاتی، برگه‌های پرداخت، اسناد خریدوفروش، اظهارات دلال‌های سهام، ارزیابی‌های املاک تجاری و مسکونی و… . باید نشان داده شود دارایی‌هایتان را به‌علت توانایی‌تان به‌دست آورده‌اید یا مثلاً ازطریق هدیه و یا ارث به‌شکل قانونی کسب کرده‌اید.

54اگر برنامه‌ی سرمایه‌گذاری رد شود، سرمایه بازگردانده می‌شود؟

این به خود برنامه مربوط است. طبق برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری، متقاضیان زمانی موظف به سرمایه‌گذاری‌اند که درخواست آن‌ها قبول شود. متقاضیانی که طبق برنامه‌ی بالا قبول می‌شوند باید در صندوق سرمایه‌گذاری، به‌میزان 2میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند. این سرمایه‌گذاری تقریباً به مدت پانزده سال انجام خواهد شد. این سرمایه‌گذاری پرریسک است، بنابراین این امکان وجود دارد که متقاضیان بخشی از سرمایه‌شان یا همه‌ی آن را ازدست بدهند. با این حال مانند سایر سرمایه‌گذاری‌های پرخطر دیگر، افراد توانایی دریافت درآمد به‌مرور زمان یا در پایان دوره‌ی سرمایه‌گذاری را خواهند داشت. این روند به عملکرد صندوق IIVC بستگی دارد. در برنامه‌ی کبک، دولت کبک سرمایه‌گذاری 800هزار دلار کانادا را تضمین می‌کند و بعد از پنج سال به‌طور کامل برگشت داده می‌شود.

55در صورتی که به پرونده من مورد موافقت قرار نگیرد، تراست چه کمکی به من می تواند بکند؟

اگر در دریافت ویزای کارآفرینی و یا هر نوع دیگری از ویزای کانادا پرونده شما مورد موافقت قرار نگیرد، شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت به کانادا از این حق برخوردار هستید که به افسر اصلی یا افسران داوری کننده ی پرونده مهاجرت خود اعتراض کنید. این اعتراض باید به دادگاه مهاجرت کانادا وارد شود؛ کما اینکه سالانه تعداد زیادی از این قبیل اعتراض ها به رای های صادر شده صورت می گیرد و پس از بررسی مجدد بسیاری از آن ها تایید خواهند شد. بنابراین حتی پس از رد شدن پرونده خود بدون هیچگونه نگرانی اعتراض خود به رای صادره را اعلام کنید. ا

56آیا می توان پس از مهاجرت سرمایه گذاری مکان زندگی و کار خود را تغییر داد؟

مسیر های مهاجرتی به گونه ای طراحی شده اند که این کار را انجام ندهید. اما در صورتی که تغییر مکان، شغل و محل زندگی شما اجنتاب پذیر باشد، می توانید با ارائه ی دلیل مناسب ادارات مهاجرتی کانادا را برای این امر متقاعد کنید. ممکن است برای این کار تعهد نامه های جدید، قرار دادهای متفاوت و یا حتی درخواست مجدد از مسیر های مهاجرتی دیگر مورد نیاز باشد.

57آیا با سرمایه گذاری در خرید املاک می توان اقامت دائم کانادا دریافت نمود؟

پاسخ به این سوال منفی است. به طور کل این نکته را باید بدانید که کشور کانادا سیاست های توسعه طلبانه ی اقتصادی خود را سیاست های مهاجرتی اعمال نموده است و که می توان به صورت کوتاه گفت، متقاضیان مهاجرت این کشور باید بسیار برای این کشور سود آور باشند. طبق این گذاری کلی صرف خرید املاک برای متقاضیان اقامت به همراه نخواهد آورد. اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا را دارید، باید بدانید که ایجاد شغل و کسب و کار جدید است که می تواند برگ برنده ی شما برای پذیرش اداره مهاجرت کانادا خواهد بود.

58آیا برای تاسیس شرکت استارت آپ نیاز به سرمایه گذاری شخصی وجود دارد؟

خیر، مبنای مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ، سرمایه گذاری صنعت کانادا بر روی ایده شما و دو طرف است. در این مسیر مهاجرتی شما نیاز نخواهید داشت سرمایه ی اولیه ای برای شروع کار به صورت شخصی داشته باشید. اما برای دریافت ویزا، باید مدرک توانایی مالی برای ورود و اسکان یک‌ساله در کانادا را ارائه دهید. این مبلغ 13.000 دلار برای یک نفر و 4000 دلار برای هر نفر همراه است.

59شخصی در کانادا به من پیشنهاد ارسال نامه مبنی بر سرمایه گذاری در شرکت استارت آپ به ازای مبلغی پول داده است، آیا این کار عملی است؟

این کار خلاف قوانین مهاجرتی و خط و مشی سازمان مهاجرت کانادا است. تمام تلاش پلیس مهاجرت کانادا بر کمتر کردن تمامی تخلفات مهاجرتی است و در سال های اخیر، با تجربه تخلفات قبلی، ساز و کار های بسیار جدی برای جلوگیری از هر گونه تخلف مهاجرتی انجام گرفته است. این اقدامات به قدری پیش گیرانه است که در پاره ای از موارد به سخت گیری های پیش از اندازه نیز منتهی می شود. لذا از تمام پیشنهاد های اغوا کننده در ازای پول عبور کنید چرا که احتمال موفقیت آنها بسیار کم بوده و ریسک کلاه برداری و تنبیهات قانونی آن بسیار زیاد است.

60ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برنامه مرتبط با ویزای استارت آپ کانادا به کار آفرینان در سرتاسر جهان این اجازه را می دهد تا ضمن مهاجرت به کانادا بتوانند کسب و کار جدیدی را نیز در این کشور ایجاد نمایند. بدین منظور نیاز است که کار آفرینان متقاضی مهاجرت به کانادا نشان دهند که، کسب و کار خلاقانه ای دارند، فرصت های شغلی جدیدی برای کانادایی ها ایجاد خواهند کرد و نیز، می توانند در سطح جهانی به رقابت با سایر رقبا بپردازند. چنانچه قصد دریافت ویزای استارتاپ کانادا را دارید، توصیه می کنیم جهت آگاهی کامل از شرایط، تدوین نمونه طرح استارت آپ کانادا، کاهش ریسک و هزینه های احتمالی

61شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، برخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان های زبان معتبر که معادل با CLB 5 باشد و برخورداری از توانایی مالی جهت اقامت در کانادا، از شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا است.

62آیا حداقلی برای دارایی خالص متقاضی خوداشتغالی وجود دارد؟

دارایی لازم برای برنامه‌ی خوداشتغالی به محلی که فرد می‌خواهد در آن سرمایه‌گذاری کند بستگی دارد. افرادی که می‌خواهند در استان کبک مستقر شوند باید حداقل 100هزار دلار کانادا دارایی به‌طور قانونی در اختیار داشته باشند.

63افراد خوداشتغال چگونه می‌توانند شرایط لازم را کسب کنند؟

افراد خوداشتغال برای کسب شرایط باید تجربیات خود، اهدافشان و توانایی تأسیس یا خرید کسب‌وکار در کانادا را نشان دهند، کسب‌وکاری که فرد در آن مشغول شده است و سهم مهمی در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و کشاورزی کانادا خواهد داشت. این شغل باید درآمد کافی برای رفع نیازهای فرد و خانواده‌اش را داشته باشد. اگر مقصد و هدف شما در استان کبک است، باید: حداقل دارایی خالص شما 100هزار دلار کانادا باشد که به‌طور قانونی به‌دست آورده‌اید. حداقل دو سال تجربه‌ی خوداشتغالی در شغلی که مایلید در استان کبک پیگیری کنید داشته باشید. لازم‌به‌ذکر است طبق معیارهای انتخاب استان کبک، زمینه‌ی فعالیت شما به زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و کشاورزی محدود نمی‌شود.

64آیا متقاضی برنامه‌ی خوداشتغال لازم است یک سفر توریستی به کانادا داشته باشد؟

متقاضی برنامه‌ی خوداشتغال این انگیزه را پیدا خواهد کرد که با سفر به کانادا، محیط و فرهنگ و شرایط منطقه‌ای که قصد زندگی و کسب‌وکار در آنجا را دارد، ارزیابی کند.

65آیا در برنامه‌ی کارآفرین، شرایطی برای گرفتن ویزای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

بله، کارآفرین باید در کمتر از سه سال از وقتی که به کانادا آمد، باید این شرط‌ها را انجام دهد: کنترل ارزش سهام برابر یا بزرگ‌تر از یک‌سوم یک تجارت کانادایی واجد شرایط فعال‌بودن در مدیریت یک تجارت کانادایی واجد شرایط ایجاد حداقل یک شغل تمام‌وقت برای یک شهروند کانادایی یا کسی که اقامت دائم دارد، به‌غیر از خود شخص و اعضای خانواده‌اش. اگر کارآفرین تمام شرایط بالا را انجام ندهد، ممکن است شرایط اقامت دائم در کانادا را ازدست بدهد.

66چگونه می‌توان شرایط برنامه‌ی کارآفرین را کسب کرد؟

توجه: برنامه‌ی کارآفرین فدرال تا اطلاع ثانوی درحال تعلیق است. اگر با درخواست کارآفرین شما قصد اقامت در هر جایی به‌جز استان کبک را دارید، باید: حداقل 300هزار دلار کانادا، که به‌طور قانونی کسب کردید، داشته باشید. باید تجربه‌ی مدیریتی و یا مالکیت در مشاغلی که واجد شرایط هستند داشته باشید؛ آن‌طور که در قوانین نوشته شده است. ایجاد یا تأسیس تجارتی که واجد شرایط در کانادا باشد به‌طوری‌که شما در آن مدیر باشید و حداقل 33.33درصد از سهام آنجا را هم در اختیار داشته باشید. حداقل یک شغل جدید برای یک کانادایی یا کسی که اقامت دائمی دارد در کار خود ایجاد کنید. اگر با درخواست کارآفرین قصد اقامت در استان کبک را دارید، باید: باید حداقل 300هزار دلار کانادا، که به‌طور قانونی کسب شده، داشته باشید. حداقل دو سال از پنج سال آخر تجربه‌ی مدیریتی داشته باشید و حداقل 25درصد از ارزش سرمایه در یک تجارت پرسود، صنعتی و یا کشاورزی را مدیریت کنید. ارسال پروژه‌ای تجاری با هدف ایجاد یک تجارت در کبک که شما مدیریت آن را برعهده دارید و حداقل صاحب 25درصد سهام آن، با ارزش حداقل 100هزار دلار کانادا، باشید و یا یک تجارت در کبک ایجاد کنید که همان شرایط را داشته باشد. متقاضیان استارت‌آپ باید کارهای زیر را انجام دهند: حداقل مهارت و توانایی را در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند. (CLB5 در همه‌ی زمینه‌ها) حداقل یک سال تحصیلات متوسطه را گذرانده باشند که طی آن در مؤسسه‌ی آموزشی وضعیت خوبی داشته‌اند. بودجه‌ی کافی برای اقامت در کانادا داشته باشند. برنامه‌ی استقرار در استان یا منطقه‌ای غیر از استان کبک را داشته باشند. مجوزهای امنیتی و پزشکی کانادا را دریافت کرده باشند.

67آیا متقاضی برنامه‌ی کارآفرین باید برنامه‌ی خود را ارسال نماید؟

ارسال جزئیات طرح الزامی نیست، به‌جز زمانی که فرد بخواهد کسب‌وکاری در استان کبک ایجاد کند.

68آیا متقاضی برنامه‌ی کارآفرین لازم است یک سفر توریستی به کانادا داشته باشد؟

متقاضی برنامه‌ی کارآفرین این انگیزه را پیدا خواهد کرد که با سفر به کانادا، محیط و شرایط منطقه‌ای که قصد زندگی و کسب‌وکار در آنجا را دارد، ارزیابی کند.

69کلاس تجاری کانادایی چیست؟

کلاس تجاری کانادا آن دسته از مهاجرت‌هاست که تحت آن افراد با تجربیات تجاری یا مدیریتی این فرصت را دارند که ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را دریافت کنند. این کلاس به سه بخش تقسیم می‌شود: سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، افراد خوداشتغال.

70چه مدارکی را باید برای شرکت در کلاس تجاری کانادا تهیه کنم؟

علاوه‌بر فرم‌های درخواست مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، مدارک تحصیل و مدارک شناسایی (گذرنامه، شناسنامه و…)، به مدارکی که سابقه‌ی تجارت، مدیریت و یا سرمایه‌ی شما را نشان می‌دهد نیاز خواهید داشت.

71آیا براساس کلاس تجاری کانادا، باید در استان مشخصی زندگی کنم؟

پس از اقامت دائمی در کانادا، بدون درنظر گرفتن اینکه در فرم درخواست کجا را برای اقامت اعلام کرده باشید، می‌توانید در هرکدام از استان‌ها یا مناطق زندگی و کار کنید و مشغول فعالیت‌های تجاری شوید. با این حال، کارآفرینانی که قصد اقامت در استان کبک را دارند، باید شرکت تجاری‌ای را مدیریت کنند که بخشی از آن در آن استان تأسیس شده باشد.

72من قصد مهاجرت به ایالت کبک را دارم، چه گزینه هایی پیش روی من است؟

ایالت کبک تمرکز زیادی بر جذب سرمایه و احداث کسب و کار های جدید در برنامه های مهاجرتی خود قرار داده است و اگر از این حیث چیزی برای ارائه داشته باشید با استقبال و ارائه تسهیلات جذاب مواجه خواهید شد. توجه به این موضوع داشته باشید که کبک بازار کار بسیار خوبی برای نیرو ها متخصص و همینطور محل تحصیل فوق العاده ای هم می باشد و بررسی این گزینه ها هم برای بسیاری از افراد توصیه می شود. برای انتخاب شهر مورد نظر باید به زبان رسمی شهر هم توجه کنید. برخی از شهر های کبک فرانسوی زبان هستند و دانستن زبان فرانسوی از ملزومات هر گونه مهاجرت به این شهر ها می باشند. از جمله گزینه های پیش روی شما، مهاجرت سرمایه گذاری با انتخاب های متنوع مخصوص به ایالت کبک، کار آفرینی و تاسیس شرکت، خرید کل یا مشارکت در یک کسب و کار، کار تخصصی یا تحصیل و انتخاب های دیگری می باشند که بررسی تمامی این موارد به شما توصیه می شود.

73آیا می توان با دریافت ویزای استارت آپ فدرال به کبک سفر کرد؟

بله، اما شما نمی توانید به مدت طولانی در کبک ساکن شوید و یا مجوز کار یا تاسیس شرکت دریافت کنید. اگر تمایل به تاسیس شرکت استارت آپ خود در کبک هستید، مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ دولت محلی کبک برای شما وجود دارد.

74سرمایه گذاری در کبک به چه صورت است؟

ایالت کبک تنها ایالتی در کانادا است که از طریق سرمایه گذاری صرف مهاجر می پذیرد. برای این منظور شما باید دارایی شخصی به ارزش بیش از 2 میلیون دلار کانادا داشته باشید و 1.2 میلون دلار در این ایالت به مدت 5 سال سپرده ی سرمایه گذاری بدون سود انجام دهید. این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به شرکت های سرمایه گذاری کانادایی مبالغی معادل 300 تا 350 هزار دلار پرداخت نمایید تا آنها این مبلغ 1.2 میلیون دلاری را برای شما سرمایه گذاری کنند. در صورت چنین سرمایه گذاری ای، به شما و خانواده شما اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

75چه تفاوت‌هایی بین برنامه‌ی فدرال و کبک وجود دارد؟

برنامه‌ی سرمایه‌گذاری کبک به تجربه‌ی مدیریتی در دولت، سازمان دولتی یا سازمان بین‌المللی توجه دارد و به‌همین‌خاطر طیف متنوع‌تری از افراد را جذب می‌کند. علاوه‌بر این، دارایی و شرایط سرمایه‌گذاری در برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری سنگین‌تر و سخت‌تر است.

76برنامه‌ی مهاجرتی جذب کارآفرینان صنعت کشاورزی استان مانیتوبا چیست و به چه کسانی توصیه می‌شود؟

محصولات کشاورزی بخش بسیار مهمی از تولید ناخالص یا منطقه محسوب می‌شود و از صنایع بسیار پراهمیت برای رشد و رونق یک اقتصاد پیشرفته است. بسیاری از دولت‌های جهان بنا به اهمیت فراوان این موضوع، طرح‌های حمایتی متعدد و متنوعی برای توسعه‌ی صنعت کشاورزی حوزه‌ی استحفاظی خودکرده‌اند. در کشور کانادا و الاخصوص دولت محلی مانیتوبا نیز این برنامه‌های حمایتی وجود دارند و در بخش برنامه‌های مهاجرتی نیز گنجانده‌شده‌اند. بدین واسطه، دولت استان مانیتوبا، این مسیر مهاجرتی کشاورزی را برای افرادی تعبیه کرده است که به توانند با احداث یک مزرعه‌ی جدید و پویا به اقتصاد و تولید ناخالص محلی کمک کنند. اما این برنامه‌ی مهاجرتی برای متقاضیان طراحی‌شده است که بتوانند در ابعاد بزرگ دست به اشتغال‌زایی بزنند و توانایی و مهارت‌های تعریف‌شده‌ای برای حصول این مطلوب را داشته باشند. عنوان مثال، تجربه‌ی بیش از 3 سال مالکیت و موفقیت‌آمیز یک مزرعه‌ی کشاورزی و داشتن حداقل سرمایه‌ی شخصی به ارزش 500.000 دلار کانادا جزئی از پیش‌نیازهای این مسیر مهاجرتی است که نشان‌دهنده‌ی کلان بودن فعالیت‌های قبلی متقاضی است. لذا درصورتی‌که پیش‌نیازهای اولیه این مسیر مهاجرتی را داشته باشید، می‌توانید برای این مسیر مهاجرتی اقدام و از پاداش‌های مهاجرتی آن بهره‌مند شوید.

77برای مهاجرت از طریق طرح اقتصادی در حوزه‌ی کشاورزی به مقصد ایالت مانیتوبا، چه اقداماتی لازم است و چه خدماتی از تراست می‌توان دریافت کرد؟

در تمامی برنامه‌های مهاجرتی، لازم است مستندات قانع‌کننده و تبلیغ مناسب از توانایی‌ها و شرایط کاری خود ارائه دهید. در این مسیر مهاجرتی به‌خصوص، شما باید، عمدتاً به‌صورت کتبی، بتوانید به افسران بررسی پرونده‌های مهاجرتی این موضوع را تفهیم کنید که شما یک فرد مفید و مؤثر برای مانیتوبا و کشور کانادا هستید. برای این منظور، خدمات تراست تمامی مراحل از قبیل جمع‌آوری مستندات، تنظیم نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات کمک شایان برای شما خواهد بود. خدمات حقوقی تراست به شما کمک خواهد کرد قراردادهای دقیق‌تر و سودمندتری تنظیم نمایید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری نمایید. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که پیش از ارائه مدارک خود برای ثبت‌نام انجام دهید، مستندسازی ریز جزئیات کسب‌وکار خود در حوزه‌ی کشاورزی است. به‌عنوان‌مثال اطلاعات مالی و دفترهای ثبت وقایع روزانه، گزارش‌های مالیاتی و حسابداری‌های حقوق و دستمزد کارگران بسیار مورد اهمیت است. این موضوع را باید در نظر بگیرید که بهترین کاندیداها اگر اطلاعات کافی و تبلیغ مناسب از توانایی‌های خود ارائه ندهند، دیده و انتخاب نخواهند شد. برای این منظور، مشاورین تراست با داشتن فهم عمیق از دیدگاه ادارات مهاجرتی کانادا، برای چشمگیر کردن هر چه بیشتر پرونده مهاجرتی شما کمک خواهند کرد.

78آیا اقامت دائم پس از پذیرفته شدن برای برنامه‌ی مهاجرتی جذب کشاورزان مانیتوبا داده خواهد شد؟

خیر، این مسیر مهاجرتی و بسیاری دیگر از مسیرهای مهاجرتی که به‌واسطه‌ی انجام کاری و ای کارآفرینی تدوین‌شده‌اند، برای اطمینان یافتن از عملکرد متقاضی و اجرایی شدن اهداف برنامه‌ی مهاجرتی، در چند مرحله پاداش‌های مهاجرتی متقاضیان را خواهند داد. بدین‌صورت که ابتدا پس از پذیرفته شدن پرونده، متقاضی باید یک قرارداد تضمینی برای اجرای مدت‌دار طرح خود با ایالات امضا نماید و بنابراین قرارداد، تنها درصورتی‌که به مفاد قرارداد یا به‌عبارت‌دیگر اجراشدن طرح خود در مدت معین عمل نماید می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند. در غیر این صورت، ویزای اقامت موقت متقاضی نیز باطل خواهد شد و مجبور به ترک کشور می‌شود.

79آیا می‌توان پس از انتقال سرمایه به مانیتوبا، محل خود را تغییر دهیم و یا به استانی دیگر سفر کنیم؟

تحت برنامه‌ی مهاجرتی‌ای که در ابتدا اقدام کرده‌اید خیر. مگر آنکه برنامه‌ی مهاجرتی خود را تغییر دهید که این مستلزم انجام مجدد دوباره‌ی تمامی پروسه‌ی انجام داده‌شده و یا حتی خروج از خاک کانادا است. دقت نمایید انجام چنین کاری می‌تواند نقطه‌ی منفی از برای پرونده شما باشد و قبول شدن تلاش مجدد شمارا نیز ریسکی‌تر کند. لذا به تمام متقاضیان توصیه می‌شود مطالعات جامع و کامل در مورد تمامی شرایط مهاجرتی از قبیل مقصد، مسیر مهاجرتی و تمامی احتمالات پیش رو را انجام دهند. دقت نمایید که بخشی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا به مدیریت و کنترل جمعیت اختصاص دارد و به همین واسطه، قوانین مشخص و غیرقابل تغییری درزمینه تغییر مکان و شناوری جمعیت اجرا می شود. در اکثر موارد، از متقاضیان خواسته می شود که سه چهار از زمان خود را در محدوده ی 100 کیلومتری محدوده ی از پیش تعیین‌شده مستقر باشند که البته آزادی عمل متقاضیان تا حد قابل قبولی در این شرط حفظ می‌شود و امکان مسافرت و تغییر مکان‌های موقتی برای ایشان وجود خواهد داشت.

80چگونه می توانم برای مسیر مهاجرتی کار آفرینی نوا اسکوشیا، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهم؟

در مرحله اعلام تمایل (EOI)، به پرونده متقاضیان تا سقف 150 امتیاز قابل داده می‌شود. امتیاز حداقلی برای پذیرش در قوانین قید نشده است اما با توجه به رقابتی بودن پذیرش و طبق نتایجی که اداره مهاجرت از پذیرش‌های اخیر اعلام می‌کند، حداقل نمره 120، نمره خوبی به پذیرش متقاضیان است. لذا به تمامی متقاضیان توصیه اکید می‌شود که نمره خود را حداقل به این سطح برسانند. باید فاکتورهایی که برای نمره‌دهی این مسیر مهاجرتی تعیین شدند را به سه دسته غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر، بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی کنید که هزینه‌های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتورهای سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم‌هزینه محسوب می‌شود، افزایش سطح مهارت زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت کنید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر تعیین شده است که می‌تواند با شرکت در کلاس‌های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه‌ی کم، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

81برای مهاجرت از مسیر کار آفرینی ایالت نوا اسکوشیا، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

شما برای دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد داشت. نگارش انگیزه‌نامه و درخواست نامه‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های رسمی و غیر رسمی انجام سفری توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی (در صورت خرید کسب و کار) دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی (در صورت خرید کسب و کار) نگارش گزارش‌های متعدد برای اداره مهاجرت استان جمع‌آوری مستندات شخصی و رسمی نمودن آن‌ها جمع‌آوری و مستندسازی مدارک مالی و ارائه گزارش‌های حسابداری مالی نقل و انتقال‌های مالی خرد و کلان در چندین مرحله آمادگی برای مصاحبه و تماس‌های تلفنی مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق زمانی این موارد فقط خلاصه‌ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر است. تراست، در انجام تمامی این اقدامات، با استفاده از مشاوران حرفه‌ای و وکلای خبره‌ی خود، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهد داد.

82مسیر مهاجرتی کارآفرینی نیوبرانزویک در کل چه مقدار هزینه ی مالی نیاز دارد؟

این مسیر مهاجرتی در وهله اول نیاز حداقل به 250.000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری و 100.000 دلار سپرده‌گذاری تضمینی برای حسن انجام کار دارد. به این دو مبلغ کلان، مبالغ خردتر از قبیل بیش از 3600 دلار هزینه ثبت‌نام، هزینه‌های سفر توریستی تحقیقاتی پیش از ثبت‌نام، حدود 22.000 دلار مبلغ مورد نیاز برای خودکفایی مالی خانواده‌ی 3 نفره برای سال اول و هزینه‌های جانبی دیگر هم اضافه می‌شود. لذا حدودا می‌توان گفت حداقل سرمایه حدودی 400.000 دلار است که برای مهاجرت از طریق کارآفرینی استان نیوبرانزویک لازم است.

83آیا اعضای خانواده ام را نیز می توانم از این طریق با خود به نیوبرانزویک ببرم؟ آیا پدر و مادرم را نیز می توانم به کانادا ببرم؟

برای میسرهای مهاجرتی که همراه با دریافت اقامت دائم کانادا هستند، متقاضی می‌تواند اعضای خانواده را نیز ضمیمه پرونده خود کند که به همین واسطه به آن‌ها نیز اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. اما اعضای خانواده فقط شامل همسر قانونی یا عرفی، فرزندان وابسته (کمتر از 22 سال) و یا فرزندخواندگان وابسته می‌شود. اعضای خانواده از قبیل والدین، والدین بزرگ، برادر و خواهد، بردار/ خواهرزاده‌ها و خاله و عمو و دایی و عمه جز موارد ضمیمه به پرونده مهاجرتی نیستند. اگر می‌خواهید این دسته از عزیزانتان را با خود به کانادا ببرید، پس از دریافت اقامت دائم می‌تواند از مسیرهای مهاجرتی اسپانسرشیپ (Sponsorship) اقدام کنید.

84چگونه می توانم برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی نوبرانزویک، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهم؟

100 امتیاز برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک قابل دریافت است که حداقل باید 65 نمره از آن را دریافت کنید. بنا بر رقابتی بودن انتخاب متقاضیان، به تمامی متقاضیان توصیه‌ی اکید می‌شود حداقل تا 10 نمره از کف حداقلی پذیرش نمره خود را افزایش دهند. چرا که قبولی در مرحله ثبت‌نام اولیه به معنی دریافت اقامت دائم نخواهد بود اما هزینه‌های زمانی و مالی را در بر خواهد گرفت. باید فاکتورهایی که بر نمره دهی در این مسیر مهاجرتی تعیین شده‌اند را به سه دسته غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی کنید که هزینه‌های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتورهای سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم هزینه محسوب می‌شود، افزایش سطح زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت کنید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر وی تعیین شده است که می‌تواند با برگزاری کلاس‌های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه کم امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

85برای مهاجرت از مسیر کار آفرینی ایالت نیوبرانزویک، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

برای دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در استان نیوبرانزویک کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد بود: نگارش انگیزه‌نامه و درخواست نامه‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های رسمی و غیر رسمی انجام سفری توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی کاری دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی نگارش گزارش‌های متعدد برای اداره مهاجرت استان جمع‌آوری مستندات شخصی و رسمی کردن آن‌ها جمع‌آوری و مستندسازی مدارک مالی و ارائه گزارش‌های حسابداری مالی نقل و انتقال‌های مالی خرد و کلان در چندین مرحله آمادگی برای مصاحبه و تماس‌های تلفنی مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق زمانی

86با خرید ملک یا دارایی، می شود اقامت دائمی گرفت؟

نمی توان با خرید ملک و دارایی، مقیم دائم یا شهروند کانادا شد. کانادا استاندارد های بالاتری برای سرمایه گذاران متقاضی اقامت دائمی دارد.

87چطور می‌توان صلاحیت مهاجرت به کانادا را به‌عنوان فردی خوداشتغال (self-employed) به‌دست آورد؟

برای اخذ صلاحیت به‌عنوان فردی مستقل ازلحاظ شغلی، باید دو سال تجربه‌ی مرتبط داشته باشید و علاقه‌ی خود را برای استقلال شغلی در کانادا نشان دهید. همچنین باید حداقل 35 امتیاز در شبکه‌ی گزینش به‌دست آورید تا مشخص شود که نیروی مفیدی هستید یا نه.

88چطور می‌توان برای کسب خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کرد؟باید:

شرایط فردی خوداشتغال را داشته باشید آزمون پزشکی را بگذرانید بررسی‌های امنیتی و سوءسابقه را انجام دهید

89منظور از «تجربه‌ی مرتبط» (relevant experience) به‌عنوان یک فرد مستقل چیست؟

تجربه‌ی مرتبط برای فرد دارای استقلال شغلی، به معنای حداقل دو سال تجربه است. این تجربه باید در طول پنج سال گذشته قبل از روز درخواست شما، شروع شده باشد و در روزی که نتیجه‌ی درخواستتان اعلام می‌شود، تمام شود. اگر سه، چهار یا پنج سال تجربه داشته باشید، امتیاز بیشتری می‌گیرید. تجربه‌ی کاری شما حداقل باید: برای فعالیت‌های فرهنگی – دو دوره‌ی یک‌ساله در فعالیت‌های فرهنگی مستقل باشد، یا – دو دوره‌ی یک‌ساله‌ی شرکت در فعالیت‌های فرهنگی در سطح جهانی – یا ترکیبی از موارد بالا (یک سال مورد اول و یک سال مورد دوم) برای ورزشکاران – دو دوره‌ی یک‌ساله در فعالیت‌های ورزشی مستقل، یا – دو دوره‌ی یک‌ساله در فعالیت‌های ورزشی سطح جهانی – یا ترکیبی از موارد بالا (یک سال مورد اول و یک سال مورد دوم)

90منظور از فعالیت‌های فرهنگی در برنامه‌ی استقلال شغلی چیست؟

فعالیت‌های فرهنگی به‌طورکلی شامل بخشی از فرهنگ و هنر کانادا می‌شود. برای مثال: – مؤلفان و نویسندگان – هنرمندان خلاق – موسیقی‌دان ها و نقاش‌ها – مجسمه‌سازان و سایر هنرمندان تجسمی – پشتیبانی فنی و سایر مشاغل در زمینه‌ی تصاویر متحرک – طراحان و صنعتگران اشتغال و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESDC)، لیست کاملی از مشاغل مستقل موردتأیید را آماده کرده است.

91در برنامه‌ی استقلال شغلی منظور از مشارکت قابل‌توجه (significant contribution) چیست؟

تعریف مشخصی ندارد. قضاوت آن به‌عهده‌ی دفاتر ویزاست. مشارکت در زمینه‌های ورزشی و هنری حتی در سطح محلی هم قابل‌توجه است. حتماً دقت کنید اینکه شما قرار است در فعالیت‌های اقتصادی کانادا سهیم باشید، به این معنا نیست که نمی‌توانید در سایر فعالیت‌های خارج از کانادا شرکت کنید.

92در برنامه‌ی استقلال شغلی، ارزش خالص دارایی‌های ما اهمیت دارد؟

برای ارزش خالص دارایی‌ها، میزان حداقلی وجود ندارد. اگرچه باید دفتر ویزا را متقاعد کنید که برای موارد زیر، پول کافی دارید: – سکونت در کانادا به‌همراه افراد تحت تکفل – تأمین سرمایه‌ی شغلی که براساس آن مهاجرت کرده‌اید

93ملزومات زبانی برای مهاجرت ازطریق برنامه‌ی استقلال شغلی چیست؟

اگر به‌عنوان فرد خوداشتغال، بعد از 3 مارس 2011 درخواست داده باشید، باید نتایج آزمون فرانسه یا انگلیسی خود را، که نشان می‌دهد توانایی زبانتان قابل‌قبول است، با درخواست ارائه دهید. آزمون شما باید آزمون زبان شخص ثالث ازطرف یک سازمان موردتأیید IRCC باشد. این قانون برای همه‌ی متقاضیان دارای استقلال شغلی که خواهان کسب امتیاز برای توانایی‌های زبانی خود هستند، برقرار است.

94چطور می‌توان صلاحیت مهاجرت به کانادا را به‌عنوان فردی خوداشتغال (self-employed) به‌دست آورد؟

برای اخذ صلاحیت به‌عنوان فردی مستقل ازلحاظ شغلی، باید دو سال تجربه‌ی مرتبط داشته باشید و علاقه‌ی خود را برای استقلال شغلی در کانادا نشان دهید. همچنین باید حداقل 35 امتیاز در شبکه‌ی گزینش به‌دست آورید تا مشخص شود که نیروی مفیدی هستید یا نه.

95چطور می‌توان برای کسب خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کرد؟باید:

شرایط فردی خوداشتغال را داشته باشید آزمون پزشکی را بگذرانید بررسی‌های امنیتی و سوءسابقه را انجام دهید

96منظور از «تجربه‌ی مرتبط» (relevant experience) به‌عنوان یک فرد مستقل چیست؟

تجربه‌ی مرتبط برای فرد دارای استقلال شغلی، به معنای حداقل دو سال تجربه است. این تجربه باید در طول پنج سال گذشته قبل از روز درخواست شما، شروع شده باشد و در روزی که نتیجه‌ی درخواستتان اعلام می‌شود، تمام شود. اگر سه، چهار یا پنج سال تجربه داشته باشید، امتیاز بیشتری می‌گیرید. تجربه‌ی کاری شما حداقل باید: برای فعالیت‌های فرهنگی – دو دوره‌ی یک‌ساله در فعالیت‌های فرهنگی مستقل باشد، یا – دو دوره‌ی یک‌ساله‌ی شرکت در فعالیت‌های فرهنگی در سطح جهانی – یا ترکیبی از موارد بالا (یک سال مورد اول و یک سال مورد دوم) برای ورزشکاران – دو دوره‌ی یک‌ساله در فعالیت‌های ورزشی مستقل، یا – دو دوره‌ی یک‌ساله در فعالیت‌های ورزشی سطح جهانی – یا ترکیبی از موارد بالا (یک سال مورد اول و یک سال مورد دوم)

97منظور از فعالیت‌های فرهنگی در برنامه‌ی استقلال شغلی چیست؟

فعالیت‌های فرهنگی به‌طورکلی شامل بخشی از فرهنگ و هنر کانادا می‌شود. برای مثال: – مؤلفان و نویسندگان – هنرمندان خلاق – موسیقی‌دان ها و نقاش‌ها – مجسمه‌سازان و سایر هنرمندان تجسمی – پشتیبانی فنی و سایر مشاغل در زمینه‌ی تصاویر متحرک – طراحان و صنعتگران اشتغال و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESDC)، لیست کاملی از مشاغل مستقل موردتأیید را آماده کرده است.

98در برنامه‌ی استقلال شغلی منظور از مشارکت قابل‌توجه (significant contribution) چیست؟

تعریف مشخصی ندارد. قضاوت آن به‌عهده‌ی دفاتر ویزاست. مشارکت در زمینه‌های ورزشی و هنری حتی در سطح محلی هم قابل‌توجه است. حتماً دقت کنید اینکه شما قرار است در فعالیت‌های اقتصادی کانادا سهیم باشید، به این معنا نیست که نمی‌توانید در سایر فعالیت‌های خارج از کانادا شرکت کنید.

99در برنامه‌ی استقلال شغلی، ارزش خالص دارایی‌های ما اهمیت دارد؟

برای ارزش خالص دارایی‌ها، میزان حداقلی وجود ندارد. اگرچه باید دفتر ویزا را متقاعد کنید که برای موارد زیر، پول کافی دارید: – سکونت در کانادا به‌همراه افراد تحت تکفل – تأمین سرمایه‌ی شغلی که براساس آن مهاجرت کرده‌اید

100ملزومات زبانی برای مهاجرت ازطریق برنامه‌ی استقلال شغلی چیست؟

اگر به‌عنوان فرد خوداشتغال، بعد از 3 مارس 2011 درخواست داده باشید، باید نتایج آزمون فرانسه یا انگلیسی خود را، که نشان می‌دهد توانایی زبانتان قابل‌قبول است، با درخواست ارائه دهید. آزمون شما باید آزمون زبان شخص ثالث ازطرف یک سازمان موردتأیید IRCC باشد. این قانون برای همه‌ی متقاضیان دارای استقلال شغلی که خواهان کسب امتیاز برای توانایی‌های زبانی خود هستند، برقرار است.

101آیا پس از پایان تحصیلات در کانادا می‌توان برای برنامه‌های کارآفرینی اقدام کرد؟

بله، فارغ‌التحصیلانی که به مدت حداقل دو سال در یکی از موسسات آموزشی معتبر آن استان تحصیل کرده و حداقل یک سال سابقه کار تجاری و مدیریتی در آن را داشته باشند، واجد شرایط شرکت در برنامه‌های کارآفرینی استانی هستند. استان‌های نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک و ساسکاچوان برنامه‌های کارآفرینی ویژه فارغ‌التحصیلان مستعد را ارائه می‌دهند.

102آیا از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا می‌توان اقامت دائم آن را دریافت کرد؟

کشور کانادا برنامه‌ای تحت عنوان گلدن ویزا ارائه نمی‌دهد، یعنی صرف سرمایه‌گذاری نمی‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم شود. برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری باید در برنامه‌های کارآفرینی و یا سرمایه‌گذاری تجاری شرکت کرده و پس از گذشت حدود 5 سال سابقه موفق کاری و پرداخت منظم مالیات می‌توان برای اخذ دائم درخواست داد.

103آیا می‌توان از طریق خرید ملک در کانادا اقامت دائم آن را دریافت کرد؟

در پاسخ باید گفت: خیر. برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا در قالب کارآفرینی و سرمایه‌گذاری تجاری هستند و شما نمی‌توانید تنها از طریق خرید ملک اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

104مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی چه شرایطی دارد؟

برای مهاجرت به کامادا از طریق کارآفرینی که یکی از بهترین برنامه‌های ارائه شده استانی است، باید چندین سال سابقه موفق کار مدیریتی داشته و اقدام به ایجاد کسب و کاری در آن استان کرده که در جهت نیازهای اقتصادی آن منطقه باشد. پس از گذشت چند سال اگر کسب و کار ایجاد شده موجب ایجاد شغل جدید و رشد اقتصادی استان شده باشد، می‌توان برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کرد.

105ارزان‌ترین برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری در کانادا مربوط به کدام استان است؟

استان نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا و جزیره پرنس ادوارد ارزان‌ترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری تجاری را در کانادا ارائه می‌دهند. برای شرکت در برنامه استان بریتیش کلمبیا باید 200 هزار دلار، نیوبرانزویک 100 هزار دلار و جزیره پرنس ادوارد 150 هزار دلار در کسب و کاری تجاری و دارای ارزش مثبت اقتصادی برای منطقه، سرمایه‌گذاری کنید.

106مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا چه روش‌هایی دارد؟

از آنجایی که کشور کانادا یک دولت فدرال است، قوانین و سیاست‌های مهاجرتی تا حدود زیادی توسط دولت‌های استانی تعیین می‌گردند. هر استان کانادا برنامه‌های مهاجرتی خاصی ارائه می‌دهد، در برخی از آن‌ها از طریق مهاجرت کارآفرینی و برخی دیگر از طریق مهاجرت سرمایه‌گذاری تجاری می‌توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد.

107جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا چیست؟

جریان سرمایه گذار تجاری برنامه نامزدی استانی مانیتوبا مختص افرادی است که علاقه مند به زندگی و سرمایه گذاری در مانیتوبا هستند. اساس این برنامه سیستم اظهار علاقه مندی است. متقاضیان برای شرکت در این برنامه اظهار علاقه مندی کرده و متقاضیانی که واجد شرایط هستند دعوت‌نامه اپلای مهاجرت دریافت می کنند. جریان سرمایه گذار تجاری از 2 برنامه تشکیل شده است: برنامه کارآفرینی و برنامه سرمایه گذار کشاورزی.

108برنامه خود اشتغالی کانادا مختص چه افرادی است؟

این برنامه برای هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر ارائه شده است. این افراد باید سابقه کار حرفه‌ای داشته باشند و بتوانند حداقل دو سال سابقه کاری مطابق شرایط گفته شده در این برنامه ارائه دهند.

109برای سرمایه گذاری در کانادا چند روش وجود دارد؟

برای سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید از ۳ روش استفاده کنید: مهاجرت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا مهاجرت از طریق خوداشتغالی مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ کارآفرینی

110چه مقدار باید در کانادا سرمایه گذاری کنم تا اقامت دائم بگیرم؟

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود در کانادا به برنامه مهاجرتی مورد نظر شما بستگی دارد که ما در وب‌سایت ویزا موندیال به آن اشاره کرده‌ایم (حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا). همچنین این کسب و کار می‌بایست حداقل یک شغل تمام وقت برای یک شهروند یا مقیم دائم کانادا ایجاد کند.

111چگونه ویزای سرمایه گذاری کانادا را بگیرم؟

الزامات متفاوتی با توجه به شرایط شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. اما معمولا متقاضیان می‌بایست: حداقل دارایی خالص مورد نیاز را اثبات کند. این مبلغ در هریک از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا با یکدیگر متفاوت است (حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا). دارای حداقل دو سال سابقه مدیریت در کسب و کار خود باشند. این سابقه کار نیز شرایط مخصوص به خود را دارد. قصد سرمایه گذاری یا خرید بیزنس در یکی از کسب و کارهای خدماتی و یا تولیدی داشته باشند.

112آیا می‌توان با خرید ملک در کانادا اقامت دائم این کشور را گرفت؟

خیر. کانادا استانداردهای مشخصی را برای سرمایه گذاران جهت اخذ اقامت دائم معین کرده است.

113آیا محدودیت سنی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد؟

در اکثر برنامه ها محدودیت سنی وجود ندارد، اما یکی از عوامل امتیاز آور سن است.

114آیا داشتن مدرک تحصیلی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری الزامی است؟

در اکثر برنامه ها الزامی به داشتن مدرک تحصیلی نیست اما ارائه آن می‌تواند امتیاز و در نتیجه شانس شما را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری افزایش دهد.

115آیا مدرک زبان تاثیری بر اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا دارد؟

بله. شما با ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی امتیاز خود را در هریک از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا را افزایش می‌دهید.

116آیا می‌توانم خانواده‌ام را نیز با خود همراه کنم؟

بله. پس از تایید ویزای سرمایه گذاری خود در کانادا، می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را با خود همراه کننید. اگر تحت برنامه مهاجرتی استان منیتوبا اقدام کنید، می‌توانید حتی برادر یا خواهر خود را نیز با خود همراه کنید.

117تا زمان رسیدن جواب ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های سرمایه گذاری کانادا می‌تواند بین ۱ تا ۲ سال به طول بینجامد.

118برای ویزای سرمایه گذاری تمکن مالی به دلار آزاد محاسبه می شود یا دولتی؟

در حال حاضر به دلار آزاد محاسبه نمیشود ولی آفیسر های اداره مهاجرت این موضوع را میدانند که قیمت دلار بالاتر است. برای همین در پرونده های مختلف تصمیمات مختلف گرفته می‌شود.

119با ۴۰۰ هزار دلار دو خانواده با هم می توانند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند؟

بله در بعضی برنامه های استانی مثل اونتاریو ۲ فرد میتوانند با هم اقدام کنند ولی پرونده ها جدا بررسی میشوند و ممکن است یکی از پرونده‌ها ریجکت شود. از مشاورین ما مشورت بگیرید برای انجام این کار چون مقداری پیچیده است.

120در مورد خرید بیزینس در کانادا توضیح دهید.

پرونده های خرید بیزینس بسیار حساس و پر خطر است و برای خرید بیزینس باید شخصی را انتخاب کرد که در این کار بسیار خبره باشد و از قوانین بیزینسی کاملا خبر داشته باشد و اصول چانه زنی را در خرید بیزینس رعایت کند تا شما متضرر نشوید.

121برای ثبت شرکت در کانادا، باید در ایران هم شرکت داشته باشیم؟

خیر الزامی در این خصوص وجود ندارد. شما می‌توانید از داخل ایران در کانادا شرکت ثبت کنید. اما برای کار در شرکت نیاز به کد مالیاتی دارید. در این خصوص باید یک فرد کانادایی را در کسب و کار خود شریک کنید تا به شما این کد تعلق بگیرد.

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289