✔️ویزای توریستی کانادا

  • 1

1گواهی پلیس را چه زمانی باید ارائه دهیم؟

به نوع درخواستتان بستگی دارد. از این دستورالعمل استفاده کنید.

2چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟

اگر برای اخذ ویزای گردشگری کانادا نیاز به دریافت راهنمایی و کمک دارید، می توانید با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست تماس بگیرید. چگونه فرم ویزای کانادا را پر کنیم؟ چنانچه در هر یک از مراحل اخذ ویزای کانادا نیاز به دریافت کمک دارید، می توانید از کارشناسان مجرب تیم تراست راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

3چطور می توانم به دوست یا عضو خانواده خود برای درخواست بازدید از کانادا کمک کنم؟

اگر دوست یا عضو خانواده شما می‌خواهد از کانادا بازدید کند، باید به دفتر ویزای کانادایی موجود در کشور یا منطقه مراجعه کند. مامور ویزا درخواست را بررسی می‌کند و تصمیم به صدور یا ندادن ویزا می‌گیرد. می‌توانید با ارسال دعوت‌نامه به دوست یا عضو خانواده‌تان کمک کنید. دعوت‌نامهنشان دهنده چگونگی کمک شماست. به عنوان مثال ممکن است مایئل به پرداخت هزینه‌های بلیت‌ یا محل اقامت باشید. دعوت‌نامه مفید است اما تضمین‌کننده‌ی صدور ویزای متقاضی نیست.

4چگونه باید اقامت خود را به عنوان بازدید کننده در کانادا تمدید کرد؟

برای تمدید اقامت در کانادا، باید30 روز قبل از تاریخ انقضای اقامت خود درخواست تمدید ویزا کنید. اگر می‌خواهید مدت طولانی‌تری بمانید، باید به صورت جداگانه درخواست تمدید ارائه دهید. شما می‌توانید با تکمیل مدارک بصورت آنلاین، روند درخواست را آسان‌تر و خطاهایی که می‌توانند مدت زمان پردازش را طولانی کنند، کاهش دهید. شما می‌توانید اسناد مورد نیاز برای اقامت خود در کانادا را در این لینک پیدا کنید: http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/visitor.asp چند نکته که باید به آن‌ها توجه داشته باشید: اعتبار ویزای موقت بازدید کننده نمی‌تواند از اعتبار گذرنامه شما فراتر رود، هر دو سند باید معتبر و قانونی باشند. مادامی که شما دلایل معتبر برای تمدید اقامت داشته باشید و هزینه درخواست تمدید ویزا را پرداخت کنید می‌توانید برای هر تعداد بار درخواست تمدید ویزا کنید. شما می‌توانید قبل از انقضای ویزا از کانادا خارج شوید، اما برای ورود مجدد به کانادا به یک سند جدید نیاز دارید. اگر ویزای موقت شما قبل از پردازش تمدید شما منقضی شود، ممکن است بتوانید تحت شرایط ضمنی در کانادا بمانید. این امر به شما امکان را می‌دهد که تا زمانی که تصمیمی از اداره مهاجرت گرفته نشده، بطور قانونی در کانادا بمانید.

5چگونه می‌توانیم اقامت خود را به‌عنوان گردشگر (Visitor) تمدید کنیم؟

برای تمدید، باید حداقل سی روز قبل از انقضای وضعیت قبلی خود، درخواست بدهید. برای دارندگان جواز کار یا تحصیل، اگر ویزای گردشگری شما منقضی شد و می‌خواستید از کانادا بروید و دوباره بازگردید، باید درخواست ویزای گردشگری جدیدی بدهید.

6آیا فردی که تقاضای اقامت دائم می‌دهد می‌تواند همزمان تقاضای حمایت مالی برای افراد دیگر را نیز ثبت کند؟

بله. حامی می‌تواند همسر، فرزندان وابسته و نوه‌های خود را به عنوان اعضای خانواده در درخواست برای اقامت دائم درج کند. اگر همه متقاضیان واجد شرایط باشند، به همه آن‌ها اقامت دائم در کنار هم اعطا می‌شود. برای کسانی که نمی‌توانند در برنامه گنجانده شوند، حمایت مالی پس از دست‌یابی حامی به اقامت دائم در کانادا امکان‌پذیر است.

7برای حفظ وضعیت اقامت دائم خود، چقدر باید در کانادا بمانیم؟

برای حفظ وضعیت اقامت دائم، باید حداقل 730 روز از پنج سال گذشته را در کانادا بوده باشید. البته نیازی نیست که این 730 روز متوالی باشد. برخی از اوقات زندگی شما در خارج از کشور نیز در این 730 روز محاسبه می‌شود.

8برای اخذ ویزای توریستی کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

مدارک هویتی همچون شناسنامه و یا عقدنامه (در صورت تاهل)، یک قطعه عکس پرسنلی، پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزا، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق بیمه، ارائه گواهی سوء پیشینه، کارت پایان خدمت، اسناد ملکی، اجازه‌نامه والدین برای کودکان زیر 18 سال مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا هستند.

9هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی کانادا برای هر نفر 100 دلار و برای یک خانواده 500 دلار است. همچنین اغلب متقاضیان باید مرحله بیومتریک (انگشت‌نگاری) را نیز انجام دهند که برای هر نفر 85 دلار و برای خانواده 175 دلار هزینه دارد.

10برای اخذ ویزای توریستی کانادا چه روش‌هایی وجود دارد؟

متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا می‌توانند از طریق سامانه آنلاین و یا به روش کاغذی مدارک خود را به دفاتر vac ارائه داده و درخواست خود را ثبت نمایند. سفارت پس از تایید مدارک از متقاضیان می‌خواهند تا برای آزمایشات بایومتریک به یکی از این دفاتر مراجعه کرده و درخواست خود تکمیل کنند.

11داشتن ویزای شینگن چه تاثیری بر روند اخذ ویزای کانادا دارد؟

اگرچه داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای توریستی کانادا اجباری نیست، اما داشتن آن امتیازی مثبت در پرونده متقاضیان محسوب می‌شود. زیرا نه تنها نشان‌دهنده سابقه سفر به کشورهای پیشرفته اروپایی است، بلکه در جلب نظر آفیسر نسبت به بازگشت شما به ایران نیز اثرگذار خواهد بود.

12برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید تمکن مالی با چه ارزشی ارائه دهیم؟

طبق قانون، همگی متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا باید گواهی تمکن مالی به ارزش 10 هزار دلار کانادا ارائه دهند. بدیهی است که داشتن تمکن مالی بیشتر روند اخذ ویزا را ساده‌تر می‌کند. با این حال بهتر است که پیش از درخواست ویزای توریستی در حساب بانکی متقاضی حداقل ده هزار دلار باشد.

13مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

روند کلی ویزای توریستی کانادا به این نحو است که به اندازه مدت زمان اعتبار پاسپورت متقاضی برای او ویزای توریستی صادر می‌گردد. به طور مثال اگر پاسپورت فردی 5 سال اعتبار داشته باشد، ویزای او نیز به همان میزان اعتبار خواهد داشت. با این حال ازآنجایی که آفیسر مهاجرتی برای هر پرونده تصمیمی متفاوت اخذ می‌کند، می‌تواند ویزای توریستی با مدت زمان اعتبار کمتری به نسبت پاسپورت صادر کند.

14مدت زمان رسیدگی به درخواست رفع ریجکت ویزای کانادا

معمولأ مدت زمان رسیدگی به درخواست، یک ماه به طول می‌انجامد. اما در شرایط فعلی و با توجه به سیوع بیماری کووید 19 امکان طولانی‌تر شدن روند رسیدگی به درخواست بعید نیست.

15آیا هزینه‌ای که برای صدور ویزای پرداخت شده، با ریجکت شدن درخواست، قابل استرداد است؟

این مبلغ قابل استرداد نیست مگر در صورتی که متقاضی، مقیم دائم کانادا باشد که در این صورت مبلغ پرداخت شده به کارفرمای او در کانادا، مسترد خواهد شد و متقاضی می‌تواند مبلغ را از کارفرمای خود دریافت کند.

16آیا ایجاد فاصله زمانی بین ریجکت ویزای کانادا و درخواست بعدی برای دریافت ویزای کانادا موثر است؟

خیر شما فقط با رفع موانع و مواردی که باعث ریجکت درخواست شده است می‌توانید ویزای کانادا را به دست بیاورید.

17بعد از ریجکت ویزای کانادا با چه فاصله زمانی می‌توانم درخواست خود را مجددأ مطرح کنم؟

این مورد محدودیتی وجود ندارد و شما در هر زمانی می‌توانید درخواست خود را برای دریافت ویزای کانادا دوباره مطرح کنید.

18اگر درخواست برای صدور ویزای کانادا، چندین مرتبه ریجکت شود آیا از طرح درخواست مجدد محروم می‌شوم؟

اگر درخواست برای دریافت ویزای کانادا به موجب بخش 221 ( مورد B) از قانون مهاجرت کانادا ریجکت شده باشد برای طرح مجدد درخواست خود با محدودیتی از لحاظ تعداد دفعات درخواست مواجه نمی‌شوید. طبق این قانون، متقاضیانی که به دلیل ناقص بودن مدارک، درخواستشان با ریجکت مواجه شده است محدودیتی برای طرح مجدد نخواهند داشت.

19با چه دعوتنامه هایی می توان به کانادا سفر کرد؟

برای یک اقامت کوتاه مدت در کانادا می توانید از انواع مختلف دعوتنامه کانادا همچون دعوتنامه توریستی کانادا، دعوتنامه تجاری کانادا، دعوتنامه خویشاوندی کانادا، دعوتنامه کالج کانادا و دعوتنامه شرکت در همایش کانادا استفاده نمایید.

20چه کسی می تواند برای شما از کانادا دعوتنامه خویشاوندی ارسال کند؟

دعوتنامه خویشاوندی فقط از سوی شخصی که اقامت دائم کانادا را به دست آورده و بیش از 18 سال سن داشته باشد قابل صدور است.

21برای چه کسانی می توان دعوتنامه خویشاوندی کانادا را ارسال کرد؟

این دعوتنامه را فقط برای خویشاوندان که شامل پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خاله، عمو، عمه و دایی است می‌توانید ارسال کنید.

22آیا می توان دعوتنامه کانادا را خرید؟

افراد کلاهبردار به بهانه ارائه دعوتنامه کانادایی پول زیادی از متقاضیان دریافت می کنند و در نهایت دعوتنامه ی آنها اعتباری برای سفارت کانادا ندارد. بنابراین برای دریافت ویزای کانادا به دنبال راهکارهای غیر قانونی نباشید و سعی کنید با پشت سر گذاشتن روند قانونی تعیین شده از سوی دولت کانادا به این کشور سفر کنید.

23چگونه می توان از خانواده دعوت کرد که به کانادا سفر کنند؟

اگر در کانادا اقامت دارید اما پدر، مادر یا هر یک از نزدیکانتان شرایط قانونی برای اقامت در کانادا را نداشته و تبعا ویزای کانادا برای آنها صادر نشده است، در این صورت می توانید با ارسال دعوتنامه، امکان صدور ویزای بازدیدکننده را برای آنها فراهم سازید. البته ارسال دعوتنامه از کانادا برای شخصی در خارج از این کشور، مستلزم سپری نمودن مراحل قانونی است که در مطلب فوق به آن اشاره شده است.

24چگونه می توان یک دعوت نامه به کانادا نوشت؟

برای نوشتن دعوت نامه کانادا باید اطلاعات مربوط به متقاضی ویزا را برای درج در دعوتنامه جمع آوری کنید و هدف خود را از دعوت مخاطب نامه به کانادا بیان کنید. حتماً در مورد خانواده و نوع اقامت خودتان در کانادا در نامه توضیح دهید. اگر حق شهروندی کانادا یا اقامت دائم این کشور را دارید حتما در نامه بیان کنید و تعهد مالی به همراه کپی مدارک لازم را ضمیمه نمایید.

25آیا برای دعوت از فردی به کانادا باید نامه محضری ارسال کنید؟

بله؛ بهتر است قبل از ارسال دعوتنامه به سفارت کانادا، آن را در یکی از دفاتر اسناد رسمی در کانادا به ثبت برسانید. زیرا احتمال ریجکت درخواستی که در دفترخانه اسناد رسمی ثبت نشده است توسط کارمند سفارت وجود دارد. البته محضری شدن دعوتنامه الزامی نیست اما اگر محضری بشود بهتر است به ویژه برای ایرانی ‌ها که در سفارت انگشت ‌نگاری می ‌شوند.

26هنگام دعوت از شخصی به کانادا چه اطلاعاتی برای سفارت مهم است؟

شما باید در دعوتنامه این اطلاعات را در مورد شخصی که دعوت می کنید درج کنید: محل اقامت شخص در طول سفر به کانادا، نحوه پرداخت هزینه های اقامت وی و تاریخ ترک کانادا. شما همچنین باید این اطلاعات را در مورد خودتان وارد کنید: اگر شهروند کانادا هستید یا اقامت دائم این کشور را دارید باید این مسئله را به همراه مدارک اثبات آن ذکر کنید و یا اگر متولد کانادا هستید باید گواهی تولد خود را ضمیمه کنید.

27آیا دعوتنامه شانس صدور ویزای کانادا را افزایش می‌ دهد؟

بله؛ در واقع دعوتنامه نوعی ضمانت است که با ارسال آن، شخص دعوت‌کننده تضمین می‌کند که شما در طول مدت حضور در کانادا مشکلی برای دولت کانادا ایجاد نخواهید کرد و از لحاظ اقتصادی نیز تحت حمایت دعوت‌ کننده قرار دارید. به این ترتیب دغدغه آفیسر سفارت در مورد حضور شما در خاک کانادا برطرف می ‌شود.

28چگونه دعوتنامه کانادا را برای مخاطب خود در ایران ارسال نماییم؟

شما می‌توانید دعوتنامه را برای مخاطب خود ایمیل کنید اما توصیه می شود دعوتنامه محضری از طریق پست ویژه ارسال شود.

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289