✔️اکسپرس اینتری کانادا

  • 1

1برنامه گزینش استانی چگونه با سیستم گزینشی مهاجرتی اکسپرس اینتری کار می کند؟

کاندیداهایی که شرایط شرکت در این برنامه را دارند عبارتند از دانشجویانی که اخیرا از موسسه دانشگاهی دولتی کانادا فارغ التحصیل شده و با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و دریافت دعوتنامه شغلی تمام وقت از طرف کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور در کانادا مانده اند. متقاضیان باید مهارت، آموزش، شرایط و اعتبار لازم برای انجام شغل مورد نظر داشته باشند. علاوه بر این، متقاضیان باید توانایی و تمایل خود را به سکونت در این استان نشان دهند. و باید سطح زبان انگلیسی و فرانسه تمامی متقاضیان در حد قابل قبول باشد. برنامه گزینش استانی چگونه با سیستم گزینشی مهاجرتی اکسپرس اینتری کار می کند؟ استان ها و مناطق می‌توانند تعداد مشخصی از متقاضیان برای تامین نیازهای بازار کار محلی و استانی خود از طریق سیستم اکسپرس اینتری انتخاب کنند. متقاضیان استخر اکسپرس اینتری که از استان نامزدی نمونه را دریافت کنند، 600 امتیاز از مجموع 1200 امتیاز در سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند. زمانی که این امتیاز های اضافی به امتیازهای سرمایه فردی و انتقال مهارت اضافه شود، شخص برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی بعدی استخر اکسپرس اینتری دعوت می شود. همه متقاضیان باید یکی از معیارهای برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال را به منظور ورود و گزینش در اکسپرس اینتری دارا باشد: کارگر ماهر فدرال (FSW) تجارت حرفه ای فدرال (FST) تجربه کانادایی (CEC) ممکن است استان ها و مناطق یکسری شرایط دیگر را به شرایط مهاجرتی خود اضافه کنند. بسته به هر استان، متقاضیان برای ورود به استخر اکسپرس اینتری می توانند ابتدا وارد استخر شده و سپس توسط استان ها یا مناطق گزینش شوند یا اینکه پیش از تکمیل مشخصات اکسپرس اینتری به صورت آنلاین و وارد شدن به استخر، توسط استان یا منطقه گزینش شوند.

2آیا نیوفاندلند و لابرادور جریان مهاجرت متصل به سیستم انتخاب مهاجرین اکسپرس انتری دارند؟

بله و گاهی اوقات جریان پیشرفته اکسپرس انتری نامیده می شود. این جریان را جریان کارگر ماهر سیستم اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور می نامند. با دریافت نامزدی برتر استانی از یکی از این جریان ها، کاندیداها 600 امتیاز بیشتر در سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند و در نهایت می توانند دعوتنامه اقامت دائم از استخر اکسپرس انتری دریاف کنند.

3برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور چیست؟

در این برنامه، مهاجرینی که مهارت ها و تجربیات مورد نظر استان را دارند گواهینامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور دریافت می کنند. کشورهای خارجی می توانند از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنند. لازم به ذکر است که زمان بررسی درخواست کمتر از دیگر کلاس های مهاجرتی کاناداست.

4چگونه می توانم برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور اقدام کنم؟

کاندیداهایی که علاقه مند به زندگی و کار دائم در نیوفاندلند و لابرادور هستند باید ابتدا جریان های مختلف برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور را بررسی کرده تا مشخص شود شرایط شرکت در این برنامه را دارند یا خیر. این جریان ها عبارتند از: برنامه کارگر ماهر نیوفاندلند و لابرادور برنامه فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور کارگر ماهر سیستم اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور کارآفرین بین المللی نیوفاندلند و لابرادور کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور

5برنامه نامزدی استانی مانیتوبا چیست؟

برنامه ای است که از طریق آن استان مانیتوبا می تواند مهاجرین بالقوه را با توجه به نیازهای استان انتخاب کند.

6فرایند برنامه نامزدی استانی مانیتوبا را توضیح دهید؟

برنامه نامزدی استانی مانیتوبا شامل 4 جریان اصلی مهاجرت است: جریان آموزش بین المللی جریان سرمایه گذار تجاری جریان کارگر ماهر جریان کارگر ماهر خارجی

7جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا چیست؟

جریان سرمایه گذار تجاری برنامه نامزدی استانی مانیتوبا مختص افرادی است که علاقه مند به زندگی و سرمایه گذاری در مانیتوبا هستند. اساس این برنامه سیستم اظهار علاقه مندی است. متقاضیان برای شرکت در این برنامه اظهار علاقه مندی کرده و متقاضیانی که واجد شرایط هستند دعوت‌نامه اپلای مهاجرت دریافت می کنند. جریان سرمایه گذار تجاری از 2 برنامه تشکیل شده است: برنامه کارآفرینی و برنامه سرمایه گذار کشاورزی.

8شرایط شرکت در برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک چیست؟

22-55 سال سن مهارت زبانی (خواندن، نوشتن، شنیداری، صحبت کردن) که باید معادل و یا بالاتر از معیار زبان کانادا باشد نباید بیش از 2 سال از شرکت در آزمون زبان گذشته باشد، و باید در آزمون معتبر شرکت کرده باشند: آیلتس و سلپیپ برای زبان انگلیسی و تف برای زبان فرانسه تحصیلات دبیرستان و دانشگاه را تمام کرده باشند (حداقل به مدت یکسال) و یا مدرک زبان را از یک مرکز معتبر دریافت کرده باشند و مدرک آنها توسط سازمان معتبر زیر نظر اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا صادر شده باشد و در صورتی که متقاضی کاندید یک شغل شده باشد نیاز به دعوتنامه شغلی معتبر از یک کارفرمای نیوبرونزویک دارد. باید 3 سال قبل از درخواست و حداقل یکسال تمام وقت در نیوبرونزویک استخدام شده باشند. مواردی چون مشاغل آزاد و یا کار در حین تحصیل قابل قبول نیست و شغل یاد شده نیز نباید در سطح مهارتی 0, A, B باشد. فرم تعهد زندگی و کار در نیوبرونزویک را پر کرده و ارسال کنند. وجه کافی برای زندگی خود و تمامی اعضای تحت تکفل داشته باشند. وجه کافی بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. اثبات وجه کافی در صورت دریافت دعوتنامه شغلی و در صورتی که متقاضی در حال حاضر مشغول به کار بوده و یا مجوز کار در کانادا دارد لازم نیست. امتیاز متقاضی باید 67 باشد که بر اساس میزان تحصیلات، توانایی زبان، تجربه کاری، سن، معیارهای سازگاری، و دریافت دعوتنامه شغلی از سوی کارفرمای نیوبرونزویک اعطا می شود. برخی متقاضیان باید در مصاحبه حضوری در نیوبرونزویک شرکت کنند. در صورت نیاز به مصاحبه به متقاضیان اطلاع داده می شود.

9فرایند برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک را توضیح دهید؟

اپلای کردن برای برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک فرایندی 2 مرحله ای است. کاندیداهایی که علاقه مند به زندگی و کار دائم در نیوبرونزویک هستند باید ابتدا جریان های مختلف برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک را بررسی کرده تا بدانند واجد شرایط شرکت در کدام برنامه هستند: جریان متقاضیان تجاری نیوبرونزویک برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی نیوبرونزویک برنامه کارگر ماهر با پشتیبانی کارفرما نیوبرونزویک برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک مرحله اول: زمان پردازش درخواست متقاضیان واجد شرایط پس از ارسال درخواست و مدارک لازم حدود 3 ماه یا بیشتر است. مرحله دوم: برای دریافت ویزای اقامت دائم باید به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کنید. متقاضیان باید تا 6 ماه پس از دریافت گواهینامه نامزدی برای دریافت ویزای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کنند. همسر قانونی متقاضی، فرزند و افراد تحت تکفل وی نیز باید تمامی شرایط پذیرش از قبیل گواهی پزشکی، امنیتی و قضایی را داشته باشند. صدور ویزای اقامت دائم بر عهده اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کاناداست.

10آیا پس از مهاجرت متقاضی باید در نیوبرونزویک اقامت دائم داشته باشد و تمام وقت در آنجا کار کند؟

به عنوان بخشی از درخواست برنامه نامزدی استانی، متقاضیان باید طرح استقرار که معرف تمایل آنها به زندگی در استان است را ارسال کنند. متقاضیان باید سند قصد سکونت را به همراه درخواست خود ارسال کنند. منشور حقوق و آزادی کانادا تضمین می کند که تمامی شهروندان کانادا و اشخاصی که اقامت دائم دارند مجاز به کار و سکونت در هر کجای کانادا هستند. زمانی که شخصی اقامت دائم دریافت کند، حق کار و سکونت در هر استان یا منطقه کانادا را به دست می آورد.

11آیا استان کبک در برنامه گزینش استانی شرکت می کند؟

خیر، بین کبک و دولت کانادا قرار داد دیگری وجود دارد که به کبک این امکان را می دهد تا افرادی را که مایل به زندگی در آن استان هستند، گزینش کند. استانداری کبک تنها استانداری در کانادا است که چنین اختیاری دارد که افرادی را خارج از برنامه گزینش استانی انتخاب کند.

12برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب چیست؟

در این برنامه، مهاجرینی که مهارت ها و تجربیات مورد نظر استان را دارند گواهینامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب دریافت می کنند. کشورهای خارجی می توانند از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنند. در این برنامه زمان بررسی درخواست کمتر از دیگر کلاس های مهاجرتی کاناداست.

13چگونه می توانم برای شرکت در برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب اپلای کنم؟

برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب متقاضیان را از طریق 2 برنامه مهاجرتی زیر پذیرش می کند: برنامه کارفرما محور در برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب جریان تجاری برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب

14نامزدی استانی بریتیش کلمبیا چیست؟

برنامه ای که از طریق آن استان بریتیش کلمبیا می تواند مهاجرین را برای رفع نیازهای بازار کار و اقتصاد استان کاندید کند.

15چه کسی درخواست ویزای استارت‌آپ ما را بررسی می‌کند؟

ابتدا سازمان‌های پشتیبانی مربوطه دوام طرح پیشنهادی استارت‌آپ شما را بررسی می‌کنند. سپس مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست شما را بررسی می‌کند که پشتیبانی لازم را برای درخواست داشته باشید و مطمئن شود که برای اقامت دائم در کانادا واجد شرایطید. و درنهایت ممکن است درخواست شما تحت یک بررسی مستقل قرار گیرد. این بررسی برای آن است که از تقلب و کلاه‌برداری جلوگیری شود و همچنین از فعالیت‌های شما و سازمان‌های تعیین‌شده و مطابقت آن با استانداردهای صنعت برای این نوع پشتیبانی اطمینان حاصل شود.

16چطور می‌توانیم برای برنامه‌ی ویزای استارت‌آپ (Start-up) تعیین صلاحیت شویم؟

برای اخذ صلاحیت ویزای استارت‌آپ، باید علاوه بر شرایط پذیرش در کانادا، چهار شرط دیگر هم داشته باشید: داشتن بیزینس مورد تأیید داشتن نامه‌ی پشتیبانی (letter of support: نامه‌ای که از طرف گروه سرمایه‌گذاری و یا صندوق معامله، به شما داده می‌شود و نشان می‌دهد که از ایده‌ی کاری شما حمایت می‌کنند) از یک سازمان مورد تأیید داشتن ملزومات زبانی لازم داشتن پول کافی برای سکونت در کانادا قبل از یافتن شغل شرایط عمومی ورود به کانادا: برای اخذ صلاحیت ورود به کانادا، باید این شرایط را داشته باشید که برای همه‌ی متقاضیان (نه‌فقط استارت‌آپ) برقرار است. اگر صلاحیت ورود نداشته باشید، درخواست شما رد می‌شود.

17ویزای اقامت دائم کانادا چیست ؟

ویزا های اقامت دائم کانادا که به ویزا های مهاجرتی نیز معروف هستند، برای افرادی که تعبیه شده اند که قصد اسکان و کار در کانادا را دارند. ویزا های مهاجرتی برای متقاضیان به همراه اعضای خانواده ی آنها صادر می شود. اعطای ویزا های مهاجرتی فرایند های زمان بری نسبت به سایر ویزا ها دارند، چرا که اداره ی مهاجرت کانادا با صدور این ویزاها، به یک یا چند نفر اجازه ورود به جامعه ی کانادا را می دهد. لذا تمام تلاش اداره مهاجرت کانادا بر این مبنی خواهد بود که دریافت کنندگان این مجوز، افرادی شایسته و سودمند برای جامعه ی کانادایی باشند. بزرگترین سهم از ویزا های اقامت دائم در کانادا که سالیانه صادر می شوند از مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری تشکیل شده است که چیزی بیش از 200.000 هزار نفر، یا دو سوم از تعداد کل دریافت کنندگان اقامت دائم هستند. اگر با مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آشنایی نداشته باشید، باید بدانید که این مسیر مهاجرتی برای جذب سریع نیرو های متخصص کاری به کانادا است و در حال حاضر، گسترده ترین مسیر مهاجرتی به کانادا محسوب می شود.

18اخذ ویزای اقامت دائم کانادا چه مزایایی دارد؟

با اخذ ویزای اقامت دائم کانادا می توانید از اکثر مراقبت های خدمات درمانی مانند سایر شهروندان کانادایی استفاده کنید. همچنین، امکان زندگی، کار و تحصیل را در کانادا خواهید داشت. ذکر این نکته ضروری است که اخذ ویزای اقامت دائم کانادا به معنی دریافت حق شهروندی نیست؛ اما می توانید بعد از مدت مشخصی، برای دریافت حق شهروندی کانادا نیز اقدام کنید.

19امتیاز اکسپرس انتری برای اخذ ویزای کاری شامل چه مواردی است؟

در این امتیاز بندی شرایطی مانند تحصیلات، سطح دانش زبانی و نمره مدرک زبان شما، سن شما، شغل مورد نظر و کامل بودن اطلاعات مربوط به این شغل و یا ملیت شما عواملی هستند که در اخذ ویزای کاری بسیار موثر اند. به عنوان مثال ممکن است افرادی که سنین کمتری دارند شانس پذیرش بیشتری برای گرفتن شغل داشته باشند.

20کدام استان کانادا برای کار پیدا کردن بهتر است؟

این امر تنها به خودتان و انگیزه و هدفی که دارید بستگی دارد و البته موثرترین عامل در انتخاب استان مورد نظر برای کار این است که آن ایالت به تخصص و مهارت شما نیاز داشته باشد. بنابراین عوامل مختلفی مانند، مهارت شما، کارفرمایی که پیدا می کنید و یا بودجه مالی شما به شدت در این زمینه تاثیرگذار است.

21آسان ترین راه اخذ ویزای کاری در کانادا چیست؟

روش های مختلفی برای اخذ ویزای کاری در کانادا وجود دارد که راحت ترین و موثرترین راه آن از طریق اکسپرس انتری است.

22بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟ کانادا کشوری است که سریع ترین راه های مهاجرتی را به متقاضیان مهاجرت به این کشور ارائه می دهد. اما بهترین راه مهاجرت به کانادا روشی است که بیشترین تطابق را با شرایط شما داشته باشد. هر روش مهاجرتی نیز مزایای خود را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا دارد. به عنوان مثال، چنانچه دارای تجربه کاری مفیدی هستید، می توانید برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنید. وجود گزینه های مختلف مهاجرتی موجب می شود تا شانس بیشتری برای دریافت اقامت کانادا داشته باشید. همچنین، در صورتی که بتوانید جاب آفر کانادا نیز داشته باشید، برخورداری از یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر کانادا تضمینی برای افزایش شانس شما جهت اخذ اقامت کانادا خواهد بود. این در حالی است که مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در کانادا، یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت جوانان به این کشور است. برخورداری از هزینه تحصیلی ارزان تر و هزینه کمتر زندگی دانشجویی در مقایسه با کشوری مانند استرالیا، مزایای کانادا نسبت به استرالیا را، بیشتر مورد توجه قرار می دهد.

23دریافت پاسپورت کانادا چه مدت طول می کشد؟

برای اینکه بتوانید گذرنامه کانادا را دریافت کنید لازم است ابتدا حق شهروندی این کشور را بدست آورید. در صورتی که اقامت دائم این کشور را از طریق یکی از روش های مهاجرت به کانادا دریافت کرده باشید و در 5 سال قبل از ارائه درخواست برای حق شهروندی، به مدت 3 سال در کانادا زندگی کرده باشید، می توانید برای دریافت حق شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

24پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان میبرد؟

در حقیقت، راه های مهاجرت به کانادا جزء سریع ترین روش های مهاجرتی در جهان هستند. با توجه به اینکه برای کدام یک از برنامه های مهاجرت به کانادا درخواست خود را ارائه کرده باشید، زمان تقریبی دریافت ویزای مهاجرتی کانادا و مدت زمان فرآیند مهاجرت به کانادا نیز متفاوت است.‌ به عنوان مثال، در حالی که رسیدگی به اکثر درخواست های ارائه شده از طرف متقاضیان شرکت در برنامه های سیستم اکسپرس اینتری کانادا در حدود 6 ماه اعلام شده است، مدت زمان لازم جهت رسیدگی به فرآیندهای مجوز تحصیلی در حدود 2 الی 16 هفته در نظر گرفته شده است. ذکر این نکته ضروری است که مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی به عواملی مانند کشوری که از آن درخواست صدور ویزا صورت می گیرد، و یا تعداد درخواست های ارسال شده در یک بازه زمانی مشخص، بستگی دارد.

25شرایط مهاجرت به مونترال کانادا چیست؟

شرایط رفتن به مونترال با توجه مسیرهای مهاجرتی مختلفی که وجود دارد، ممکن است متفاوت باشد. برای مهاجرت به مونترال (Montreal) که در استان کبک واقع شده است، می توان از روش های مختلفی مانند مهاجرت به مونترال از طریق تخصص، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا مهاجرت به مونترال از طریق برنامه استانی اقدام کرد. به عنوان مثال، جهت پذیرش متقاضیان مهاجرت به مونترال از طریق برنامه استانی کبک، دو مرحله در نظر گرفته شده است. در مرحله اول نیاز است تا پذیرش متقاضیان از طرف اداره مهاجرت کبک مورد تأیید قرار گیرد.

26برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

اولین گام افزایش آگاهی در مورد انواع روش های مهاجرتی و راه های مهاجرت به کانادا است. مطالب بسیار مفید و کاملی درباره موضوعات مختلفی مانند انواع روش های مهاجرت به کانادا، هزینه های مهاجرت به کانادا و معرفی شهرهای کانادا در سایت تراست وجود دارد که با مطالعه آن ها می توانید اطلاعات بیشتری درباره هر یک از این موضوعات بدست آورید. با توجه به این موضوع که در حدود 80 مسیر مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، اقدام برای مهاجرت نیازمند آگاهی کامل از تمامی مسیرهای مهاجرتی به این کشور و اطلاع از آخرین قوانین مهاجرتی است.

27سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

ذکر این نکته ضروری است که اثبات برخورداری از توانایی مالی برای زندگی و مهاجرت به کانادا، تنها در برخی از شرایط و برای برخی از برنامه های مهاجرتی مورد نیاز است. به عنوان مثال، چنانچه از طریق برخی از مسیرهای مهاجرتی ذکر شده در سیستم اکسپرس اینتری، قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید، ممکن است ارائه مدارکی مبنی بر برخورداری از حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا مورد نیاز باشد. به عنوان مثال و طبق اطلاعاتی که در سایت اصلی اداره مهاجرت کانادا برای Proof of funds یا اثبات برخورداری از حداقل سرمایه آورده شده است، برای مهاجرت یک نفر به کشور کانادا، برخورداری از حداقل سرمایه ای به اندازه 12,960 دلار کانادا مورد نیاز است.

28آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

اگر به دنبال پیشرفت شغلی هستید و می خواهید درآمدهای قابل توجه داشته باشید، کانادا می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. به علاوه، با توجه به کمبود نیروهای کاری در کشور کانادا، صنایع و شرکت های مختلف در کانادا به شدت برای تأمین بخشی از نیروهای کاری خود به مهاجران تازه وارد وابسته هستند. با توجه به نیاز بازار کار کانادا به مهارت های مختلف، می توان آینده شغلی مهاجران را نیز روشن دانست. امنیت شغلی در کنار درآمدهای بسیار خوب، پیشرفت شغلی و کیفیت بالای زندگی، از جمله دلایل مختلفی هستند که مهاجرت به کانادا را منطقی و دارای جذابیت کرده است. همچنین، اگر به دنبال فرصتی برای ادامه تحصیل در یکی از بهترین موسسات آموزشی در جهان می گردید، با توجه به ارزن تر بودن هزینه ادامه تحصیل در این کشور در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای پیشرفته مانند استرالیا، انگلیس و امریکا، می توانید تحصیل در کانادا را به عنوان بهترین فرصت برای مهاجرت به کانادا در نظر بگیرید.

29برای مهاجرت به کانادا چه مدرک زبانی نیاز است؟

تقریباَ هر کدام از برنامه های مهاجرت اقتصادی به کانادا، نیازمند ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان است. اما این موضوع که نتایج بدست آمده از کدام امتحان زبان مورد نیاز است و حداقل نمره از امتحان زبان چقدر باشد، به روش مهاجرتی مورد نظر شما بستگی دارد. به منظور مهاجرت به کانادا، ارائه نتایج از یکی از امتحان های آیلتس (IELTS) یا آزمون سلپیپ (CELPIP) به منظور نشان دادن میزان مهارت در زبان انگلیسی، و ارائه نتایج از امتحان TEF برای ارائه میزان مهارت در زبان فرانسوی مورد نیاز است. ذکر این نکته ضروری است که با توجه به این موضوع که اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، اولویت و ترجیحی برای هیچ یک از امتحان های ذکر شده قائل نشده است، می توانید در هر کدام از امتحان های مورد اشاره شرکت کنید و نتایج بدست آمده از آن امتحان را برای درخواست مهاجرتی خود ارائه نمایید. نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید این است که، نتایج بدست آمده از امتحان های زبان بدون توجه به نوع امتحانی که در آن شرکت کرده اید، تنها به مدت 24 ماه (2 سال) جهت ارائه به اداره مهاجرت کانادا معتبر خواهند بود.

30چگونه اقامت کانادا بگیریم؟

برای اخذ اقامت کانادا روش های مختلفی وجود دارد. بنابراین، ابتدا لازم است ضمن آگاهی از تمامی شرایط و روش های مهاجرت به کانادا، مناسب ترین روش مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. با توجه به حساس بودن فرآیند مهاجرت و وجود قوانین مختلف مهاجرتی، توصیه می شود جهت صرفه جویی در زمان و هزینه، حتما از یک وكيل مهاجرتي كانادا برای دریافت مشاوره و راهنمایی کامل و دقیق استفاده کنید.

31شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل کدام است؟

یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا برای تحصیل، دریافت نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی در این کشور است. همچنین، مدارکی که نشان دهنده توانایی مالی فرد متقاضی تحصیل در کانادا جهت پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در این کشور باشد نیز، از دیگر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است.

32پروفایل برای اقدام از طریق مهاجرت سریع چیست؟

متقاضیان علاقه مند با ساختن پروفایل و وارد کردن اطلاعات شخصی زبان و مهارت ها و تجربه کاری و تحصیلات علاقه مندی خود را برای مهاجرت به کانادا اعلام میکنند. وارد کردن اطلاعات صحیح در این قسمت بسیار با اهمیت است و توصیه میکنیم با مشورت با کارشناسان خبره از هر گونه مشکل در آینده جلوگیری نمایید.

33اگر اطلاعات متقاضی که در سیستم وارد شده اشتباه باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر این اطلاعات اشتباه باشد به عنوان misrepresentation در نظر گرفته خواهد شد و بسته به شرایط مختلف جریمه های مختلفی خواهد داشت. این متقاضی ممکن است تا ۵ سال از ورود دوباره به استخر متقاضیان محروم شود. متقاضیانی که قادر به اقدام به شکل صحیح نمی باشند بهتر است از مشاورین رسمی در این امر کمک بگیرند.

34بانک شغلی یا همان Job Bank چیست و نقش آن در مهاجرت سریع چه می باشد؟

بانک شغلی کانادا موتور جستجوی شغلی برای موقعیت های شغلی میباشد. این سایت کمک میکند تا کار جویان و کارفرمایان کانادایی را با هم متصل و هماهنگ سازد. اگر متقاضیان در روش مهاجرت سریع پیشنهاد شغلی ندارند و توسط هیچ کدام از استان ها هم انتخاب نشده باشند باید در بانک شغلی کانادا ثبت نام نمایند. اگر متقاضی در حال حاضر در کانادا در حال کار کردن و دارای LMIA (معتبر) می باشد نیازی به اقدام دوباره برای دریافت LMIA جدید نخواهد داشت. اگر کارفرما متقاضی را برای کار مورد نظر مناسب بداند پس از آن پروسه مصاحبه و روند اداری انجام خواهد شد و در نهایت اگر کارفرما و شغل مورد نظر هم طبق قانون واجد شرایط باشند کار مورد نظر به متقاضی پیشنهاد خواهد شد. کارفرمایان با LMIA مثبت در ادامه پیشنهاد شغلی و سایر اطلاعات را به متقاضی خواهند داد تا وی در پروفایل خود وارد نماید. در مرحله بعدی به سرعت نامه (Invitation to Apply (ITA برای اقدام در خصوص اقامت دائم ارایه خواهد شد.

35دعوتنامه برای اقدام (Invitation to Apply (ITA یا همان به چه معنی است؟

این دعوتنامه به تمام افرادی که در سیستم ورود سریع یا همان اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا انتخاب شده اند داده خواهد شد. این دعوتنامه توسط دولت کانادا و یا استان ها و یا کارفرما به متقاضی داده خواهد شد. در صورتی که متقاضی در بین رتبه های بالا در سیستم ورود سریع باشد و یا توسط یک استان انتخاب شده و یا توسط یک کارفرما نامه جاب آفر را دریافت کرده باشد این دعوتنامه ارایه خواهد شد.

36آیا لیست شغلی خاصی در این روش اکسپرس اینتری وجود دارد؟

خیر. هر فردی با هر رشته تحصیلی و کاری امکان اقدام را خواهد داشت. البته برای اقدام از تمامی روش های مورد نظر در سیستم ورود سریع متقاضی باید در سیستم کد بندی شغلی کانادا در یکی از گروه های گروه A/B/0 باشد.

37آیا متقاضی می‌تواند همزمان از روش های استانی و روش ورود سریع استفاده کند؟

بله. دو راه برای این منظور وجود دارد. ۱. ابتدا برای روش استانی اقدام کند و سپس تایید انتخاب شدن را از استان گرفته و پروفایل ورود سریع را تکمیل نماید. ۲. ابتدا پروفایل ورود سریع را تکمیل نماید. سپس استان ها میتوانند وارد سیستم ورود سریع شده و از متقاضی بخواهند از طریق استان مورد نظر اقدام نماید و وقتی متقاضی تائیدیه استان را گرفت در سیستم ورود سریع به روز رسانی کند. در هر کدام از این دو راه بمحض اینکه متقاضی پروفایل ورود سریعش را به روز رسانی میکند و مشخص میشود که در سیستم استانی انتخاب شده است به او امتیاز اضافی کافی داده خواهد شد تا برای مرحله بعدی واجد شرایط شود.

38کارفرمایان کانادایی چه نقشی در این سیستم دارند؟

در این سیستم کارفرمایان کانادایی نقش مستقیم و موثرتری دارند. متقاضیان هم این شانس را دارند که توانایی ها و مهارت های خود را به کارفرمایان نشان دهند و این کار را می توانند از طریق بانک شغلی کانادا انجام دهند. پس از اینکه دولت کانادا و همچنین استان ها از استخر متقاضیان مورد نظر خود را انتخاب کردند کارفرماها نیز می توانند افرادی که علاقه به مهاجرت به کانادا را داشته اند را انتخاب نمایند.

39آیا برای اقدام از این روش باید حتما پیشنهاد شغلی داشت؟

لزوما خیر.

40در صورت دریافت دعوتنامه متقاضی چه قدر زمان برای ثبت درخواست مهاجرت خواهد داشت؟

پس از دریافت دعوتنامه متقاضیان ۶۰ روز برای ثبت آنلاین پرونده زمان خواهند داشت. به دلیل اینکه این زمان بسیار کوتاه است و جمع آوری مدارک مهاجرتی زمان زیادی نیاز دارد ما توصیه میکنیم متقاضیان از پیش اقدام به جمع آوری مدارک نمایند. در صورتی که در مدت زمان ۶۰ روز اقدام انجام نشود متقاضی باید دوباره به استخر بازگشته و پروسه را طی نماید.

41آیا نیاز به ارزیابی مدارک وجود دارد؟

اگر مدرک بالای دیپلم را در کانادا گرفته باشید خیر. در غیر اینصورت اگر قصد اقدام از طریق نیروی کار ماهر فدرال را دارید باید ارزیابی مدرک از پیش انجام شود. برای افرادی که قصد دارند از طریق استانی و یا تجربه کانادایی و یا Skilled Trades Program اقدام کنند این ارزیابی الزامی نبوده ولی ممکن است امتیاز متقاضی را در سیستم افزایش دهد.

42آیا متقاضیان باید در آزمون زبان شرکت کنند؟

بله. تمامی متقاضیان برای تعیین سطح زبانی باید در آزمون شرکت کنند. برای هر کدام از روش های مهاجرتی امتیاز مشخصی برای مهارت زبانی وجود دارد و برای بدست آوردن آن امتیاز متقاضی باید در آزمون ربان شرکت کند. این آزمون ها شامل IELTS و CELPIP برای زبان انگلیسی و برای زبان فرانسوی TEF و TCF می شوند. زمانیکه متقاضی وارد استخر می شود می تواند جهت افزایش امتیاز خود در آزمون جدیدی شرکت کرده و نمره خود را افزایش بدهد.

43من چطور می توانم برای برنامه های مهاجرت استانی کانادا اپلای کنم؟

اطلاعاتی که در این بخش از مطلب امروز خود در اختیارتان قرار می دهیم، برای افراد متقاضیِ برنامه های مهاجرت استانی کانادا یا همان PNP است که از طریق سیستم اکسپرس انتری اپلای می کنند. در صورتی که یکی از استان ها یا ایالت های کانادا شما را از طریق برنامه اکسپرس انتری نامزد کرد، در گواهینامه ی نامینیشن شما لیست خواهد شد. سپس شما می توانید آن را از طریق استان یا ایالتی که در آن اقامت می کنید، به تایید برسانید. در هر صورت، مراحل اپلای برای برنامه های مهاجرت استانی کانادا شامل موارد زیر می شوند: یک پروفایل اکسپرس انتری ایجاد کنید. یک نامزدی اکسپرس انتری به دست بیاورید. دعوت نامه اپلای برای اقامت دائم به دست بیاورید (زمانی که نامزدی شما مورد پذیرش قرار گرفت). درخواست خود را تکمیل و ارسال کنید. منتظر باشید تا استان مورد نظرتان به درخواست شما پاسخ دهد.

44چه افرادی واجد شرایط برنامه های مهاجرت استانی کانادا هستند؟

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هر یک از استان های کانادا دارای شرایط منحصر به فرد خودشان هستند و با توجه به این شرایط منحصر به فرد، نیازهای متفاوتی هم با یکدیگر دارند. بنابراین، به طور کامل و جزئی نمی توان فاکتورهای ثابت و مشخصی را اعلام کنیم که افراد بر اساس آن ها واجد شرایط برنامه های مهاجرت استانی کانادا در نظر گرفته شوند. اما با این حال، تقریبا تمامی استان های کانادا از افراد متقاضی درخواست می کنند که برای این که واجد شرایط برنامه های مهاجرتی استان مورد نظر خود باشند، یک سری شرایط کلی را فراهم کنند که از این دست می توانیم به مهارت های لازم در گروه های شغلی مورد نیاز استان، سطح تحصیلات و همینطور تجربه کار در استان مورد نظر اشاره کنیم. علاوه بر این، متقاضیان در هر یک از استان های کانادا باید توانایی حمایت و پشتیبانی مالی از خود و خانواده شان را نیز در اختیار داشته باشند. بنابراین، استان یا قلمرو مورد نظر متقاضیان، آن ها را کاملا به خوبی ارزیابی می کند تا بتواند تشخیص دهد که آیا شما قادر به تأمین نیازهای اقتصادی یا بازار کار آنها و کانادا هستید یا خیر. در این صورت، مجاز به استفاده از برنامه های PNP و اخذ اقامت دائم کانادا خواهید بود.

45ساده ترین برنامه مهاجرت استانی یا PNP کانادا کدام است؟

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا یا Alberta PNP. برنامه مهاجرت استانی آلبرتا یکی از ساده ترین و راحت ترین برنامه های مهاجرت استانی کانادا جهت نامزدی برای دریافت اقامت دائم کانادا و متعاقبا، خود ویزای اقامت دائم در این استان به شمار می رود. سیستم اکسپرس انتری استان آلبرتا که با برنامه مهاجرت استانی آن یعنی AINP همتراز شده است، برای متقاضیانی که دارای ۳۰۰ امتیاز CRS هستند نیز دعوت نامه ارسال می کند. این امتیاز، یکی از کم ترین امتیازهای CRS مورد نیاز در تمامی استان های کانادا به شمار می رود.

46دریافت اقامت دائم کانادا از طریق کدام یک از استان های این کشور راحت تر است؟

برنامه کاندیداهای مهاجرت انتاریو (OINP) یا برنامه نامزدهای استانی انتاریو (OPNP). برنامه مهاجرت استانی اونتاریو فرصت های درخشان و بسیار خوبی را در اختیار مشتاقان به مهاجرت قرار می دهد و با توجه به همین موضوع، یکی از ساده ترین و راحت ترین استان های کانادا برای دریافت PR در کل کانادا به شمار می رود. این استان بزرگ، به خاطر داشتن قوانین ساده و نه چندان سخت گیرانه، پروسه ی مهاجرت سریع و بی دردسر و همینطور نرخ بالای صدور دعوت نامه ی ITA در بین تمامی استان های کانادا معروف است.

47آیا استفاده از برنامه های مهاجرت استانی کانادا یا PNPs می تواند اقامت دائم را برای متقاضیان تضمین کند؟

نکته بسیار مهم و قابل توجهی که در بحث مهاجرت به کانادا و تمامی کشورهای دیگر دنیا وجود دارد، این است که هیچ تضمین صد درصد و کاملی وجود ندارد که در انتهای مسیر، به موفقیت ختم شود. اما می توان یک سری اقدامات پیشگیرانه انجام داد تا شانس متقاضیان افزایش پیدا کند و فرصت بسیار خوبی جهت دریافت اقامت دائم کانادا داشته باشند. این موضوع، چیزی است که وکلا و مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست هم با شفافیت کامل به متقاضیان گوشزد می کنند تا یک تصویر واضح و به دور از هیجانات کاذب به مشتریان بدهند. اما به هر حال، زمانی که متقاضی نامزدی هر یک از استان های کانادا را جهت دریافت ویزا از طریق اقامت دائم دریافت کرد، دریافت PR و مهر آن تقریبا تضمین شده و باید آن را تمام شده در نظر گرفت.

48کدام یک از استان های کانادا دارای بهترین برنامه مهاجرت استانی یا PNP در کل این کشور است؟

سه برنامه ی مهاجرت استانی برتر در بین تمامی استان های کانادا در سال جاری عبارت هستند از: برنامه نامزدی مهاجرت ساسکاچوان (SINP): این برنامه، گزینه های متعدد و پرشماری برای طیف گسترده ای از مشاغل را ارائه می دهد. برنامه کاندیداهای مهاجرات انتاریو (OINP): استان انتاریو با مرکزیت تورنتو، یک قطب مهم فناوری و فعالیت های اقتصادی در سراسر کانادا است و فرصت های شغلی زیادی را در این بخش ارائه می دهد.

49آیا مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی اونتاریو راحت است؟

برنامه مهاجرت استانی اونتاریو که به صورت اختصاری با نام ONPNP نیز شناخته می شود، در ترکیب با سیستم مهاجرت آنلاینِ CIC Express Entry سریع ترین راه برای مهاجرت به اونتاریو است. زمان پردازش برای برنامه های اکسپرس انتری برنامه نامزد استانی انتاریو Express Entry Ontario Provincial Nominee Program یا OPNP، معمولا کم تر از شش ماه است و در صورتی که متقاضیان دارای شرایط لازم باشند، در همین مدت هم به نتیجه می رسد.

50آیا برنامه مهاجرت استانی اونتاریو یا ONPNP همچنان باز است؟

در حال حاضر سیستم برنامه نامزدی استانی اونتاریو (Ontario Immigrant Nominee Program یا OINP) برای ورود متقاضیان به جریان های نیروهای کار خارجی و دانشجویان بین المللی که هر دو زیرشاخه هایی برای دسته ی پیشنهاد کار کارفرمایان به شمار می روند، باز است.

51پس از برنامه مهاجرت استانی، چطور می توان اقامت دائم کانادا را به دست آورد؟

برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی که در سراسر این کشور وجود دارد، متقاضیان باید در ابتدا برای استان یا ایالت مورد نظر خود که در آن اقامت می کنند، اپلای کنند و نامزدی آن را به دست بیاورند. پس از انجام این کار، و پس از این که توسط یکی از استان های این کشور نامزد شدند، باید برای دریافت اقامت دائم کانادا در استان یا ایالت محل اقامت خود، به اداره پناهندگی، شهروندی و مهاجرت کانادا درخواست دهند. پس از انجام این کار، افسر مهاجرت IRCC درخواست متقاضیان را بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور بررسی خواهد کرد.

52آیا امتیاز CSR در برنامه های مهاجرت استانی تاثیر گذار است؟

اغلب برنامه های استانی در کانادا، از CSR یا سیستم جامع رده بندی (Comprehensive Ranking System) پیروی نمی کنند و به جای آن، سیستم امتیاز محور منحصر به فرد و خاص خودشان را دارند تا متقاضیان را ارزیابی کنند. با این حال، جریان تراز شده ی سیستم Express Entry در هر یک از برنامه های استانی یا PNP غالبا از داوطلبان دعوت می کند تا وضعیت و امتیازات ورودی Express Entry خود و فاکتورها و شرایط دیگر را بررسی کنند.

53کدام یک از برنامه های استانی در کانادا نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی ندارند؟

برنامه های مهاجرت استانی کانادا که نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ندارند، شامل موارد زیر می شوند: Saskatchewan Immigrant Nominee Program (SINP) یا برنامه ی مهاجرت نامزدی استانی ساسکاچوان Quebec Skilled Worker Program (QSWP) یا برنامه ی نیروی کار ماهر کبک Nova Scotia Nominee Program (NSNP) یا برنامه ی نامزدی استان نوا اسکوشیا Alberta PNP از طریق سیستم Express Entry. یا برنامه مهاجرت استانی آلبرتا از طریق سیستم اکسپرس انتری Prince Edward Island PNP از طریق سیستم Express Entry. یا برنامه ی مهاجرت استانی جزیره پرینس ادوارد از طریق سیستم اکسپرس انتری Ontario Immigration Nominee Program (OINP) یا برنامه نامزدی مهاجرت استانی انتاریو

54آیا من بدون نیاز به سیستم اکسپرس انتری هم می توانم برای برنامه های مهاجرت استانی کانادا اپلای یا اقدام کنم؟

در صورتی که برای یکی از برنامه های مهاجرت استانی یا PNPs کانادا اپلای می کنید که با سیستم اکسپرس انتری هم راستا نیست، باید به صورت حضوری یا کاغذی برای انجام این کار اقدام کنید. کاری که در مرحله ی بعدی باید انجام دهید، این است که زمانی که توسط یکی از استان ها یا ایالت های این کشور نامزد شدید، می توانید درخواست کاغذی خود را برای اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارائه دهید.

55آیا پس از استفاده از یک برنامه گزینش استانی، می توان به یک استان یا ایالت دیگر نقل مکان کرد؟

تقریبا در تمامی استان ها، شرط استفاده از برنامه های گزینش استانی، این است که ساکن آن منطقه باشید. و این موضوع به معنی این است که شما نمی توانید به سرعت استان یا ایالتی که در آن زندگی می کنید را تغییر دهید و جای دیگری نقل مکان کنید. در واقع، اگر بخواهیم جزئی تر و دقیق تر توضیح دهیم، باید بگوییم که شما به عنوان یک تازه وارد، باید به قوانین فدرال استان یا ایالت محل اقامت خود که در آن نامزد شده اید، پایبند بمانید. مجموع این تفاسیر، روی هم رفته به معنی این است که شما حداقل برای بازه زمانی کوتاهی هم که شده، باید در استانی که نامزدی آن را به دست آورده اید، سکونت داشته باشید.

56برای استفاده از برنامه ی مهاجرت استانی اونتاریو باید چند امتیاز به دست بیاوریم؟

برای این که واجد شرایط جهت اپلای برای برنامه نامزدی مهاجرت به استان اونتاریو و یا Ontario Immigrant Nominee program (و یا به صورت اختصاری، OINP) در نظر گرفته شوید، باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را در سیستم محاسبه گر فدرال به دست بیاورید و علاوه بر آن نیز باید حداقل ۴۰۰ امتیاز از ۱۲۰۰ امتیاز ممکن در سیستم محاسبه گر CRS یا سیستم جامع رده بندی کسب کنید.

57حداقل امتیاز ممکن در آزمون زبان انگلیسی برای اپلای در برنامه های مهاجرت استانی کانادا چقدر است؟

متقاضیانی که قصد اخذ اقامت دائم کانادا در استان یا ایالت محل زندگی و اقامت خود از طریق سیستم اکسپرس انتری دارند، حداقل باید دارای مدرک زبان CLB 7 باشند که معادل با IELTS 6 در هر یک از بخش های آزمون این مدرک می باشد.

58چطور می توان امتیاز CSR خود را بهبود داد و یا ارتقاء بخشید؟

خوشبختانه، کسانی که به حد نصاب مورد نیاز در آزمون CSR دسترسی پیدا نکرده اند، هنوز هم تا حدودی شانس جبران آن را دارند و می توانند با انجام چند روش مختلف، امتیاز خود در سیستم جامع رده بندی اکسپرس انتری را ارتقاء و یا بهبود دهند. این روش ها عبارت هستند از: مجددا یک بار دیگر در آزمون IELTS شرکت کنید. بهبود دادن و یا ارتقاء نمره آزمون IELTS اولین و شاید یکی از موثرترین روش ها برای افزایش دادن امتیاز شما در سیستم جامع رده بندی اکسپرس انتری محسوب می شود. تجربه کار به دست بیاورید و یا آن را افزایش دهید. با توجه به این موضوع که سیستم Express Entry برنامه های مربوط به جریان های مهاجرت اقتصادی را مدیریت می کند، تجربه کاری شما قسمت بزرگی از محاسبه امتیازات در پروفایل Express Entry شما است. از مزایای اپلای با همسر و خانواده خود استفاده کنید. یک پیشنهاد شغلی به دست بیاورید. نامزدی یکی از استان های کانادا را به دست بیاورید. به مطالعه و یا تحصیل بپریدازید.

59نامزدی استانی بریتیش کلمبیا چیست؟

برنامه ای که از طریق آن استان بریتیش کلمبیا می تواند مهاجرین را برای رفع نیازهای بازار کار و اقتصاد استان کاندید کند.

60چگونه می توانم برای برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا اپلای کنم؟

در این سیستم، متقاضیانی که از طریق 2 مسیر اصلی مهاجرتی زیر اقدام کرده باشند، پذیرش می شوند مهاجرت از طریق تخصص مهاجرت از طریق کارآفرینی

61طرح جریان مهاجرت به کانادا از طریق تخصص چیست؟

این جریان مهاجرتی مختص کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی است که در مشاغلی با سطوح متفاوت تخصص (طبق سیستم طبقه بندی ملی مشاغل) کار می کنند. این جریان به 5 برنامه تقسیم می شود: برنامه کارگران ماهر برنامه متخصصان بهداشت برنامه فارغ التحصیلان بین المللی برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی برنامه کارگران مبتدی و نیمه ماهر

62در برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا به چه کسی متخصص بهداشت گفته می شود؟

در حوزه های زیر فعالیت داشته باشید تا بتوانید به عنوان متخصص بهداشت در برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا شرکت کنید: پزشک متخصص پرستار دیپلمه دارای پروانه رسمی پرستار بخش روانی دارای پروانه رسمی پرستار متخصص ماما متخصصان بهداشتی متفقین همچون متخصص سونوگرافی تشخیصی بالینی داروسازان بالینی تکنسین علوم آزمایشگاهی تکنسین تکنولوژیست رادیولوژی فیزیوتراپیست یا کار درمانگر

63جریان مهاجرت کارآفرینی چیست؟

این جریان مختص افرادی است که قصد دارند در بریتیش کلمبیا سکونت کرده و سرمایه گذاری کنند. این جریان به 2 مقوله تقسیم می شود: مقوله کارآفرینی مقوله پروژه های استراتژیک

64برنامه نامزدی استانی مانیتوبا چیست؟

برنامه ای است که از طریق آن استان مانیتوبا می تواند مهاجرین بالقوه را با توجه به نیازهای استان انتخاب کند.

65فرآیند برنامه نامزدی استانی مانیتوبا را توضیح دهید؟

برنامه نامزدی استانی مانیتوبا شامل 4 جریان اصلی مهاجرت است: جریان آموزش بین المللی جریان سرمایه گذار تجاری جریان کارگر ماهر جریان کارگر ماهر خارجی

66جریان مهاجرت کارگر ماهر خارجی چیست؟

این جریان مهاجرتی مختص کارگران ماهر خارجی است که قصد زندگی و کار در استان مانیتوبا دارند. اساس کار جریان مهاجرت کارگر ماهر، سیستم اظهارعلاقه مندی است و به 2 مقوله اصلی تقسیم می شود: کارگر ماهر در مانیتوبا کارگر ماهر خارجی از طریق این جریان، برنامه نامزدی استانی مانیتوبا کارگران باتجربه بین المللی که تجربه لازم برای بازار کار محلی دارند را انتخاب کرده تا برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کرده و در مانیتوبا ساکن شوند. هدف جریان کارگر ماهر خارجی کشورهایی است با کارگران خارجی با تجربه تا نیازهای بازار کار مانیتوبا را برطرف کنند. برنامه نامزدی استانی مانیتوبا کاندیداهایی که از حمایت خانواده و دوستان در این استان برخوردار بوده، تجربه کاری و یا تحصیلی در این استان دارند، و به عنوان بخشی از طرح ابتکاری استخدام استراتژیک دعوتنامه دریافت می کنند را انتخاب می کند. در تغیییرات جدید برنامه نامزدی استانی مانیتوبا، 2 جریان مهاجرتی از 4 برنامه تشکیل شده است: برنامه تجربه کاری مانیتوبا برنامه استخدام مستقیم از طرف کارفرما برنامه اکسپرس انتری مانیتوبا برنامه سرمایه انسانی

67طرح ابتکاری مهاجرت از طریق شهر موردن چیست؟

این طرح ابتکاری تلاشی است برای جذب مهاجرین مشاغل خاص در شهرک روستایی موردن، مانیتوبا که در 112 کیلومتری جنوب غربی وینیپگ واقع شده است. این مشاغل عبارتند از: جوشکاری نجاری آشپزی لوله کشی کاندیداهای انتخابی موفق و خانواده آنها می توانند اقامت دائم کانادا بگیرند.

68برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک چیست؟

برنامه ای است که از طریق آن نیوبرونزویک می تواند مهاجرین را برای برطرف کردن نیازهای اقتصادی و بازار کار استان انتخاب کند.

69آیا نیوبرونزویک جریان مهاجرتی متصل به سیستم مهاجرتی فدرال اکسپرس انتری دارد؟

بله. استان نیوبرونزویک یک جریان مهاجرتی متصل به سیستم مهاجرتی فدرال اکسپرس انتری دارد که به آن جریان پیشرفته اکسپرس انتری نیز می گویند. این جریان را جریان بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک می نامند (در سوال 10 بیشتر توضیح داده شده است). با دریافت نامزدی استانی پیشرفته از طریق این جریان، کاندیداها 600 امتیاز بیشتر سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و می توانند دعوت‌نامه اپلای برای اقامت دائم از استخر اکسپرس انتری دریافت کنند.

70فرآیند برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک را توضیح دهید؟

اپلای کردن برای برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک فرایندی 2 مرحله ای است. کاندیداهایی که علاقه مند به زندگی و کار دائم در نیوبرونزویک هستند باید ابتدا جریان های مختلف برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک را بررسی کرده تا بدانند واجد شرایط شرکت در کدام برنامه هستند: جریان متقاضیان تجاری نیوبرونزویک برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی نیوبرونزویک برنامه کارگر ماهر با پشتیبانی کارفرما نیوبرونزویک برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک مرحله اول: زمان پردازش درخواست متقاضیان واجد شرایط پس از ارسال درخواست و مدارک لازم حدود 3 ماه یا بیشتر است. مرحله دوم: برای دریافت ویزای اقامت دائم باید به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کنید. متقاضیان باید تا 6 ماه پس از دریافت گواهینامه نامزدی برای دریافت ویزای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا اپلای کنند. همسر قانونی متقاضی، فرزند و افراد تحت تکفل وی نیز باید تمامی شرایط پذیرش از قبیل گواهی پزشکی، امنیتی و قضایی را داشته باشند. صدور ویزای اقامت دائم بر عهده اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کاناداست.

71جریان متقاضیان تجاری چیست؟

این جریان مختص متقاضیانی است که قصد دارند در نیوبرونزویک کسب و کار راه اندازی و خریداری کرده و در آنجا اقامت دائم داشته باشند. متقاضیان باید طرح تجاری مقدماتی را ارسال کرده تا مقامات دولتی کانادا آن را تایید کنند.

72علاوه بر طرح تجاری تایید شده، متقاضیان جریان تجاری چه معیارهای دیگری باید داشته باشند؟

معیارهای زیر برای متقاضیان ضروری است: 22 تا 25 ساله بوده حداقل دیپلم دبیرستان داشته باشند علاقه مندی خود را به زندگی و راه اندازی کسب و کار در نیوبرونزویک نشان دهند متقاضی باید مدیر تجارت باشد در 3 سال از 5 سال گذشته سابقه مدیریتی کسب کرده باشند سرمایه خالص آنها معادل 300000 دلار کانادا باشد سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار، زندگی در نیوبرونزویک، و حمایت از تمامی اعضای خانواده به مدت 2 سال داشته باشند سپرده قابل استرداد معادل 75000 دلار کانادا و نسخه امضا شده قرارداد سپرده را قبل از انتخاب شدن ارسال کنند در یک شبکه انتخابی 50 امتیاز کسب کنند مهارت انگلیسی و فرانسه آنها برای مدیریت تجارت در نیوبرونزویک کافی باشد حداقل یک سفر تجاری به نیوبرونزویک داشته باشند پس از مصاحبه با مقامات برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک ملاقات کنند

73برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی نیوبرونزویک چیست؟

این جریان مختص افرادی است که در نیوبرونزویک کار کرده و فامیل نزدیک در این استان دارند. یکی از اعضای خانواده باید اسپانسر کارگر ماهر شود. باید بین متقاضی و اسپانسر نسبت زیر وجود داشته باشد: فرزندی که تحت تکفل نباشد خواهر و برادر فرزند خواهر و برادر نوه اسپانسر خانوادگی باید: شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائم داشته باشد، و تمام وقت در نیوبرونزویک ساکن باشد در زمان درخواست برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک، حداقل 12 ماه پیوسته در نیوبرونزویک تجارت کرده باشد در زمان درخواست برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک، حداقل 12 ماه پیوسته در نیوبرونزویک کار کرده باشد تجارت و یا فعالیت شخص باید در یکی از سطوح مهارتی 0، A و B باشد سطح مهارتی C مقوله 1و 3 و 7 و 8 و 9 از لحاظ مالی مستقل باشد در مصاحبه با مقامات بخش رشد جمعیت شرکت کند به متقاضی برنامه اقامت کمک کند در یک بازه زمانی فقط از یک متقاضی حمایت کند.

74شرایط لازم برای شرکت در برنامه کارگر ماهر با حمایت خانواده چیست؟

22-50 ساله باشید مهارت کافی در زبان انگلیسی و فرانسه داشته و وظایف شغلی خود را به خوبی انجام دهید بیش از 2 سال از تاریخ آزمون زبان نگذشته و آزمون در یک مرکز معتبر آزمون شناسی برگزار شده باشد دارای مدرک IELTS و CELPIP زبان انگلیسی دارای مدرک TEF زبان فرانسه تحصیلات، شرایط، مدرک لازم برای شغل مورد نظر را داشته باشید متقاضیان باید مدرک دانشگاهی داشته باشند که نیازمند حداقل 3 سال تحصیل تمام وقت است و یا یک دیپلم در یک تجارت خاص که نیازمند حداقل 2 سال مطالعه تمام وقت است در 5 سال گذشته، حداقل 2 سال تجربه کاری و پیوسته در زمینه کاری مورد نظر در نیوبرونزویک کسب کرده باشید شغل باید در یکی از سطوح مهارتی طبقه بندی ملی مشاغل تعریف شده باشد سطح مهارتی 0, A, B سطح مهارتی C مقوله 1و 3 و7 و8 و 9 سطح مهارتی D مقوله 1و 3 و 7 و 8 و 9 قصد خود را برای زندگی و کار در نیوبرونزویک نشان داده و طرح استقرار را که توسط اداره برنامه مهاجرت تایید شده است ارسال کنید وجه کافی برای زندگی در نیوبرونزویک داشته باشید؛ حداقل 10000 دلار کانادا و 2000 دلار برای هر عضو خانواده که با شما مهاجرت می کند

75برنامه کارگر ماهر با حمایت خانوادگی چیست؟

این برنامه مختص افرادی است که دعوت‌نامه شغلی تمام وقت و دائم از یک کارفرما در نیوبرونزویک دریافت کرده باشند. برای شرکت در این برنامه، کارفرمایان باید بتوانند اثبات کنند که: قادر به استخدام شهروند کانادا و یا مهاجرین دارای اقامت دائم برای شغل مورد نظر بوده اند شغل باید مطابق با حقوق استانی و استانداردهای استخدام باشد.

76شرایط شرکت در برنامه کارگر ماهر با حمایت خانواده چیست؟

متقاضیان شرکت در این برنامه باید شرایط زیر را داشته باشند: 22-55 ساله بوده دانش انگلیسی و فرانسه کافی برای انجام وظایف شغلی داشته باشند (حداقل مهارت ها) متقاضیان مشاغلی که نیاز به سطح مهارتی بالایی ندارد (سطح C و D طبقه بندی ملی مشاغل) باید در مراکز زبانی معتبر، آیلتس و سلپیپ برای زبان انگلیسی و تف برای زبان فرانسه، آزمون داده و باید نتیجه آزمون را به همراه درخواست خود ارسال کنند. تحصیلات، شرایط، و مدارک لازم برای انجام این شغل در نیوبرونزویک داشته باشند: متقاضیان باید حداقل تحصیلات دبیرستانی داشته باشند. دعوتنامه شغلی دائم و تمام وقت از یک کارفرمای واجد شرایط در نیوبرونزویک دریافت کرده باشند حداقل یکسال در استان مشغول به تجارت بوده باشند متقاضیان باید ثابت کنند که کارفرمای آینده با آنها مصاحبه کرده و آنها را استخدام کرده است. شغل باید در یکی از سطوح مهارتی زیر تعریف شده باشد سطح مهارتی 0, A, B سطح مهارتی C و نوع مهارت 1و 3و 7و 8و 9 سطح مهارتی D و نوع مهارت 1و 3و 7و 8و 9 متقاضیان مشاغل سطح C و D باید حداقل یکسال قبل از درخواست، برای همان کارفرما که دعوتنامه صادر کرده کار کرده باشند. قصد خود را برای زندگی و کار در نیوبرونزویک نشان دهند در یک شبکه انتخابی حداقل 50 امتیاز کسب کرده باشند.

77برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک چیست؟

این برنامه به متقاضیان برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک این امکان را می دهد تا از طریق سیستم انتخاب مهاجرتی اکسپرس انتری نیازهای بازار کار خاص نیوبرونزویک را برطرف کنند. اساس کار برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک اظهار علاقه مندی است. متقاضیان باید فرم اظهار علاقه مندی را پر کرده و به برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک ارسال کنند. این فرم در بازه زمانی 1 تا 15 هر ماه دریافت می شود. متقاضیان بر اساس اطلاعات وارده و معیارهای دیگر امتیاز دریافت می کنند. کاندیداهایی با بیشترین امتیاز دعوتنامه اپلای در برنامه نامزدی استانی نیوبرونزویک دریافت می کنند. سپس سیستم الکترونیکی مدیریت مهاجرت در برنامه سیستم اکسپرس انتری متقاضیان را ارزیابی خواهد کرد که این فرایند حدود 6 ماه طول می کشد.

78شرایط شرکت در برنامه بازار کار سیستم اکسپرس انتری نیوبرونزویک چیست؟

22-55 سال سن مهارت زبانی (خواندن، نوشتن، شنیداری، صحبت کردن) که باید معادل و یا بالاتر از معیار زبان کانادا باشد نباید بیش از 2 سال از شرکت در آزمون زبان گذشته باشد، و باید در آزمون معتبر شرکت کرده باشند: آیلتس و سلپیپ برای زبان انگلیسی و تف برای زبان فرانسه تحصیلات دبیرستان و دانشگاه را تمام کرده باشند (حداقل به مدت یکسال) و یا مدرک زبان را از یک مرکز معتبر دریافت کرده باشند و مدرک آنها توسط سازمان معتبر زیر نظر اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا صادر شده باشد و در صورتی که متقاضی کاندید یک شغل شده باشد نیاز به دعوتنامه شغلی معتبر از یک کارفرمای نیوبرونزویک دارد. باید 3 سال قبل از درخواست و حداقل یکسال تمام وقت در نیوبرونزویک استخدام شده باشند. مواردی چون مشاغل آزاد و یا کار در حین تحصیل قابل قبول نیست و شغل یاد شده نیز نباید در سطح مهارتی 0, A, B باشد. فرم تعهد زندگی و کار در نیوبرونزویک را پر کرده و ارسال کنند. وجه کافی برای زندگی خود و تمامی اعضای تحت تکفل داشته باشند. وجه کافی بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. اثبات وجه کافی در صورت دریافت دعوتنامه شغلی و در صورتی که متقاضی در حال حاضر مشغول به کار بوده و یا مجوز کار در کانادا دارد لازم نیست. امتیاز متقاضی باید 67 باشد که بر اساس میزان تحصیلات، توانایی زبان، تجربه کاری، سن، معیارهای سازگاری، و دریافت دعوتنامه شغلی از سوی کارفرمای نیوبرونزویک اعطا می شود. برخی متقاضیان باید در مصاحبه حضوری در نیوبرونزویک شرکت کنند. در صورت نیاز به مصاحبه به متقاضیان اطلاع داده می شود.

79آیا پس از مهاجرت متقاضی باید در نیوبرونزویک اقامت دائم داشته باشد و تمام وقت در آنجا کار کند؟

به عنوان بخشی از درخواست برنامه نامزدی استانی، متقاضیان باید طرح استقرار که معرف تمایل آنها به زندگی در استان است را ارسال کنند. متقاضیان باید سند قصد سکونت را به همراه درخواست خود ارسال کنند. منشور حقوق و آزادی کانادا تضمین می کند که تمامی شهروندان کانادا و اشخاصی که اقامت دائم دارند مجاز به کار و سکونت در هر کجای کانادا هستند. زمانی که شخصی اقامت دائم دریافت کند، حق کار و سکونت در هر استان یا منطقه کانادا را به دست می آورد.

80برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور چیست؟

در این برنامه، مهاجرینی که مهارت ها و تجربیات مورد نظر استان را دارند گواهینامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور دریافت می کنند. کشورهای خارجی می توانند از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنند. لازم به ذکر است که زمان بررسی درخواست کمتر از دیگر کلاس های مهاجرتی کاناداست.

81آیا نیوفاندلند و لابرادور جریان مهاجرت متصل به سیستم انتخاب مهاجرین اکسپرس انتری دارند؟

بله و گاهی اوقات جریان پیشرفته اکسپرس انتری نامیده می شود. این جریان را جریان کارگر ماهر سیستم اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور می نامند. با دریافت نامزدی برتر استانی از یکی از این جریان ها، کاندیداها 600 امتیاز بیشتر در سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند و در نهایت می توانند دعوتنامه اقامت دائم از استخر اکسپرس انتری دریاف کنند.

82چگونه می توانم برای شرکت در برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور اقدام کنم؟

کاندیداهایی که علاقه مند به زندگی و کار دائم در نیوفاندلند و لابرادور هستند باید ابتدا جریان های مختلف برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور را بررسی کرده تا مشخص شود شرایط شرکت در این برنامه را دارند یا خیر. این جریان ها عبارتند از: برنامه کارگر ماهر نیوفاندلند و لابرادور برنامه فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور کارگر ماهر سیستم اکسپرس انتری نیوفاندلند و لابرادور کارآفرین بین المللی نیوفاندلند و لابرادور کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی نیوفاندلند و لابرادور

83برنامه کارگر ماهر چیست؟

در این برنامه، متقاضیانی با دعوت‌نامه شغلی، نامزدی دریافت می کنند. افرادی که هم اکنون در استان با مجوز کار معتبر مشغول به کار هستند نیز شرایط شرکت در این برنامه را دارند.

84در این برنامه «کارگر ماهر» به چه کسانی گفته می شود؟

برنامه متقاضیانی را پذیرش می کند که از طرف کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور دعوت‌نامه شغلی تمام وقت دریافت کرده باشند. متقاضیان باید صلاحیت، تجربه، آموزش، و مهارت های لازم برای این شغل را داشته باشند. هم چنین متقاضیان باید توانایی و تمایل خود را به سکونت دائم در نیوفاندلند و لابرادور نشان دهند. و باید سطح زبان انگلیسی و فرانسه تمامی متقاضیان در حد قابل قبول باشد.

85برنامه فارغ التحصیل بین المللی چیست؟

این برنامه مختص دانشجویان بین المللی است که از موسسه دانشگاهی معتبر در نیوفاندلند و لابرادور فارغ التحصیل شده اند. متقاضیان باید تا 2 سال پس از فارغ التحصیلی برای این برنامه اپلای کرده باشند.

86«فارغ التحصیل بین المللی» در این برنامه به چه کسانی گفته می شود؟

کاندیداهایی که شرایط شرکت در این برنامه را دارند عبارتند از دانشجویانی که اخیرا از موسسه دانشگاهی دولتی کانادا فارغ التحصیل شده و با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و دریافت دعوتنامه شغلی تمام وقت از طرف کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور در کانادا مانده اند. متقاضیان باید مهارت، آموزش، شرایط و اعتبار لازم برای انجام شغل مورد نظر داشته باشند. علاوه بر این، متقاضیان باید توانایی و تمایل خود را به سکونت در این استان نشان دهند. و باید سطح زبان انگلیسی و فرانسه تمامی متقاضیان در حد قابل قبول باشد.

87برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب چیست؟

در این برنامه، مهاجرینی که مهارت ها و تجربیات مورد نظر استان را دارند گواهینامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب دریافت می کنند. کشورهای خارجی می توانند از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای کنند. در این برنامه زمان بررسی درخواست کمتر از دیگر کلاس های مهاجرتی کاناداست.

88چگونه می توانم برای شرکت در برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب اپلای کنم؟

برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب متقاضیان را از طریق 2 برنامه مهاجرتی زیر پذیرش می کند: برنامه کارفرما محور در برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب جریان تجاری برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب

89برنامه کارفرما محور چیست؟

از طریق این برنامه، کارفرمایان مناطق شمال غرب می توانند کارگران ماهر خارجی با مهارت و تجربه لازم را برای برخی از مشاغل استخدام کنند، مشاغلی که شهروندان کانادا و یا افرادی که اقامت دائم دارند قادر به انجام آنها نیستند. این برنامه به 3 جریان تقسیم می شود: برنامه کارگران دارای تاثیر حیاتی جریان کارگر ماهر سیستم اکسپرس انتری مناطق شمال غرب

90جریان تجاری چیست؟

جریان تجاری برنامه نامزدی استانی مناطق شمال غرب، افرادی با تجربه تجاری و سرمایه گذاری زیاد که مایل به سکونت در مناطق شمال غرب بوده و قادر به بهبود شرایط اقتصادی هستند را انتخاب می کند. متقاضیان موفق در این برنامه کسانی هستند که توانایی ثبت، خرید، و سرمای گذاری در تجارت های فعلی منطقه دارند. متقاضیان عمدتا بر اساس توانایی در ایجاد شغل برای کانادایی ها و خارجی های مقیم در منطقه انتخاب می شوند.

91برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا چیست؟

برنامه ای است که از طریق آن نوا اسکوشیا مهاجرین را برای رفع نیازهای اقتصادی و بازار کار استان انتخاب می کند.

92برنامه گزینش استانی کانادا چیست؟

برنامه گزینش استانی که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ایجاد شده، به استان ها و مناطق مختلف کانادا این اجازه را می دهد تا افرادی که مایل اند در آنجا زندگی کنند به این شرط که باعث رشد و رونق اقتصادی در آن منطقه شوند، گزینش شوند. اکثر استان ها و مناطق کانادا و نه همه آن ها، در برنامه گزینش استانی شرکت می کنند.

93کدام استان ها در برنامه گزینش استانی شرکت می کنند؟

استان های زیر در این برنامه شرکت می کنند: Alberta British Columbia Manitoba New Brunswick Newfoundland And Labrador Northwest Territories Nova Scotia Ontario Prince Edward Island Saskatchewan Yukon

94آیا استان کبک در برنامه گزینش استانی شرکت می کند؟

خیر، بین کبک و دولت کانادا قرار داد دیگری وجود دارد که به کبک این امکان را می دهد تا افرادی را که مایل به زندگی در آن استان هستند، گزینش کند. استانداری کبک تنها استانداری در کانادا است که چنین اختیاری دارد که افرادی را خارج از برنامه گزینش استانی انتخاب کند.

95آیا گزینش استانی یکی از شرایط مهاجرت به کانادا است؟

خیر، شما می توانید ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را بدون شرکت در برنامه گزینش استانی کسب کنید.

96مزیت پذیرش در برنامه گزینش استانی چیست؟

گزینش استانی سرعت روند درخواست شما برای ویزای مهاجرت کانادا افزایش خواهد داد و روش دیگری برای کسب شرایط ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) فراهم می کند.

97کی و کجا درخواست برای برنامه گزینش استانی صورت می پذیرد؟

درخواست برای برنامه گزینش استانی به دفتر استانداری استان، پیش از ثبت درخواست برای ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) ارسال می شود.

98برنامه گزینش استانی چگونه با سیستم گزینشی مهاجرتی اکسپرس اینتری کار می کند؟

استان ها و مناطق می‌توانند تعداد مشخصی از متقاضیان برای تامین نیازهای بازار کار محلی و استانی خود از طریق سیستم اکسپرس اینتری انتخاب کنند. متقاضیان استخر اکسپرس اینتری که از استان نامزدی نمونه را دریافت کنند، 600 امتیاز از مجموع 1200 امتیاز در سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند. زمانی که این امتیاز های اضافی به امتیازهای سرمایه فردی و انتقال مهارت اضافه شود، شخص برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی بعدی استخر اکسپرس اینتری دعوت می شود. همه متقاضیان باید یکی از معیارهای برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال را به منظور ورود و گزینش در اکسپرس اینتری دارا باشد: کارگر ماهر فدرال (FSW) تجارت حرفه ای فدرال (FST) تجربه کانادایی (CEC) ممکن است استان ها و مناطق یکسری شرایط دیگر را به شرایط مهاجرتی خود اضافه کنند. بسته به هر استان، متقاضیان برای ورود به استخر اکسپرس اینتری می توانند ابتدا وارد استخر شده و سپس توسط استان ها یا مناطق گزینش شوند یا اینکه پیش از تکمیل مشخصات اکسپرس اینتری به صورت آنلاین و وارد شدن به استخر، توسط استان یا منطقه گزینش شوند. توجه: از تاریخ 19 نوامبر 2016، تغییراتی در سیستم جامع رتبه بندی اعمال می شود.

99مبنا در گزینش استانی چیست؟

استان ها و مناطق نیز قادرند بر اساس سیستم معمولی خود یا بیس، خارج از سیستم اکسپرس اینتری نامزد شوند. افرادی که در پی مهاجرت به کانادا هستند ولی هنوز وارد به استخر اکسپرس اینتری نشده اند تا وقتی که در برنامه استانی هستند، همچنان می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق بیس درخواست دهند. در کل نامزدهای بیس میتوانند فرصت های مهاجرت به کانادا را به افرادی که واجد شرایط برای اکسپرس اینتری نیستند ارائه دهند. متقاضیانی که نامزدی بیس را دریافت می کنند، درخواستشان خارج از روند اکسپرس اینتری پردازش می شود. راه رسیدن از نامزد بیس به اقامت دائم دو مرحله دارد. متقاضیان باید ابتدا معیارهای PNP را فراهم کرده،‌ درخواست دهند و مدرک نامزدی را دریافت نمایند. با در دست داشتن این مدرک، نامزدها می توانند، برای اقامت دائم به دولت فدرال درخواست ارسال کنند.

100آیا دریافت نامزدی استانی، ویزای مهاجرت کانادا را تضمین می کند؟

خیر، IRCC باید پیش از صدور ویزای مهاجرت کانادا تشخیص دهد که نامزد استانی شرایط قانونی را دارا است یا خیر. شرایطی مثل سلامتی، امنیتی و اعتبار اسناد

101اکثر استان ها در گزینش خود چه معیار هایی را بیشتر مد نظر قرار می دهند؟

بیشتر استان ها به دنبال اشخاصی هستند که به رشد اقتصادی استان کمک کنند و تمایل بیشتری برای زندگی در آن استان از خود نشان دهند. چند مورد از معیارهایی که استان ها بیشتر مدنظر قرار می دهند: پیشنهاد های کاری در آن استان تحصیلات سابقه کار در صنایع مهم مهارت های در زبان فرانسوی/ انگلیسی روابط نزدیک در آن استان انعطاف و توانایی سازگار کردن زندگی خود در آن استان

102طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) چیست؟

NOC سیستمی ملی در کانادا برای توصیف و سازمان‌دهی مشاغل این کشور است. NOC به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مربوط به مشاغل موجود در بازار کار کانادا را پیدا کنید.

103چگونه کد NOC شغل خود را پیدا کنیم؟

شما می‌توانید از جدول ارائه ‌شده در وب ‌سایت دولت کانادا برای یافتن عنوان شغلی، کد NOC و شناسایی نوع مهارت شغلتان استفاده کنید.

104کدهای NOC چه کاربردی دارند؟

شما می ‌توانید از کدهای NOC به منظور تحقیق در خصوص مشاغل، تحصیلات موردنیاز آنها، مهارت موردنیاز آنها و مشاغل مرتبط دیگر استفاده کنید.کارفرمایان کانادایی نیز از NOC برای نوشتن شرح وظایف و شناسایی مهارت ‌های موردنیاز جهت آگهی ‌های استخدامی جدیدشان استفاده می‌ کنند.

105گروه های اصلی مشاغل برای مهاجرت به کانادا کدام اند؟

دسته‌ بندی ملی مشاغل کانادا شامل سطوح مهارتی صفر، A، B، C و D می باشد.

106آیا طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا تغییر می کند؟

هر ده سال، طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) تحت یک بازنگری اساسی قرار می گیرد که به موجب آن چارچوب طبقه بندی و گروه های شغلی موجود بررسی شده و در صورت نیاز تغییر می یابد.

107ساختار کد دسته بندی مشاغل کانادا چگونه است؟

اولین رقم کد NOC، معرف گروه شغلی گسترده ‌ای است که شغل موردنظر شما در آن قرار می گیرد. دو رقم سمت چپ کد NOC نیز معرف گروه اصلی شغل است.

108گروه ‌های شغلی کوچک در طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا کدام اند؟

هر گروه شغلی کوچک در NOC یک کد سه ‌رقمی یکتا دارد و شامل یک یا چند گروه واحد شغلی است. کد گروه شغلی کوچک از دو رقم اول سمت چپ کد NOC بعلاوه رقم سوم، تشکیل می شود.

109مزایای دانستن کد NOC چیست؟

دانستن کد NOC شغل‌ تان پیش از شروع کاریابی، فرآیند جستجوی شغل در کانادا را بسیار آسان و سریع ‌تر می ‌کند.

110برای برنامه اکسپرس اینتری شغل شما باید در کدام سطح مهارت NOC قرار داشته باشد؟

دارای نوع مهارت 0 (صفر) یا سطح A و یا سطح B

111برای مشاغلی که در سطح C یا D قرار دارند چه برنامه هایی جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

برنامه‌ های مهاجرتی استانی کانادا (به ‌اختصار PNP)، برنامه مهاجرتی آتلانتیک. همچنین می‌توانید به ‌صورت موقت تا دو سال در کانادا کار کنید.

112آیا برنامه مهاجرت استانی انتخاب مناسبی می باشد؟

برنامه مهاجرت استانی برای متقاضیانی که امتیاز آنها در اکسپرس اینتری (Express Entry) کمتر از 440 می باشد و واجد شرایط نیستند می تواند بهترین گزینه باشد زیرا کسانی که در برنامه مهاجرت استانی قبول می شوند 600 امتیاز اضافی در رتبه بندی اکسپرس اینتری (Express Entry) دارند.

113بعد از موفقیت در برنامه استانی چه مدت زمان میبرد تا اقامت دائم دریافت کنیم؟

برنامه استانی 6 ماه به شما فرصت می دهد تا درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم ثبت کنید و اقامت دائم را دریافت کنید.

114کدام یک از برنامه های استانی نیاز به پیشنهاد شغلی ندارد؟

برنامه مهاجرت استانی انتاریو برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا برنامه مهاجرت استانی البرتا

115نمره آیلتس مورد قبول برنامه مهاجرت استانی چند است؟

اگر از طریق اکسپرس انتری(Express Entry) اقدام می کنید حداقل نمره لازم آیلتس 6 می باشد.

116آیا بدون شرکت در اکسپرس اینتری میتوانم در برنامه استانی شرکت کنم؟

شما میتوانید در جریان غیر از اکسپرس اینتری (Express Entry) با فراهم کردن شرایط لازم استان مورد نظر در برنامه استانی آن استان شرکت کنید.

117چگونه میتوانم امتیاز CRS خود را بهتر کنم؟

راه های زیادی برای بهتر کردن امتیاز CRS وجود دارد که یکی سریعترین آنها تلاش برای دریافت 9 CLB در زبان انگلیسی میباشد که باعث افزایش امتیاز شما می شود.

118افزایش امتیاز شما می شود. آیا در اکسپرس اینتری خانواده من هم میتوانند از طریق من اقدام کنند؟

بله اکسپرس اینتری به همسر و فرزند شما اجازه میدهد تا از طریق شما اقدام کنند.

119آیا آوردن همسر و فرزندان باعث گرفتن امتیاز بیشتری میشود؟

الزاما خیر، امتیاز شما به طور کلی 1200 میباشد که 500 امتیاز در طبقه بندی سرمایه انسانی میگیرد و اگر شما بدون همسر اقدام کنید 500 امتیاز براساس سرمایه انسانی خودتان دریافت میکنید و اگر با همسرتان اقدام کنید 460 امتیاز برای فاکتور های انسانی خودتان و 40 امتیاز فاکتور های همسرتان دریافت میکنید.

120آیا میتوانم درخواست خود را به تنهایی ثبت کنم و بعدا خانواده ام را بیاورم؟

بله شما میتوانید بدون خانواده مهاجرت کنید و سپس از طریق برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ خانواده خود را به کانادا بیاورید.

121کدام آزمون زبان مورد تایید اکسپرس اینتری میباشد؟

دو آزمون مورد قبول زبان انگلیسی IELTS General Training و CELPIP General دو آزمون مورد قبول زبان فرانسه Test d’évaluation du français TEF و Test de connaissance du français TCF

122چگونه میتوانم NOC شغلم را بدانم؟

شما با مراجعه به NOC دیتابیس دولت کانادا میتوانید موقعیت شغلی خود را پیدا کنید.توجه داشته باشید که وظیفه هایی که در شغل ذکر شده است با وظایف شما در سابقه کاریتان یکی باشد زیرا بعد از دریافت دعوتنامه اقامت دائم از شما درخواست نامه مرجعی جهت اثبات وظایف در سابقه کاریتان میشود.

123آیا میتوانم از چند کد شغلی NOC استفاده کنم؟

بله بعضی برنامه از شما میخواهند که حداقل در یک شغل سابقه کاری داشته باشید و وقتی بتوانید حداقل را برآورد کنید میتوانید تجربیات بیشتر خود راهم اضافه کنید.

124آیا برای اکسپرس اینتری نیاز به پیشنهاد شغلی دارم؟

نه برای اکسپرس انتری نیاز به پیشنهاد شغلی نیست.

125پروفایل اکسپرس اینتری من چه مدت معتبر است؟

به طور کلی پروفایل اکسپرس اینتری شما 12 ماه از زمان ثبت آن معتبر است یا تا زمانی مدارک شما معتبر باشد برای مثال تا پایان مدت اعتبار مدرک زبان شما

126اگر پروفایل اکسپرس اینتری ام منقضی شود میتوانم دوباره بسازم؟

بله شما میتوانید تا زمانی که واجد الشرایط هستید هرچند بار که میخواهید پروفایل اکسپرس انتری بسازید

127اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی آنلاین است که به اداره مهاجرت کشور کانادا در انتخاب متقاضیان برتر مهاجرت به این کشور کمک می‌کند. این سیستم بر پایه امتیازدهی به متقاضیان طراحی شده است و افراد مختلف براساس عواملی همچون سن و تحصیلات در آن امتیاز به دست می‌آورند و با هم رقابت می‌کنند.

128اکسپرس اینتری کانادا چه مراحلی دارد؟

1. به دست آوردن حداقل امتیاز برای ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری؛ 2. آماده سازی مدارک مورد نیاز؛ 3. ساخت پروفایل اکسپرس اینتری؛ 4. دریافت دعوتنامه اقدام و ارسال درخواست اقامت دائم کانادا؛ 5. مهاجرت به کانادا

129حداقل امتیاز موردنیاز در اکسپرس اینتری کانادا چقدر است؟

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی آنلاین است که سه برنامه متفاوت را در خود جا داده است. شما برای ورود به هرکدام از این برنامه‌ها نیاز به داشتن شرایط متفاوتی دارید. پس از ورود به سیستم، براساس عوامل مختلف امتیاز به دست می‌آورید و در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) با دیگر متقاضیان رقابت می‌کنید. در هر سری از انتخاب‌های این سیستم، برای افرادی که امتیازات بالاتری دارند؛ دعوتنامه اقدام فرستاده می‌شود.

130شرایط لازم برای شرکت در اکسپرس انتری کانادا؟

هرکدام از برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری دارای شرایط مختلفی هستند. سطح مهارت زبان، تجربه کاری، تحصیلات، سن، داشتن پیشنهاد شغلی و میزان تطبیق‌پذیری از عوامل مشترکی در این سه برنامه هستند که براساس آن‌ها به شما امتیاز داده می‌شود.

131هزینه مهاجرت از طریق اکسپرس انتری کانادا چقدر است؟

مهاجرت از طریق اکسپرس انتری بجز هزینه‌های آماده‌سازی مدارک و دریافت ویزا، هزینه‌ی دیگری برای متقاضی ندارد. هزینه بررسی پرونده متقاضی به همراه دریافت حق اقامت دائم کانادا در حال حاضر 1،325$ است.

132چطور امتیاز خود را در اکسپرس اینتری محاسبه کنیم؟

شما می‌توانید امتیازات خود را به صورت دستی محاسبه کنید یا از یک موسسه مهاجرتی برای این کار کمک بگیرید. در مقاله مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، لیست کاملی از نحوه امتیازدهی این سیستم آمده است و شما می‌توانید امتیازات کامل خود را یادداشت و محاسبه کنید.

133برای اکسپرس اینتری کانادا به چه مدرک زبانی نیاز دارم؟

شما برای اثبات مهارت زبان خود در اکسپرس اینتری می‌توانید از آزمون‌های آیلتس و تافل کمک بگیرید. سطح زبان در کانادا براساس دو سیستم امتیازدهی CLB برای زبان انگلیسی و NCLC برای فرانسوی مشخص می‌شود. حداقل امتیاز مورد نیاز برای هر برنامه اکسپرس اینتری هم با دیگری متفاوت است. شما می‌توانید با استفاده از این بلاگ علاوه بر آشنایی با سطح مورد نیاز، معادل نمرات آزمون‌های تافل و آیلتس خود را در سیستم‌ها CLB و NCLC پیدا کنید.

134مدت زمان اخذ ویزای کانادا از طریق اکسپرس اینتری چقدر است؟

پس از ورود به سیستم اکسپرس اینتری، درصورت دریافت دعوتنامه اقدام، شما تا 3 ماه فرصت دارید درخواست کامل خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید. معمولا پردازش پرونده و دریافت اقامت دائم شما در این اداره بیشتر از 6 ماه طول نمی‌کشد.

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289