Investment

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

Investment

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش‌های مهاجرت که توجه اکثر صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران را به سمت خود جلب می‌کند، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا است. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یک روش مطمئن برای کسانی است که قصد دریافت ویزای دائم کشور کانادا برای کلیه اعضای خانواده‌شان را دارند. با ما همراه باشید تا با جزئیات مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوید.

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری و دریافت اقامت

کسانی‌که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند حداقل سرمایه لازمی که باید برای این امر درنظر بگیرند 1600 دلار کانادا است. البته این رقم در استان‌های مختلف و بخش‌های مختلف سرمایه گذاری در کانادا متفاوت است.

در سال 2021 کشور کانادا وجود محدودیت سنی و شرط تسلط به زبان یا در نظر گرفتن مدرک تحصیلی بالا را در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به حداقل رسانده و در اکثر استان‌ها حداکثر شرایط سنی را افزایش داده است. این شرایط برای تاجران و بازرگانان که از طریق سرمایه گذاری قصد دریافت ویزای کانادا برای کلیه اعضای خانواده‌شان را دارند بهترین انتخاب است.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط و موقعیت خود و با کمک مشاوره اصولی می‌توانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. انواع روش‌های سرمایه گذاری در کانادا به شرح زیر است:

 • سرمایه گذاری استانی
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق استارتاپ
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس
 • سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور مزایای بسیاری به همراه دارد. از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت ویزای سریع و آسان( معمولا بین 5 تا 7 ماه ویزای سرمایه گذاری آماده می‌شود)
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی بالا
 • عدم نیاز به دریافت نمره بالا زبان انگلیسی
 • دریافت ویزا برای کلیه اعضای خانواده
 • دریافت اقامت دائم کانادا برای خود، همسر و فرزندان پس از 2 سال
 • امکانات و شرایط مناسب شغلی، زندگی و تحصیلی
 • کسب درآمد بالا، پیشرفت شغلی و سرمایه گذاری سودآور

چگونه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنیم؟

همان‌طور که مطالعه کردید، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری زمان کمی نیاز دارد و پس از طی کردن مراحل سریعا می‌توانید برای مهاجرت به این کشور بی‌نظیر آماده شوید. اما انجام درست و سریع این مراحل به دانش کافی و اطلاعات کامل نیاز دارد. پیشنهاد می‌کنیم حتما در اولین فرصت به یک مشاور حقوقی و موسسه مهاجرتی مراجعه کنید تا در کم‌ترین زمان و بالاترین کیفیت مراحل قانونی مهاجرت شما به درستی طی شود.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا و برنامه های کارآفرینی 

1) سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استارتاپ ویزای کانادا

اگر صاحب ایده و خلاقیت و اختراعی هستید که میتواند در بازار جهانی رقابت کند، همچنین اگر میتوانید از ایده و طرح خود برای جذب سرمایه گذاران و دریافت اقامت از این طریق، دفاع کنید، حتما استارتاپ ویزای کانادا، یکی از بهترین انتخاب های شماست.

اگر هم موارد فوق را ندارید، اما علاقه مند به دریافت اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ هستید، ما به پشتوانه سوابق و دانش تیم تخصصی مهاجرت، این امکان را در کانادا فراهم نموده ایم، که در صورت تایید شرایط، بتوانید از این طریق به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید.

مهمترین حسن های این برنامه سرمایه گذاری در کانادا این است که می توانید با اقامت دائم وارد کانادا شوید و این برنامه مهاجرتی، فدرال است، یعنی محدود به هیچ استان خاصی نیستید، همچنین این روش سرمایه گذاری، یکی از مطمئن ترین راههای رسیدن به اقامت دائم کاناداست.

2) سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی نیوبرانزویک:

مهمترین حسن این برنامه مهاجرتی این است که برخلاف برنامه های کارآفرینی استانهای دیگر کانادا، با اقامت دائم وارد کانادا خواهید شد، نه با ویزای کار...

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری نیوبرانزویک:

متقاضی باید:

- بین 22 تا 55 سال سن داشته باشد.

- دارای حداقل یک آموزش دوساله ی بعد از متوسطه باشند. (معادل فوق دیپلم)

- حداقل سطح مهارتشان در زبان فرانسه یا انگلیسی، CLB 5 باشد.

- نشان دهد که قصد زندگی و راه اندازی کسب و کاری در نیوبرانزویک را دارد. (بیزینس پلن بسیار حائز اهمیت است)

- باید نقش مدیریت روزانه کسب و کار خود را در کانادا به عهده داشته باشند.

- یک طرح کسب و کار با تایید دولت نیوبرانزویک ارائه نمایند که در آن نشان دهد کسب و کار چه منفعتی برای استان خواهد داشت. (ارائه بیزینس پلن تخصصی با انجام تحقیق بازار حرفه ای، و دریافت تاییدیه استان، توسط ما انجام می پذیرد) 

- دارایی خالص معادل با 600 هزار دلار داشته باشد (ارز دولتی) که 300 هزار دلار آن باید بی تاثیر از بدهی یا سایر تعهدات باشد (نقدی).

- در 3 سال از 5 سال اخیر، سابقه مدیریت و مالکیت کسب و کار (حداقل 33.3%) را داشته باشد.

- یا در حداقل 5 سال از 7 سال اخیر، سابقه ی کار در سمت مدیریت را داشته باشد.

3) مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت:

در صورتی که صاحب یک کسب و کار در کشور خود هستید، اما سرمایه بالایی برای دریافت اقامت سرمایه گذاری کانادا ندارید، پیشنهاد ما، برنامه مهاجرتی owner operator (ثبت شرکت) است، که مزایای بسیاری داشته، که به اختصار به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

1. توجیه اقتصادی بالا نسبت به برنامه های مهاجرتی حاضر
2. بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
3. سرمایه گذاری و داشتن حداقل دارایی از اهمیت کمتری نسبت به برنامه های مشابه کارآفرینی استانی برخوردار است (با سرمایه به مراتب کمتری امکان اقدام وجود دارد)
4. امکان انتقال سرمایه به صورت قانونی به کانادا.
5. تحصیلات دانشگاهی الزامی نیست.
6. داشتن ویزای توریستی کانادا برای شروع فرآیند الزامی نیست.
7. امکان تغییر بیزینس یا خرید بیزینس دیگر بعد از ورود به کانادا، ممکن است.
8. سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن اهمیتی ندارد.
9. می توانید شهر خود را انتخاب کنید و محدود به انتخاب استانی خاصی نیستید
10. رشته تحصیلی و سوابق کاری اگر ناهماهنگ باشند مشکلی نخواهید داشت.
11. پس از راه اندازی بیزینس ملزم به اقامت محل یا شهر خاصی نیستید و انتخاب با خود شماست.
12. می توانید مالک 20 تا 100% کسب و کار خود باشید
13. همسر میتواند ویزای کار باز داشته باشد و فرزندان زیر 18 سال از تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد.
14. کل خانواده بیمه درمانی تکمیلی خواهند داشت.
15. تسهیل راه برای دریافت اقامت دائم کانادا.
و....

4) مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا با خرید بیزینس: 

با خرید بیزینس در کانادا از راه برنامه های مهاجرتی ثبت شرکت یا کارآفرینی های استانی، علاوه بر داشتن یک بیزینس فعال، میتوانید برای دریافت اقامت کانادا برنامه ریزی کنید. خرید بیزینس های کانادایی ریزکاری های بسیاری دارد از جمله اینکه باید بدانید که معمولا بیزینس هایی که برای فروش تبلیغ می شوند ارزش خرید ندارند! و درصد کمی از بیزینس های فروشی درآمد معقولی دارند. در خرید بیزینس باید دقت کنید که بیزینس مربوطه بدهی مالیاتی، خلاف مالیاتی یا شکایتی نداشته باشد، پتانسل پیشترفت داشته باشد و از همه مهمتر با خرید آن، شانس دریافت اقامت دائم کانادا را داشته باشید.

 

 

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

اعتقاد عمومی بر این است که کانادا یکی از 10 کشور برتر در زمینه راه اندازی کسب و کار است.

 این به دلیل غنی بودن منابع طبیعی این کشور، داشتن نیروی کار فوق العاده ماهر و یک دولت پایدار است. اگر می خواهید در آینده خود سرمایه گذاری کنید و از این روش به کانادا مهاجرت کنید، شرکت سرزمین بهتر چندین گزینه ویزای کارآفرین و سرمایه گذاری به شما پیشنهاد میدهد، از جمله برنامه ویزای شروع به کار و برنامه نامزدهای خاص منتخب استانی . اگر طبق برنامه ریزی مهاجرتی تیم ما در مسیر تجاری خود موفق باشید، شما و خانواده تان به راحتی می توانید با هم به کانادا بروید.

کانادا به دنبال تازه واردانی است که از تجربه هایی مثل کارآفرینی ، استعداد و نوآوری برای شروع ، مدیریت یا راه اندازی مشاغل جدید در این کشور برخوردار هستند. با سرمایه گذاری های جدید خارجی ، کانادا می تواند از طریق ایجاد تنوع و توسعه، موفقیت روز افزون و مداوم اقتصاد خود را تضمین کند. بیایید نگاهی دقیق به چندین گزینه ویزا کارآفرین و سرمایه گذار برای کسانی که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند، ارائه دهیم.

 

 • Start-up Visa Program

برنامه ویزای استارت آپ یک گزینه کلی مهاجرت تجاری یا ویزا "Investor" است که به شما امکان می دهد با راه اندازی مشاغل در هر نقطه از کشور به کانادا مهاجرت کنید. شما و کسب و کارتان برای موفقیت در درخواست خود باید مجموعه ای از باید ها را داشته باشید.

 به طور کلی، تجارت شما باید نوآورانه باشد، برای کانادایی ها شغل ایجاد کند و بتواند در سطح بین المللی رقابت کند. در حالی که منتظر تأیید درخواست خود هستید، همچنین می توانید برای داشتن شغل در کانادا درخواست مجوز کار موقت کنید.


 

Start-up Visa Program Requirements

باید های ویزای استارت آپ

Business requirements

باید های کسب و کار

هنگامی که یک سازمان مشخص به تجارت شما پیوست:

• همه متقاضیان (حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک اقدام کنند) هر کدام باید حداقل 10٪ از حق رأی را که به تمام سهام برجسته تجارت متصل است داشته باشند. و

همراه با سازمان تعیین شده، آنها باید بیش از 50٪ از حق رأی را، داشته باشند.

شما هنگام زندگی در کانادا در مدیریت مداوم مشاغل خود نقش فعالی دارید فعالیتهای اساسی تجارت باید تا حدی در کانادا انجام شود. و

تجارت شما در کانادا ادغام شده باشد.

نامه پشتیبانی

شما باید یک نامه پشتیبانی از یک سازمان مشخص دریافت کنید که ثابت کند آنها مایل به سرمایه گذاری و پشتیبانی از شروع کار شما هستند. این سازمانها عبارتند از:

شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر (سرمایه گذاری 200،000 دلار) ؛

گروه های سرمایه گذار فرشته

Language requirements

زبان مورد نیاز

شما باید حداقل سطح معیار زبان کانادایی را (حدودا سطح 5)  در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنید.

Settlement money

استطاعت مالی

از آنجا که دولت کانادا از ویزای "سرمایه گذار" حمایت مالی نمی کند، شما باید بتوانید ثابت کنید که پول کافی برای اقامت خود و خانواده در کانادا دارید.

 

 • تفاوت ویزای سرمایه‌گذاری با ویزای کارآفرینی؟

مهاجرت از طریق کارآفرینی

 اقتصاد کشور کانادا یکی از بهترین ها است که از آن به عنوان کشوری با بیشترین پذیرش کسب و کار در جهان نام می برند. همچنین یک دولت بسیار پویا و فعال در امر توسعه ایده های کسب و کار جدیدی است. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین هستنید، دولت کانادا و همچنین برخی استان های خاص، گزینه های جالبی را ارائه کرده اند. در روش مهاجرت کارافرینی کانادا، پس از ورود به کانادا ملزم به راه اندازی کسب و کار بیزینس خود خواهید بود.

 

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا

با توجه به سرمایه خالص، توانایی و تمایل شما برای سرمایه گذاری در کانادا، بر خورداری از مهارت های مدیریتی در کسب و کار، سرمایه گذاری در کانادا می تواند مسیری برای اخذ اقامت دائم باشد. اگر به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا هستنید، دولت کانادا و همچنین برخی استان های خاص، گزینه های

جذابی ارائه کرده اند. در روش سرمایه گذاری الزامی به راه اندازی کسب و کار پس از اخذ اقامت ندارید.

 

آیا داشتن مدرک تحصیلی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا لازم است؟

در اکثر روش های مهاجرتی الزامی به داشتن مدرک تحصیلی نیست اما ارائه آن می‌تواند امتیاز و در نتیجه شانس شما را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری افزایش دهد.

 

آیا مدرک زبان تاثیری برای دریافت اقامت دائم از راه سرمایه گذاری دارد؟

بله. شما با ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی امتیاز خود را در هریک از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا را افزایش می‌دهید.

البته دولت کانادا همیشه استقبال زیادی از دانشجویان خارجی کرده و داشتن پذیرش تحصیلی از مراکز معتبر آموزشی کانادا، انتخاب صحیح رشته و مرکز آموزشی می تواند در شانس دریافت اقامت کانادا بسیار تاثیرگذار باشد.
 

چقدر زمان میبرد تا جواب اخذ اقامت دائم از راه سرمایه گذاری به دستمان برسد؟

مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های سرمایه گذاری کانادا می‌تواند بین ۱ تا ۲ سال به طول بینجامد.

 

 • چرا کانادا برای سرمایه گذاری مناسب است؟

سرمایه گذاری در این کشور دارای مزایایی است که هم شامل شخص سرمایه گذار و هم خانواده وی خواهد شد.

این مزایا می تواند شامل موارد زیر باشد:
اخذ اقامت دائم کانادا برای شخص و نیز اعضای خانواده وی (همسر و فرزندان زیر 22 سال)
عدم نیاز به مهارت خیلی بالا در زبان انگلیسی و یا فرانسه که مشکل بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا است.
عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلات عالیه ( این امر با ارائه سوابق کاری و مدیریتی و سرمایه کافی برای سرمایه گذاری امکان پذیر است.)
بهره مندی از امکانات زندگی و رفاهی ، تحصیلی و تفریحی یکی از کشورهای درجه یک دنیا به لحاظ پیشرفت و تکنولوژی بعد از اخذ اقامت کشور کانادا
بهره مندی از محیطی آرام و به دور از تعصبات نژادی و قومیتی برای مهاجرانی که تازه به کانادا مهاجرت کرده اند.

 

 • اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در 2021

دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کانادا راهی است که کشور کانادا برای متقاضیان در نظر گرفته است تا از این طریق بتواند اقتصاد کشور را رونق دهد و سرمایه گذاری روی پروژه های دولتی بیشتر انجام شود. انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا و حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا را شرح دادیم . در است قسمت شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا در سال 2021 را بیان خواهیم کرد. مدارک مورد نیاز شما برای دریافت اقامت کانادا عبارتند از:

 • مدرک شناسایی جهت درخواست ویزا
 • اقامت سرمایه گذاری در کانادا
 • مدارک شغلی، مدارک تحصیلی، مدارک مالی و ملکی
 • و همچنین پر کردن فرم اطلاعات فردی که از طرف کارشناسان موسسه مورد نظر در اختیارتان قرار داده می شود.

 

ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از روش های مهاجرت به کانادا به سرمایه گذاری در کانادا معروف است مانند owner operator ، کارآفرینی، خوداشتغالی، استارت آپ، ITC و.. که شرایط و حداقل مبلغ داراریی و سرمایه گذاری مربوط به آن ها را شرح دادیم. اما باید در نظر داشته باشید که هر ساله تمام راه های سرمایه گذاری در کانادا فعال نیستند و شما می توانید با مشاوره کارشناسان ما از روش های معتبر و قابل استفاده در سال 2021 استفاده کنید.

 

 • روش های سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه متناسب با شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد. موارد زیر شامل روش های سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه است.

 

 • برنامه کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا با صد هزار دلار

این برنامه ویژه شهرهای کوچک با جمعیت کم که جمعیت آن کمتر از 75000 نفر باشد و نیز در فاصله 30 کیلومتری مرکز استان باشد با هدف توسعه و ایجاد مشاغل در این نواحی طراحی شده است . کارآفرینان پذیرفته شده در این طرح ویزای کار موقت دو ساله دریافت می کنند و با ایجاد بیزنس خود می توانند از طریق زیر مجموعه های استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 

 • شرایط متقاضی برای برنامه کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا

سرمایه گذاری 100.000 دلار کانادا در یکی از کسب و کارهای واجد شرایط سرمایه گذاری در استان

دارایی خالص حداقل 300.000 دلار کانادا در کشور مقصد.

 

داشتن حداقل 3 سال تجربه در بیزینس خود یا 4 سال سابقه مدیریتی ارشد یک بیزینس طی 5 سال گذشته

دارا بودن 51 درصد مالکیت بیزینس

اشتغال زایی برای حداقل یک فرد کانادایی

داشتن حداقل مدرک زبان حداقل CLB4

پیشنهاد ما برای کسانی که از روش های کم هزینه تری درخواست دریافت اقامت سریع کانادا را دارند ، دریافت پذیرش تحصیلی این کشور است. متقاضیان به راحتی می توانند پس از پیدا کردن شغلی در کنار تحصیل درخواست اقامت دائم بدهند.

 

 • طرح کارآفرینی استان نوا اسکوشیا

طرح کارآفرینی استان نوا اسکوشیا نیز یکی از کم هزینه ترین روش های سرمایه گذاری در کاناداست که متقاضیان با رقم  150.000  دلار کانادا می توانند از طریق این برنامه اقدام نمایند که این طرح نیز دارای مزایای خاص خود می باشد.

 

 • شروط لازم برای طرح کارآفرینی استان نوا اسکوشیا

سرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلارکانادا برای راه اندازی یا خرید بیزینس در کانادا

حداقل 21 سال سن

حداقل دارایی  معادل با 600 هزار دلار کانادا

حداقل 3 سال سابقه مالکیت کسب و کار از جمله مالکیت یک سوم  یا بیشتر از 5 سال سابقه ی کار در نقش مدیریت ارشد کسب و کار طی 10 سال گذشته

داشتن حداقل   CLB 5

داشتن بیزنس پلن

 

 • مهاجرت به کبک از روش سرمایه گذاری در یک نگاه :

نکات مهم برنامه

حداقل دارایی

 دارایی خالص به ارزش حداقل دو میلیون دلار کانادا- به تنهایی یا با شریک زندگی.

دارایی ها شامل ملک با سند قطعی، حساب بانکی، صندوق بازنشستگی، بورس و سهام می شود.

سابقه مدیریتی

 متقاضی باید حداقل دوسال سابقه مدیریت تمام وقت در پنج سال گذشته داشته باشد و حداقل دو کارمند تمام وقت در سهم مدیریت خود داشته باشد.

سرمایه گذاری انفعالی بدون خطر

سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا که دولت کبک آن را ضمانت کرده است و بعد از ۵ سال کامل، به شخص برگردانده می شود یا   پرداخت مبلغ معین به جای آن.

همراهی اعضای خانواده

تمام اعضای درجه یک خانواده متقاضی (همسر و فرزندان وابسته) در این پرونده، شامل خواهند شد و از وضعیت مشابه متقاضی، برخوردار خواهند بود.

تجربه تجارت و/ یا مدیریت

حداقل دو سال سابقه مدیریت (برنامه ریزی، نظارت و اداره منابع مالی و انسانی) را در طول پنج سال قبل از ارسال پرونده داشته باشد.

مزایای اقامت دائم

از همه حقوق شهروندی کانادا به جز حق رای برخوردار می شوند.

توجه: متقاضیانی که سطح فرانسه آنها، “متوسط بالا (B2)  باشد، در هر زمان بدون محدودیت ظرفیت زمانی می توانند پرونده خود را ثبت کنند. به علاوه، درخواست های آنها، در اولویت رسیدگی قرار خواهد گرفت.

 

حداقل سرمایه گذاری که برای استفاده از طریق برنامه ویزای شروع به کار نیاز دارم چقدر است؟

 اگر این سرمایه از محل صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 200000 دلار سرمایه گذاری کنید. اگر این سرمایه گذاری از یک گروه سرمایه گذار کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 75000 دلار سرمایه گذاری کنید.

شما نیازی به تأمین سرمایه مالی از دستگاه های کسب و کار ندارید. شما باید در یک برنامه تجاری کانادایی پذیرفته شوید. برای اطلاعات بیشتر به لیست سازمانهای تعیین شده مراجعه کنید.

 

 • صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر :

شما باید حداقل در یکی از این گروه ها تا حداقل 200000 دلار سرمایه گذاری کنید :

 

      سرمایه گذاری دروازه

     شرکت  Arete Pacific Tech Ventures (VCC)

     مشاغل  BCF

     سرمایه گذاری  BDC

  شرکای سرمایه گذاری خانه سلتیک

     Extreme Venture Partners LLP

Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)

PRIVEQ Capital Funds

Real Ventures

Relay Ventures

ScaleUp Venture Partners, Inc.

Top Renergy Inc.

Vanedge Capital Limited Partnership

Version One Ventures

Westcap Management Ltd.

Yaletown Venture Partners Inc.

York Entrepreneurship Development Institute (YEDI) VC Fund

 

چگونه می توانم برای برنامه Start-up Visa واجد شرایط باشم ؟

 برای واجد شرایط شدن در برنامه ویزای شروع به کار ، باید هر 4 شرایط واجد شرایط بودن و همچنین شرایط پذیرش برای ورود به کانادا را داشته باشید.

 کسب و کار معتبربه همراه یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده داشته باشید

مسلط به زبان انگلیسی باشید

 و قبل از اینکه از تجارت خود درآمد کسب کنید ، پول کافی برای اقامت و زندگی در کانادا را داشته باشید.

 

 • برای ورود به کانادا از طریق برنامه Start-up Visa چه مقدار پول برای تأمین هزینه های زندگی نیاز دارم؟

 میزان پول مورد نیاز شما به تعداد اعضای خانواده شما با شما بستگی دارد. در برخی موارد ، سازمان تعیین شده ممکن است به شما کمک کند تا هزینه های زندگی خود را تأمین کنید. برای تأمین هزینه های زندگی خود نمی توانید از پول سرمایه گذاری برای تجارت جدید خود استفاده کنید.

 

 • چگونه می توانم از یک سازمان تعیین شده پشتیبانی دریافت کنم؟

شما باید با سازمان تعیین شده تماس بگیرید تا بدانید چگونه می توانید پشتیبانی خود را دریافت کنید.

همچنین باید سازمان را متقاعد کنید که یک ایده تجاری دارید که ارزش پشتیبانی دارد.

فرآیند طرح ایده شما برای هر سازمان متفاوت است. هر سازمانی الزامات خاص خود را دارد. به عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود که مفهوم تجارت خود را شخصاً ارائه دهید یا یک برنامه تجاری دقیق نشان دهید.

اگر با یکی از سازمانی تعیین شده به توافق برسید، نامه پشتیبانی شما را ارسال می کنند. هنگام ارسال درخواست خود به ما، باید این نامه را آپلود کنید. این مدرکی است که شما باید نشان دهید صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه سرمایه گذاری فرشته یا دستگاه تجاری از ایده تجاری شما پشتیبانی می کنند.

این سازمان همچنین یک گواهی تعهد مستقیماً برای canada.ca ارسال می کند. ما برای ارزیابی درخواست شما از نامه پشتیبانی شما و گواهی تعهد سازمان استفاده خواهیم کرد.

 

 • اگر بخواهم از طریق برنامه Start-up Visa اقدام کنم ، آیا باید پول خودم را سرمایه گذاری کنم؟

 نه ، شما نیازی به سرمایه گذاری در پول خود ندارید. حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز، سرمایه گذاری است که از یک صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز کانادایی یا یک گروه سرمایه گذار فرشته حاصل شود.

 

 • اگر از طریق برنامه Start-up Visa مهاجرت کنم ، در صورت موفق نشدن در کار برای من چه اتفاقی می افتد؟

اگر تجارت شما ناموفق باشد، بر وضعیت اقامت دائم شما تأثیری نمی گذارد. ما تشخیص می دهیم که چه  مشاغلی موفق نخواهند شد و این برنامه به گونه ای طراحی شده است که خطر بین بخش های دولتی و خصوصی تقسیم می شود.

 

 • اگر از بیش از یک سازمان تعیین شده پشتیبانی سرمایه دریافت کنم چه اتفاقی می افتد؟

 دریافت پشتیبانی از چندین صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر یا گروه های سرمایه گذار فرشته به عنوان سندیکا شناخته می شود. اگر از پشتیبانی صنفی برخوردار هستید ، تمام سازمانهای سرمایه گذاری که در این سندیکا شرکت دارند باید شناسایی شوند. فقط یک گواهینامه تعهد به صورت الکترونیکی برای ما ارسال می شود و یک نامه پشتیبانی به شما ارائه می شود.

اگر یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر تعیین شده در تجارت شما سرمایه گذاری کند ، حداقل مبلغ کل سرمایه گذاری 200000 دلار است ، حتی اگر یک گروه فرشته تعیین شده نیز در تجارت شما سرمایه گذاری کند. اگر حداقل یک گروه تعیین شده باشد اما هیچ صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر مشخصی در تجارت شما سرمایه گذاری نکند، حداقل مبلغ کل سرمایه گذاری 75000 دلار خواهد بود.
نکته قابل توجه برای متقاضیان برای دریافت اقامت دائم با هزینه های کمتر دریافت ویزای تحصیلی این کشور است که افراد تنها با داشتن هزینه های یک ترم تحصیلی می توانند موفق به دریافت اقامت تحصیلی کانادا شوند و بعد از آن برای اقامت دائم درخواست دهند.

 

کار آفرینی در کانادا از طریق برنامه های نامزد استانی 

بهتر است بدانیم که همه برنامه های کارافرینی استانی، در واقع زیر مجموعه «برنامه های نامزد استانی» کانادا هستند که تحت عنوان “PNP” شناخته می شوند. هر استان کانادا، “PNP”یا برنامه مهاجرتی خاص خود را طراحی می کند که با توجه به نیازهای ویژه اقتصادی و همچنین نیاز های جمعیتی  همان استان طراحی شده است (بجز استان کبک که سیستم انتخابی متفاوتی دارد).

 متقاضیان علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استانی، همانند سایر برنامه های نامزد استانی کانادا، باید یک فرایند دو مرحله ای را پشت سر بگذارند: 1- پذیرفته شدن در سطح استان 2- ارائه درخواست اقامت دائم به دولت فدرال کانادا.

همانطور که گفته شد معیارهای واجد شرایط بودن در برنامه های کار آفرینی با توجه به استان متفاوت است اما در اکثر این برنامه ها لازم است که متقاضی در مدیریت تجارت خود-که با سرمایه گذاری مشخصی راه اندازی کرده است- مشارکت فعال داشته باشد و بتواند در استان مورد نظر شغل ایجاد کند.

استان ها و مناطق کانادا که برنامه های مهاجرتی کار آفرینی را اجرا می کنند به شرح زیر هستند:

 • بریتیش کلمبیا
 • اونتاریو
 • نیوبرانزویک
 • آلبرتا
 • ساسکاچوان
 • مانیتوبا
 • نوا اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد
 • یوکان
 • ناحیه شمال غربی

چه کسانی برای برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا واجد شرایط هستند؟

1- صاحبان مشاغل و مدیران با تجربه یا مدیران ارشد بازرگانی.

2- متقاضیان مهاجرت به کانادا که قصد دارند در بریتیش کلمبیا زندگی کنند .

3- متقاضیان برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا  باید شغل جدیدی را شروع کنند یا یک تجارت موجود را خریداری کنند (در این حالت باید در مدیریت این تجارت مشارکت فعال داشته باشند).

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا (گروه اصلی)

1– شما باید سرمایه شخصی به ارزش حداقل 600000 دلار کانادا داشته باشید که متعلق به شما یا همسرتان باشد. علاوه بر این باید ثابت کنید که این سرمایه به طور قانونی به دست آمده است.

2- باید حداقل 200 هزار دلار کانادا برای راه اندازی یک بیزینس جدید سرمایه گذاری کنید. یا یک کسب و کار تجاری موجود در بریتیش کلمبیا را خریداری کنید که ارزش آن تا 150 هزار دلار کانادا باشد (در این حالت باید نشان دهید که می توانید کسب و کار موجود را توسعه بخشید. لازم است متعهد شوید که حداقل  50 هزار دلارکانادا سرمایه گذاری برای بهبود، ارتقا و یا گسترش تجارت خریداری شده انجام می دهید).

3-  تجارتی که در برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا به راه می اندازید، باید حداقل برای یک نفر (که شهروند کانادا است یا اقامت دائم کانادا را دارد) یک شغل تمام وقت جدید ایجاد کند.

4- تسلط شما در زبان انگلیسی یا فرانسوی (در هر یک از مهارت های چهارگانه) باید معادل سطح چهار CLB باشد.

5- شما باید تجربه مدیریتی و تجاری کافی داشته باشید.
متقاضیان برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا باید تجربه کاری کافی برای تأسیس و اداره مشاغل تجاری در بریتیش کلمبیا را داشته باشند.

تجربه کاری در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر اثبات می شود:

 • متقاضی باید به مدت سه سال یک کسب و کار تجاری را مدیریت کرده باشد و لازم است که در این سه سال خودش مالک آن کسب کار باشد.
 • متقاضی باید سابقه بیشتر از چهار سال مدیریت ارشد را در یک کسب و کار فعال تجاری داشته باشد.
 • ترکیبی از موارد بالا: متقاضی باید یک سال مدیر و صاحب بیزینس باشد و سابقه سه سال مدیریت ارشد در مشاغل تجاری فعال داشته باشد.

6- متقاضی باید حداقل تحصیلات در مقطع متوسطه داشته باشند.
توجه داشته باشید که برخی از متقاضیان در صورت داشتن سه سال سابقه فعالیت به عنوان مدیر صاحب بیزینس -در طی پنج سال گذشته- ممکن است از این شرط معاف شوند (باید 100٪ مالکیت بیزینس را داشته باشد).

7-متقاضی باید مهاجرت موقتی قانونی در کانادا داشته باشد یا واجد شرایط آن باشد.

8- متقاضی باید در کشوری که در حال حاضر مقیم است، اقامت قانونی داشته باشد.

 

مراحل اپلای برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا 

مراحل مختلفی برای دریافت اقامت دائم در بریتیش کلمبیا از طریق برنامه کارآفرینی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

1- تحقیق درباره زندگی و تجارت در بریتیش کلمبیا

2- ثبت نام آنلاین در سایت مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

3- امتیاز بندی و رتبه بندی ثبت نام های انجام شده توسط BC PNP

4- دعوت به اپلای  از سوی BC PNP 

5- ارسال درخواست کامل

6- امضای قرارداد اجرایی (Performance Agreement) با استان بریتیش کلمبیا

7- دریافت اجازه کار (work permit) از اداره مهاجرت کانادا

8- ورود به کانادا و راه اندازی بیزینس در بریتیش کلمبیا

9- نامزدی (تایید شدن به عنوان یک نامزد استانی)

10- دریافت اقامت دائم کانادا

مرحله اول: تحقیق درباره زندگی و تجارت در استان بریتیش کلمبیا

بدیهی است که در مرحله اول باید در مورد استانی که قصد مهاجرت به آن را داریم شناختی نسبی به دست بیاوریم و همچنین در مورد شرایط کسب و کارها و فعالیت های تجاری در این استان تحقیق کنیم.

ابتدا با دقت شرایط مورد نیاز برای کار آفرینی در کانادا را بخوانید. موقعیت خود را برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی ارزیابی کنید. در صورتی که شرایط لازم را داشتید، تحقیق کردن در مورد زندگی و تجارت در بریتیش کلمبیا را شروع کنید. در مورد برنامه ها و خدمات بهداشتی درمانی و مسکن در این استان تحقیق کنید. بهتر است پیش از اقدام برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا، سبک زندگی در این استان، فرهنگ و فرصت های تفریحی آن را مطالعه کنید.

 

گرچه در برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا (گروه اصلی) لازم نیست که شما حتما سفری اکتشافی به این استان داشته باشید اما توصیه می کنیم در صورت امکان پیش از اقدام به مهاجرت با یک ویزای توریستی به بریتیش کلمبیا سفر کنید.

این سفر باعث می شود درک بهتری از موارد گفته شده در بالا به دست بیاورید. علاوه بر این در طول سفر می توانید فرصت های احتمالی تجارت را بررسی و ارزیابی کنید و ارتباط محلی تجاری برقرار کنید.

 

مرحله دوم: ثبت نام آنلاین در پورتال مهاجرت بریتیش کلمبیا

پس از اینکه تصمیم گرفتید برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی کار آفرینی بریتیش کلمبیا اقدام کنید، باید وارد سایت  BC PNP شوید و به صورت آنلاین ثبت نام کنید. 

هنگام ثبت نام باید اطلاعات مربوط به خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

 • جزئیات مربوط به کار و / یا تجربه کاری
 • سطح تحصیلات
 • مهارت زبان
 • ارزش خالص دارایی ها

علاوه بر این موارد، لازم است که یک طرح کلی از بیزینس پیشنهادی خود در بریتیش کلمبیا ارائه دهید.

درخواست خود را بعد از تکمیل اطلاعات ارسال کنید.

 

در حال حاضر هزینه ثبت نام 300 دلار کانادا است. توجه کنید که این هزینه غیر قابل برگشت است. قبل از اقدام به ثبت نام شرایط لازم برای کار آفرینی در کانادا را با دقت بخوانید. ثبت نام به این معنی نیست که شما قطعا برای اپلای دعوت می شوید.

مرحله سوم: امتیاز دهی و رتبه بندی درخواست ها

امتیاز دهی: پس از ارسال مشخصات، بر اساس اطاعاتی که ارسال کرده اید (درباره تجربه کاری، تحصیلات و…) طبق «سیستم امتیاز بندی کار آفرینی بریتیش کلمبیا» به شما نمره داده می شود. در صورتی که حداقل نمره را کسب کرده باشید، به لیست واجدین شرایط برای ارسال درخواست اضافه می شوید.

رتبه بندی: در مرحله بعد نمره شما با نمره سایر متقاضیان واجد شرایط مقایسه می شود. در این مرحله از متقاضیانی که بالاترین نمره را بر اساس این سیستم کسب کرده اند برای اپلای دعوت می شود تا درخواست کامل خود را ارسال کنند. نمره دادن به ثبت نام های ارسال شده معمولا شش هفته طول می کشد.

*در صورت تساوی امتیاز، ثبت نام کنندگان با توجه به امتیازات در بخشهای زیر رتبه بندی و مقایسه می شوند:

– طرح کلی بیزینس پیشنهادی

-پتانسیل ایجاد شغل بیزنس پیشنهادی

-تجارت / تجربه کاری فرد متقاضی

 

مرحله چهارم: دعوت برای اپلای 

دعوت برای اپلای: چنانچه شما برای اپلای دعوت شوید، یک ایمیل دریافت خواهید کرد که شامل موارد زیر است:

 • دستورالعمل هایی در مورد نحوه تکمیل برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا (گروه اصلی)
 • لیست شرکت های حسابداری مجاز (برای اینکه  ارزش خالص دارایی شما را تایید کنند)
 • جدول زمانی برای ارسال درخواست

تعداد و دفعاتی که استان بریتیش کلمبیا اقدام به دعوت برای اپلای می کند براساس دو عامل تعیین می شود:

-ظرفیتی که برای پذیرش سالانه برنامه نامزد استانی توسط سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در نظر گرفته می شود.

-ظرفیتی که BC PNP (دولت بریتیش کلمبیا) برای پردازش درخواست ها در نظر می گیرد (این ظرفیت برای این درنظر گرفته می شود که از بررسی به موقع درخواست های ارسال شده اطمینان حاصل شود).

 

 اگر از شما برای اپلای دعوت نشود چه کار باید انجام دهید؟ همانطور که پیش تر گفته شد، ثبت نام تضمین نمی کند که از شما برای اپلای دعوت شود. در صورتی که  از شما دعوت نشد، می توانید با تحقیقات بیشتر در مورد فضای کسب و کار در بریتیش کلمبیا  طرح بیزینس خود را توسعه دهید و نمره خود را بهبود ببخشید. همچنین می توانید تحت یک برنامه مهاجرتی دیگر برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا ثبت نام کنید. توجه کنید که لازم است قبل از اقدام برای ثبت نام جدید، ثبت نام پیشین خود را پس بگیرید.

مرحله پنجم: ارسال درخواست

از تاریخی که برای اپلای دعوت می شوید، تا 120 روز (تقریبا 4 ماه) فرصت دارید که درخواست کامل خود را برای کار آفرینی در کانادا ارسال کنید. برای اپلای باید به صورت آنلاین و از طریق سایت BC PNP  اقدام کنید.

درخواستی که هنگام اپلای ارسال می کنید باید شامل موارد زیر باشد:

 • گزارشی که میزان دارایی خالص شما را تایید می کند (این گزارش را تنها از شرکت های مجاز که در ایمیل به شما معرفی شده است می توانید دریافت کنید).
 • یک بیزنس پلن جامع (در این مرحله باید طرح تجاری خود را -که قصد دارید در بریتیش کلمبیا راه اندازی کنید- به صورت کامل ارائه دهید).
 • اسناد و مدارک مورد نیاز (که صحت ادعاهای شما را اثبات کند)

توجه کنید که:

-طرح جامعی که از بیزینس خود در هنگام اپلای ارائه می دهید باید بر اساس همان طرح خلاصه ای باشد که در هنگام ثبت نام ارائه کرده بودید.

-اگر اطلاعات موجود در درخواست شما هنگام اپلای، با اطلاعاتی که در زمان ثبت نام وارد کرده اید مغایر باشد، درخواست شما رد خواهد شد.

– درخواست شما حداکثر می تواند 50 پیوست داشته باشد و حجم هر پیوست نباید بیشتر از سه مگابایت باشد.

هزینه اپلای برای برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا چقدر است؟

شما باید 3500 دلار کانادا برای هزینه پردازش و بررسی درخواست خود بپردازید. این هزینه قابل برگشت نیست.

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا: نکات پس از اپلای


پس از اپلای برای برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا چه اتفاقی می افتد؟

پس از اپلای برای برنامه کار آفرینی کانادا، دو حالت وجود دارد:

1- به شما فرصت داده می شود که به برخی ملاحظات که در خصوص درخواست تان وجود دارد، پاسخ دهید (در صورتی که نتوانید پاسخ درستی بدهید درخواست شما رد می شود)

2- ممکن است از شما دعوت شود که برای یک مصاحبه حضوری به ونکوور بروید تا در مورد جزئیات درخواست خود اطلاعات بیشتری ارائه دهید.

 

مرحله ششم: امضای قرارداد اجرایی یا Performance Agreement با استان بریتیش کلمبیا

چنانچه درخواست شما تایید شود باید یک قرارداد اجرایی را با استان بریتیش کلمبیا امضا کنید. قرارداد اجرایی که هر متقاضی امضا می کند منحصر به فرد است و بر اساس اطلاعات ارائه شده در درخواست، بیزینس پلن و مصاحبه ای که داشته است تنظیم می شود.

در این قرارداد خلاصه ای از الزامات که باید طی زمان مقرر برای نامزد شدن برآورده کنید ذکر شده است. درخواست ها به طور معمول طی چهار ماه بررسی می شود.

بعد از اینکه توافق نامه اجرایی خود را امضا کردید، برای اجرای پیشنهاد تجاری خود در بریتیش کلمبیا حداکثر 20 ماه یا 610 روز فرصت خواهید داشت.

مرحله هفتم: دریافت اجازه کار (work permit) از اداره مهاجرت کانادا

پس از اینکه قرارداد اجرایی را امضا کردید، برای شما یک نامه تایید (letter of confirmation) صادر می شود. این نامه برای این است که شما بتوانید برای دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اپلای کنید. پس از دریافت تاییدیه، شما و وابستگان تحت تکفل شما می توانند به کانادا منتقل شوید و برنامه تجاری خود را در بریتیش کلمبیا آغاز کنید. این نامه  تا نود روز معتبر است.

 

اجازه کار چیست؟ اجازه کار یک سند رسمی صادر شده توسط دولت کانادا است که به یک تبعه خارجی اجازه کار قانونی -به طور موقت- در کانادا را می دهد.

مدت زمان اجازه کار موقت به صلاحدید اداره مهاجرت کانادا (IRCC) متفاوت است، اما معمولاً دو سال است.

شما باید قبل از منقضی شدن نامه تایید خود (همانطور که گفته شد مدت اعتبار آن نود روز است)، برای دریافت اجازه کار  اپلای کنید. فرزند (یا فرزندان) زیر 22 سال شما می توانند در مقطع دبستان یا دبیرستان مشغول تحصیل شوند. همسر (یا پارتنر شما) واجد شرایط  است که برای دریافت ویزای کار باز (اجازه کار بدون محدودیت) اپلای کند. این بدان معنی است که همسر شما برای کار کردن محدود به شرکت یا کارفرمای مشخصی نیست و می تواند در هر شرکت کانادایی مشغول به کار شود.

مرحله هشتم: ورود به کانادا و راه اندازی بیزینس در بریتیش کلمبیا

حداکثر باید یک سال (365 روز) پس از تاریخی که نامه تایید (letter of confirmation) شما صادر شد، در کانادا حضور داشته باشید (به همراه اجازه کار معتبر).

 

هنگامی که شما به همراه مجوز کار معتبر وارد کانادا می شوید، حداکثر 610 روز (تقریباً 20 ماه) برای اجرای بیزنس پلن یا طرح تجاری خود فرصت دارید. شما باید طی این مدت شرایط و ضوابط قرارداد اجرایی را که پیش تر امضا کرده بودید را برآورده کنید.

توجه کنید که مجاز به تغییر در شرایط توافق نامه اجرایی نیستید. اگر قادر به تحقق شرایط آن نیستید، باید ظرف مدت 180 روز (شش ماه) با دفتر  BC PNP تماس بگیرید.

مرحله نهم: نامزدی (تایید شدن به عنوان یک نامزد استانی)

برای اینکه نامزدی شما از طرف بریتیش کلمبیا مورد تایید قرار بگیرد، باید نشان دهید که شرایط قرار داد اجرایی را رعایت کرده اید. در این مرحله لازم است یک گزارش نهایی به BC PNP ارائه دهید.

 

BC PNP گزارش نهایی شما را ارزیابی می کند. در صورت صلاحدید ممکن است از شما برای یک مصاحبه نیز دعوت شود. در نهایت اگر تشخیص داده شود که شما شرایط لازم را کسب کرده اید برای نامزدی (nomination) تایید می شوید.

در این مرحله از شما درخواست می شود که «اظهارنامه شرایط نامزدی» یا “Conditions of Nomination declaration” را امضا کنید. هنگامی که اظهارنامه شرایط نامزدی امضا شده توسط BC PNP دریافت شد، «تأییدیه نامزدی» -که حضور شما را در کانادا به عنوان یک نامزد استانی  تایید می کند- برای شما صادر می شود. سپس  شما و همچنین افراد تحت تکفل شما می توانید تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا تحت زیر مجموعه برنامه های نامزد استانی کانادا (PNP) به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارائه دهید.

مرحله دهم: دریافت اقامت دائم کانادا

پس از تأیید شدن به عنوان نامزد استانی، می توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهید. توجه کنید که تأییدیه نامزدی به مدت  180 روز (تقریباً شش ماه) معتبر است و قبل از اینکه منقضی شود باید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

اداره مهاجرت، پناهجویی و شهروندی کانادا (IRCC)، درخواست شما برای اقامت دائم را ارزیابی می کند و بررسی های پزشکی و امنیتی را انجام می دهد. اگر IRCC درخواست شما را تأیید کند، اقامت دائم برای شما صادر می شود.

 

رنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا- طرح منطقه ای چیست؟

«برنامه کارآفرینی آزمایشی منطقه ای بریتیش کلمبیا» یک برنامه مهاجرتی است که استان بریتیش کلمبیا برای جذب کارآفرینان از سراسر جهان برای ایجاد شغل در جوامع منطقه ای اجرا می کند. این امر نیازهای مربوط به توسعه اقتصادی جوامع کم جمعیت کانادا را برآورده می کند و سرمایه گذاران را تشویق می کند تا خارج از مناطق شهری سرمایه گذاری کنند.

 مزیت برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا-طرح منطقه ای چیست؟

از انجا که هر یک از این مناطق کم جمعیت بهترین شناخت را از کسب و کارهای محیط محلی خود دارد، بنابراین اطلاعات کافی در خصوص اولویت های اقتصادی در این جوامع وجود دارد. آنها به خوبی می توانند از خدماتی که سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند پشتیبانی کنند. بنابراین زمینه ایجاد کسب و کارهای موفق در این مناطق فراهم است.

ویژگی های کلیدی برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا-طرح منطقه ای

**قبل از اینکه به کلیدی ترین ویژگی های برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا اشاره کنیم، لازم است بدانیم که هر کدام از مناطق کم جمعیت در کانادا توسط یک انجمن محلی اداره می شود.

1- نقش فعال انجمن های محلی
جوامع شرکت کننده در طرح پایلوت نقش اصلی را در در روند اجرای برنامه کار آفرینی دارند. آنها فعالانه در جذب کارآفرینان خارجی به جامعه خود مشارکت می کنند. با شرکای محلی و شبکه های موجود همکاری می کنند تا از کارآفرینانی که در جوامع آنها مستقر می شوند پشتیبانی کنند.

 2- ارجاع از انجمن های محلی به استان
انجمن های محلی شرکت کننده در این برنامه می توانند کارآفرینان خارجی را که طرح بیزینسی آنها با اولویت های اقتصادی جامعه مطابقت دارد به “BC PNP” معرفی کنند. کارآفرین خارجی باید توسط انجمن دعوت شود تا یک بازدید اکتشافی انجام دهد. علاوه بر این باید بیزینس خود را ابتدا به فردی که به عنوان نماینده از سوی انجمن محلی معرفی شده است ارائه دهد.

3- دعوت و اولویت بندی
کارآفرینان خارجی که توسط یک جامعه محلی معرفی می شوند، در هنگام ثبت نام در بانک اطلاعاتی مختص برنامه کار آفرینی منطقه ای قرار می گیرند. ثبت نام ها و برنامه های مربوط به طرح منطقه ای کار آفرینی در اولویت قرار دارند.

شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در بریتیش کلمبیا (طرح آزمایشی منطقه ای)

1- شما باید در کشوری که در حال حاضر مقیم آن هستید اقامت قانونی داشته باشید.

2- برای کار آفرینی در بریتیش کلمبیا (طرح منطقه ای) باید حداقل 300000 دلار کانادا دارایی داشته باشید که می تواند شامل دارایی شما و همسرتان باشد. سرمایه شما باید به طور قانونی به دست آمده باشد.

3- شما باید دارای تجربه کافی به عنوان «مدیر صاحب بیزینس و مدیر ارشد» باشید. برای اثبات این مورد باید واجد یکی از سه شرط زیر باشید:

طی پنج سال گذشته:

 • بیشتر از سه سال به عنوا ن «مدیر صاحب بیزینس» فعال، تجربه داشته باشید.
 • بیشتر از چهار سال به عنوان «مدیر ارشد» فعالیت داشته باشید.
 • حداقل یک سال به عنوان «مدیر صاحب بیزینس» و دو سال به عنوان « مدیر ارشد»  فعالیت داشته باشید.

4- در طرح منطقه ای برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا شما باید حداقل تحصیلات پس از متوسطه را داشته باشید.

*چنانچه شما در طی پنج سال گذشته به عنوان «مدیر صاحب بیزینس» فعالیت داشته باشید از این شرط معاف هستید (توجه کنید که در این حالت باید مالکیت صد در صدی بیزینسی که مدیریت می کنید را داشته باشید).

5- در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت- منطقه ای) شما باید حداقل 100000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنید.

 

شما باید ظرف مدت 610 روز (تقریباً 20 ماه) پس از ورود به بریتیش کلمبیا و دریافت اجازه کار در تجارت پیشنهادی خود سرمایه گذاری انجام دهید. حداقل سرمایه گذاری باید از محل دارایی های شخصی شما تامین شود.

6- طرح تجاری پیشنهادی شما باید یک بیزینس در بریتیش کلمبیا- در جامعه شرکت کننده در طرح کارآفرینی- ایجاد کند. توجه کنید که بیزینس شما باید با یکی از اولویت های اقتصادی که توسط جامعه مشخص شده است هم سو باشد.

7- در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت- منطقه ای) شما باید حداقل 51 درصد از مالکیت بیزینسی را که در مناطق کوچک در بریتیش کلمبیا راه اندازی می کنید را در اختیار داشته باشید.

8- کسب و کاری که راه اندازی می کنید باید حداقل یک شغل جدید تمام وقت برای یک شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور ایجاد کند.

تقریبا 14 ماه (یا 420 روز) پس از ورود به بریتیش کلمبیا برای ایجاد شغل فرصت دارید.

9- در برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت منطقه ای)، باید مهارت پایه زبان انگلیسی یا فرانسوی -معادل سطح چهام  CLB یا بالاتر- را در هر یک از چهار مهارت گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن داشته باشید.

در برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت منطقه ای)، شما باید در هنگام ثبت نام نتیجه آزمون زبان معتبری را بارگذاری کنید که نشان می دهد حداقل نمره مورد نیاز را برآورده می کنید.

مراحل اپلای برای برنامه کارافرینی بریتیش کلمبیا طرح پایلوت (از ثبت نام تا دریافت اقامت دائم کانادا)

1- شناسایی جوامع شرکت کننده در برنامه کارآفرینی-طرح منطقه ای و بررسی نیاز های اقتصادی هر جامعه.

 

2- انجام سفر اکتشافی

در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا-طرح پایلوت منطقه ای، انجام یک سفر اکتشافی برای بازدید از جامعه ضرورت دارد. در این سفر شما بیزینس پلن خود را به فردی که از طرف انجمن معرفی شده است ارائه می دهید. لازم است توضیح دهید که طرح تجاری شما با توجه به نیازهای جامعه طراحی شده است.

3- دریافت « فرم ارجاع» از انجمن

در برنامه کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا، پس از انجام سفر اکتشافی و ارائه طرح تجاری به نماینده انجمن، شما یک «فرم ارجاع» از انجمن دریافت خواهید کرد. در این فرم اطلاعاتی درباره طرح تجاری شما و هم چنین جزئیاتی از بازدید شما از جامعه آورده شده است.

شما باید یک نسخه معتبر از این فرم را در زمان ثبت نام آنلاین در BC PNP، ارسال کنید.

 

توجه کنید شما در صورتی این فرم را دریافت می کنید که نماینده انجمن طرح تجاری شما را تایید کند.

4-ثبت نام آنلاین در سیستم BC PNP

پیش از ثبت نام ابتدا شرایط لازم برای کار آفرینی در بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت منطقه ای) را به دقت مطالعه کنید.
سیستم BC PNP یک سیستم امتیازدهی آنلاین است. شما باید در این سیستم یک پروفایل ایجاد کنید و اطلاعات و همچنین بیزینس پلن (طرح تجاری) خود را ارائه دهید. پس از ارسال ثبت نام، بر اساس اطلاعاتی که ارائه کرده اید (بخش خود اظهاری) به شما یک نمره تعلق می گیرد. اگر شما در هر بخش حداقل امتیاز واجد شرایط بودن را کسب کنید، برای پرداخت هزینه ثبت نام به سیستم پرداخت الکترونیکی هدایت می شوید. هزینه ثبت نام 300 دلار کانادا و غیر قابل برگشت است.

 

توجه کنید که امتیاز دهی به بیزینس پلن شما  چهار هفته طول می کشد.

5- امتیازدهی به ثبت نام ها

بر اساس جدول امتیاز بندی برنامه منطقه ای کار آفرینی بریتیش کلمبیا، به همه ثبت نام ها نمره داده می شود. برای اطلاع از جزئیات سیستم نمره دهی مقاله زیر را بخوانید.

در صورتی که شما امتیازهای لازم را به دست آورید در لیست متقاضیان واجد شرایط قرار می گیریددر بعضی از بخش ها شما باید حداقل امتیاز لازم را حتما کسب کنید تا بتوانید در لیست متقاضیان واجد شرایط در برنامه کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا قرار بگیرید.

6- دعوت به اپلای

BC PNP به صورت دوره ای از میان متقاضیان واجد شرایط، از ثبت نام کنندگانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند برای اپلای دعوت می کند.

بعد از دعوت به اپلای حداکثر 120 روز (تقریباً چهار ماه) برای ارسال درخواست کامل خود فرصت دارید.

7- اپلای و ارسال درخواست کامل

درخواست کامل باید شامل گزارش تأیید ارزش دارایی شما، تمام اسناد و مدارک لازم و یک بیزینس پلن جامع باشد.

 

هزینه اپلای 3500 دلار کانادا است. این هزینه غیر قابل برگشت است.

8- مصاحبه حضوری در ونکوور

پس از بررسی و پردازش درخواست شما توسط BC PNP چنانچه درخواست شما تایید شود، برای یک مصاحبه حضوری در ونکوور دعوت می شوید.

9-امضای توافق نامه اجرایی

قبل از اینکه درخواست شما تایید شود، ملزم به امضای  یک توافق نامه اجرایی هستید. توافق نامه اجرایی شرایط و ضوابطی را بیان می کند که برای اینکه به عنوان یک «نامزد استانی» معرفی شوید باید برآورده کنید.

10- دریافت اجازه کار و اجرای طرح تجاری

پس از امضای قرارداد اجرایی، BC PNP یک «نامه تأییدی» یا “letter of confirmation”برای شما صادر می کند. دریافت این تاییدیه به شما اجازه می دهد که برای دریافت اجازه کار( به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اپلای کنید

با دریافت نامه تاییدی، شما (و افراد تحت تکفل شما) می توانید به بریتیش کلمبیا نقل مکان کنید و  بنابراین می توانید تجارت خود را شروع کنید. نامه تأییدی 90 روز (تقریباً سه ماه) معتبر است.

در برنامه کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا از تاریخی که «نامه تاییدیه» خود را دریافت می کنید، 365 روز (12 ماه) فرصت دارید که همراه با اجازه کار معتبر خود در بریتیش کلمبیا باشید.

 

پس از ورود به بریتیش کلمبیا حداکثر 610 روز (تقریباً 20 ماه) فرصت خواهید داشت تا برنامه تجاری خود را اجرا کنید، تجارت خود را مدیریت کنید و شرایط و ضوابط توافق نامه اجرایی امضا شده خود را برآورده کنید.

11- نامزدی (معرفی به عنوان نامزد استانی)

برای اینکه به عنوان یک «نامزد استانی» معرفی شوید، باید یک «گزارش نهایی» به BC PNP ارسال کنید که نشان می دهد شما شرایط «توافقنامه اجرایی» که  قبلا امضا کرده بودید را رعایت کرده اید. در صورتی که BC PNP نامزدی شما را تایید کند، شما  می توانید درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا تحت برنامه های نامزد استانی به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارائه دهید.

12- اپلای برای دریافت اقامت دائم کانادا

همانطور که گفته شد، پس از اینکه به عنوان یک نامزد استانی معرفی شوید، می توانید برای اقامت دائم کانادا اپلای کنید. اداره مهاجرت، پناهجویی و شهروندی کانادا در روند ارزیابی درخواست شما، بررسی های امنیتی و پزشکی لازم را انجام می دهد و در صورت تایید، برای شما ویزای اقامت دائم کانادا (PR) صادر می شود.

 

کار آفرینی در نیوبرانزویک

«نیوبرانزویک» یکی از استان های کانادا است که در ساحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس واقع شده است. بر اساس تازه ترین آمار، جمعیت نیوبرانزویک در سال 2020، 781476 نفر بوده است. مرکز استان نیوبرانزویک، شهر «فردریکتون» است و «سنت جان» بزرگ ترین شهر این استان محسوب می شود. مردم نیوبرانزویک به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند. 

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک چیست؟

«برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک» یکی از «برنامه های نامزد استانی استان نیوبرانزویک» است که تحت عنوان “NB PNP” شناخته می شود. این برنامه مخصوص متقاضیان مهاجرت به کانادا است که قصد راه اندازی یک بیزینس و مدیرت آن را در استان نیوبرانزویک دارند. برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک تحت نظر «دپارتمان تحصیلات، آموزش و کار» اداره می شود که به اختصار “PETL” نامیده می شود.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک یک برنامه دو مرحله ای است:

مرحله اول: ارسال درخواست به NB PNP  و دریافت گواهی نامزدی

اگر کلیه معیارهای واجد شرایط بودن برای کار آفرینی در نیوبرانزویک را داشته باشید، می توانید به صورت آنلاین ثبت نام کنید و اظهارنامه علاقه مندی (EOI) خود را به ادراه مهاجرت استان نیوبرانزویک (NB PNP) ارسال کنید. اگر برای شما «دعوت نامه برای اپلای» صادر شود، می توانید یک درخواست کامل را بصورت آنلاین ارسال کنید.

زمان لازم برای پردازش درخواست شما، بستگی به زمان مورد نیاز برای تأیید اسناد موجود در درخواست و همچنین میزان درخواست های دریافتی دارد. در بعضی موارد ممکن است از شما خواسته شود تا در یک هم مصاحبه هم شرکت کنید. اگر در این مرحله تایید شوید یک «گواهی نامزدی» یا “nomination certificate” برای شما صادر می شود.

مرحله دوم: ارسال درخواست به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) و دریافت اقامت دائم

اگر در مرحله اول تایید شوید و از طرف “PETL” معرفی شوید، می توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا تحت برنامه کار آفرینی در نیوبرانزویک درخواست دهید. در این مرحله شما باید درخواست خود را برای اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید.

اداره مهاجرت کانادا، بررسی های کیفری و پزشکی را انجام می دهد و در صورتی که تایید شوید برای شما ویزای اقامت دائم کانادا (PR) صادر می شود.

 

شرایط مورد نیاز در برنامه کارفرینی نیوبرانزویک

1- برای کارآفرینی در نیوبرانزویک، بیزینس شما باید واجد همه شرایط لازم باشد.

2- برای راه اندازی بیزینس خود باید حداقل مبلغ 250 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری انجام دهید.

3- «ارزش خالص دارایی» های شما باید حداقل 600 هزار دلار کانادا باشد.

4- برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک بر اساس سیتم امتیازدهی عمل می کند. برای پذیرفته شدن در این برنامه باید حداقل 65 امتیاز از 100 امتیاز را به دست بیاورید.

در ادامه هر یک از شروط بالا را با با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم:

شرایط لازم برای راه اندازی بیزینس در نیوبرانزویک

 1- بیزینس شما باید برای استان نیوبرانزویک منفعت اقتصادی داشته باشد.

2- شما باید حداقل 33.33 درصد از مالکیت بیزینس راه اندازی شده را داشته باشید.

3- شما باید بیزینس خود را در نیوبرانزویک به طور فعالانه مدیریت کنید. در شرکت حضور مستمر داشته باشد و مدیریت ارشد آن بر عهده شما باشد.

4- بیزینس شما باید به عنوان یک شرکت انحصاری تاسیس شود، در صورت داشتن شریک تجاری حتما او باید دارای اقامت دائم کانادا باشد.

5- شما باید یک بیزینس جدید راه اندازی کنید یا فعالیت یک بیزینس موجود را تداوم بخشید.

6- هدف اصلی بیزینس شما باید کسب سود از طریق خرید و فروش کالا و/یا خدمات باشد.

7- در برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک برای راه اندازی یک کسب و کار شما باید حداقل مبلغ 250 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری انجام دهید.

8- بیزینس شما باید در استان نیوبرانزویک شغل ایجاد کند:

تجارت شما  باید حداقل دو شغل تمام وقت برای دارندگان اقامت دائم یا شهروندان کانادا که در نیوبرانزویک زندگی می کنند ایجاد کند. تمام وقت به معنی حداقل 30 ساعت کار در هفته است.

کسب و کارهای غیر مجاز در برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک

تعدادی از مشاغلی که شما نمی توانید در برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک راه اندازی کنید در ادامه آمده است:

 • خدماتی مثل اجاره دادن جای خواب و صبحانه
 • مشاوره (راه اندازی مراکزی که در یک زمینه تخصصی، خدمات مشاوره ارائه می دهند)
 • مراکز آموزشی و آموزش آنلاین زبان انگلیسی
 • تجارت سکه ای یا coin operated business (تجارت سکه ای مشاغل خرده فروشی است که نیازی به تعامل چهره به چهره با مشتریان ندارد و بسته به موقعیت مکانی می تواند 24 ساعت در شبانه روز اداره شود).
 • تجارت الکترونیکی یا مشاغل آنلاین
 • مشاغلی که برای تازه واردان به کانادا خدمات اسکان فراهم می کنند.
 • شرکت های تعاونی

 دارایی شخصی مورد نیاز برای کارآفرینی در نیوبرانزویک

«ارزش خالص دارایی» به معنای ارزش کل دارایی ها است که ارزش کل بدهی ها از آن کم شده است. برای اینکه در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک واجد شرایط باشید، باید «ارزش خالص دارایی» های شما حداقل 600 هزار دلار کانادا باشد که 300 هزار دلار آن باید به صورت نقدی باشد. برای مثال سهام و اوراق قرضه نمونه های خوبی از دارایی های نقدینگی هستند. زیرا شما می توانید آنها را بفروشید و پولتان را به صورت نقد در دست داشته باشید.

ارزش خالص دارایی، تمام دارایی های شما و همچنین (همسر یا شریک زندگی مشترک) شما را شامل می شود. دارایی شخصی شما باید به طور قانونی به دست آمده باشد توجه داشته باشید که ارث، کمک های مالی و هدایایی که کمتر از شش ماه قبل دریافت کرده اید در برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک مورد قبول نیستند.

گزارش تایید دارایی خالص

اگر برای اپلای دعوت شوید، باید یک ارائه دهنده متخصص در خدمات حسابداری حرفه ای استخدام کنید که توسط PETL  تعیین شود.

ارائه دهنده خدمات از طریق تجزیه و تحلیل اسناد مالی که شما ارائه می دهید، ادعای شما را بررسی می کند و یک نسخه از گزارش را مستقیماً به PETL و یک نسخه نیز برای شما ارسال می کند. این گزارش در ارزیابی درخواست شما استفاده خواهد شد.

فاکتورهای انتخاب در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک

«برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک» مختص به کارآفرینانی است که آماده تأسیس و مدیریت فعال یک تجارت در نیوبرانزویک هستند و قصد دارند که در این استان زندگی کنند. برای اینکه بتوانید از طریق برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک به کانادا مهاجرت کنید باید همه الزامات واجد شرایط بودن که در قسمت قبل گفته شد را برآورده کنید. اگر همه شرایط لازم را دارید می توانید برای این برنامه اپلای کنید. پس از اپلای درخواست شما بر اساس فاکتورهای زیر ارزیابی می شود:

 • سن
 • زبان
 • تحصیلات
 • دارایی خالص شخصی
 • بیزینس پلن
 • تطبیق پذیری

حداقل امتیاز لازم برای پذیرفته شدن در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک بر اساس سیتم امتیازدهی عمل می کند.به این معنی که به هر یک از موارد بالا امتیازاتی اختصاص شده است که در ادامه بیان می کنیم. اما به طور کلی برای اینکه درخواست شما موفقیت آمیز باشد باید حداقل 65 امتیاز از 100 امتیاز را به دست بیاورید.

امتیازبندی فاکتور سن در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک
در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک شما باید بین 22 تا 55 سال داشته باشید. سن شما از روزی ارزیابی می­ شود که پس از دعوت به اپلای اقدام به ارسال درخواست کامل خود می کنید. جدول زیر امتیاز بندی مربوط به سن را نشان می دهد:

سن امتیاز
22-34 5
35-50 10
51-55 5

 امتیازبندی فاکتور مهارت زبان در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک
برای پذیرفته شدن در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک شما باید مدرک زبان انگلیسی معادل با سطح پنجم CLB یا مدرک زبان فرانسوی معادل با سطح پنجم NCLC داشته باشید. شما باید نتیجه یک آزمون زبان معتبر را در هنگام اپلای ارسال کنید.

آزمون های زبان معتبر در برنامه کار آفرینی نیوبرانزویک به شرح زیر است:

در زبان انگلیسی:

 • آزمون ایلتس جنرال
 • آزمون سلپیپ جنرال

در زبان فرانسوی:

 • آزمون TEF
 • آزمون TCF

جدول زیر نشان می دهد که در هر یک از این آزمون ها  کسب چه نمره ای معادل با CLB5 یا NCLC5 است:

آزمون زبان Reading Writing Listening Speaking
آزمون ایلتس جنرال 4 5 5 5
آزمون سلپیپ جنرال 5 5 5 5
آزمون TEF 151-180 226-270 181-216 226-270
آزمون TCF 375-405 6 369-397 6

جدول زیر امتیازی که شما می توانید در این قسمت با توجه به سطح زبان خود به دست بیاورید را نشان می دهد:

زبان سطح CLB Speaking listening writing reading حداکثر امتیاز
انگلیسی یا فرانسوی CLB سطح 7 یا بالاتر 5 امتیاز 5 امتیاز 5 امتیاز 5 امتیاز 20 امتیاز
CLB سطح 6 4 امتیاز 4 امتیاز 4 امتیاز 4 امتیاز
CLB سطح 5 3 امتیاز 3 امتیاز 3 امتیاز 3 امتیاز
مهارت در زبان رسمی دوم CLB سطح 7 یا بالاتر 5 امتیاز 5 امتیاز


 امتیازبندی فاکتور تحصیلات در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک
برای اینکه در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک واجد شرایط باشید باید حداقل دو سال تحصیلات پس از دوره دبیرستان داشته باشید. جدول زیر امتیازی که شما می تواند در این بخش با توجه به سطح تحصیلات خود به دست آورید را نشان می دهد:

تحصیلات شرح امتیاز
کارشناسی ارشد یا PhD مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از یک موسسه آموزش عالی بعد از گذراندن دوره لیسانس 25 امتیاز

 

درجه دانشگاهی پس از دبیرستان

مدرک دانشگاهی از یک دانشگاه که حداقل سه سال آموزش تمام وقت را شامل شود 20 امتیاز
آموزش پس از دبیرستان آموزش یک حرفه خاص پس از دبیرستان که حداقل دو سال مطالعه تمام وقت را شامل شود 15 امتیاز
       

 امتیازبندی فاکتور سابقه کاری در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک
برای پذیرفته شدن در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک شما باید به عنوان یک «صاحب بیزینس» یا به عنوان یک «مدیر ارشد در یک بیزینس» تجربه کاری داشته باشید.

به عنوان یک صاحب بیزینس:

-شما باید طی پنج سال گذشته قبل از اپلای، به مدت حداقل سه سال صاحب بیزینس باشید (مالکیت حداقل 33.3 درصد یک بیزینس را داشته باشید.

-باید مسئول نظارت بر حداقل دو کارمند باشید.

در این قسمت شما می توانید حداکثر تا 20 امتیاز به دست اورید.

 به عنوان یک مدیر ارشد:

– شما باید طی پنج سال گذشته پیش از اپلای، به عنوان یک مدیر ارشد در یک شرکت تجاری  فعالیت کرده باشید.

– مسئول نظارت بر حداقل دو کارمند باشید.

– اختیار استخدام و اخراج کارکنان و سایر امور پرسنلی را داشته باشید

– شما شخصاً بعنوان یک تصمیم گیرنده اصلی درگیر کارهای روزمره شرکت باشید.

در این قسمت شما می توانید حداکثر تا 12 امتیاز به دست اورید.

جدول زیر امتیازی که با توجه نوع و طول سابقه کاری به شما تعلق خواهد گرفت را نشان می دهد:

تجربه کاری به عنوان صاحب بیزینس مدت سابقه کاری امتیاز حداکثر امتیاز
  10 سال در طی ده سال گذشته 20 امتیاز

20 امتیاز

 

6-9 سال در طی 10 سال گذشته 18 امتیاز
3 سال در طی 5 سال گذشته 15 امتیاز
تجربه کاری به عنوان مدیر ارشد مدت سابقه کاری امتیاز
  10 سال در طی ده سال گذشته 12 امتیاز
6-9 سال در طی 10 سال گذشته 10 امتیاز
3 سال در طی 5 سال گذشته 5 امتیاز

 جدول امتیازبندی فاکتور بیزینس پلن در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک
در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک، باید در هنگام ارسال اظهارنامه علاقه مندی (EOI)، بیزینس پلن خود را ارسال کنید. شما باید در بیزینس پلن یا طرح تجاری خود نشان دهید که بیزینسی که در نیوبرانزویک راه اندازی خواهید کرد برای این استان منافع اقتصادی دارد و هدف اصلی آن کسب سود از راه ارائه خدمات یا کالا است. شما باید در بیزینس پلن خود نشان دهید که تحقیقات کافی انجام داده اید و فاکتورهای اقتصادی، فرهنگی، نیاز بازار و…. را در طراحی بیزینس خود در نظر داشته اید.

در بخش بیزینس پلن شما حداکثر می توانید 15 امتیاز کسب کنید. جدول زیر امتیازی که می توانید با توجه به بیزینس پلن پیشنهادی خود به دست بیاورید را نشان می دهد:

فاکتورهای موثر در امتیاز دهی به بیزینس پلن امتیاز حداکثر امتیاز
متقاضی 10 سال سابقه مالکیت بیزینس یا مدیریت ارشد خود را به صنعت مشابه در نیوبرانزویک انتقال خواهد داد. 3 امتیاز 15 امتیاز
متقاضی یک بیزینس جدید را در «یک بخش صنعتی کلیدی» در نیوبرانزویک راه اندازی خواهد کرد یا خواهد خرید. 3 امتیاز
موقعیت مکانی بیزینس در خارج از شهرهای فردریکتون، سنت جان و مونکتون خواهد بود. 3 امتیاز
هزینه های مجاز بیشتر از 500 هزار دلار کانادا باشد 4 امتیاز
هزینه های مجاز بین351 تا 499 هزار دلار کانادا باشد 3 امتیاز
هزینه های مجاز بین 250 تا 350 هزار دلار کانادا باشد 2 امتیاز
متقاضی بازار هدف برای طرح تجاری خود را در نیوبرانزویک شناسایی کرده است. 2 امتیاز*
متقاضی از قوانین و مقررات مربوط به راه اندازی کسب و کار در نیوبرانزویک آگاهی پیدا کرده است.
متقاضی منابع مربوط به بیزینس را شناسایی کرده است.
بیزینس مورد نظر تحقیقات، توسعه و تجاری سازی فنی را در حوزه مربوط به خود در نیوبرانزویک افزایش می دهد. 2 امتیاز*
بیزینس مورد نظر می تواند یک دانش و تخصص ویژه را به نیوبرانزویک منتقل کند
بیزینس مورد نظر باعث می شود که فعالیت های تجاری جدیدی به استان نیوبرانزویک جذب شوند.
بیزینس مورد نظر، نیوبرانزویک را به بازار های جهانی و زنجیره ارزش جهانی متصل خواهد کرد

منظور از علامت *این است که در این بخش ها حداقل باید دو مورد برآورده شود تا متقاضی دو امتیاز کامل را کسب کند.

 امتیازبندی فاکتور تطبیق پذیری در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک
اگر همسر (یا شریک زندگی شما) یکی از شرط های زیر را برآورده کند، شما حداکثر 5 امتیاز در بخش تطبیق پذیری به دست خواهید آورد:

 • در نیوبرانزویک تحصیل یا کار کرده باشد.
 • دارای مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی معادل CLB5 باشد.
تطبیق پذیری برای همسر یا پارتنر متقاضی امتیاز حداکثر امتیاز
یک دوره تحصیلی حداقل یک ساله را در یکی از موسسات آموزش عالی در نیوبرانزویک گذرانده باشد (پس از 17 سالگی). 5 5
حداقل شش ماه به طور پیوسته کار تمام وقت در نیوبرانزویک انجام داده باشد. 5

دارای مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی معادل CLB5 باشد.

 

5

انجام سفر اکتشافی در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک

اگر قصد دارید در نیوبرانزویک زندگی کنید و در این استان یک بیزینس راه اندازی کنید، باید یک سفر اکتشافی به این استان انجام دهید. هدف از این بازدید اکتشافی این است که شما تحقیقات کاملی راجع به فرصت های تجاری که از نظر اقتصادی برای نیوبرانزویک مفید است انجام دهید. سفر اکتشافی شما باید حداقل 5 روز طول بکشد. اگرچه بهتر است که شما سفر طولانی تری داشته باشید. تعطیلات رسمی و تعطیلات آخر هفته جزو روزهای بازدید شما محسوب نمی شود. توجه کنید که هزینه های سفراکتشافی بر عهده خود شماست.

روند اپلای در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک: از ثبت نام تا دریافت اقامت دائم

 

1- بررسی شرایط برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک

ابتدا شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در نیوبرانزویک را  با دقت مطالعه کنید و شرایط خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه مهاجرتی ارزیابی کنید. 

2- ثبت نام آنلاین

3- ارسال اظهار نامه علاقه مندی (EOI)

شما باید یک «اظهارنامه علاقه مندی» یا  “Expression Of Interest” که به اختصار “EOI” نامیده می­ شود را ارسال کنید. این اظهار نامه تمایل شما را برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق “NB PNP” نشان می دهد. توجه کنید که EOI یک اپلیکیشن نیست. بلکه ابراز علاقه برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک است.

 

اگر یک سال پس از ارسال EOI، برای اپلای دعوت نشوید می توانید مجددا ثبت نام کنید.

4- دعوت به اپلای و ارسال درخواست کامل به PETL

اگر برای اپلای دعوت شوید برای شما یک ITA (Invitation to apply) صادر می شود. پس از دریافت ITA باید درخواست کامل خود را ارسال کنید. از تاریخی که برای اپلای دعوت می شوید، 90 روز فرصت دارید تا درخواست کامل خود را برای PETL ارسال کنید.

وقتی درخواست را ارسال کردید و هزینه اپلای را پرداخت کردید، PTEL درخواست شما را بررسی می کند. درخواست شما براساس شرایط لازم برای برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک و فاکتورهای انتخاب در این برنامه ارزیابی می شود.

هزینه اپلای در برنامه کارفرینی نیوبرانزویک چقدر است؟

هزینه اپلای در این برنامه دو هزار دلار کانادا است. در زمان ارسال EOI، لازم به پرداخت هیچ هزینه ای نیست ولی پس از اینکه دعوت به اپلای شدید و ITA دریافت کردید باید قبل از ارسال درخواست کامل خود هزینه دو هزار دلاری اپلای را بپردازید.

 

پیش از اپلای شرایط برنامه را به دقت مطالعه کنید. توجه داشته باشید که هزینه اپلای غیر قابل برگشت است.

 

4-مصاحبه حضوری

PETL ممکن است برای تأیید اطلاعات مربوط به درخواست شما یا به هر دلیل دیگری از شما بخواهد که در یک مصاحبه شرکت داشته باشید. مصاحبه باید به زبان انگلیسی و/یا فرانسوی برگزار شود. در طول مصاحبه استفاده از مترجم مجاز نیست. محل و زمان مصاحبه توسط PETL تعیین می شود.

 

5– دریافت گواهی نامزدی 

تصمیم برای صدور «گواهینامه نامزدی» یا “nomination certificate” با صلاحدید PETL صورت می گیرد. اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، برای شما «گواهی نامزدی» صادر خواهد شد. علاوه بر این، شما یک نامه دریافت خواهید کرد که در این نامه دستورالعمل هایی برای ارسال «قرارداد اجرایی امضا شده» آمده است. همچنین شما باید در این مرحله مبلغ 100000 دلار کانادا برای PETL واریز کنید.

 

از زمان صدور نامه 60 روز فرصت دارید که موارد گفته شده را محقق کنید. عدم رعایت این موارد در مهلت مقرر به رد درخواست شما منجر می شود.

6- ارسال درخواست اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا

اگر از طرف PETL، گواهی نامزدی به شما اعطا شد، لازم است درخواست خود را برای ویزای PR (اقامت دائم کانادا) مستقیماً به اداره مهاجرت، پناهجویی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید. IRCC درخواست شما را بر اساس قانون مهاجرت کانادا ارزیابی می کند و درخواست شما را تأیید کند، ویزای PR برای شما صادر می شود و اقامت دائم کانادا را به دست خواهید آورد.

 

برنامه کارآفرینی آنتاریو 

«برنامه کارآفرینی آنتاریو» یکی از زیر مجموعه های همین برنامه های مهاجرت استانی انتاریو (OINP) است که توسط استان انتاریو اجرا می شود. برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کار آفرینی انتاریو، متقاضی باید ابتدا در سطح استان معرفی شود و سپس برای دریافت اقامت دائم از اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اقدام کند.

«برنامه کارآفرینی انتاریو» این فرصت را به متقاضیان مهاجرت به کانادا می دهد تا پس از راه اندازی یک بیزینس یا تجارت در انتاریو اقامت دائم کانادا را به دست آورند. «برنامه کارآفرینی انتاریو» مخصوص کار آفرین های خارج از کانادا است که تمایل دارند یک بیزینس جدید در انتاریو راه اندازی کنند یا یک بیزینس موجود در انتاریو را خریداری کنند و آن را توسعه بخشند.

شرایط لازم برای کار آفرینی در انتاریو


1- تجربه کاری لازم برای برنامه کارآفرینی انتاریو
برای کارآفرینی در انتاریو، شما باید در طی 5 سال گذشته، حداقل به مدت دو سال تجربه بیزینس تمام وقت داشته باشید. شما باید در این مدت به عنوان «صاحب بیزینس» یا «مدیر ارشد بیزینس» فعالیت کرده باشید.

 • اگر صاحب بیزنس باشید، باید نقش فعالی در بیزینس داشته باشید ( یعنی صرفا مالک یا سرمایه گذار نباشید) و حداقل یک سوم مالکیت بیزینس را در اختیار داشته باشید.
 • اگر به عنوان «مدیر ارشد» در بیزینس فعالیت داشته اید، مسئولیت تصمیم گیری های شرکت باید بر عهده شما بوده باشد.

توجه کنید که اگر هم به عنوان مالک بیزینس و هم به عنوان مدیر ارشد تجربه دارید، زمانی که فرم ابراز تمایل (EOI) خود را ارسال می کنید و در هنگام اپلای که درخواست خود را ارسال می کنید باید یکی از این دو را انتخاب کنید (شما می توانید هر کدام که جدیدتر است یا ارتباط بیشتری با بیزینس پیشنهادی شما دارد انتخاب کنید).

 2- حداقل دارایی مورد نیاز برای کارآفرینی در آنتاریو

 • اگر تجارت پیشنهادی شما، در داخل کلانشهر تورنتو (شهر تورنتو و مناطق دورهام، هالتون، یورک و پیل) باشد، حداقل ارزش دارایی شما باید معادل 800000 دلار کانادا باشد.
 • اگر تجارت پیشنهادی شما در خارج از کلانشهر تورنتو (منطقه GTA) باشد، حداقل ارزش دارایی شما باید معادل 400000 دلار کانادا باشد.
 • اگر تجارت پیشنهادی شما در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و ارتباطات دیجیتال است، صرف نظر از مکان راه اندازی بیزینس، حداقل ارزش دارایی شما باید معادل 400000 دلار کانادا باشد.

3- حداقل سرمایه گذاری لازم برای راه اندازی بیزینس پیشنهادی

 • اگر محل بیزینس پیشنهادی شما در داخل کلانشهر تورنتو (منطقه GTA) باشد، شما باید سرمایه گذاری شخصی حداقل معادل با 600 هزار دلار کانادا انجام دهید.
 • اگر محل بیزینس پیشنهادی شما در خارج از کلانشهر تورنتو (منطقه GTA) باشد، شما باید سرمایه گذاری شخصی حداقل معادل با 200 هزار دلار کانادا انجام دهید.
 • اگر بیزینس پیشنهادی شما در حوزه (ICT) و ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از موقعیت مکانی بیزینس شما) شما باید سرمایه گذاری شخصی حداقل معادل با 200 هزار دلار کانادا انجام دهید.

 4- پتانسیل ایجاد شغل در بیزینس پیشنهادی

 • اگر بیزینس شما در داخل کلانشهر تورنتو (منطقه (GTA راه اندازی شود، باید حداقل دو شغل تمام وقت برای شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کند.
 • اگر بیزینس شما در خارج از کلانشهر تورنتو (منطقه (GTA راه اندازی شود، باید حداقل یک شغل تمام وقت برای شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کند.
 • اگر بیزینس پیشنهادی شما در حوزه (ICT) و ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از موقعیت مکانی آن)، باید حداقل یک شغل تمام وقت برای شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کند.

5- مدیریت فعال بیزینس در انتاریو

در برنامه کارآفرینی انتاریو شما باید به طور مداوم و فعالانه در مدیریت بیزینس خود در استان انتاریو مشارکت داشته باشید.

 • مالکیت بیزینس

شما باید مالک حداقل یک سوم سهام بیزینس پیشنهادی خود باشید.

 • هدف از بیزینس

در برنامه کارآفرینی انتاریو هدف تجاری کسب و کار شما باید کسب سود از طریق درآمد فعال یعنی از طریق فروش کالا و/یا خدمات باشد. نه حاصل از درآمد غیر فعال.

 • تجارت دائمی

تجارت شما باید دائمی باشد. مشاغل فصلی و پروژه محور در برنامه کارآفرینی انتاریو واجد شرایط نیستند.

 • محل کار شما باید همیشه در اونتاریو باشد.

شرایط لازم در صورت خرید یک بیزینس موجود

اگر شما تمایل دارید برای کار آفرینی در انتاریو یک بیزینس موجود در این استان را خریداری کنید باید شرایط زیر را برآورده کنید:

 • شما باید طی 12 ماه –از تاریخی که ابراز تمایل (Expression of Interest) خود را ارسال می کنید- یک سفر اکتشافی (بازدید مربوط به بیزینس) به انتاریو انجام دهید.
 • کسب و کار خریداری شده باید در طی 5 سال گذشته، (5 سال پیش از آنکه متقاضی آنرا خریداری نماید) توسط همان مالک (یا مالک ها) به طور مستمر فعالیت داشته باشد.
 • مالکیت بیزینس موجود باید پس از خرید به طور کامل به متقاضی یا شریک تجاری آن (در صورت وجود) منتقل شود. این بدان معنی است که هیچیک از مالکان قبلی نباید بعد از خرید سهم و مشارکتی در این بیزینس داشته باشند.
 • شما باید تمام شغل های تمام وقت دائمی که قبلا در بیزینس خریداری شده وجود داشته و همچنین حداقل سطح دستمزد فعلی و شرایط استخدام کارکنان موجود را حفظ کنید.علاوه بر این شما ملزم هستید پس از خرید بیزینس موجود، چنانچه آن در داخل کلانشهر تورنتو (منطقه GTA) قرار گرفته باشد، حداقل دو شغل تمام وقت دیگر و اگر خارج از شهر تورنتو قرار گرفته باشد، حداقل یک شغل تمام وقت دیگر برای شهروندان کانادایی یا کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند ایجاد کنید.

 

اگر بیزینس خریداری شده در حوزه ICT و ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از موقعیت مکانی آن) لازم است حداقل یک شغل تمام وقت دیگر برای شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کنید.

 • شما باید حداقل ده درصد از سرمایه شخصی خود را برای بهبود یا توسعه بیزینسی که خریداری کرده اید صرف کنید.
 • زمانی که برای کار آفرینی در انتاریو یک بیزینس موجود را خریداری می کنید، طرح تجاری یا بیزینس پلن پیشنهادی شما باید نشان دهد که شما قصد رشد و توسعه این بیزینس را دارید. خرید یک بیزینس بدون قصد توسعه تجاری آن در برنامه کارآفرینی انتاریو مجاز نیست.

مشاغل غیرمجاز در برنامه کارآفرینی انتاریو

 • کارواش
 • شرکت های هلدینگ
 • خدمات لباسشویی
 • بازیافت ضایعات فلزی
 • بازیافت لاستیک
 • بیزینس هایی که قبلا تحت مالکیت یکی از نامزدین استانی برنامه کارآفرینی انتاریو اداره میشده یا تحت مالکیت آنها بوده است.

چنانچه موقعیت مکانی بیزینس شما در منطقه GTA (شامل شهر تورنتو و مناطق دورهام، هالتون، یورک و پیل) باشد، مشاغل زیر نیز غیر مجاز هستند:

-ایستگاه گاز

-خدمات مربوط به اجاره جای خواب

– فرانچایزهای موجود در انتاریو

ابراز تمایل (expression of interest) در برنامه کارآفرینی انتاریو

«اظهارنامه علاقه مندی» یا EOI اولین قدم برای ثبت نام در برنامه کار آفرینی انتاریو است. دقت کنید که EOI یک اپلیکیشن نیست. EOI در واقع ابراز تمایل شما برای کار آفرینی در انتاریو است و ثبت آن به هزینه ای نیاز ندارد.

برنامه کار آفرینی انتاریو بر اساس یک سیستم امتیازدهی عمل می کند. ماکزیموم امتیاز قابل دسترس در EOI، دویست امتیاز است. EOI از دو بخش تشکیل شده است و امتیاز مربوط به هر بخش به صورت زیر است:

-بخش خود اظهاری: شامل فاکتورهای انسانی و سرمایه گذاری (126 امتیاز)

-بخش بیزینس پلن (74 امتیاز)

پس از ثبت EOI، بیزینس پلن شما ارزیابی و به آن نمره داده می شود. شما باید در بخش بیزینس پلن، حداقل 37 امتیاز از 74 امتیاز موجود (50٪) را به دست آورید تا در لیست واجدین شرایط برای کار آفرینی در آنتاریو قرار بگیرید.

جدول زیر امتیازهای داده شده به هر بخش را با جزئیات بیشتری نشان میدهد:

 

امتیاز

فاکتورهای سرمایه انسانی

80

فاکتورهای سرمایه گذاری

46

بیزینس پلن

74

حداکثر امتیاز در دسترس

200

مراحل دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی انتاریو

 

1-ثبت EOI (اظهار علاقه مندی به کارآفرینی در آنتاریو)

همانطور که گفته شد، اولین قدم ثبت EOI (تکمیل فرم ابراز تمایل) است. باید برای «اظهار علاقه مندی» به برنامه کار آفرینی انتاریو و درخواست یک کپی از فرم “EOI” از طریق آدرس ایمیل زیر با اداره مهاجرت استان انتاریو تماس بگیرید:

(business.immigration@ontario.ca).

پس از دریافت، فرم ثبت نام EOI را تکمیل کنید و فرم تکمیل شده EOI را برای اداره مهاجرت استان آنتاریو به این آدرس ایمیل کنید:

immigration@ontario.ca

2- بررسی بیزینس پلن و امتیاز بندی 

اداره مهاجرت استان آنتاریو، بیزینس پلن یا طرح تجاری پیشنهادی شما را ارزیابی می کند و به آن نمره می دهد. در صورتی که اعلان «واجد شرایط نبودن» (not eligible) را دریافت کنید، نمی توانید EOI خود را ثبت کنید. چنانچه شما حداقل نمره لازم را به دست آورید به مجموعه متقاضیان واجد شرایط برای برنامه کار آفرینی انتاریو اضافه می شوید.

توجه داشته باشید که اضافه شدن به این مجموعه تضمین نمی کند که شما قطعا برای اپلای دعوت خواهید شد. ثبت نام شما در برابر سایر ثبت نام ها رتبه بندی می شود. OINP به صورت دوره ای از ثبت نام هایی که بالاترین نمره ها را به دست آورده اند برای اپلای دعوت می کند.

 

3- دعوت به اپلای

اگر از طرف اداره مهاجرت استان آنتاریو برای اپلای دعوت شوید. باید درخواست کامل خود را برای برنامه کار افرینی انتاریو از طریق درگاه الکترونیکی OINP ارسال کنید.

در صورتی که برای اپلای دعوت شوید یک ایمیل دریافت خواهید کرد که حاوی موارد زیر است:

– نحوه ارسال درخواست آنلاین از طریق درگاه الکترونیکی OINP

– مهلت ارسال درخواست

– راهنمای برنامه کار آفرینی انتاریو

 

4- اپلای و ارسال درخواست

-شما باید به صورت آنلاین از طریق پورتال OINP اپلای کنید.

توجه داشته باشید از تاریخی که ایمیل دعوت به اپلای برای شما ارسال می شود 90 روز فرصت دارید که درخواست خود را ارسال کنید.

-هزینه اپلای 3500 دلار کانادا است. در صورتی که شریک تجاری داشته باشید، شریک شما نیز باید 3500 دلار برای اپلای بپردازد.

 

در صورتی که درخواست شما ناموفق باشد، هزینه اپلای به شما باز گردانده نمی شود. تنها در صورتی این مبلغ قابل استرداد است که شما درخواست خود را پیش از شروع پردازش آن پس بگیرید یا اینکه مدارک شما کامل نباشد.

-توجه داشته باشید که همه اسناد و مدارک لازم را در هنگام اپلای بارگذاری کنید.

ارائه گزارش تایید شخص ثالث (از دارایی های شخصی)

همانطور که در بخش شرایط لازم برای کار آفرینی در انتاریو گفته شد، حداقل دارایی شخصی شما برای کار آفرینی در انتاریو باید 800 هزار دلار کانادا (در صورت راه اندازی بیزینس در منطقه GTA) یا 400 هزار دلار کانادا (در صورت راه اندازی بیزینس در خارج از منطقه GTA) باشد. هنگام اپلای لازم است که گزارشی از دارایی خالص خود تهیه کنید که نشان می دهد شما واجد این شرط هستید.

گزارش تایید شخص ثالث باید توسط یک ارائه دهنده خدمات مجاز (qualified vendor) تهیه شود. در ایمیلی که زمان دعوت به اپلای دریافت می کنید، لیستی از  Vendor های مجاز برای شما ارسال می شود.

 

5- مصاحبه حضوری در تورنتو

پس از اینکه اپلای کردید درخواست شما ارزیابی می شود. پس ار ارزیابی، کامل بودن یا کامل نبودن آن از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود. اگر درخواست شما کامل باشد و به نظر برسد که می تواند معیارهای لازم در برنامه کارآفرینی انتاریو را برآورده کند، شما به همراه شریک تجاری خود (در صورتی که شریک داشته باشید) باید برای انجام یک مصاحبه حضوری در دفتر OINP در تورنتو شرکت کنید.

 

هدف از مصاحبه در برنامه کار آفرینی انتاریو این است که بیزینس پلن و تجربه کاری خود را با جزئیات بیشتری توضیح دهید.

توجه داشته باشید که شما مسئول کلیه هزینه های مرتبط با مصاحبه هستید. اگر شما (یا شریک تجاری شما در صورت وجود ) قادر به شرکت در مصاحبه نباشید، ممکن است درخواست شما رد شود و هزینه اپلای پس داده نمی شود.

6- امضای توافقنامه اجرایی با استان انتاریو

چنانچه مصاحبه شما موفقیت آمیز باشد، از شما خواسته می شود که یک «توافقنامه اجرایی» یا”performance agreement”  با استان انتاریو امضا کنید.

توافقنامه اجرایی تعهداتی را بیان می کند که برای دریافت اقامت دائم تحت برنامه کارآفرینی انتاریو باید برآورده کنید.

این توافقنامه شامل موارد زیر است:

– شرحی از بیزینس شما

-مقادیر سرمایه گذاری

-تعداد و انواع مشاغلی که بیزینس شما باید برای شهروندان کانادایی یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کند

-نقاط برجسته بیزینس شما و دستاوردهای تجاری که به همراه خواهد داشت.

-چارچوب های زمانی برای انجام تعهدات

7- دریافت اجازه کار موقت (Temporary work permit)

در برنامه کارفرینی انتاریو، بعد از اینکه توافق نامه اجرایی را امضا کردید، برای شما یک تاییدیه (letter of confirmation) صادر می شود که به شما و شریک تجاری شما (در صورت وجود) امکان اپلای برای دریافت «مجوز کار موقت» از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را می دهد.

در واقع با دریافت این تاییدیه شما می توانید همراه با خانوده برای راه اندازی بیزینس پیشنهادی خود به کانادا نقل مکان کنید.

8- ورود به انتاریو

شما باید با در دست داشتن «اجازه کار موقت» خود طی 12 ماه از تاریخی که نامه تأیید خود را از اداره مهاجرت استان آنتاریو دریافت کرده اید، وارد انتاریو شوید. توجه داشته باشید که باید هفت روز پس از رسیدن به انتاریو OINP را از حضور خود مطلع کنید.

9- راه اندازی بیزینس در انتاریو

از تاریخ ورود به انتاریو 20 ماه فرصت دارید تا تجارت خود را پیاده کنید و به تمام تعهدات خود در توافقنامه اجرایی که قبلا امضا کرده اید عمل کنید.

10- ارسال یک گزارش نهایی

18 تا 20 ماه پس ار رسیدن به انتاریو شما باید یک گزارش نهایی از بیزینس خود به OINP ارائه دهید.

11- معرفی به عنوان نامزد استانی

برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی انتاریو شما باید ابتدا از طرف استان انتاریو معرفی شوید.

شرایط لازم برای معرفی به عنوان نامزد استانی

 

 • داشتن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی

حداقل نمره زبان (انگلیسی یا فرانسوی) که باید در برنامه کارآفرینی انتاریو کسب کنید، در هر چهار مهارت گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن باید معادل سطح چهارم CLB باشد.

آزمون های زبان انگلیسی مورد قبول:

آیلتس

سلپیپ

آزمون های زبان فرانسوی مورد قبول:

TEF

TCF

 • اقامت در آنتاریو

شما باید نشان دهید که در طول راه اندازی بیزینس خود در آنتاریو زندگی کرده اید ( حداقل نه ماه از یک سال را به طور فیزیکی در انتاریو حضور داشته اید).

 • مدیریت فعال بیزینس
  شما باید نشان دهید که در اداره بیزینس خود به طور مستمر و فعالانه شرکت داشته اید.

12- دریافت اقامت دائم کانادا

اگر شما شرایط لازم برای انتخاب شدن به عنوان یک نامزد استانی را در برنامه کارآفریی آنتاریو بر آورده کنید، یک «نامه نامزدی» (Letter of Nomination) و یک «گواهی نامزدی» (Certificate of Nomination) دریافت خواهید کرد.

با در دست داشتن این دو تاییدیه می توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا از اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اپلای کنید.

 

کارآفرینی در کبک

«کبک» دومین استان پرجمعیت کانادا و تنها استان این کشور است که اکثر جمعیت آن فرانسوی زبان هستند. اقتصاد کبک بسیار قدرتمند است به طوری که اگر کبک یک کشور بود، اقتصاد آن پس از نروژ در رتبه سی و سوم جهان قرار می گرفت! اقتصاد این استان 19.65 درصد از کل تولید ناخالص داخلی کانادا ر ا تشکیل می دهد.

برنامه کارآفرینی کبک چیست؟

«برنامه کارآفرینی کبک» مخصوص کارآفرینان خارجی است که توانایی راه اندازی یک بیزینس جدید یا خرید یک بیزینس موجود را در استان کبک دارند.

متقاضیانی که درخواست آنها برای «برنامه کار آفرینی کبک» مورد تایید قرار بگیرد، می توانند به کبک مهاجرت کنند و در این استان پروژه تجاری خود را انجام دهند. مانند سایر برنامه های مهاجرتی کبک، در برنامه کار آفرینی کبک نیز  متقاضیان باید برای «گواهی انتخاب کبک» یا “CSQ” اقدام کنند. با دریافت”CSQ” متقاضی واجد شرایط می شود که درخواست اقامت دائم کانادا را ارائه دهد.

شرایط مورد نیاز در برنامه کارآفرینی کبک

«برنامه کار آفرینی کبک» توسط دو جریان مختلف اجرا می شود. توجه کنید که جریان دوم به طور موقت متوقف شده است (بر اساس اخرین به روز رسانی وبسایت اداره مهاجرت کبک، جریان دوم حداقل تا اول نوامبر2021 بسته است). هر یک از این دو جریان شرایط و الزامات متفاوتی دارند که در ادامه به طور جداگانه شرایط مربوط به هر یک را توضیح می دهیم.

شرایط برنامه کار آفرینی کبک جریان اول (Stream 1)

جریان اول در برنامه کارآفرینی کبک مخصوص کار آفرینانی است که برای راه اندازی یک بیزینس تجاری از یکی از سازمان های زیر در کبک پیشنهاد حمایت دریافت کرده اند:

 • شتاب دهنده های کسب و کار (business accelerator)
  شتاب دهنده های کسب و کار ارگان هایی در کبک هستند که به کار آفرینانی که هدف پروژه های آنها توسعه کسب و کارهای نوآورانه است خدمات پشتیبانی به ویژه حمایت های مالی ارائه می دهند.
 • مرکز کار آفرینی دانشگاهی (university entrepreneurship centre)
  مرکز کار آفرینی دانشگاهی سازمانی در کبک است که به وسیله یک موسسه دانشگاهی مدیریت می شود و به کار آفرینان مشاوره و راهنمایی می دهد.
 • اینکوبیتور تجاری (business incubator) )
  اینکوبیتورهای تجاری سازمان هایی در کبک هستند که به کار آفرینانی که پروژه های تجاری آنها مشاغل نوآورانه مشخصی را هدف قرار می دهند خدمات منتورینگ -شامل هاستینگ- ارائه می دهند.

سازمان های حمایتی در برنامه کارآفرینی کبک (جریان اول)

سازمان حمایتی (اینکوبیتور، شتاب دهنده یا مرکز دانشگاهی کار آفرینی) باید توانایی خود را برای حمایت از متقاضی و پروژه او ثابت کند. برای این منظور سازمان حمایتی لازم است یک پیشنهاد خدمات یا “Service offer” بنویسد و در آن خدماتی را که قصد دارد برای انجام پروژه تجاری در اختیار کارآفرین قرار دهد را شرح دهد.

به طور کلی سازمان حمایتی که قصد دارد از یک کار آفرین خارجی برای اجرای پروژه تجاری در کبک حمایت کند لازم است که موارد زیر را در “service offer” خود ارائه دهد:

 • طرح پشتیبانی پیشنهادی (لیست و شرح خدماتی که قصد دارد برای اجرای پروژه به متقاضی ارائه دهد).
 • برنامه عملیاتی (بودجه دقیق پیشنهاد خدمات، برنامه زمانبندی برای انجام فعالیت های پشتیبانی).
 • تخصص خود به عنوان شتاب دهنده کسب و کار، اینکوبیتور یا مرکز کارآفرینی دانشگاهی (شرحی از مهارت ها و موفقیت های خود در رابطه با پروژه کارآفرین).

شرایط برنامه کار آفرینی کبک جریان دوم  (stream 2)

برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کار آفرینی کبک (جریان دوم) باید شرایط زیر را برآورده کنید:

 1- قصد ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار در کبک را داشته باشید. یا قصد داشته باشید که یک کسب و کار موجود در کبک را خریداری و مدیریت کنید.

2- باید حداقل 900 هزار دلار کانادا داشته باشید. این پول می تواند متعلق به شما یا همسرتان باشد. اما باید ثابت کنید که به طور قانونی به دست آمده است.

3- لازم است که پروژه خود را در قالب یک بیزینس پلن (طرح تجاری) ارائه دهید.

4- باید در مهلت مقرر گواهی یادگیری ارزشهای دموکراتیک و ارزشهای جامعه کبک را بدست آورید. اعضای خانواده شما (همسر بالای 16 سال و فرزندان وابسته بالای 18 سال) که همراه شما هستند نیز باید این گواهی را دریافت کنند.

5- اگر قصد دارید بیزینس جدیدی را در کبک راه اندازی کنید لازم است که حداقل 25 درصد از سهام این بیزینس تحت مالکیت و کنترل شما باشد. اما اگر قصد دارید یک بیزینس موجود در کبک را خریداری کنید باید حداقل 51 درصد سهام این بیزینس تحت کنترل و مالکیت شما باشد.

6- بیزینس شما باید در طی پنج سال گذشته ( قبل از تاریخ ارائه درخواست شما) فعال باشد.

فاکتورهای انتخابی در برنامه کارآفرینی کبک

در صورتی که واجد شرایط گفته شده باشید، می توانید درخواست خود را برای کار آفرینی در کبک ارسال کنید. درخواست شما براساس فاکتورها و معیارهای زیر ارزیابی می شود:

 • سن
 • سطح تحصیلات
 • سطح زبان انگلیسی و فرانسوی
 • خود کفایی مالی
 • سابقه سفرهای قبلی به کبک
 • داشتن خانواده در کبک

پروسه دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی کبک

ابرنامه کار آفرینی کبک از جمله برنامه های مهاجرتی کبک است که مخصوص افرادی است که قصد دارند در استان کبک یک بیزینس تجاری راه اندازی کنند و از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. همه این افراد لازم است که مراحل زیر را طی کنند:

1- مطالعه درباره کبک و بررسی پتانسیل های این استان برای انجام فعالیت های اقتصادی

کبک اقتصاد مدرن، پویا و متنوعی دارد که باید آن را کشف کنید. اولین قدم برای انجام بیزینس در کبک این است که در مورد پر رونق ترین بخشهای اقتصادی آن، سیستم مالیات، نیروی کار متخصص و فضای باز کسب و کار مطالعه کنید.

2- تهیه بیزینس پلن و توسعه آن
منابع بسیاری وجود دارد که می توانید برای توسعه پروژه تجاری خود از آنها کمک بگیرید. یک بیزینس پلن جامع و کاملاً آماده برای ارائه درخواست به عنوان یک کارآفرین الزامی است و یکی از شرایط موفقیت کسب و کار شما در کبک است.

 

وقتی برای برنامه کار آفرینی کبک اپلای می کنید، باید پروژه تجاری خود را در درخواست خود بگنجانید. در واقع پروژه تجاری یک فاکتور کلیدی در ارزیابی درخواست شما است. پروژه تجاری باید در قالب یک «بیزینس پلن» ارائه شود.

اگر شما جریان اول را در برنامه کارآفرینی کبک انتخاب کرده اید، باید یک “service offer” نیز به بیزینس پلن خود ضمیمه و ارسال کنید. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم در جریان اول باید یک سازمان حمایتی در استان کبک از پروژه تجاری شما حمایت کند. این سازمان می تواند یک اینکوبیتور، یک شتاب دهنده کسب و کار یا یک مرکز کار آفرینی دانشگاهی باشد.

در هر صورت حمایت سازمان حمایتی با ارائه یک”service offer”  نشان داده می شود که در آن خدماتی که برای حمایت از شما در نطر گرفته است را در شرح داده است.

 

3- انجام سفر اکتشافی

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در کبک را دارید، بهتر است قبل از اپلای و ارسال درخواست خود ابتدا یک سفر اکتشافی به این استان داشته باشید.

توجه کنید که انجام سفر اکتشافی در برنامه کارآفرینی کبک اجباری نیست اما به شما کمک می کند که کنترل پروژه تجاری خود را در دست بگیرید و مولفه های اصلی بیزینس پلن خود را بیشتر توسعه دهید.

4- اپلای به عنوان یک مهاجر تجاری

 درخواست های مهاجرت به کبک از طریق دو فرآیند جداگانه تأیید می شوند: گزینش (selection) و پذیرش (admission). فرایند گزینش یا انتخاب در سطح «استان» انجام می شود، در حالی که  فرایند پذیرش در سطح «فدرال» انجام می شود. برای مهاجرت به کبک، متقاضی باید هم واجد شرایط «گزینش» و هم واجد شرایط «پذیرش» باشد.

استان کبک می تواند مهاجران تجاری (از جمله متقاضیان کار آفرینی) را -با توجه به معیارهایی که بر اساس اهداف مهاجرت تعیین کرده است- انتخاب کند. متقاضیان واجد شرایط می توانند درخواست خود را برای انتخاب دائمی (permanent selection) ارائه دهند. در طی روند ارزیابی درخواست، متقاضیان ممکن است به یک مصاحبه در مونترال دعوت شوند.

5- دریافت گواهی انتخاب یا CSQ

در صورتی که درخواست متقاضی برای انتخاب در سطح استان مورد تایید قرار بگیرد، وی «گواهی انتخاب کبک» یا “CSQ” دریافت خواهد کرد. “CSQ” یک سند رسمی مهاجرتی است که توسط دولت کبک صادر می شود.

6- دریافت اقامت دائم کانادا

دولت کانادا مسئول «پذیرش» مهاجران خارجی است. بنابراین برای دریافت اقامت دائم کانادا، متقاضیانی که از طرف استان کبک انتخاب شده اند باید برای اقامت دائم اقدام کنند و معاینه پزشکی و بررسی های کیفری لازم را انجام دهند. توجه کنید که انجام معالجات پزشکی و بررسی های کیفری برای اعضای خانواده متقاضی اصلی که به همراه او به کانادا می آیند نیز لازم است.

در صورتي كه سلامت متقاضي يا يكي از اعضاي خانواده او براي سلامت عمومي خطري ايجاد كند و یا بار بيش از حدي بر خدمات اجتماعي کانادا داشته باشد، تقاضاي متقاضی برای اقامت دائم پذيرفته نمي شود. حتی اگر «گواهی انتخاب کبک» یا “CSQ” را دریافت کرده باشد.

پس از طی این مراحل، به محض ورود متقاضی به کانادا وی در وضعیت اقامت دائم قرار دارد و از حقوقی مشابه با حقوق شهروندان کانادایی برخوردار خواهد بود. تنها حق رای دادن و داشتن پاسپورت کانادایی را ندارد.

7- دریافت شهروندی کانادا

پس از گذشت سه سال از دریافت اقامت دائم کانادا متقاضی می تواند برای شهروندی کانادا در خواست دهد. پس از دریافت دریافت شهروندی، پاسپورت کانادایی خواهد داشت و از حق رای برخوردار خواهد شد.

مقایسه برنامه کارآفرینی کبک و برنامه سرمایه گذاری کبک

دو تفاوت عمده بین کار آفرینی و سرمایه گذاری درکبک وجود دارد:

1- متقاضیان کار آفرینی در کبک باید یک بیزینس در کبک تاسیس کنند و لازم است که به طور فعال بیزینس خود را مدیریت کنند. متقاضیانی که پس از ورود به کانادا الزامات مربوط به کسب و کار خود را رعایت نکنند ممکن است از کانادا اخراج شوند. در حالیکه در برنامه سرمایه گذاری کبک الزامی برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار وجود ندارد.

2- در برنامه سرمایه گذاری کبک متقاضیان  باید 350 هزار دلار کانادا به صورت بدون بازگشت پرداخت کننند. یا اینکه سرمایه گذاری بدون بهره و پنج ساله در استان کبک  انجام دهند. در حالیکه در برنامه کار آفرینی کبک نیازی به این موارد نیست

سقف پذیرش درخواست های برنامه کارآفرینی کبک

توجه به این نکته مهم است که حداکثر تعداد درخواست های «اقامت دائم کانادا تحت برنامه کار آفرینی کبک» که از تاریخ 30  نوامبر 2020 (دهم آذر 99) تا تاریخ 30 سپتامبر 2021 (8 مهر 1400) پذیرفته خواهند شد تنها 25 عدد است. همه این تعداد مربوط به درخواست هایی است که از طریق جریان اول اقدام کرده اند و  جریان دوم برنامه کارآفرینی کبک تا اول نوامبر 2021 تعلیق شده است.

 

 

سازمان مهاجرتی الهام کیا
مهاجرت به کانادا، ویزاکانادا، اقامت کانادا، تحصیل کانادا، سرمایه گذاری کانادا ،استارت اپ کانادا، استارت آپ ویزا، مهاجرت کانادا، تحصیلی دانش اموزی کاناد،ا تحصیلی دانشگاه، پذیرش کالج، پذیرش دانشگاه کانادا، اپلای ،کارشناسی اپلای، کارشناسی ارشد ،اپلای مستر، اپلای مستر دوم ،اپلای دکتری ،پست داک، پست دکتری ،فرصت مطالعاتی کانادا، مهاجرت ثبت شرکت کانادا، ویزای کار، جاب آفر کانادا، پیشنهاد کارکانادا، اکسپرس اینتری کانادا، اکسپرس انتری کانادا، اسکیل ورکرکانادا، اسکیل ترید کانادا، اسکیل ورکر استانی کانادا ، کارآفرینی کانادا 
اسپانسرشیب  کانادا ،اسپانسرشیب فرزندان کانادا، اسپانسرشیب والدین کانادا، اسپانسرشیب همسرکانادا، خوداشتغالی کانادا ،اقامت کانادا ،اقامت دائم کانادا ،پاسپورت کانادا، برنامه های استانی کانادا، دعوتنامه کاری کانادا، توریستی کانادا ،؛پناهندگی کانادا ، مولتیپل کانادا، مهاجرت کانادا ، کوآپ کانادا، ثبت شرکت کانادا، جاب کانادا ، الهام کیا کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، مدارس کانادا ، دانشگاه کانادا، کالج کانادا، انتاریو کانادا ، بریتیش کلمبیا کانادا ، تورنتو کانادا، ونکوور کانادا ، مدرسه کانادا، ویزای همراه کانادا، مهاجرت قانونی کانادا، سابمیت کانادا 
Job offer Canada,mohajerat Canada,visa Canada , student visa Canada, education Canada ,start up Canada , student Canada, school Canada , college Canada , apply Canada ,master university Canada ,phd Canada,apply Canada, express entry Canada, skill worker Canada, ict Canada ,imp Canada, refugee Canada , self employed Canada, job Canada, lmia Canada,post doctorate,elham kia,elham kia Canada,immigration Canada, iccrc ,immigration lawyer  
سازمان مهاجرتی الهام کیا، سازمان مهاجرتی الهام کیا
سازمان مهاجرتی الهام کیا، سازمان مهاجرتی الهام کیا

رزرو وقت مشاوره

جهت پیش مشاوره از طریق شماره تماس 09015940289 و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان سازمان مهاجرتی الهام کیا تماس فقط از طریق واتس آپ در ارتباط باشید

درخواست مشاوره
whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289