✔️کالج های کانادا

  • 1

1بهترین دانشگاه های کانادا کدام‌اند؟

سه دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۰ (به نقل از QS) هستند که به ترتیب در جایگاه ۲۹، ۳۵ و ۵۱ جهان قرار دارند.

2مدارک مورد نیاز برای اپلای عکاسی کدام‌ها هستند؟

مدارک برای پذیرش در رشته عکاسی شامل چند مورد هستند. برای پذیرش در این رشته باید مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، ریز نمرات ترجمه شده، انگیزه نامه و پورتفولیو آماده شوند. توصیه نامه دانشگاهی و داشتن رزومه کاری و تحصیلی نیز برای تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است. از دیگر مدارک مهم باید به مدارک هویتی نیز اشاره کرد که باید به صورت ترجمه شده آماده شوند.

3مدرک زبان مورد نیاز برای اپلای عکاسی چیست؟

عکاسی از جمله زیر مجموعه‌های شاخه هنر و علوم انسانی است و برای پذیرش در آن نیاز به اثبات توانایی زبانی خواهد بود. شما با استفاده از مدارک مختلف می‌توانید این توانایی را به اثبات برسانید و باید گفت، این مدارک می‌توانند تافل، آیلتس، PTE و آزمون کمبریج باشند. البته، بعضی از دانشگاه‌ها تنها یکی از این مدارک را قبول می‌کنند و بهتر است قبل از هر چیز وب سایت دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید. در کشورهایی مانند کانادا اکثر آزمون‌های بین المللی مورد قبول دانشگاه است.

4شهریه تحصیل در رشته عکاسی چقدر است؟

این شهریه در کشورهای مختلف و براساس واحدها و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. برای مثال در کشور کانادا مدارسی مخصوص رشته عکاسی و هنر وجود دارند که شهریه در آن‌ها به صورت میانگین 10 تا 15 هزار دلار در سال است.

5گرایش‌های رشته عکاسی کدام‌ها هستند؟

این رشته دارای تنوع عالی در مورد حوزه‌های تحصیلی و کاری است. با اپلای عکاسی می‌توان یکی از گرایش‌های عکاسی منظره و طبیعت، عکاسی آب و هوا، عکاسی زیر آب، عکاسی حیات وحش، عکاسی گردشگری و حتی عکاسی رویدادها را برگزید. در کنار این گرایش‌ها بسیاری از شاخه‌های عکاسی وجود دارند که برای اطلاع بیشتر می‌توانید دانشگاه‌های مختلف را بررسی کنید.

6آیا امکان کار پس از تحصیل در رشته عکاسی در خارج از کشور وجود دارد؟

ویزای کاری پس از پایان تحصیلات یکی از بهترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها برای دریافت اقامت است. در مورد رشته عکاسی نیز این امکان فراهم شده است و باید گفت، می‌توان براساس گرایش تحصیلی برای موقعیت‌های شغلی مختلف اقدام کرد. در صورت تایید کارفرما باید برای اقامت از طریق ویزای کاری اقدام کرد.

7درآمد شغل عکاسی در خارج از کشور چقدر است؟

در این رشته تحصیلی تخصص و مهارت‌های منحصر به فرد حرف اول را برای یافتن شغل و کسب درآمد می‌زند. باید گفت، موقعیت‌های شغلی متعددی در مورد این رشته وجود دارد و کارفرمایان به دنبال نیروی کار ماهر و با تجربه در این حوزه هستند. درآمد میانگین در کشور استرالیا برای افراد با سابقه کاری چند سال حدود 55 هزار دلار در سال است. این میزان در کشور کانادا به صورت میانگین 64 هزار دلار در سال است. البته، با توجه به تخصص و سابقه کاری می‌توان این میزان درآمد را تا حدود قابل توجهی افزایش داد.

8آیا امکان دریافت بورسیه برای رشته عکاسی در دانشگاه‌های خارجی وجود دارد؟

دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به صورت مستقیم وابسته به سوابق علمی و بودجه‌های دانشگاه مورد نظر است. با ارائه سوابق علمی خوب می‌توان در رشته‌های تحصیلی کمک هزینه دریافت کرد که رشته عکاسی نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌رود.

9بهترین دانشگاه‌های جهان برای اپلای عکاسی کدام هستند؟

دانشگاه‌های معروف جهانی این رشته را در دانشکده هنر خود ارائه داده‌اند. از جمله معروف‌ترین و بهترین مراکز علمی باید به موسسه عکاسی نیویورک، موسسه هنر شیکاگو، دانشگاه بین المللی کلن، موسسه طراحی اروپا، مدرسه رایسون کانادا، کالج شریدن کانادا و دانشگاه کنکوردیا اشاره کرد.

10بازار کار رشته عکاسی در خارج از کشور چگونه است؟

بازار کار این رشته و دریافت موقعیت‌های شغلی به صورت مستقیم وابسته به تخصص و سطح مهارت‌ها است. در صورت داشتن دانش کافی و سابقه کار مفید، می‌توان به راحتی برای موقعیت‌های شغلی اقدام کرد و در آن‌ مشغول به کار شد. باید گفت، به دلیل تنوع گرایش‌ها در این رشته دانشگاهی می‌توان موقعیت‌های شغلی متعددی برای آن یافت که براساس علایق می‌توان در آن مشغول به کار شد.

11آیا رشته عکاسی جزو رشته‌های سخت دانشگاهی محسوب می‌شود؟

تحصیل در رشته عکاسی یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیلات دانشگاهی است چرا که این رشته یکی از زیر مجموعه‌های هنر محسوب می‌شود. به دلیل وجود بسیاری از جذابیت‌ها در این حوزه تحصیلی و شغلی، در صورت علاقه تحصیل در رشته عکاسی زیاد دشوار نخواهد بود.

whatsapp
09015940289

برای پیش مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر، با کارشناسان کیا در ارتباط باشید

درخواست مشاوره

رزرو وقت مشاوره

ما به شما کمک میکنیم با توجه به شرایطتان بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنید.با ما در ارتباط باشید.

required
سریع‌ترین راه ارتباطی با سازمان مهاجرتی الهام کیا
0901-5940289